Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Ja sam ih napustio 6 meseci ranije samo zbog onih uterivaca dugova...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ljudi, razmisljam se da predjem na Vip ili Telenor sa mts-a jer mi uskoro istice ugovor, upravo zbog beskonacnih minuta i poruka, ali me zato bas zanima sta se desavau telenoru i vipu nakon sto se potrose megabajti?
 
Telenor blokira, vip naplaćuje...
 
Koristim MTS od kad znam za sebe, ali s obzirom da su povecali cene paketa(obican postpaid paket bez telefona) a i malo slabijeg signala (zivim u batajnici) planiram da predjem na Telenor ili VIP.

Zanima me koja od ove dve mreze je bolja, s obzirom da ne znam nista o njima...
 
Kupi dve kartice na dopunu oba operatera, testiraj par dana, tako ćeš jedino realno znati šta "kod tebe" radi najbolje, kao i na mestima kojima se krećeš.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Да баш то „код тебе", јер то зависи од објективних околности (на терену) и субјективних склоности ;)
Мени субјективно-објективно тренутно највише сметају ове грозне цене телефона, код Теленора, а и друга два га прате... Мада и сигнал, јер свуда где је мени важно, Теленор је убедљив по том питању (само је 4Г доста блед, али су друга два још блеђи).
 
Koristim MTS od kad znam za sebe, ali s obzirom da su povecali cene paketa(obican postpaid paket bez telefona) a i malo slabijeg signala (zivim u batajnici) planiram da predjem na Telenor ili VIP.

Zanima me koja od ove dve mreze je bolja, s obzirom da ne znam nista o njima...

moj glas ide za Telenor posto ga i sam koristim i zadovoljan sam... Ali prvo ako mozes da proveris kod nekog kako radi, ili da uzmes prepaid broj pa vidi sam,,,,

I vidi ovde da li ti odgovaraju cene paketa https://www.telenor.rs/sr/privatni/ponuda/tarifni-paketi/
 
Imam i Telenor i Vip. Glasam za Telenor iako je malo skuplji jer taman toliko je i bolji.
Ovo je moj generalni stav. Najbolje je proveriti signal na konkretnoj lokaciji.

Kod VIP-a mi se desava da kad sam na 4G budem nedostupan iako imam pun 4G signal. Problem je sto je 3G kod vipa katastrofa a na 3G se razgovara. Zato mi se desava i da mi se veza prekine zbog slabog 3G signala.
Na 4G za sada ne moze da se razgovora.
 
Poslednja izmena:
Moj glas za Telenor jer Vip zbog mog iskustva sa losim signalom nemogu nikom da preporucim. Mada se slazem da bi prvo trebalo da se testira signal i da uzmes ono sto ti odgovara. Mada, ni to nije merilo. Kada sam uzeo Vip karticu i potpisao ugovor signal i mreza je bila ok, e sta se posle dva-tri meseca dogodilo sa mrezom neznam ali jednostavno signala nije bilo, morao sam bukvalno da ga jurim po cistinama u selu. I Vip je ostao gluv na nase molbe da uradi nesto po tom pitanju.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Moj glas za Vip, MTS nisam koristio, mada vecina prica da se raspada, a sa Telenorom sam imao jako lose iskustvo, ocajna im je mreza bila u NS-u, za mesta gde se ja krecem i jedva sam cekao da se vratim u Vip.
 
Imam i Telenor i Vip. Glasam za Telenor iako je malo skuplji jer taman toliko je i bolji.
Ovo je moj generalni stav. Najbolje je proveriti signal na konkretnoj lokaciji.
A ovaj stav ce mu mnogo znaciti... covek je iz Batajnice, pita sta tamo najbolje radi, a javlja mu se covek iz NS i prica o iskustvu :D


BTW, ako ti radi Tln dobro, imaj na umu da kod VIPa moze da se prekoraci net u Neo paketima, iako je 1MB=1DIN, nije bas prijatno. Pa bi radije isao na Tln.
 
Alfa, pricamo o mobilnim telefonima i mobilnim mrezama. Nece covek bas non stop biti u Batajnici. VIP 3G je katastrofa u celoj drzavi. U NS cak nije ni toliko los, ali juzno od BG i severno od NS im je 3G mreza u raspadu.
 
Alfa, pricamo o mobilnim telefonima i mobilnim mrezama. Nece covek bas non stop biti u Batajnici. VIP 3G je katastrofa u celoj drzavi. U NS cak nije ni toliko los, ali juzno od BG i severno od NS im je 3G mreza u raspadu.
Ali on je u Batajnici :) Njega ne zanima NS i okolina, ili severno od NS. Da ga zanima, pitao bi.
Uzjedno, uopste nisi u pravu za juzno od BGa, posto idem cesto dole, osim u mozda malim mestima, 3G im je odlican. A i da nije, 2G postoji za pricu, a 4G je bolje pokrio nego Tln.
Niti si u pravu za NS, bio sam nekoliko puta kroz NS i kroz mestasca pored, VIP 3G je odlicno radio. Menjaj telefon, sredi nesto drugo, nije do VIPa AKO ti lose radi.

Ako nekome treba u zabitima stalno, njemu nece Telenor biti opcija. Morace barem dve kartice da ima.

Ali osnova stoji - covek pita za Batajnicu, a ti mu pricas za NS :D
 
@Nikola uzmi Vip tarifu dođi i probaj. Mesec dana imaš sve neograničeno i besplatno. Ja glasam za Vip jer je 4G puno brža od Telenorove. E sad sve zavisi kakav je signal tamo gde se ti krećeš i boraviš. Uradi testove uporedi pa odluči.
 
+1. Nema razloga da ne uzmes jedan mesec skroz besplatnu, neogranicenu tarifu za probu.
Samo nemoj prebaciti MTS broj na prepaid ovaj mesec, posle neces moci 3 meseca da ga preneses.
 
Samo da znate da problemi koji vas mogu zadesiti sa VIP sistemom/kompanijom neće biti detektovani u toj test tarifi. Jer je sve besplatno i *neograničeno.

Ali je OK za testiranje signala, kvaliteta poziva, neta...
 
Vi ste svi iz Batajnice, pa dajte njemu savete? :smash:



Kao korisnik sve tri mreže (ove virtuelne ne računam) mogu da kažem sledeće:
1. VIP, zlatna sredina što se tiče mreže, nikakvih problema, povoljni paketi i telefoni. Imaju najbolje akcije.
2. Telenor, konačno su spustili cene i sleteli na zemlju (iz mogu ugla gledano deluje ovako, počeli su da gube korisnike, kopiraju VIP sa ovim neograničeno i verovatno im je VIP sa tom akcijom kidao dobar deo korisnika, sada zovu i telefonom i nude svašta da ne menjam mrežu), što je dobro za nas, konačno malo konkurencije, i dalje opet malo skuplji, nisu toliko bolji koliko su skuplji, ali dobra mreža. Telefoni preskupi.
3. MTS, dno i raspad! Samo dve reči su dovoljne da opišu MTS mrežu zadnjih par mesci. Najviše se odnosi na razgovor.

Sve tri mreže imaju lokacije gde zablistaju, gde druga dva operatera ne rade ili nemaju signal. Najbolje da VI lično utvrdite koja mreža VAMA najbolje radi, na lokacijema na kojima se krećete i boravite. Batalite ove ovde hvalsospeve i lobiranja pojedinih članova za pojedine mreže!
 
+1. Nema razloga da ne uzmes jedan mesec skroz besplatnu, neogranicenu tarifu za probu.
Samo nemoj prebaciti MTS broj na prepaid ovaj mesec, posle neces moci 3 meseca da ga preneses.

Steta je neiskoristiti tarifu Dodji i probaj. Treba da znas i to da ta tarifa ima najvise prioritete u VIP mrezi. Ja kad sam je koristio, sve je letelo i radilo kao podmazano a kad sam potpisao ugovor, e onda je mnogo toga sletelo.
 
Poslednja izmena:
150 000 neo...



 
Drugari,meni se ne sviđaju ovi novi vip paketi...
Ako ne produžim ugovor jel ostajem u NOVA tarifi,ili bude nešto drugo?
Meni ovo dovoljno,za crvenu...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
7b4099a42b2a66b06bc8b17b85dde1fb.jpg
 
Poslednja izmena:
Drugari,meni se ne sviđaju ovi novi vip paketi...
Ako ne produžim ugovor jel ostajem u NOVA tarifi,ili bude nešto drugo?
Meni ovo dovoljno,za crvenu...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
7b4099a42b2a66b06bc8b17b85dde1fb.jpg
Posle isteka ugovora samo nastaviš da koristiš to što si imao...
 
Pa Neo2, bez telefona, sa ugovorom je jeftiniji od Nova2 bez ugovora, a svega ima vise :)
 
Sada stvarno jesu :(
Nego, jel' se ova tema oduvek zvala:
"Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem? (Vip)" ? :D
 
Sta se sada najvise isplati da se uzme da je pretplata od 1000-1700din?Tarifa i telefon.

Da ima sto vise neta i 300min.

Da li je kod mts miks L 100gb tokom cele ugovorne obaveze ili samo 1 godina?
 
Poslednja izmena:
100 giga tokom cele UO kod mts-a ide od XL pa navise, a na L bi imao 100 giga samo polovinu UO.
 
XL - 600 min, 102 GB neta za 1200 din., bez telefona, ili Miks L - 400 min, 100 GB pola UO, sa telefonom 1700 din, sto ti je rekao i guzva.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno