Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

nino42

Čuven
Učlanjen(a)
18.01.2002
Poruke
155
Poena
620
Molim vas treba da se izabere paket i operater . Koje su Vase preporuke, mesecno oko 1000 din. bi trosio, trebao bi i internet da bude tu. Telenor kod koga sam do sada daje mi 50% od cene paketa, pr, Prenesi i Surfuj 1000 umesto 1820 da placam 990 , mozda mogao nesto i bolje ako znate recite nesto ne vidim vip ili mts on daje mix net L ali tu je 600 minuta ali internet je ogranicen na 1,5 gb ?:wall:
 
Net na mts MixNet paketima može da se prekorači. Preko paketa košta 50din za 1MB.

Kod Vipa samo na smart paketima imas neogranicen, međutim prvo ti spuca sve smartove pa samim tim ostaješ i bez minuta i bez poruka.
 
Da, ali razmisli... Telenor 300 minuta, a MTS ti daje DUPLO za iste pare i daje ti 500 poruka vise i 500 megabajta vise. Ako to ne vredi, onda ne znam sta ne vredi. Jednom ce valjda i Telenor ceniti, pa dati vise minuta u svojim paketima, a ne da dere toliko.
 
Da, ali razmisli... Telenor 300 minuta, a MTS ti daje DUPLO za iste pare i daje ti 500 poruka vise i 500 megabajta vise. Ako to ne vredi, onda ne znam sta ne vredi. Jednom ce valjda i Telenor ceniti, pa dati vise minuta u svojim paketima, a ne da dere toliko.

Da mts daje duplo minuta sto se tice interneta Telenor daje flet najvecu brzinu valjda do 1 gb a posle toga isti flet ali je brzina neka uobicajena. Videcu sta bi mogli da mi ponude osim ovih 300 min.
 
Ja koristim mix net M u MTS-u. Ima 300 minuta, 600 poruka 600 MB. Plaćam 50% pretplate, a to je 570 dinara. Ima i mogućnost prebacivanja u sledeći mesec ono što se ne iskoristi.
Po meni MTS je najisplativije rešenje.
 
Ja koristim mix net M u MTS-u. Ima 300 minuta, 600 poruka 600 MB. Plaćam 50% pretplate, a to je 570 dinara. Ima i mogućnost prebacivanja u sledeći mesec ono što se ne iskoristi.
Po meni MTS je najisplativije rešenje.

Ali slusaj sad me zovu iz Telenora da li sam razmislio i ja im kazem Mts daje duplo vise , kao da govoris zidu, kze ona pa vi razmislite kao oni su Telenor, kakvi ludaci
 
Ja imam u mts-u mix net L i placam 980 din
Tig 1500MB je vise nego dovoljno da ti izdrzi za net mesecno ... E sad ako koristis yt previse to je onda malo jer yt bas dosta trosi ... Ja sam za 2 dana gig neta potrosio preko yt-a
 
Ali slusaj sad me zovu iz Telenora da li sam razmislio i ja im kazem Mts daje duplo vise , kao da govoris zidu, kze ona pa vi razmislite kao oni su Telenor, kakvi ludaci

Pa ljude koji imaju po 5-6000 mesečno su odbili i nisu hteli da im daju ništa dodatno, a oko tebe će baš da se potrude za hiljadu dinara. How yes no :) Znao sam da će te glat odbiti.

Dok ljudi ne shvate da Telenor dere i ne daje minute (što je valjda i osnovna stavka na telefonu) dotle će se ovako ponašati... Budi srećan što si dobio 50% kod Telenora neki ni to nisu dobili, eto koliko se brinu. Trenutno niko ne može da parira MTS paketima sa 50% popusta...
 
Meni nije jasno zasto npr u PiS 1000 paketu ne omoguce 300 min ka telenor mrezi i 300 ka ostalim mrezama. Kad su vec ret.ardi i za velike pare nude malo minuta (PiS 1000 1820 din a samo 300 min). Ok, daju 1000 min u telenor mrezi posle potrosenih 300 ali nije to-to mada ne sumnjam da ima ljudi kojima i ovo znaci.

Mislim, ovo sto sam naveo je najmanje sto mogu da urade po tom pitanju a najrealnije tj najkorektnije bi bilo da PiS1000 ima 500-600 min. ka svim mrezama, ma i 500 je ok ali da sve ostalo ostane isto, 1000 sms i 1Gb + dz edge.
 
Pa ljude koji imaju po 5-6000 mesečno su odbili i nisu hteli da im daju ništa dodatno, a oko tebe će baš da se potrude za hiljadu dinara. How yes no :) Znao sam da će te glat odbiti.

Dok ljudi ne shvate da Telenor dere i ne daje minute (što je valjda i osnovna stavka na telefonu) dotle će se ovako ponašati... Budi srećan što si dobio 50% kod Telenora neki ni to nisu dobili, eto koliko se brinu. Trenutno niko ne može da parira MTS paketima sa 50% popusta...

Bezobrazni max. Neznam zasto uopste ljudi idu kod njih kada je sve ocito deru narod , ja joj reko pa za vas ( telenor) kao da je stalo vreme od pre 2 godine, ma jok ona tera svoje kako ocete javite se.... blesava skroz
 
Za mts jedini način da zadrži postojeće i dobije nove klijente je bio da drastično spusti svoje cene. Ranije su prosto kopirali telenor (mobtel) tarifne pakete i to je očigledno jako loše išlo.
Ljudi koji su preselili svoj broj iz telenora u mts su to uradili onda kada je mts značajno spustio cene i još na to dao dodatni popust ako se ne uzima telefon. Da su nastavili sa politikom kopiranja telenor tarifnih paketa malo ko bi se odlučio da kod njih preseli svoj broj, verovatno bi veći broj ljudi uradio suprotno.

(Zamisli paket MIXNET L koji košta 1799 din, ima 310 minuta i internet 1,1 GB :) i još da ne postoji popust za ugovor bez telefona...)
 
Telenor zeli da odrzi nivo usluge ali ne moze da prihvati sve korisnike u svoju mrezu. Tako da ono sto im preostaje je da cenama odbijaju niskoplatezne korisnike da dolaze u Telenor mrezu. Brane stabilnost mreze i nivo usluge.

Zato MTS i nije mogao da izdrzi vec je morao da igra na kartu onih koji ne zele da placaju mnogo i uz to nisu preterano zahtevni i razmazeni.

Vip tu balansira izmedju :)
 
Telenor zeli da odrzi nivo usluge ali ne moze da prihvati sve korisnike u svoju mrezu. Tako da ono sto im preostaje je da cenama odbijaju niskoplatezne korisnike da dolaze u Telenor mrezu. Brane stabilnost mreze i nivo usluge.

Zato MTS i nije mogao da izdrzi vec je morao da igra na kartu onih koji ne zele da placaju mnogo i uz to nisu preterano zahtevni i razmazeni.

Vip tu balansira izmedju :)

Mislio si ozbiljno sa ovom analizom? :)
Ako jesi evo još jedne :D
"Proputovao sam ceo svet i narod nigde bolje ne živi nego na našoj televiziji "
 
Pazi, projektovanje mreze je jako kompleksna stvar jer osim oko tehnickih stvari kompanije moraju i da vode racuna koliko brzo ce da se isplati ulaganje. Investitor ocekuje sto pre povracaj ulozenog.
Dok je ARPU na nivou nema spustanja barijere.
 
Poslednja izmena:
Cilj svake kompanije jeste profit i samo profit. Dobro za korisnike je sada (po mojem mišljenju) to što se planira prodaja Telekoma, a vrednost će biti veća ukoliko ima više ugovora.
Telekom je sada u vlasništvu države, pa profit i ne mora da bude najvažniji jer će se minus, ako nastane, pokriti iz budžeta. Nešto poput "radio ne radio, svira mi radio".

Možda je paket MegaNet i najbolja ponuda u Evropi (ako se računa na ugovor bez telefona); teško da je isplativo Telekomu ukoliko korisnik sve to potroši i još za pretežno pozivanje drugih mreža. Ali opet, ako nastane minus, neko drugi (država) će pokriti, plate će biti redovne i svi će svejedno biti srećni :)
 
Poslednja izmena:
Telenor zeli da odrzi nivo usluge ali ne moze da prihvati sve korisnike u svoju mrezu. Tako da ono sto im preostaje je da cenama odbijaju niskoplatezne korisnike da dolaze u Telenor mrezu. Brane stabilnost mreze i nivo usluge.

Zato MTS i nije mogao da izdrzi vec je morao da igra na kartu onih koji ne zele da placaju mnogo i uz to nisu preterano zahtevni i razmazeni.

Vip tu balansira izmedju :)

E majstore odma da se kandidujes za premijera Srbije, mnogo si bre pametan. Mora da si iz Telenora, takve gluposti ni malo dete ne bi reklo. Daleko je Telenor od toga da se brine za svoke korisnike , sada ce i jedna Bugarska firma da dodje kao mobilni operater i videces sta je briga ovi u Telenoru su jajare , facarosi, ...
 
Ne vidim da je kvalitet mts mreže tolko lošiji kolko je ponuda bolja. Ne kažem da Telenor za neke stvari (kvalitet voice poziva na 2G mreži) nije bolji, ali ako pogledamo generalno, mt:s ima najbolju 3G pokrivenost u Srbiji (dakle pričam generalno). Evo sinoć bio u jednom selu ovde 15km daleko, mt:s imam 3G signal, a Telenor i Vip ni GSM.

EDGE na Telenoru radi najbolje, tu nema šta da se priča. Ping je oko 250ms i brzina 100-200kbps, kod mt:s-a je ping tačno duplo veći, ali je protok uvek 100-200kbps. Kod Vipa je ping 250ms, ali je protok na EDGE mreži katastrofa, duplo je sporiji od mt:s i Telenor EDGE-a.

Znači, ako neko ima potrebu za internetom van većih gradova, Vip nikako ne bi mogao da preporučim kao dobru varijantu.

Na mt:s-u uz 3 postpaid ugovora imam sasvim dovoljno svega za <1000 RSD mesečno, nacionalnih minuta, sms poruka, interneta (moglo je još da bude "neograničen", jeftiniji romaming bez bojazni od velikog računa (KT sa 50% off naravno uz USSD callback).
 
@poglavicas znas kako,stoji da je po broju baznih stanica MTS u 3G najbolji,ali mislim da su im one slabo rasporedjene tj.mislim da su oni isli da sto vise teritorije pokriju sa 3G signalom (pa onda veca mesta slabije pokriju tj.sa manje predajnika),a Telenor je isao da sto vise populacije pokrije sa 3G-om.
Po meni je bolje da je po populaciji radjeno pokrivanje jer se tu net najvise i koristi zbog velikog broja stanovnistva.
Sta ce mi npr. 3G net u nekoj zabiti,nije toliko neophodan kao u vecim mestima.
Tako se dobija da MTS i ako ima vise predajnika 3G mreze ima slabiju pokrivenost istom u Bgd npr.,jer gde god sam ja bio i gde god se krecem po Bgd svugde ga Telenor sije u 3G,uvek mu bolji signal (Zvezdara,Karaburma,Borca,Dedinje...).
Sto se tice 2G mreze tu se slazem,telenor je najbolji.
 
Ne kažem ni da u BG-u Telenor nema bolju poktivenost 3G signalom, pa evo ti u Nišu - Bulevar Medijana, naselje Čalije, Telenor je bolji, i uopšte ne sporim to, pričao sam generalno, a uvek zavisi od mikrolokacije korisnika. Ja sam više govorio generalno, i lepo napisao, ako nekome treba internet i van većih gradova - moj slučaj, jer često putujem, onda je Vip loš izbor, Telenor ok izbor, a mt:s najbolji.

Evo kod mene kakava je situacija kod kuće (4km od centra Pirota), ali kažem sve zavisi od mikrolokacije.
attachment.php


Ali to ništa ne znači generalno.
 

Prilozi

  • vpD5yg9.png
    vpD5yg9.png
    43.1 KB · Pregleda: 551
Tako se dobija da MTS i ako ima vise predajnika 3G mreze ima slabiju pokrivenost istom u Bgd npr.,jer gde god sam ja bio i gde god se krecem po Bgd svugde ga Telenor sije u 3G,uvek mu bolji signal (Zvezdara,Karaburma,Borca,Dedinje...).

Potpisujem ovo, naročito za Dedinje!
 
Možda je paket MegaNet i najbolja ponuda u Evropi (ako se računa na ugovor bez telefona); teško da je isplativo Telekomu ukoliko korisnik sve to potroši i još za pretežno pozivanje drugih mreža. Ali opet, ako nastane minus, neko drugi (država) će pokriti, plate će biti redovne i svi će svejedno biti srećni :)

Ovo je fantasticna ponuda sa 50% popusta.Da je srece pa da i konkurencija ponudi nesto slicno,mada cisto sumnjam.
Da potrosis i pola iz ponudjenog paketa,opet se isplati u odnosu telenorove i vipove pakete
 
Poslednja izmena:
@br@nco Jeste fantastična, ali nije realno da je i neko drugi ponudi jer teško da je isplativa. Teško da će država pokriti eventualni minus telenoru ili vipu :)
 
To pokrivaju drugi korisnici. Na nekom korisniku su u plusu, na nekom u minusu i tu se oslanjaju svi na zakone verovatnoce i preraspodelu.
 
Slažem se, hteo sam da kažem da su i dodatno obezbeđeni ako se preraspodela pokaže lošije od očekivanog.
 
Rock, pazi ja sam 4 godine na VIP-u postpaid i nemam ama bas nijedan jedini problem. Zasto nemam problem? Zato sto se ne krecem po selima i nisam na jugu Srbije. Da imam problem verovatno bi bio na MTS-u, jer u Telenor nikad necu otici dok mi ne daju barem 600 minuta za sve mreze za 2000 dinara.

Opet u Beogradu si, cudno mi je da imas problem sa MTS-om...

Eto telefon koristis za sms, kao i ovaj stena... Dajte malo realnosti i ozbiljnosti (misleci na korisnike). Ja vise ne znam ko SALJE PORUKE preko telefona, kad postoje jeftini postpaid paketi da imas minuta koliko hoces, pa da pricas do sutra... Skontao sam da ljudi koji ne kucaju poruke nisu na Telenoru, jer su jako skupi. Na Telenoru ispada da je najvise tinejdzera (puno poruka + neograniceni internet, a malo minuta)

Nemoj stenu potpaljivati, covek radi u Telenoru, pa mora da ih brani. :D
 
A ja sam skontao da ti nemas pojma o zivotu...,objasni mi kako to onda da sve vece i ozbiljnije firme uzimaju samo telenor?
Verovatno zato sto im je isto bitan kvalitet,pa ne zale pare cak i ako imaju malo minuta,a opet njima dovoljno.
I opet nemas pojma,koliko ja znam tinejdzera ima upravo najmanje u telenoru jer im je skup...,nemas pojma o zivotu i pre nego sto nesto lupis,razmisli sta ces lupiti.Upravo telenor ima najmanje tinejdzera
 
Nazad
Vrh Dno