»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 31 1234511 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 451

Tema: Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        149

Question Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Molim vas treba da se izabere paket i operater . Koje su Vase preporuke, mesecno oko 1000 din. bi trosio, trebao bi i internet da bude tu. Telenor kod koga sam do sada daje mi 50% od cene paketa, pr, Prenesi i Surfuj 1000 umesto 1820 da placam 990 , mozda mogao nesto i bolje ako znate recite nesto ne vidim vip ili mts on daje mix net L ali tu je 600 minuta ali internet je ogranicen na 1,5 gb ?

Member
        Na forumu od
        Jun 2012
        Poruka
        2.105
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 6500
        • MoBo: Asus B150M-C
        • RAM: 32GB DDR4
        • VGA: Intel HD 530
        • MON: Dell P2414H LED IPS
        • HDD: 2xWD Red 3 TB, Samsung EVO 850 250GB
        • Case: 1400MI - LC-Power
        • LAP: Dell Latitude e5470, Core i5 6200U, 24GB DDR4, 500GB 850 EVO SSD
        • Ostalo: Mi A2 128/6GB, Apple iPhone 6 64GB, 50/8 VDSL, 15/15Mbps ExeNet WiFi.
      4. Net na mts MixNet paketima može da se prekorači. Preko paketa košta 50din za 1MB.

Kod Vipa samo na smart paketima imas neogranicen, međutim prvo ti spuca sve smartove pa samim tim ostaješ i bez minuta i bez poruka.

Moderator Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.587
        Da, ali razmisli... Telenor 300 minuta, a MTS ti daje DUPLO za iste pare i daje ti 500 poruka vise i 500 megabajta vise. Ako to ne vredi, onda ne znam sta ne vredi. Jednom ce valjda i Telenor ceniti, pa dati vise minuta u svojim paketima, a ne da dere toliko.

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        149
        Citat Citiram korisnika: Djilkosh_Ns Pogledaj poruku
        Da, ali razmisli... Telenor 300 minuta, a MTS ti daje DUPLO za iste pare i daje ti 500 poruka vise i 500 megabajta vise. Ako to ne vredi, onda ne znam sta ne vredi. Jednom ce valjda i Telenor ceniti, pa dati vise minuta u svojim paketima, a ne da dere toliko.
        Da mts daje duplo minuta sto se tice interneta Telenor daje flet najvecu brzinu valjda do 1 gb a posle toga isti flet ali je brzina neka uobicajena. Videcu sta bi mogli da mi ponude osim ovih 300 min.

Member Avatar korisnika Shubiglajzer
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        114
      8. Moja mašina
      9. Ja koristim mix net M u MTS-u. Ima 300 minuta, 600 poruka 600 MB. Plaćam 50% pretplate, a to je 570 dinara. Ima i mogućnost prebacivanja u sledeći mesec ono što se ne iskoristi.
        Po meni MTS je najisplativije rešenje.

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        149
        Citat Citiram korisnika: Shubiglajzer Pogledaj poruku
        Ja koristim mix net M u MTS-u. Ima 300 minuta, 600 poruka 600 MB. Plaćam 50% pretplate, a to je 570 dinara. Ima i mogućnost prebacivanja u sledeći mesec ono što se ne iskoristi.
        Po meni MTS je najisplativije rešenje.
        Ali slusaj sad me zovu iz Telenora da li sam razmislio i ja im kazem Mts daje duplo vise , kao da govoris zidu, kze ona pa vi razmislite kao oni su Telenor, kakvi ludaci

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        42
      12. Moja mašina
        • CPU: I5-2500K @ Hyper 212+
        • MoBo: Asus P8p67
        • RAM: 4GB Exceleram DDR3
        • VGA: nVidia Gtx470
        • MON: Philips 17"
        • HDD: Samsung F3 500 GB
        • Case: Cooler Master 690 II Advanced
        • INET: Kablovska
      13. Ja imam u mts-u mix net L i placam 980 din
        Tig 1500MB je vise nego dovoljno da ti izdrzi za net mesecno ... E sad ako koristis yt previse to je onda malo jer yt bas dosta trosi ... Ja sam za 2 dana gig neta potrosio preko yt-a

Moderator Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.587
        Citat Citiram korisnika: nino42 Pogledaj poruku
        Ali slusaj sad me zovu iz Telenora da li sam razmislio i ja im kazem Mts daje duplo vise , kao da govoris zidu, kze ona pa vi razmislite kao oni su Telenor, kakvi ludaci
        Pa ljude koji imaju po 5-6000 mesečno su odbili i nisu hteli da im daju ništa dodatno, a oko tebe će baš da se potrude za hiljadu dinara. How yes no Znao sam da će te glat odbiti.

Dok ljudi ne shvate da Telenor dere i ne daje minute (što je valjda i osnovna stavka na telefonu) dotle će se ovako ponašati... Budi srećan što si dobio 50% kod Telenora neki ni to nisu dobili, eto koliko se brinu. Trenutno niko ne može da parira MTS paketima sa 50% popusta...

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        21.852
      16. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II x4 955 c3@ 4GHz|2,6GHz NB/Alpenföhn Brocken
        • MoBo: Asus M5A97 Pro
        • RAM: 2x4Gb DDR3 Kingston Hyper X @ 1600MHz CL9
        • VGA: MSI R5850 Twin Frozr II 1Gb DDR5 @ 850/1250MHz
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: WD Black 750AALS 750 GB, WD Blue 10EALX 1Tb, WD 250Gb AAJS
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s black & silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7|ATH CKX9|SFR DT6|Sony MH750| Pioneer M390| 2.1 50W
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      17. Meni nije jasno zasto npr u PiS 1000 paketu ne omoguce 300 min ka telenor mrezi i 300 ka ostalim mrezama. Kad su vec ret.ardi i za velike pare nude malo minuta (PiS 1000 1820 din a samo 300 min). Ok, daju 1000 min u telenor mrezi posle potrosenih 300 ali nije to-to mada ne sumnjam da ima ljudi kojima i ovo znaci.

Mislim, ovo sto sam naveo je najmanje sto mogu da urade po tom pitanju a najrealnije tj najkorektnije bi bilo da PiS1000 ima 500-600 min. ka svim mrezama, ma i 500 je ok ali da sve ostalo ostane isto, 1000 sms i 1Gb + dz edge.
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going!

Member Avatar korisnika poolmaker
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        7.721
      19. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4690K
        • MoBo: Asus Z97M-PLUS
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX
        • MON: HP Pavilion 23xi
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD Western Digital 2TB
        • Case: Fractal Design Arc Mini, Seasonic M12II-520 EVO
        • SND: Microlab Solo 6C
      20. Najrealnije i najkorektnije.. Ne, ti pojmovi ne postoje u biznisu, srpskom pogotovo.
        Čast retkim izuzetcima naravno.
        Slažem se da su Mts paketi sa 50 posto popusta najisplativiji, bar za većinu namena .

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        149
        Citat Citiram korisnika: Djilkosh_Ns Pogledaj poruku
        Pa ljude koji imaju po 5-6000 mesečno su odbili i nisu hteli da im daju ništa dodatno, a oko tebe će baš da se potrude za hiljadu dinara. How yes no Znao sam da će te glat odbiti.

Dok ljudi ne shvate da Telenor dere i ne daje minute (što je valjda i osnovna stavka na telefonu) dotle će se ovako ponašati... Budi srećan što si dobio 50% kod Telenora neki ni to nisu dobili, eto koliko se brinu. Trenutno niko ne može da parira MTS paketima sa 50% popusta...
        Bezobrazni max. Neznam zasto uopste ljudi idu kod njih kada je sve ocito deru narod , ja joj reko pa za vas ( telenor) kao da je stalo vreme od pre 2 godine, ma jok ona tera svoje kako ocete javite se.... blesava skroz

Member Avatar korisnika desp
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        7.655
      23. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 2400G
        • MoBo: Asus B450M-K
        • RAM: 16GB Kingston
        • MON: HP E27i
        • HDD: 970EVO, WD RED
        • Case: Seasonic 520GM2, MicroATX CM
        • SND: 2.1
        • LAP: HP
      24. Za mts jedini način da zadrži postojeće i dobije nove klijente je bio da drastično spusti svoje cene. Ranije su prosto kopirali telenor (mobtel) tarifne pakete i to je očigledno jako loše išlo.
        Ljudi koji su preselili svoj broj iz telenora u mts su to uradili onda kada je mts značajno spustio cene i još na to dao dodatni popust ako se ne uzima telefon. Da su nastavili sa politikom kopiranja telenor tarifnih paketa malo ko bi se odlučio da kod njih preseli svoj broj, verovatno bi veći broj ljudi uradio suprotno.

(Zamisli paket MIXNET L koji košta 1799 din, ima 310 minuta i internet 1,1 GB i još da ne postoji popust za ugovor bez telefona...)

Moderator Avatar korisnika xSeptimus
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        10.348
        Telenor zeli da odrzi nivo usluge ali ne moze da prihvati sve korisnike u svoju mrezu. Tako da ono sto im preostaje je da cenama odbijaju niskoplatezne korisnike da dolaze u Telenor mrezu. Brane stabilnost mreze i nivo usluge.

Zato MTS i nije mogao da izdrzi vec je morao da igra na kartu onih koji ne zele da placaju mnogo i uz to nisu preterano zahtevni i razmazeni.

Vip tu balansira izmedju

Member Avatar korisnika poolmaker
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        7.721
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4690K
        • MoBo: Asus Z97M-PLUS
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX
        • MON: HP Pavilion 23xi
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD Western Digital 2TB
        • Case: Fractal Design Arc Mini, Seasonic M12II-520 EVO
        • SND: Microlab Solo 6C
      28. Citat Citiram korisnika: Septimus Pogledaj poruku
        Telenor zeli da odrzi nivo usluge ali ne moze da prihvati sve korisnike u svoju mrezu. Tako da ono sto im preostaje je da cenama odbijaju niskoplatezne korisnike da dolaze u Telenor mrezu. Brane stabilnost mreze i nivo usluge.

Zato MTS i nije mogao da izdrzi vec je morao da igra na kartu onih koji ne zele da placaju mnogo i uz to nisu preterano zahtevni i razmazeni.

Vip tu balansira izmedju
        Mislio si ozbiljno sa ovom analizom?
        Ako jesi evo još jedne
        "Proputovao sam ceo svet i narod nigde bolje ne živi nego na našoj televiziji "

Moderator Avatar korisnika xSeptimus
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        10.348
        Pazi, projektovanje mreze je jako kompleksna stvar jer osim oko tehnickih stvari kompanije moraju i da vode racuna koliko brzo ce da se isplati ulaganje. Investitor ocekuje sto pre povracaj ulozenog.
        Dok je ARPU na nivou nema spustanja barijere.
        Menjao xSeptimus : 09.08.2013. u 12:44 Razlog: typo

Strana 1 od 31 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •