Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Ok, sad citajuci ove postove kao neko ko razmislja da predje sa mt:s-a na VIP (zbog novih NEO paketa) pocinjem da mislim da nema nista od toga... :D
 
Има Мтс 99% тих базних станица, односно више од Теленора (а они више од Випа). Али то се односи на 2Г.
Код је разлика „драматична", Мтс користи 1800 и Теленор је ту са 900 ненадмашан (али наравно не у сваком крају). Док Випу по унутрашњости на многим БС још фали 3Г.

Ispravka, 3G na 2100, nemamo na 1800.
I jbt, kako glupo zvuci cirilicom pisati 3G :D (zamerku nemam za to, komicno je, ali teza je cirilica za citanje preko kompa, zbog fonta)
 
Случајна грешка моја за 1800... Иначе за ћирилицу, латиницу и енглески бих могао много тога написати, али није место.
 
Koji paket i mrežu da izaberem? Trenutno sam na Telenoru i Play+ Solo. Treba mi prepaid pošto sam u inostranstvu a želim da zadržim broj koji cu koristiti nekoliko puta u toku godine kad dodjem na odmor ili na vikend kući.
Nešto tipa 500-600 din 50 min / 1 GB net koji važi 7 dana.

Sta mi mozete preporuciti?

I kad prebacim broj na prepaid jel' ga više ne mogu vratiti na postpaid?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
To imas na VIP i Telenor pripejdu kao standardnu ponudu. Ako mislis da kredit ne propadne, Telenor kartica mora da se puni jednom godisnje, a VIP na svaka tri meseca.
 
Daj neki primer tih paketa?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nisu to paketi nego pri pejd ponude na *111# kod Telenor pripejda i*123# kod VIP-a.
 
Za 1- 2,3 meseca. Nesto sto bi imalo bar 400mb. mozda nekih 300-400 min i 200 poruka. Moze i vise. Ili nesto sto moze da se dopuni. Mogucnost da prenesem broj
 
Sta bi moglo da se uzme privremeno (prepaid?) za oko 1000 din ili ispod. Oko 500Mb, 300+ min 300 poruka. Da li ima neceg sto nije ocito na sajtovima.
 
Postoji li neki postpaid paket kod bilo kog operatera gde ne može stizati račun veći od one cene koja je zaključena u ugovoru?

Trebaće mi neki paket koji ima najviše minuta a najmanje poruka i mobilnog neta, na primer 300 minuta ili neograničeno minuta, poruka 100 i net 100 mega.

Ne bih Vip NEO jer nije neograničen net, odnosno ne može da se blokira.
 
Ugasi net na telefonu i eto. Iskoristi bar giga i po ako si skeptican, pa ugasi net i promeni APN, ako te net toliko brine.
 
VIP NIKAKO!!!
Upravo mi traje agonija izlazka iz VIP mreže. Zbog lošeg signala koji traje mesecima na nekim mestima, tražio sam otkup ugovorne obaveze tj. da platim kompletnu obavezu
do kraja ugovora i da pređem kod drugog operatera. Prvo, mi zahtev nije dobro sastavljen, posle nisu dobili e-mail, pa posle 4-5 novih mejlova na 2 njihove adrese (+ pušten fax)
napokon (2 nedelje traju pozivi i puštanje mejlova sa zahtevom..) videli zahtev, posle još 7 dana( 10-tak poziva) dobio profakturu za otkup ugovorne obaveze. Kad sam uplatio, oni ne vide uplatu iako sam im pustio mejl sa dokazom. Posle opet isti dokaz na novi e-mail,,Napokon videli uplatu ali ona nije proklnjižena! Još uvek čekam.
Najgore od svega, ne znam da li da se upuštam u pravnu borbu ili da još čekam. Moj savet nikako VIP!!!
 
VIP NIKAKO!!!
Upravo mi traje agonija izlazka iz VIP mreže. Zbog lošeg signala koji traje mesecima na nekim mestima, tražio sam otkup ugovorne obaveze tj. da platim kompletnu obavezu
do kraja ugovora i da pređem kod drugog operatera. Prvo, mi zahtev nije dobro sastavljen, posle nisu dobili e-mail, pa posle 4-5 novih mejlova na 2 njihove adrese (+ pušten fax)
napokon (2 nedelje traju pozivi i puštanje mejlova sa zahtevom..) videli zahtev, posle još 7 dana( 10-tak poziva) dobio profakturu za otkup ugovorne obaveze. Kad sam uplatio, oni ne vide uplatu iako sam im pustio mejl sa dokazom. Posle opet isti dokaz na novi e-mail,,Napokon videli uplatu ali ona nije proklnjižena! Još uvek čekam.
Najgore od svega, ne znam da li da se upuštam u pravnu borbu ili da još čekam. Moj savet nikako VIP!!!

Da Vip ostane jedini provajder,ja više ne bi imao mobilni. Toliko o Vip u.
 
Ja bih imao mob, ali prepaid. :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Dobro ovo je bot :D ovo ce mu biti jedini post na forumu i zamisli danas se registrovao, samo napisao to i nema ga vise, tako da sto je napisao, nije istina :)
 
Poludeo sam danas na VIP!
Meni se danas 3 puta prekinula veza iz cista mira na spratu kuce na Telepu, i to zbog slabog signala... Kad sam nakon prekida veze pogledao u ekran, nije bilo ni jedne crtice signala da bi odjednom signal skocio do kraja i ispisao 4G.
Znaci VIP u sred Novog Sada nema 3G ili 2G signala za razgovor... Tuga.
Bolje da se Turk pozabavi postavljanjem 3G mreze nego sto se majmunise sa merenjem nepotrbnih brzina i siri jos uvek nepotrbnu 4G mrezu dok ljudi ne mogu ni cestito da razgovaraju medjusobno.
 
A to je TVOJ bot nalog, znaci :D
 
Da Vip ostane jedini provajder,ja više ne bi imao mobilni. Toliko o Vip u.

Moja agonija još traje. Isključili su mi telefon na 5-6 sati, pa ponovo uključili. (posle više novih poziva i ljubaznog odgovora operatera). Jedva čekam ponedeljak
da vidim hoću li konačno moći da se otkačim od VIP-a. Ako nastave da zatežu, uzeću novi broj i tako se otkačiti.;)
 
Nemam ja lični interes da bilo koga blatim, ali mislim da ljudi treba da znaju šta ih može snaći. Jedini način da se uozbilje je kritika! Pravni način borbe protiv nezakonitih postupka operatera je gotovo nemoguće (imaju advokate, novac...). Mislim da je mnogo efikasnije da ih sami potrošači kazne. Izborom poslovnijeg operatera, te će ih smanjena prodaja naterati na ispravne korake tj. poštovaće zakon i volju klijenta.
Toliko od mene..
 
I tako da placamo poslovnijem dosta vise i na taj opet platimo... no tnx. Nije ovo borba izmedju Vectonea i Olleha.
 
Nemam ja lični interes da bilo koga blatim, ali mislim da ljudi treba da znaju šta ih može snaći. Jedini način da se uozbilje je kritika! Pravni način borbe protiv nezakonitih postupka operatera je gotovo nemoguće (imaju advokate, novac...). Mislim da je mnogo efikasnije da ih sami potrošači kazne. Izborom poslovnijeg operatera, te će ih smanjena prodaja naterati na ispravne korake tj. poštovaće zakon i volju klijenta.
Toliko od mene..

Znaš kako sam ja resio? Rekao sam im da ću doći u Beograd, prvo ih sve isamarati na trećem spratu (ili drugom) a onda ih pobacati kroz prozor.

Prvo su bili skeptični ali kad sam im ponovo ponovio i rekao da se nadam da razgovor snimaju, sve je bilo rešeno.
Sa stokom iz Vip a samo tako.
 
To uopste nije tacno danas.
 
Bio na VIP, prvo te smaraju non stop oni uterivaci dugova cim prekoracis par dana sa uplatom (Telenor pusta mesec dana cisto poredjenja radi i ne pusta uterivace na tebe). Drugo kad sam raskidao ugovor tacno se videlo da gledaju da te zeznu da ostanes nekako, kroz namerne greske, te ne radi nesto, te imate jos jedan racun ali ne moze da se plati sad itd. Tako da ovo sto se pise o VIP-u je apsolutno tacno, Telenor je za njih izmislio profesionalizam i signal je uvek pun gde god da odem (Juzna Srbija je u pitanju) a sa VIP om mi se desavalo da u sred Nisa na Crvenom Pevcu gubim signal.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Sasvim je tacno.
To ne vazi vise ni za "razrede" cena. Uz malo iskustva shvatis da je ne vazi.

Za kvalitet moras platiti vise od najjeftinijeg - ali platiti vise ne znaci da dobijas kvalitet. Na IT forumu si, tu je barem skroz ocigledno da nekada ne dobijas nista, a platis vise (telefon, laptop pogotovu, CPU, GPU...). A uzjedno i za svu robu i usluge.
 
Mnoge je VIP pokrao kako vidim izmedju ostalog i mene,u doba smartova se kralo na veliko sad vec ne znam kako je ali pretpostvljam da kradu na mb i neo tarifama
 
Nazad
Vrh Dno