Šta je novo?

Potrebna pomoc za overclock Phenom II x4 955 BE

Kasa5033

Slavan
Učlanjen(a)
02.08.2013
Poruke
2,951
Poena
230
Moja oprema  
Laptop
Dell Latitude 5480
Mobilni telefon
Poco F1
Steam
Kasapin5033
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ovako, posle nabavke Cooler Master Vanguard V700 napajanja i Cooler Master Storm Trooper-a i vec postojece masine vec spakovane u to, cooler ostaje isti, da li cu moci da imam stabilan clock od 3,8-4 Ghz na 1,45 V na Pheomu i malo nesto na grafickoj, uz prihvatljive temperature ?
I interesuje me da li ce maticna ploca moci da izdrzi takav oveclock, posto nema pasivni hladnjak na mosfed-u :wall:, kuciste ce biti dobro provetreno :) ?

Linkovi od kucista i napajanja:
http://www.coolermaster.com/product/Detail/powersupply/enthusiast-v-series/v700.html
http://www.cmstorm.com/en/products/chassis/Trooper/
Nadam se da ce mi vase bogato iskustvo pomoci :)
PS.U planu je ili Seidon 240M ili Noctua NH-D14, ali to tek za par meseci :D
 
Sve zavisi od primerka,ali na 1.45 tesko pre na 1.53 (za taj proc do 1.55v je sigurno)moze na 4Ghz.
Samo nemoj na stock cooleru,temperatura oko 55 ali ne vise od 61.
FBS-200
multiplier-20
NB frequency-2800mhz ali startuj sa 2400 pa dizi polako,NB vltazu stavi na auto.
HT-2000mhz nemas razloga da podizes vise neces dobiti na performansama.
Za memoriju startuj sa latencijama 9-9-9-27 dok ne dobijes stabilan klok.
Pa probaj sa 8-8-8-24,command rate stavi na 2T a kasnije ako hoce na 1T.
PCI frequency ostavi na 100.
Pusti ga u Prime95 pa testiraj,ali zanaj da ovo ne ide jednostavno potrebno je dosta vremena
da se nade stabilan klok i podesavanja na kojima ce raditi.
 
Stock cooler davno zamenjen zbog nepodnosljive buke, sad koristim CM Hyper 212+, za podizanje voltaze me brine sto maticna nema hladnjake na mosfed-u, kakvo je vase misljenje o tome ?
A trenutna temperatura, na prime95 je 51 max, zbog lose provetrenosti.
I znaci mora i memorija da se overclockuje za stabilan procesor, zanimljivo :)
 
A da prvo probam ta podesavanja u AMD Overdrive pa ondada ih stavim u BIOS ?
 
Najbolje iz biosa.
Overdrive je nesiguran.
 
Zadnje pitanje, da li je sigurno evrclockovati ako mosfed nije pasino hladjen ?
 
Ne brini ploca podnosi klok, dosta ploca nema pasivno na mosfed-u ,samo jos ovo iskljuci obavezno cool n quiet kod OC.
 
Ne brini ploca podnosi klok, dosta ploca nema pasivno na mosfed-u , i ne ides na neki extremni OC ,
taj proc moze i 4.3mhz a ti ces do 4mhz.Samo jos ovo iskljuci obavezno cool n quiet kod OC.
 
To obavezno, kako cu se obradovati sledecem racunu za struju :D Ali i pored clocka, moracu da osvezim sistem, posebno za BF4 i Crysis 3, Company of Heroes 2 vuce se na medium :(
I hvala na brzom odgovoru :)
 
Danas, posto je stiglo napajanje, ja podesih da frekvencija bude 3500 MHz a NB na 2200 MHz, ali nigde ne mogu manuelno da podesavam voltazu. SVe stoji na AUTO i ne mogu nista da menjam, a i temperature posle jedno sat vremena prime95 small FFT test idu do 52C. KUciste je jos uvek isto i otvoreno, nema da se kupi jos ga cekam :(.DO duse komp je stabilan, ali voltaze u HW monitoru su na 1.42 V ?!
Gde gresim, ploca je MSI 870-C45.
Necu nista vise dizati clock dok ne dodje novo kuciste, eto mozda NB na 2400 MHz ?
 
Nazad
Vrh Dno