Šta je novo?

Stabilizatori napona

I mene zanima. Mozda bih probao da "ispeglam" napon kako bih smanjio coil whine. Da li u tom slucaju pomazu?
 
ako ti je ovo napajanje iz potpisa...promeni prvo njega.
 
Jeste. Ali mislim da mi je jednostavno losa struja. Probao sam i sa 2 druga napajanja (jos losija). Ali mogao bih da menjam napajanje, u svakom slucaju. Slabo je i za neke crossfire varijante koje razmatram.
 
uzmi prvo samo jache i kvalitetnije napajanje.
takodjer, morash imati u vidu da ce ti 90% kartica skichati na ulazu u igre kad je 3000fps.
to shto si probao sa druga dva josh gora ne znachi nishta.
probaj na drugom kompu, kod nekog ortaka i slichno, gde su bolje napajanje/struja.
 
takodjer, morash imati u vidu da ce ti 90% kartica skichati na ulazu u igre kad je 3000fps.

Meniji su ok, afterburner to resava. Mene brine sto skice u samoj igri i sa vsyncom.

Sve kombinacije isprobane, vec neko vreme kukam na ovoj temi. :)

U sustini, imam istoriju crkavanja uredjaja i struja je dokazano losa. Zato mislim da mi neki UPS / peglac napona ne bi bio tako losa investicija.
 
Ne pomaže to ništa, makar ne u BG gde je napon koliko toliko normalan. Da živite na selu gde padne napon svima u ulici kad komšija uključi meljač kukuruza... onda bi imalo smisla mada je pitanje koliko.
 
meni i treba za selo gde kad komshija vari neshto padne bash napon :D
 
Ovo sto SS rece, i ja ga koristim u vikendici, inace TV ode. :)
 
Za vikendice radi posao. Za grad ne.
podatak koji je tesko naci je tolerancija. podatak koji se najcesce dobija je izlazna tolerancija kada uredjaj radi, ali je vrlo bitna i ulazna tolerancija, odnosno, napon na kome korektor pocinje da reaguje.
znaci, ako napon skoci na 260V npr, korektor ce na izlazu dati 220V +/- 5%(ili vec neki napon u granicama tolerancije), ali ako skoci na 235V, uredjaj nece uopste da reaguje ako je ulazna tolerancija 10%.

Ovo ne sluzi da pegla napon za racunar nego da da upotrebljivi napon za osnovne kucne aparate u ruralnim sredinama.
 
samo da javim da sam uzeo pre 10ak dana relejni od 3000 VA i u kombinaciji sa telekom box-om (i net je bio orion wifi)
evo shesti dan radi sve super...da ne ureknem....
ranije nije moglo da sastavi ni par sati a da neshto ne baguje..dodushe bila je i zima, ali eto...

inache, nakachio sam na njega dve makine sa po 4x7950, to mu dodje ~1700w
 
ipak sam urekao :D

nakon 7-8 dana od starta se neshto zabagovao i nije pushtao struju, mislio sam da je mozda prevelika varijacija napona ili preopterecenje u pitanju, ali mi je glupo da 3000va uredjaj ne moze da izadje na kraj sa 1700va, a napomenuo sam im kako i sa chime cu ga opterecivati. takodjer, nikakvih znakova pregrevanja nije bilo.
prenocilo je tako i ujutru je ponovo radio, da bi od se tog dana slichno ponovilo
nakon 10-ak dana sa tim da nije vishe hteo nikako da se ukljuchi stabilizator ni sutradan.
jedino dok se drzi neko delay dugme radi ali pushta po merachu veci napon od 220v
i chim se pusti dugme, vishe ne radi.

odneo sam ga na reklamaciju proshli ponedeljak i danas pozvao da vidim dokle se stiglo sa tim.
lik mi je odgovorio da josh nije ni stigao da ga proba zbog nekih privatnih problema.
takodjer, u startu su rekli da ako ne budem zadovoljan da ce vratiti pare.

ja niti sam dobio neki rachun, niti revers za reklamaciju, na moje pitanje zashto ne dobijam, rekli su da oni znaju koji su njihovi uredjaji :D...ali poshto sam misli oda mi je ochajnichki potreban za vikendaju, ipak sam kupio.
firma (ako su uopshte i firma) se nalazi u kuci, deluje malko neozbiljno, muz i zena rade....
ali eto samo da javim ostalima koji budu planirali da kupe isto to i kod njih da razmisle dva puta.

inache makine mi rade normalno i bez stabilizatora za sada ....i to je ono zbog chega se josh uvek nisam razbesneo :D


eto toliko :)
 
Poslednja izmena:
Te stabilizatore on verovatno sam sklapa pa verujem i da stvarno zna koji su njegovi aparati. ne bih se preterano uzbudjivao oko toga da li ce ti na kraju resiti problem. Inace, ima svaku mogucnost da te zavrne bez posledica.

Takodje, molim te nemoj da mesas VA i W. Jesu obe jedinice za snagu, ali se radi o reaktivnoj i aktivnoj snazi. Odnos W i VA zavisi od uredjaja do uredjaja, ali okvirno (POTPUNO OKVIRNO) mozes da racunas da je 1VA 0.75W sto znaci da tvoj stabilizator zapravo gura 2250W. I dalje si solidno u okvirima bezbednog koriscenja, ali nemoj da se zeznes.
 
moguce da ih sklapa, uvozi delove pa u kuci polako sam krcka :D
krastavac, da sam znao gde ima josh da se kupe...zvao sam prvo neku drugu firmu ali nemaju na lageru ove jache.
tako da, bilo je ili ovo ili nishta....delovali su ok i poshteno e sad...da li cemo se juriti nekako kasnije videcemo.

mislim da to i nije toliko bitno jer je power faktor kojim se mnoze volti i amperi da bi se dobila potroshnja u W za rachunare obichno oko 0.89, tako da....
kako god, ja sam ovo sve govorio u VA, moje mashine troshe max 850VA, puta dva to je 1700VA shto je smeshno za stabilizatorovih deklarisanih 3000. Plus sam tom husbandu rekao da mi mashine troshe toliko ali u Watim, odnosno rekao sam mu da troshe i vishe, a on je odgovorio da moze.
 
To sto prave u kuci ne mora nista lose da znaci, cak naprotiv. Javi sta je ispalo od toga. :)
 
pa sad. primetio sam josh neshto bio. na njemu ima neko DELAY dugme, koje je na on off.
prichao mi je lik taj da njega pritisnesh ako zelish da ima pauza nakon dolaska struje jer navodno kad dodje struja zna da bude kao previsok napon, pa zato on napravi par minuta pauzu. e sad, to dugme po slici pored bi trebalo kad je ON tj pritisnuto da je udubljeno, a kad je OFF izvucheno, medjutim ono reaguje kao dugme za svetlo na stubishtu :D, kad ga pritisnesh ono se vrati na pochetno.

ista stvar se deshavala na nekom pokvarenom koji mi je pokazao kad sam doshao da ga kupim koji je kao exponat...tako da, to mi neshto govori o kvalitetu izrade :D

vazi, javicu kako je proshlo sve.
ovi moji poslednji postovi su samo upozorenje da ako se neko odluchi da obrati paznju.
 
stigao mi sms jutros da je popravljen stabilizator.
malopre sam otishao po njega, spalio se unutra totalno bio :D istopili se oni namotaji i neki josh deo :D
navodno mu je ugradio sada neki termalni prekidash koji ce ga iskljuchiti kad se pregreje...
ako ce se sad on sam iskljuchuvati na svakih par sati\dana to mi ne igra ulogu i rekao je ako se ponovi da ce da zbudzi trasformator taj sa josh namotaja pa kao da bude jachi. :D
samo mi nije jasno zashto odmah nije stavio to al ajde.

eto toliko.

javljam kad ga nakachim i shta se dalje deshava.
 
:laugh: ha ha ha. Tip je očigledno neprofesionalan. Pa gleda ako izdrži da prođe garanciju prođe ako ne :wall:. Šta ćeš mala privreda drži vodu dok majstori ne odu.
 
To je velika budzevina...Klanjaj se toga jer ne daj boze moze izazvati pozar I ko zna sta jos....drzi se samo proverenih stvari ,moj iskreni savet.
 
Meni je jedan komp izgoreo davne 1999 god kad je napon struje skakao i padao ko Evro danas. I bukvalno je sve izgorelo osim cpu a i monitora.
Od 2000god sam kupio stabilizator napona i furam ga i dan danas.
Brend Made in Leskovac ja mislim. moze da stabilizuje napon i do 30% sto je ludilo.Tezak i ne bas veliki, ne ispusta nikakve zvukove sto je najbolje i video sam ga na delu tokom godina radi vec punih 13god ni da stucne naravno i kopao sam preko njega bez problema.;)
 
smeshno sve deluje al krastavac kad sam krenuo da j''em vnago onda idem do kraja, samo eto nije mi jasno ako sam mu rekao da cu opterecivati sa istom snagom, zashto ne nabudzi odma da bude jachi kalem al dobro....
 
Zato sto vise kosta, tj njemu manja zarada. Moj savet da trazis pare nazad i uzmes nesto provereno, te varijante "sio mi ga djuro" koje se ticu struje nisu za zaebanciju, pogotovo ako nisi kod kuce dok masine rade.
 
Ma jok, spali i taj pa onda nosi i trazi jaci trafo sa vise namotaja ;)
 
Sta bi sa stabilizatorom ?
 
radi....ljubi ga majka :D
nego nisam hteo komentarisati....ako ga pofalim ima da zvekne odma' :D
 
Nazad
Vrh Dno