Šta je novo?

Asus MX279H i problem sa zvucnikom

Sta kazu iz Udruzenja za zastitu potrosaca?

Jos nista, i prosli put kad sam im slao email odgovorili su posle par dana, sacekacu do ponedeljka tj dok ne odem u ovl. servis da pokusam to da resim, ako i tad budu odbijali da izvrse zamenu a ako ovi ne odgovore do tad onda cu zvati udruzenje...
 
Ti, kao nezadovoljan korisnik, svoja prava ostvarujes u trgovini gde si dao novac. Oni su jedini koji mogu da ti vrate novac, zamene uredjaj ili sta vec. Njihov problem je kako ce oni to posle resiti sa ovlastenim servisom ili predstavnistvom.

Pogotovo ukoliko je njihov servis na kraju utvrdio kvar, nema sta da se prica, duzni su da ti zamene prozivod ili vrate novac. A kako ce oni to da rese sa ovlastenim servisom, nije tvoja briga i ne sme tebe da boli glava oko toga. Njima ne sme biti izgovor niti ovlasteni servis niti predstavnistvo da bi kupac ostvario svoja prava. Iskreno zovi odmah udruzenje za zastitu potrosaca, srodne inspekcije i posalji ih u trgovinu gde si kupio monitor da ti rese problem.

Predstavnistvo ti nece pokloniti drugi monitor niti naloziti zamenu jer ovlasteni servis nije utvrdio kvar i to je kraj price sto se predstavnistva tice. Ukoliko je kao sto kazes lokalni servis utvrdio kvar samo je potrebno da to iskomuniciraju sa ovlastenim servisom da bi zajednicki dosli do zakljucka o postojanju istog. I samim tim i trgovina ce dobiti drugi monitor/knjizno odobrenje u potrebnom iznosu. Gde je tu nastao problem u komunikaciji izmedju njih ne znamo ni ti ni ja, niti bi trebalo da nas brine. Kao sto rekoh obrati se trgovini da ti vrati novac/da novi monitor ili im posalji sve moguce inspekcije.
 
Ti, kao nezadovoljan korisnik, svoja prava ostvarujes u trgovini gde si dao novac. Oni su jedini koji mogu da ti vrate novac, zamene uredjaj ili sta vec. Njihov problem je kako ce oni to posle resiti sa ovlastenim servisom ili predstavnistvom.

Pogotovo ukoliko je njihov servis na kraju utvrdio kvar, nema sta da se prica, duzni su da ti zamene prozivod ili vrate novac. A kako ce oni to da rese sa ovlastenim servisom, nije tvoja briga i ne sme tebe da boli glava oko toga. Njima ne sme biti izgovor niti ovlasteni servis niti predstavnistvo da bi kupac ostvario svoja prava. Iskreno zovi odmah udruzenje za zastitu potrosaca, srodne inspekcije i posalji ih u trgovinu gde si kupio monitor da ti rese problem.

Predstavnistvo ti nece pokloniti drugi monitor niti naloziti zamenu jer ovlasteni servis nije utvrdio kvar i to je kraj price sto se predstavnistva tice. Ukoliko je kao sto kazes lokalni servis utvrdio kvar samo je potrebno da to iskomuniciraju sa ovlastenim servisom da bi zajednicki dosli do zakljucka o postojanju istog. I samim tim i trgovina ce dobiti drugi monitor/knjizno odobrenje u potrebnom iznosu. Gde je tu nastao problem u komunikaciji izmedju njih ne znamo ni ti ni ja, niti bi trebalo da nas brine. Kao sto rekoh obrati se trgovini da ti vrati novac/da novi monitor ili im posalji sve moguce inspekcije.

Kapiram ja sve sto ti kazes i jeste to tako, ali ajde oticu ja u Ponedeljak direktno u ovlasceni servis da prisustvujem testiranju i da vidim u cemu je problem kad nece da odobre zamenu, ako je njima normalno da monitor preko 20-30% pojacavanja pocinje da bruji i da se trese/vibrira ili sta vec a na 100% razvaljuje kako se to cuje onda toplo preporucujem da niko vise ne kupi ovaj monitor jer ako dodje do ovog problema doci ce u istu situaciju kao i ja. I naravno da ako odbiju da odobre zamenu opet cu kontaktirati prodavca pa nek pokusaju oni jos jednom da izvrse zamenu tj povracaj novca, ako ni to ne budu uraditi idem u udruzenje za zastitu potrosaca i tjt. Mi smo banana drzava, zato se ovo i desava, umesto da kupac bude zasticen kod nas su zasticeni prodavci/servisi/dobavljaci pa mogu da rade sta hoce....
 
Kao sto rekoh, ne mislim da bi ti trebalo da se cimas. Servis prodavca je utvrdio kvar i sto se tebe tice tu je kraj price. Neka ti daju ispravan monitor ili neka ti vrate novac. Sve ostalo je iskljucivo njihov problem. Ovako bez potrebe gubis zivce i vreme.
 
Prodavac nije i davalac garancije. Onaj ko daje garanciju (u Srbiji je to "Direct Link" za Asus) bi trebao i da ti vrati novac ako njihov servis nije uspeo da ga popravi u predvidjenom max roku. Zato sam ti i rekao, prvo pogledaj u garanciji koliki im je rok za popravku. Obicno je do 2 meseca. Zatim trazis povracaj novca od davaoca garancije, ne prihvatajuci neispravnu robu nazad. Ako ne zele da ti vrate novac, tek onda prijavis trzisnoj inspekciji. Prodavac moze da ti vrati novac samo ako je njegova firma davalac garancije, ali sigurno nije jer je "Direct Link" uvoznik i davalac garancije.

Pokolebao si i mene, a hteo sam da kupim bas taj model. Ako su tako teski sa garancijom, onda je bolje i ne eksperimentisati. Znam za Samsung, da im je servis preskup i da se popravke kod njih ne isplate kad istekne garancija, pa sam mislio da promenim marku.
 
Evo da se javim, danas sam bio u ovlascenom servisu i gle cuda ustanovili su da postoji kvar na monitoru i da vibrira aj da kazem kuciste monitora jer su verovatno zvucnici prejaki. Sad ce opet kontaktirati Asus jer Asus kao da ih na povocu vodi i da nista ne mogu bez njih ali to me i ne zanima. U medjuvremenu sam kontaktirao i udruzenje za zastitu potrosaca, dobio sam kontakt sudskog vestaka kog trebam da kontaktiram ukoliko se ovo sad ne razresi. Peru se na taj nacin da ispada da ovlasceni servis nema veze sa ovim o_O Znaci poslat im je monitor po cetvrti put na servis, ne mogu da ga poprave a pre toga 3x govore da je monitor ok, sad cu videti sta ce se desiti, namerno sam zato i otisao u ovlasceni servis da se ne prave da su pali sa marsa. znaci valjda po nekom pravilu ovlasceni servis treba da kaze ok monitor ne mozemo da popravimo i vraca se dobavljacu ili kome vec a prodavac dobija drugi i tjt. Ali kod nas to izgleda funkcionise po principu govori da je ok, smorice se i odustati.... A koliko mi se ucinilo izgleda su i ekran izgrebali sad... I da dodam da verujem da ljudi u Asus kancelariji nisu ni testirali monitor, a ako jesu onda svesno lazu da je monitor ok a znaju da nije, tako da ukoliko neko naidje na problem ne treba da ocekuje pomoc od njih...
 
Poslednja izmena:
Prodavac nije i davalac garancije. Onaj ko daje garanciju (u Srbiji je to "Direct Link" za Asus) bi trebao i da ti vrati novac ako njihov servis nije uspeo da ga popravi u predvidjenom max roku. Zato sam ti i rekao, prvo pogledaj u garanciji koliki im je rok za popravku. Obicno je do 2 meseca. Zatim trazis povracaj novca od davaoca garancije, ne prihvatajuci neispravnu robu nazad. Ako ne zele da ti vrate novac, tek onda prijavis trzisnoj inspekciji. Prodavac moze da ti vrati novac samo ako je njegova firma davalac garancije, ali sigurno nije jer je "Direct Link" uvoznik i davalac garancije.

Pokolebao si i mene, a hteo sam da kupim bas taj model. Ako su tako teski sa garancijom, onda je bolje i ne eksperimentisati. Znam za Samsung, da im je servis preskup i da se popravke kod njih ne isplate kad istekne garancija, pa sam mislio da promenim marku.

U ovom slucaju prodavac mi je rekao da mi novac mogu vratiti jedino ako dobiju drugi monitor, pa da mi storniraju racun od ovog i posle taj sto su dobili vrate u prodaju, u suprotnom jedino da kontaktiram trzisnu inspekciju ili udruzenje za zastitu potrosaca. Mada verovatno cu se na kraju morati obratiti udruzenju ili inspekciji jer nema od ovoga nista, dzabe sam isao, ali sam im cisto dokucao do glave da grese i da problem postoji...
 
Udruzenje potrosaca ne moze njima nista da naredi, takva ovlascenja imaju samo inspekcija i sud. A ko ce ti vratiti novac, to neka se dogovore prodavac i onaj od koga je on nabavio robu, tebi je sve jedno ko ce, a verovatno ce prodavac jer je on u kontaktu sa kupcima u maloprodaji, pa ce oni medjusobno poravnati racune. Uglavnom, losa im je reklama da tako zavlace i setaju kupce. Danas mnogo toga izadje po forumima, pa trgovcima nebi trebalo da bude sve jedno kad o njima izlaze ovakve antireklame u siru javnost.

Bilo bi dobro da na forumu mozemo da procitamo i pohvale nekih servisa, pa da mozemo i to da uzmemo u obzir pri nabavci novih uredjaja. Mislim da bi preporuke bile odlicna stvar, jer nije bitan samo dobar proizvod, a kad crkne onda u kontejner...
 
Najgore je sto monitor ima 5 god garanciju a ne mogu da rese banalan probem ili ako nema resenja da zamene monitor i kraj price. A sto se udruzenja tice oni su me usmerili na sudskog vestaka da se sa njim dogovorim sta i kako, pa ce to na kraju zavrsiti na sudu ako ne rese uskoro. Raspitacu se jos sto se tice ovlascenog servisa/asus kancelarije itd imam li neko pravo njih da tuzim a pogotovo ovlasceni servis posto me 3 meseca zavlace tvrdeci da je monitor ok, citiram servisera "ja to stvarno nisam primetio" a drugi serviser ili sef servisa dolazi i ukljucuje se u pricu i kad je i on cuo zagleda monitor i onako ga jednom rukom pritisne i kao "evo sad se ne cuju vibracije" pa reko dobro jel ja kad hocu nesto da slusam na monitoru tako da ga drzim jednom rukom da ne vibrira, kao pa ne ali vibrira sasija, pa reko znam ja sta vibrira samo mi nije jasno kako to niko ne primecuje ovde od vas i u asus kancelariji. Msm kao da sam im poslao spejs satl da ustanove zasto nesto ne radi, jak ovlasceni servis, bolje da su mi uz monitor poslali servisnu knjigu pa da ga sam popravim....
 
Pa moras da znas koliki im je rok koji su sami napisali u garanciji. Ako je istekao rok za popravku, a trebalo bi da jeste, tek onda imas pravo da zahtevas da ti vrate novac ili zamene robu. Obicno i pise u garantnom listu da se roba moze i zameniti za ispravnu istih ili slicnih karakteristika u dogovoru sa kupcem, ne mora se samo vracati novac. Ali da bi znao sta dalje, moras da se upoznas sa uslovima garancije. Moze se desiti i da si nesto prevideo, sve zavisi sta pise. U svakom slucaju, tek kad budes imao dokaze da oni nece da ispostuju garanciju, onda se obratis inspekciji da ih natera. Ako inspektor ne bude mogao to da resi, on ce te uputiti da se obratis sudu, a sud po potrebi angazuje vestake.
 
45 dana je rok da se otkloni kvar ili se uredjaj menja drugim ili uredjajem slicnih karakteristika. Tako pise u garanciji.
 
Poslednja izmena:
Evo da se javim cisto da kazem sta se desilo u proteklih 15 dana. Posto je monitor ostao u ovlascenom servisu posle moje posete i testiranja istog sa serviserima i utvrdjivanja da problem postoji obratio sam se i uvozniku ( DL ) pod pretpostavkom da mozda oni mogu nesto da urade po ovim pitanju posto su oni davaoci garancije a u garanciji lepo stoji da ukoliko ovlasceni servis ne moze da popravi kvar/nedostatak uredjaj se menja istim takvim ili uredjajem slicnih karakteristika. Ljudi iz DL su me kulturno saslusali i obecali mi da ce uciniti sve sto je u njihovoj moci da se ovo sto pre razresi. Bili smo u kontaktu vise puta da bih saznao da je procedura pri zameni ta da prodavac salje uredjaj u ovlasceni servis i trazi zamenu ( posto je uredjaj vec popravljan i bio je 2x jos na servisu ) ovlasceni servis ukoliko odobri zamenu onda uvoznik od Asusa treba da potrazuje drugi monitor tako nekako sam razumeo. Sad dolazimo do pitanja zasto ljudi iz Asusa svo vreme zaobilaze uvoznika i mene bukvalno guraju u sudski postupak prema prodavcu . Kapiram ja da ja fakticki nemam nista sa njima jer mi nisu oni prodali robu ali imaju oni koji su od njih tu robu kupili i oni posle njih itd. Koliko sam razumeo ljude iz DL radi se na tome da monitor bude zamenjen ali je proces malo duzi tj potrajace neko vreme. Da dodam da sam pisao i Asusu i ostavljao na forumu pitanja i odgovor naravno nisam dobio ima 2-3 nedelje od tad sto znaci da im je korisnicka podrska ocajna. Pre par dana su mi na zvanicnoj Asus stranici ( ne domacoj) odgovorili na par pitanja i dobio sam odgovor da resenje lezi u tome da smanjim zvuk ( veoma bistar odgovor moram priznati ) ili da podesim ekvilajzer a kad sam ih pitao koliko trebam da ga smanjim kad se vibriranje javlja preko 30% i kako na yt da podesim ekvilajzer odgovor naravno nisam dobio ( pitam se zasto ? :) ). Uglavnom ja sam taj monitor vec prezalio, kao sto sam i rekao ljudima iz DL nisu pare problem nego sto neko od mene pravi budalu. Ukoliko i posle svih mojih napora ovo ne bude reseno ici ce monitor na vestacenje pa ako bude potrebe i sudicu se ali necu odstupiti od svog prava i necu da mi niko uvaljuje skart proizvod i da tvrdi da je to ok. A pre vestacenja itd cu se pobrinuti da sve lepo snimim i okacim po svim mogucim domacim i stranim forumima + napravim kratku pricicu kako se kupci u Srbiji tretiraju i na koji nacin i sta se radi i to ce zavrsiti na par domacih portala. Pre par dana mi je bio brat iz Svajcarske u gostima i dotaknemo se ove teme i on se krsti i ne moze da veruje, kod njih bi za ovo maltretiranje kupca neko odavno popio otkaz...

to be continued...
 
Poslednja izmena:
Pogledaj ova thread, nije tako samo kod nas, Asus je na grdnoj nizbrdici kad dođe do rešavanja problema.
http://www.overclock.net/t/1421379/another-failed-rma-from-asus/0_20
Obrati pažnju na post gde sa žailo ovoj osobi "[email protected] her name is Jolene Lyseng" koja mu je to razrešila.

Sad vidim, katastrofa, drugar je laptop 4x slao na servis da bi mu na kraju vratili novac, bio je bez laptopa 3-4 meseca, ne razumem zasto sebi ovo dopustaju, koliko god da sam zadovoljan proizvodima koje sam do sad uzimao toliko sam se sad razocarao, ne toliko u sam proizvod, ok postoji problem sa njim i postoji resenje ( zamena ili povracaj novca) nego ljudima iz Asus kancelarije u Srbiji, umesto da mi pomognu da razresim ovaj slucaj oni nista ne rade i kao ljudi iz ovlascenog servisa odbijaju da prihvate da postoji problem. Umesto da kazu ok gle postoji problem, monitor zvrlji,zveci,vibrira daj resicemo to, ne oni govore ma to je tako normalno to kod svih uredjaja tako dolazi do toga ( pitam se zasto onda kod nijednog uredjaja koji ima audio podrski nemam taj problem, cak ni sa drugim asus monitorom koji ima zvucnike ) ali dobro, rezresice se ovo na ovaj ili onaj nacin. Cak je monitor bio kod njih u kancelariji i oni nisu primetili nista neobicno, slao sam im i onaj yt snimak ali dzabe, kuliranje na mojih 10 mailova koje sam poslao... Kad sam zvao telefonom kazu mi tuzi prodavca sto nece da ti da drugi monitor, ja ih pitam ok a kako da mi daju drugi monitor monitor kad ovlasceni servis po vasoj direktivi odbija da potvrdi zamenu jer ste im vi rekli da je monitor ok, pa dobijem odgovor ali mi nemamo nista sa vama nismo vam mi prodali monitor, vi nemate nista sa servisom, reko znam da nemam ali vi stopirate ceo proces i onda krene prica opet 10 x da se ponavlja, a sve u fazonu da odustanem.

Steta sto nisam slikao minotor i kutiju, kutija je u fazi raspadanja, znaci razilazi se vec, izlepljena sa 20 papira sa slanja, primanja itd, monitor nazad izgrebali u ovlascenom servisu , kad sam ja bio u ovlascenom servisu serviser noktom skida trun koji se zalepio za ekran dok je skidao nosac monitor ( onaj krug ) a cini mi se da su uspeli i da izgrebu ekran, i ja sad trebam to da primim nazad? Kako da ne.... Ok i da su pogresili ne moraju ni da se izvinu meni kao kupcu samo nek odrade ono sto trebaju, ali najteze je prihvatiti svoju gresku...
 
Poslednja izmena:
Napiši ti lepo pisamce onoj Jolene, izgleda da je ona glavna u Asusu za takve stvari. Šteta što se Asus tako ponaša a imaju odlične proizvode uglavnom. Ništa nije retkost da nešto ne ispadne baš najbolje u proizvodnji ali može da se reši. Pa omakne se i Rolls Roysu ali se to reši bez buke začas.
 
Javili su mi se sa Asus stranice i trazili podatke i serijski broj itd pa sam im poslao pa ce kao proslediti u Customer Service department. Videcu sta ce sledeca nedelja doneti, i dalje razmisljam pozitivno :) Ako se ne jave ili se ne razresi ovo do kraja iduce nedelje onda cu pisati toj Jolene pa barem neka me uputi kome da se obratim. Cak sam i na sajtu otvorio nalog i registrovao monitore i za MX otvorio kao "slucaj" i sve opisao i vec 2-3 nedelje stoji in progres :D strasno...
 
strpi se malo i ja sam imao slican problem i pomogli su mi.. isti monitor je u pitanju
 
Kad ih vec imam u monitoru hocu i da rade. Nije poenta u koriscenju ili ne koriscenju. Ja dok radim slusam tiho muziku, nisu mi potrebni neki jaki zvucnici itd, i kad slusam preko monitora kad pojacam preko 30% monitor krene da zvrlji i vibrira i to ubija u pojam. Eto uzeo sam drugi monitor i na njemu i kad je na 100% pojacano nista ne zvrlji.
 
Dobra ideja sa zvučnicima ugrađenim u monitor ako rade lepo. Imao sam CRT ADi profesionalni monitor sa ugrađenim zvučnicima i stalno ih upotrebljavao za systemske zvukove i lagano slušanje muzike i televizije uz rad, 100W, 7.1 sistem sam morao da palim samo za "heavy" slušanje muzike i HD filmove a to je samo 1% vremena. Pošto mi novi monitori nemajy zvučnike moram da držim ješ jedan mali 2.1 sistem pa eto još "junk"-a na stolu, kao da 2 štampača, skener, graphic tablet, joystick itd. nisu već dovoljni.
ZaXx, jesu li ti to rešeili problem ili si kupio drugi. ?
 
Kupio sam ja drugi ima vec 2 meseca jer vise nisam mogao da cekam, jer da nisam eto bio bi vise od 4m bez monitora.
 
Tuga da se toliko razvlaci...zvucnici su itekako pozeljni, sto kazu za sistem i lagano slusanje muzike, a moze da se koristi kao tv kad se prikljuci konzola...moj drug kupio monitor audio podnostojece polovne zvucnike za 500eur i cuje da je jedan mid 4oma dok su ostali 8, jedva nadje jedan jedini primerak od 8oma kod nase poznate audio prodavnice, zameni sve srecan,on krci, posalje na servis, kazu sve je u redu i vrate tako neispravan....on poludi, razlepi ga i popravi, ali ga je i dalje mucila misao kad zna da je sredjivan, i kontaktira direktno direktora monitor audio marke, i odgovori mu i posalje besplatno zamenski zvucnik iz engleske, ni postarinu nije platio...pa i meni na zte kad vrisnuo ekran i strafte po celom ekranu, ja odem u telenor, lik mi kaze to ti screen saver, ja popenim...toliko o domacim fgarancija i servisima, zato sam i narucio fon iz hong konga, servisi su usable kao i domaci, verujem da je 5-10% reklamacija uvazeno i sredjeno u nasem dragom srbistanu...sorry za off ali morao sam... ;)
 
Poslednja izmena:
^ + mi izgrebu monitor i prave se blesavi. Posaljem im monitor kao iz radnje, bez trunke prasine i ogrebotina, dobijem ga kao da su surfovali sa njim i sav od masnih otisaka prstiju....
 
speechless...stvarno ne znam kako bi reagovao na tvom mestu, al ostao normalan i pribran tesko da bih uspeo...kako bre u svetu dobijes zamenu bez objasnjavanja i peglanja, a ovde te farbaju ko da imaju neki procenat od toga...a samo dobijaju negativnu reklamu...lepo je rekao jedan covek pre 10god kad sam kupovao kompjuter i birao prodavnicu - "preporuka je najbolja reklama"
 
Evo da se javim cisto da kazem sta se desilo u proteklih 15 dana. Posto je monitor ostao u ovlascenom servisu posle moje posete i testiranja istog sa serviserima i utvrdjivanja da problem postoji obratio sam se i uvozniku ( DL ) pod pretpostavkom da mozda oni mogu nesto da urade po ovim pitanju posto su oni davaoci garancije a u garanciji lepo stoji da ukoliko ovlasceni servis ne moze da popravi kvar/nedostatak uredjaj se menja istim takvim ili uredjajem slicnih karakteristika. Ljudi iz DL su me kulturno saslusali i obecali mi da ce uciniti sve sto je u njihovoj moci da se ovo sto pre razresi. Bili smo u kontaktu vise puta da bih saznao da je procedura pri zameni ta da prodavac salje uredjaj u ovlasceni servis i trazi zamenu ( posto je uredjaj vec popravljan i bio je 2x jos na servisu ) ovlasceni servis ukoliko odobri zamenu onda uvoznik od Asusa treba da potrazuje drugi monitor tako nekako sam razumeo. Sad dolazimo do pitanja zasto ljudi iz Asusa svo vreme zaobilaze uvoznika i mene bukvalno guraju u sudski postupak prema prodavcu . Kapiram ja da ja fakticki nemam nista sa njima jer mi nisu oni prodali robu ali imaju oni koji su od njih tu robu kupili i oni posle njih itd.

Iz razloga koje sma ti vec napisao. Predstavnistvo i distributer nemaju nista sa tobom. PRODAVAC je jedini odgovoran za zadovoljnog kupca. On je taj koji ti menja artikal ili vraca novac. Sve sto se desava mimo toga tebe ne bi trebalo ni da interesuje. Da si izabrao dobrog prodavca, kome je bitan kupac on bi ti to resio.

Koliko sam razumeo ljude iz DL radi se na tome da monitor bude zamenjen ali je proces malo duzi tj potrajace neko vreme. Da dodam da sam pisao i Asusu i ostavljao na forumu pitanja i odgovor naravno nisam dobio ima 2-3 nedelje od tad sto znaci da im je korisnicka podrska ocajna. Pre par dana su mi na zvanicnoj Asus stranici ( ne domacoj) odgovorili na par pitanja i dobio sam odgovor da resenje lezi u tome da smanjim zvuk ( veoma bistar odgovor moram priznati ) ili da podesim ekvilajzer a kad sam ih pitao koliko trebam da ga smanjim kad se vibriranje javlja preko 30% i kako na yt da podesim ekvilajzer odgovor naravno nisam dobio ( pitam se zasto ? :) )

Nije njihov posao da se bave takvim stvarima, niti mogu da se petljaju oko toga - tvoj problem resava jedino prodavac/servis.

Uglavnom ja sam taj monitor vec prezalio, kao sto sam i rekao ljudima iz DL nisu pare problem nego sto neko od mene pravi budalu. Ukoliko i posle svih mojih napora ovo ne bude reseno ici ce monitor na vestacenje pa ako bude potrebe i sudicu se ali necu odstupiti od svog prava i necu da mi niko uvaljuje skart proizvod i da tvrdi da je to ok. A pre vestacenja itd cu se pobrinuti da sve lepo snimim i okacim po svim mogucim domacim i stranim forumima + napravim kratku pricicu kako se kupci u Srbiji tretiraju i na koji nacin i sta se radi i to ce zavrsiti na par domacih portala. Pre par dana mi je bio brat iz Svajcarske u gostima i dotaknemo se ove teme i on se krsti i ne moze da veruje, kod njih bi za ovo maltretiranje kupca neko odavno popio otkaz...

to be continued...

Apsolutno se slazem da bi trebalo to da uradis. S tim sto neces tuziti ni ASUS ni DL jer nemas osnova, tuzis radnju gde si kupio i eventualno ovlasteni servis. To nije ASUS-ov servis, to je samo servis koji je ovlasten od strane ASUS-a da im servisira robu (kakav god da je verovatno je najbolji u zemlji) jer ASUS nigde nema bas svoj servis koji radi sa krajnjim kupcima. Kao sto rece bora bora za prodavnice - preporuka je najbolja reklama te bi trebalo birati one za koje znas da imaju dobar customer service, nije uvek najbitnije juriti najnizu cenu (ne kazem da je tvoj slucaj, ne secam se ni gde si kupio a mrzi me da trazim).
 
Poslednja izmena:
^ Ma sve stoji kako si i rekao, znam ja koga trebam da tuzim, samo je to u praksi malo drugacije krastavac. Uglavnom citavu zbrku tu je napravio asus i ovlasceni servis jer oni "nisu culi" to sto ja cujem i krastavac. Servis prodavca je potvrdio da dolazi do toga sto sam naveo i trazili su zamenu i ovlasceni servis im je vratio monitor jer "nisu culi" i krastavac. Sad kad su culi kad sam ja bio tamo ja sam se obratio i uvozniku jer imam njihov garantni list itd cisto da vidim mogu li mi izaci nekako u susret da poguraju sve to jer je negde sve zapelo u komunikaciji izmedju svih njih. Opcija br 1 je bila da pokusam ovo da sredim u servisu, nije uspelo, opcija br 2 da prodavac sredi, nije uspelo, opcija br 3 da uvoznik vidi sta se desava ( kontaktirali su me i kazu da cu biti finansijski razduzen samo ne znaju tacno kad jos nisu dobili zvanicnu potvrdu sta i kako ali ce javiti pa da se obratim prodavcu ) i opcija br 4 ako nista od navedenog ne uspe da se obratim sudu i tjt, tako mi je savetovano, dobio sam i broj telefona vestaka itd. Pokusavam ovo da resim "mirnim" putem, jer kao sto svi znamo kakvi su nam sudovi bolje da se resi van njega i krastavac.
 
I dalje se ne razumemo :)

Tvoj "problem" je bio resen onog momenta kada je servis prodavca potvrdio kvar. Kraj price. Menjaju ti artikal ili ti vracaju novac i ti si zavrsio posao. Tako se to radi u dobrim radnjama. Posle oni kako ce i da li ce da resavaju sa ovlastenim servisom, tebe apsolutno ne interesuje. A njima ovlasteni servis, predstavnistvo ili bilo ko drugi NE SME da bude izgovor da bi kupac bio usluzen prema zakonu.

Ukoliko to ne urade, odmah sve moguce inspekcije. Pa kada krenu da im lupaju kazne uvidece da im se vise isplati da "ispostuju" musterije nego da placaju iste. Ja bih u tvom slucaju odavno podneo sve moguce prijave pa i tuzbu. Neka nauce kako se radi ili neka ne rade uopste.
 
Da potvrdio je servis prodavca i poslao monitor u ovlasceni servis sa predlogom za zamenu, kad im je odbijeno to itd pa posle nekih 2-3 nedelje od tad kad sam ja vec kontaktirao i uvoznika stigla mi je poruka da mi zahtev za zamenom nije prihvacen i da mi je uredjaj prosledjen u ovlasceni servis gde ce biti popravljen ukoliko pokaze navedeni kvar... Ja u toj radnji vec ne kupujem izvesno vreme bas zbog toga, krastavac pokusao sam ovako, vise pameti i srece za iduci put, ako opet uletim u ovako nesto necu se ustrucavati da ih tuzim itd. Vec sam se obratio i udruzenju za zastitu potrosaca ali su mi preporucili da pokusam to ovako da sredim i kao krajnju opciju da se tuzim itd, inspekcija koliko sam razumeo nije nadlezna ( bila bi da mi nisu nista odgovorili ).
 
Evo samo da javim, odobren mi je povracaj novca/zamena za monitor i ovo se napokon razresilo :)
 
Eh, to je to, uzmi lovu i bež odatle dok se ne predomisle i "Ne okreći se sine". Jel se bar neko izvini ?
 
Nazad
Vrh Dno