Šta je novo?

Asus MX279H i problem sa zvucnikom

Evo jednog snimka koji sam na brzaka napravio, malo losije se vidi, ali kad se pusti cuce se podrhtavanja i bzzzz bzzzzzzzz zujanje monitora, monitor je preko HDMI kabla povezan na lt http://www.youtube.com/watch?v=DS4gw69XzQ4 Sutra monitor ide u NS u servis prodavca pa cu traziti povracaj novca jer sam vec nabavio drugi monitor.
 
Poslednja izmena:
Neki novi momenti, odneo sam danas monitor u servis u NS ( alti servis/ monitor kupljen u emmiju ) i bice prosledjen ponovo u ovlasceni servis u kom je vec 2x bio pa cemo videti sta dalje.
 
Samo da javim da monitor jos nije zamenjen tj meni povracen novac, jer je ovlasceni servis odbio da izda zamenu sa obrazlozenjem da monitor radi kako treba iako su 3 servisera u NS u servisu prodavca testirala i utvrdila da problem sa zvucnikom postoji..... Sta reci a ne zaplakati, nadam se da cu sledece nedelje imati neke novine, pozitivne naravno, ali kako ceo slucaj tece pre ce biti da cu preko trzisne inspekcije morati da ostvarujem svoja prava nazalost.
 
ja ga vec duze vremena imam ali ne koristim te zvucnike vec imam druge...
 
ja ga vec duze vremena imam ali ne koristim te zvucnike vec imam druge...

Nije problem u koriscenju ili ne koriscenju. Eto ja sam na novom monitoru bas poceo da ih koristim jer me mrzi da svaki put palim zvucnike itd. Slusam muziku dok radim, nikakva izivljavanja itd, na onom se preko 30% javljalo vibriranje a ako sam vec kupio nesto hocu da radi a ne u fazonu da budem pa dobro imam druge zvucnike koji ce mi djavo ti na monitoru.... Istestiraj malo monitor kako reaguje na visoke tonove i bas, mozda se iznenadis ali neprijatno :(
 
Ako si kupio nešto novo, onda mora da radi kako treba, verovatno si mogao da kupiš sličan model bez zvučnika i za manje para.
 
:(
Da li moze u podesavanjima zvucnika na monitoru da se malo smanji bas?
 
:(
Da li moze u podesavanjima zvucnika na monitoru da se malo smanji bas?

Ne moze, imas samo da smanjis i pojacas i tjt. Nije ni bas toliki problem koliki problem prave visoki tonovi, u monitoru nesto vibrira ili prenosi vibracije itd, li serviseri u Ns su potvrdili i poslat monitor u ovlasceni servis koji odbija da izvrsi zamenu a ne mogu ga ni popraviti, niti ja sad to zelim jer sam vec nabavio drugi monitor koji radi normalno.
 
Ako si kupio nešto novo, onda mora da radi kako treba, verovatno si mogao da kupiš sličan model bez zvučnika i za manje para.

Upravo tako, kad vec nesto kupujem ocekujem da radi kako je navedeno, ako zvucnici ne rade kako treba ok nije problem, molim smanjenje cene pa ako mi odgovara ja kupim i tjt. A i cini mi se da je garancija vise nego izvikana, msm 5 godina garancije imam na monitor a oni ne mogu da rese problem evo vec 3 meseca....
 
Video sam snimak. Tacno onaj zvuk koji iritira. Nema sumnje da je problem stvaran.

Meni nije jasan Asus Srbija. Sta njih sprecava da priznaju falinku, izvine se, ponude umanjenje cene, drugi primerak ili povrat novca? Sta god bilo u pitanju - nije fer. Valjda je njihov posao briga za kupca. Valjda...
 
Pojma nemam zasto ali znam da su im fore trule u fazonu vidite vi to sa trgovcem a trgovac im u ovlasceni servis posalje monitor oni ga vrate jer nisu uocili problem a u servisu trgovca 3 servisera potvrdjuju da monitor vibrira.... Kad sam zvao ponovo ljude iz Asusa da pitam kakav je to nacin i ponasanje teraju pricu obratite se trzisnoj inspekciji .... Dolazi se do zakljucka da u Srbiji ako naletis na ovl servis koji je jajarski i da ti je uredjaj u kvaru nece ti uvaziti garanciju, jer moze im se... 3 meseca je vec po servisima, i da ga srede nek ga zadrze za sebe sad.
 
Poslednja izmena:
Eh, ja mislio rešen broblem .. ccc .. sa jedne strane sajmovi, starlete, glamur .. sa druge .. op trt ..

Asus mu je rekao da se obrati prodavcu za povracaj novca. To mu je makar indirektno priznanje da monitor nje ispravan, ako u poruci nije jos nesto navedeno ili je izvuceno iz konteksta poruke.
E sad gde nastaje problem i ko se steka za razliku u ceni proizvoda, evrica .... , da li je to e* ili a* ili A* .. izgleda da će morati 5'a strana da utvrdjuje.
 
Poslednja izmena:
Meni to sve smrdi na sledeci scenario: Srbistan je zemlja u koju se uvozi sve i svasta i lepo uvezu polovinu fals monitora sa fabrickom greskom, i polovinu koji su ok, rasprodaju to tako, neke cike pokupe kajmak jer prodaju sve to po ceni novih monitora i kad se desi da se neko zali peru se ruke od svega i loptica se prebacuje kod komsije sa pricom dodji juce. Msm nisam jedini sa ovim problemom, neki monitori nemaju ovaj problem. Kod mene su zamenjeni zvucnici i isto se desava, znaci nije zvucnik problem i tjt. Msm deluje kao teorija zavere ali kod nas je sve moguce...
 
Najbolje se ne baviti spekulacijama. Konsultuj se sa ovim iz zastite potrosaca i vidi sta ti je raditi dalje.
 
Ma svi se žale na Asusovu RMA i podršku, u celom svetu, ne samo kod nas. Primera da tek treća ili kasnija MB radi ima koliko hoćeš, vraćaju nepopravljene delove više puta i teško daju zamene. QC im je strašno opao takođe. Šta uradiše od jedne od najboljih IT firmi, ko da je neki naš tajkun preuzeo.
 
@ZeXx Cekaj koliko sam citao malo (na poslu sam pa cu kasnije citati sve) tebi nece da uvaze garanciju?? .." u NS u servisu prodavca testirala i utvrdila da problem sa zvucnikom postoji" Druze uzmi zovi zastitu potrosaca neznam kako se zove u Srbiji vec pa da vidis kako ce da vrate..u krajnjem slucaju to se ovde tako radi,desava se ako a prepostavljam da si i ti kupio kod "prepodvaca" oni ti kazu kontaktiraj ASUS ako imaju prestavnisto u Srbiji zovi ih pisi email ako ne zovi ove iz zastite...prosto covek da ne poveruje
 
@bmibmc Obratio sam se i njima, rekose mi da kad predam uredjaj prodavcu onda prodavac ima rok od 15 dana da mi odgovori pismenim putem sta i kako, proslo je 3 nedelje kako sam predao monitor ( sad vec 4 ) kad sam ja kontaktirao prodavca da vidim sta se desava posto mi nista nisu javili i onda su me sutra dan zvali iz servisa da mi jave da je monitor posle 10 dana bio kod njih ali da nista nisu uradili jer ovlasceni servis nece da izvrsi zamenu iako postoji problem, i rekose mi da ce nazvati sutra dan jer moraju da vide sa kolegom koji se bavi tim stvarima sta se desava a on je valjda na bolovalju itd, i nisu se ni javili, proslo nedelju dana od tad, necu namerno da zovem jer sam do sad ovlasceni servis zvao minimum 20x i 10-15x ljude iz asusa, nemam vise zivaca.

@CountMike Ima tu istine, samo na to dodamo gde zivimo i eto sve se poklapa, ovi nasi su se ovde bas lepo snasli u politiku kompanije....

@romario Videces sve kad procitas od pocetka, ukratko shvatio si poentu, monitor je kupljen Online, radio je 2 meseca bez da sam koristio zvucnike i onda sam uvideo problem, i posle tih 2 meseca krece pakao sa servisima, vec 3 meseca je monitor u servisu po treci put itd, kad sam ga na kraju odneo u servis prodavca u NS oni su ustanovili da je monitor sa problemom tj da vibrira na visoke tonove i poslali ga u ovlasceni servis i trazili zamenu jer je ovlasceni servis 2x pre toga bio u poziciji da otkloni kvar ali nije ( menjani su zvucnici ali je problem ostao ) i ovlasceni servis ladno odbija zahtev za zamenu sa zakljuckom da uredjaj funkcionise. Kontam ili u servisu rade nestrucni ljudi pa ne kapiraju u cemu je problem, ili je njima pokazatelj ispravnosti da nakace monitor na neki izvor zvuka i puste neki ton, zvucnik radi ok je to teraj dalje o_O Sacekacu sad vise mi nije problem da cekam jer sam nabavio drugi monitor pa cu videti sta ce se izdesavati dalje.
 
Poslednja izmena:
OK, ti si svoje ispostovao sad opet nazovi ove iz Udruzenja za zastitu potrosaca. Nije ti odgovoreno pisanim putem posle 15 dana nego te zavlace i slucaj bi trebala da preuzme trzisna inspekcija (proveri sa ovim iz Udruzenja...)
 
u svakom slucaju nebitno da li je zvucnik ili bilo kakva banalnost, pravo na reklamaciju mora da postoji i treba da se istera do kraja.
I bilo bi sjajno kad bi ti prodavci mogli da popiju i neku kaznu za ovakvo protivzakonito probijanje rokova...

Sutra mozemo da ocekujemo, "sta ima veze sto ima 20 mrtvih pixela, imas jos 2073580 dobrih, gledaj njih... "Ja i onako ne gledam u te mrtve piksele"
 
Drug je posle 3 meseca i 4x slanja laptopa na servis uspeo da resi problem, vratili su mu novac. Asus lt u pitanju, isti servis, isto mu izgrebali lt i pravili se blesavi a problem je bi sa ekranom i mrtvim pikselima. Nije mi jasno sta se desava al ajde, krajnje su bezobrazni.
 
Jesi kontaktirao Spacemastera ovde na forumu i pitao za misljenje?

Nisam, kontaktirao sam Asus ovde na forumu pa se oni culi sa kolegama iz Asusa i dobio opet isti odhovor kao i od njih.
 
Evo poslednjih vesti, moracu da se obratim trzisnoj inspekciji na kraju posto prodavac ne moze nista da uradi jer ovlasceni servis odbija da izvrsi zamenu....
 
Pa nije ti monitor prodao ovlašćeni servis nego prodavnica. Ako servis ne može da popravi onda je do prodavnice, uvoznika i prizvođača da to sredi, tj. da drugi, ispravan.
 
Pa nije ti monitor prodao ovlašćeni servis nego prodavnica. Ako servis ne može da popravi onda je do prodavnice, uvoznika i prizvođača da to sredi, tj. da drugi, ispravan.

Pa da to jeste, ali ovlasceni servis odbija da odobri zamenu monitora jer su im ljudi iz Asus kancelarije tako nalozili jer je monitor ok po njima... Valjda je neka procedura prodavac salje u ovlasceni servis, oni izdaju potvrdu o zameni i onda distibuter daje prodavnici drugi monitor, msm na osnovu cega prodavac da mi izda drugi monitor kad za ovaj nemaju pokrice?
 
Negde u garanciji sigurno pise da je rok za popravku 2 meseca, a ako ne bude sve kako treba, onda su obavezni da zamene artikal novim ispravnim ili vrate novac. Potrazi to u garantnom listu, pa pozovi inspekciju. Nemoj sa njima da se raspravljas, samo se nerviras, a oni te namerno setaju da bi odustao. Na zalost, te setnje klijenata (da bi odustali) su kod nas cesta praksa.
 
Ma ja svakako necu odustati, bas sam danas drugarici pricao o tome i kaze ja bi vec digla ruke, reko ja necu sigurno pa makar me sve ovo kostalo kao 5 novih monitora. Kapiram i ja da kad odem u servis i kad oni utvrde sta se desava da ce svakako reci nama su iz asusa rekli da je monitor ok, msm bzv cu se izcimati ali se barem nadam da ce reci ok monitor nije ispravan.... Pisao sam udruzenju za zastitu potrosaca da vidim kome tacno da se obratim ako ne uspem ovo da sredim kad odem u ovlasceni servis....
 
Možda bi mogao da počneš sa pritiskom na Asus, imaju i web sajtove, na Facebooku, Youtube... U krajnjem slučaju skupiš ljude najaviš lepo svuda pa pred radnju ili predstavništvo, nekoliko kamera i veliki čekić pa sve to na Youtube i Facebook. Ako ništa drugo postao bi slavan. Ili bar da im pripretiš time.
 
I iz Asusa kazu zali se inspekciji ili kome vec jer znaju da od toga nema nista posto zivimo u banana drzavi jer bi bili klasicno mi nismo nadlezni :) Ja sam spreman ako oni tako odlucno tvrde ( Asus Srbija i Ovl. ser ) da je monitor ok da lepo organizujemo na Benchu ljude koji se razumeju barem malo i da se skupimo negde i testiramo monitor, ako je monitor ok ja poklonim njima monitor, ako nije samo nek se izvinu meni za ebavanje od 3 meseca i tjt. Ali naravno posto svakako nisu upravu necu dobiti ni izvinjenje a ni zamenu monitora...
 
Nazad
Vrh Dno