Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

I to nakon uvodjenja neogranicenog neta :(
 
Nemoj nista sad da kukas, jer posle je..nja nema kajanja! Svi se zale i beze od "pametne" mreze jedino se ti nasao pametan pa prelazis kod njih, zato sada cuti i trpi dok te deru na njihov "prepametnoj" mrezi... :mad:
 
Poslednja izmena:
Pa ko bi prešao u neku drugu mrežu i ne potpisao ugovor? :)

Verovatno mu je prešao zbog vaučera, neko mu uvalio :d
 
Ima covek neke svoje razloge, a vi ga sad razapinjete :). Mozda mu signal ne odgovara, mozda je dobio 20.000 popust kod Telenora na telefon - i to ima ovde.
 
Zbog telefona i vaucera :/ Zvao sam ih rekli su mi da cu imati brzinu od 6-9mbps ali samo ne znam kad (sad kontam nikad). Upload se popravio posle poziva i sad je na nekih 3mbps ali zato download i ping :S:
 
Poslednja izmena:
Dobio je i 20.000 SMS poruka ;)
 
Zbog telefona i vaucera :/ Zvao sam ih rekli su mi da cu imati brzinu od 6-9mbps ali samo ne znam kad (sad kontam nikad). Upload se popravio posle poziva i sad je na nekih 3mbps ali zato download i ping :S:
Na kojoj lokaciji meris?
 
Zbog telefona i vaucera :/
:facepalm: :facepalm:

Po meni, ako neko bira operatera po telefonu i ceni telefona, a ne po kvalitetu mreže, bar tu gde se on kreće, i po usluzi, odnosno šta dobija u paketu za date pare .... i treba ... da ga razapinju....

Ebeš ga, biraš mobilnog operatera za naredne 2 godine.... ebo fon...
 
Na kojoj lokaciji meris?
Novi Sad, Sumadijska ulica, centar grada...

Po meni, ako neko bira operatera po telefonu i ceni telefona, a ne po kvalitetu mreže, bar tu gde se on kreće, i po usluzi, odnosno šta dobija u paketu za date pare .... i treba ... da ga razapinju....

Naravno da sam gledao paket i odgovara mi sve (minuti, sms i net) samo sto se nisam raspitivao kakav je net... I vidim da sam se za***ao sto nisam :S: Sad mi preostaje samo da se nadam da ce "pametna mreza" da postane pametna.

Jel su ovi problemi sa netom kod telenora oduvek ili da se nadam da je od skoro pa da ce popraviti?
 
Ti problemi su od pametne mreze poceli.

Zato me nervira koliko neki hvale Telenor - niko ne prica kakvih problema ima, "svi zadovoljni" kao ovcice, i onda se nadju ljudi koji veruju u sve to, i zeznu se ovako :)

Have fun - we will :)
 
Ostaje mi samo da se nadam... Valjda ce ih Tadic dobro savetovati i da ce unaprediti mrezu :type: :D
 
U setovanjima za APN jesi obrisao proxy, pass, user... da ostane samo APN name?
 
Nisam... Jel trebam da obrisem to?
 
Da. Vise puta je pisano o tome.

Ostaje samo apn name "internet", bez proxy, port i user/pass.

Edit:
Mozes i da napravis jos jedan APN; u apn name da stavis net. Ostalo prazno. Mozes i taj APN da isprobas da li ce ti raditi (to je inace apn uglavnom za internet pakete).
 
Poslednja izmena:
desp, hvala puno! Prvi put sam procitao to sto si sad napisao...

Gledaj sad rezultate posle tvoje pomoci
Ba5AcJJIgAA07Mv.png
 
Zar se briše i user/pass?

Kako se onda nakači?

Znam za proxy i port.
 
Ipak je ovo pametna mreza :)
 
ROTFLHAO (HAO = His A Off) :)
 
A da li ti se desava da u dual modu predje na EDGE i to da ti je stanica na 50m od tebe i vidis je fizicki? Ja muku sa time mucim...
 
Da. Vise puta je pisano o tome.

Ostaje samo apn name "internet", bez proxy, port i user/pass.

Dovoljno je obrisati samo proxy i ništa više. Onda bi tu trebalo da stoji "Not set".
Ja sam pre neki dan zvao Telenorov korisnički centar i rekoše mi da uradim ovako. Sad je net daleko brži. :banana:
 
Pozdrav! Zanimaju me iskustva ljudi koji internet koriste preko usluga operatera u Srbiji. Konkretno u pitanju je Telenor, posto sam jedino kod njih nasao da imaju brzi internet u selu gde mi zive roditelji. Treba mi prevashodno zbog skajpa, i zanima me kolika je realna brzina njihovog 3G interneta, tj. paketa od 21 mbit/sec koji kosta cini mi se oko 1700 din. mesecno. Na sajtu mts-a, na njihovoj mapi pokrivenosti, nisam mogao da provalim ima li brzi net tamo gde meni treba, a ni kod vip-a ta mapa nije precizna kao kod Telenora.
 
Mani njihove mape, uzmi prepaid kartice kod onog kod kog ti najvise odgovara paket, i isprobaj na licu mesta (ili bolje podji sa ljudima koji imaju kartice sto vise operatera, sa netom, i isprobaj).

Ako ti treba samo za Skype, u sustini ti je prepaid sasvim dovoljan (kod sva tri mozes oko 100-200MB mesecno da dobijes za 200RSD)
 
Tako nesto je i meni palo na pamet. U tom slucaju moram kupiti neki modem koji nije kodiran, da bih mogao da isprobam sve operatere. Da li postoji neki wlan ruter koji moze da primi i sim kartu za internet?
 
Ma uzmi neki Android telefon i pokreni WiFi ili USB tethering :) Ne ocekuj na selima ko zna kakav net, tako da ti nece mnogo znaciti i da uzmes neki ruter dobar, bacices pare, po meni.
Koliko ti protoka treba u sustini?

Ima takvih rutera:
http://geizhals.at/eu/?cat=phonmdg
 
Računaj u startu da vip nema 3g, tako da ti ostaje Telenor ili MTS.
Vip ima 3g samo po gradovima. Varošice i sela samo edge. Tu ih MTS dobro šije. Imam Vip a žena MTS pa ti ovo govorim iz ličnog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Treba mi koliko-toliko stabilna brzina, bio bih zadovoljan sa 4-5 mbit/sec. Mislio sam da uzmem ovako nesto http://geizhals.at/eu/huawei-e5331-a799326.html , mogu da nadjem to ovde u Becu za 40 €.

4-5Mbit/sec na selu?? To je nesto sto nema ni po vecim gradovima u svim delovima, ali OK :)
Onda taman uzmi tako nesto u Becu. Ali, iskreno, mislim da trebas biti spreman da u skorije vreme neces videti takve brzine.
Mozda slucajno jedan od ova dva operatera ima tamo takve brzine, ali veca je verovatnoca da nema ni 3G :)

Elem, kad budes isprobavao 3G prepaid karticu, pogledaj kakav je signal primarno a ne da li dobijas 4-5Mbps. Takve brzine prepaid kartice verovatno ne dozvoljavaju, cisto da ne izgubis nadu odmah (koju sam gore ubio :D).

Ako ti treba MTS kartica, vidi da neko nije skoro od drugova dobio neku frei - imaju besplatno "Uzmi SVE", pa mozes 7 dana da isprobavas net, 150MB po punoj brzini i posle neki 64/32 koji je za Skype upotrebljiv verovatno. Za probu brzine i da li uopste imas signal je super prilika, ovih kartica ima prs i pleva trenutno jer ih dele uz sve moguce ugovore :)

Koje selo, BTW? Mozda neko ima iskustvo da je slucjano bio tamo pa ti javi :)
 
Nazad
Vrh Dno