Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

A da li su ovo dozvole Telekoma SAMO za mobilnu telefoniju?! Razmisli dobro pre nego što napiš. :D
 
@Rock86 daj pojasni mi ovo na sta si mislio kad si pitaoi napisao SAMO...,pa za sta jos osim ako nije samo sa Telekom? :-D
 
Da li ti zvuči realnim podatak da Telekom ima toliko baznih stanica za mobilnu telefoniju? To je van svake logike.
Pogledaj na primer ovaj podatak, on je od prošlog meseca:

bazne_stanice.jpg

Ovde ne piše da Telekom ima UKUPNO 12094 baznih stanica :D
 
Poslednja izmena:
Aaa ma to ja nista ne verujem kad MTS nesto kaze,uvek bili i ostali najveci lazovi i lopovi ;-) A ove cifre sam video i ja ;-)
p.s.Rock86 dosta vise,prekini vise da ih trpas sa informacijama,na kraju ce svi postati Telenor korisnici,zbog ovih tvojih bombarderskih podataka,ovo pola ni ja nisam znao :-D ;-)
A da,jos nesto da ti kazem,sad ce alfa i djilkos i tebe zaposliti kao i mene u telenor (ali naravno u njihovom tripu) kao i mene sto su,tebi ce dati titulu PR-a telenora,ako ne i direktora nekog sektora ;-)
 
:) Evo i primer duplikata:

duplikat.JPG

Dakle, totalno nepouzdane brojke!
 
Brate Rock86 ti si potpuno "lud" covek :-D Ti sam sa dokazima njih bar 3 komada u mozak...,da ne kazem sta ;-) a oni blebecu bez dokaza ;-) Skidam ti kapu :-D Ja sam isto ovo sve pratio uvek i ispostavilo se sa svim tvojim dokazima da sam u pravu,ali ti si toliko "lud" da ih sve pokopavas ;-)
 
Upravo sam iz poštanskog sandučeta izvadio odgovor Telenora na dopis koji se odnosio na lošiju poktivenost jednog dela naselja Labudovo brdo. Odgovor na dopis je pozivitan!
Postavljam zaključak:

telenor_odgovor.jpg

Dakle, u planu je postavljanje bazne stanice na Labudovom brdu. Detaljno sam im opisao problem na toj lokaciji i uvažili su. Samo da završe pregovore sa vlasnicima objekata u naselju i da dobiju dozvole i eto bazne stanice. Garantujem da im se još neko žalio.
 
Ha ha ha,ovo je automatski odgovor,ovo verovatno salju svima koji smaraju da im se unapredi brza i jos pametnija mreza :)
 
Ha ha ha,ovo je automatski odgovor,ovo verovatno salju svima koji smaraju da im se unapredi brza i jos pametnija mreza :)

Da, pametnija mreža koja me ne prebacuje na GPRS u centru Beograda, kod koje je zvuk tokom razgovora savršen itd :)
Što se buniš? :) Danas sam dokumentovao ovde da NS dobija za par meseci još 7 Telenorovih HSPA+ baznih stanica :) Jasno se vidi i početak rada svake od njih. Zar to nije dobro za Novi Sad? :)
 
Ha ha ha,ovo je automatski odgovor,ovo verovatno salju svima koji smaraju da im se unapredi brza i jos pametnija mreza :)

Jeste vidis njemu odmah odgovorili, a drugarica i dalje jos od zimus muku muci sa telenorom. Cak ni ovo nisu umeli da posalju. Toliko o zabrinutosti korisnika...
 
Jeste vidis njemu odmah odgovorili, a drugarica i dalje jos od zimus muku muci sa telenorom. Cak ni ovo nisu umeli da posalju. Toliko o zabrinutosti korisnika...

A 7 novih Telenorovih HSPA+ baznih stanica u Novom Sadu? Vrati se drugu stranicu ovde teme, vidi na kojoj će adresi biti bazne stanice. Možda će biti rešen problem sa jednom od ovih 7 baznih stanica. PlanPlus u šake i proceni sam. :)
 
Nece biti resen, video sam gde se nalaze. Ako ne laze ratel ima 2 bazne stanice oko nje, a IZGLEDA DA NIJEDNA NE RADI.
 
Nece biti resen, video sam gde se nalaze. Ako ne laze ratel ima 2 bazne stanice oko nje, a IZGLEDA DA NIJEDNA NE RADI.

Au! Ako su na zgradama, ne bi me čudilo da je neki stanar odvrnuo osigurač. Zovi ih i reci im to, navedi im slobodno adrese tih baznih stanica koje ne rade. To mora da se reši što pre.
Daleko je povoljnija situacija kad postoje bazne stanice, a ne rade.
 
^^ Nema tog stanara koji moze prici napajanju rbs-a sve i da mu je na balkonu.
 
Znaju oni odmah ako nesto ne radi. To im se vidi na ekranu monitora, logicno ;)
 
Pa čekam samo lupanje kao stena kad lupa, a evo i brat zajedno sa njim :)

Čuj kao odem ja i isključim signal, jeste kako da ne... A oni to ne vide svih ovih meseci, a nisu ni videli verovatno kad im je isključen.
 
Pa čekam samo lupanje kao stena kad lupa, a evo i brat zajedno sa njim :)

Čuj kao odem ja i isključim signal, jeste kako da ne... A oni to ne vide svih ovih meseci, a nisu ni videli verovatno kad im je isključen.

Znači bazne stanice rade, odlično! Onda reci drugarici da promeni telefon jer postojeći ima lošiji prijem :D Isto poruči i ostalim stanarima te zgrade :D
Šalu na stranu, daj skicu terena, da vidimo položaj zgrade u odnosu na bazne stanice, kao i položaj zgrada u okruženju. Skiciraj to u paint-u. Ako su te dve bazne stanice zaista ispravne, jednostavno mi je nemoguće da bar nema odličan 2G signal u stanu.
 
Operater koji ima signal u nekim srpskim sredinama na Kosovu je MTS. Postoji i duz puteva u planinskim zabitima, s tim sto jacina cesto varira.
Znam da Telenor nema i oni su se potpuno povukli odatle, posto ocigledno tu teritoriju tretiraju kao drugu drzavu. Za Vip ne znam...mozda i oni pokrivaju ako koriste Mts-ove bazne stanice.
 
Preduzeće za telekomunikacije "TELEKOM SRBIJA" akcionarsko društvo 2125.0000 MHz - 2140.0000 MHz 1935.0000 MHz - 1950.0000 MHz 12.08.2013 11.08.2023 FB/CP PIROT, VLASI, KP 5172

Opa, dolina reke Jerme će biti još bolje pokrivena 3G signalom, samo da kažem da na toj lokaciji (početak kanjona) - inače popularno izletište, i jedan od starih manastira iz 14. veka u okolini Pirota - Vip i Telenor nemaju signal ni u tragovima.

Još jedna ovakva lokacija je selo Temska i dolina reke Temštice, takođe popularno izletište - na regionalnom putu Pirot - Kalna - Knjaževac (pristupni put zimskom centru na Staroj Planini) - oba na 15 - 20km od grada, isti slučaj... mt:s 3G, Telenor i Vip ni u tragovima, dakle ni GSM.

Slično je sa Zavojskim jezerom, mt:s doduše ima samo EDGE, a Telenor i Vip na nekim višim tačkama se pojave po malo...

I još da kažem, primetio sam da su na takvim lokacijama uglavnom HSPA stanice koje podržavaju do 7.2/2Mbps, dakle nije HSPA+ signal, al realno, bolje i da iznesu te stare stanice iz gradova, ionako je oprerećenje mreže malo na tim mestima, pa korisnik može da dobije 3-4Mbps down i oko 1Mbps upload, što je za takvu zabit, itekako dobro.
 
Poslednja izmena:
Operater koji ima signal u nekim srpskim sredinama na Kosovu je MTS. Postoji i duz puteva u planinskim zabitima, s tim sto jacina cesto varira.
Znam da Telenor nema i oni su se potpuno povukli odatle, posto ocigledno tu teritoriju tretiraju kao drugu drzavu. Za Vip ne znam...mozda i oni pokrivaju ako koriste Mts-ove bazne stanice.

Po ovoj mapi, sever Kosova je pokriven signalom:

telenor_kosovo.JPG

Kosovska Mitrovica je, sudeći po ovoj mapi, odlično pokrivena.
 
Ja pricam o Kosovskom pomoravlju. To je istok Kosova. Na ovoj mapi je pola tog regiona pokriveno, sto je apsolutno netacno. Tamo nema ni T od Telenora!
Kako je u Kosovskoj Mitrovici, ne znam. Mislim da je Telenor digao ruke od Kosova i da tamo vise ne ulaze u svoju mrezu (ako je uopste ima). Pogledaj mapu pokrivenosti MTS-a na KiM, pa ces videti kolika je razlika.
Ipak, te mape su relativna stvar i nije sve kako na njima izgleda... Ja pisem o onome sto sam licno proverio. Ni MTS nije svugde dostupan, ali ga ima u pojedinim mestima.
 
Nema interesa da pokrivaju Kosovo jer je to završena priča, a to da je Kosovo završena priča je i zvaničan stav ove nazovi države, to je država rekla skoro svojim DELIMA. Žasto bi pokrivali onda Kosovo?
 
Poslednja izmena:
Vi koji pišete da srede te bazne stanice, sredite nešto za Rakovac kod NS-a jer na jbn telenoru stalno puca veza, ne može jedan normalan razgovor da se obavi. A sve je radilo OK do pre par godina.
 
Vi koji pišete da srede te bazne stanice, sredite nešto za Rakovac kod NS-a jer na jbn telenoru stalno puca veza, ne može jedan normalan razgovor da se obavi. A sve je radilo OK do pre par godina.

Mislim da sam video jednu prijavu u vezi tog problema negde. Odjednom se izgubi signal, jel tako? Sećam se da je bila i obećana zamena opreme, ali ništa od toga?
 
Jednostavno neupotrebljiv je telenor, na tom mestu, stalno nema signala, a i ako ima, nema šanse da obaviš poziv duži od 15-20 sekundi.
 
Kao sto sam i prosli put rekao, a evo vidis i sada... Sta sad treba da vijam ljude koji su na Telenoru i da kazem ajde zovite ih... Sta ako tu nema ljudi sa Telenora? Sta ako su videli da je ocajan signal i da koriste MTS? Ako sam ja jedini, o kojem kolektivu pricamo?
 
Nazad
Vrh Dno