Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

Прва је Сајам, а друга даље овде:

https://goo.gl/maps/eMQJgjPw9752

Што делује нелогично...
Који су им бројеви сектора 1, 2, 3 (1800 MHz) или 31, 32, 33 (800 MHz)?
(У тој апл. само цртицом раздвојени од eNodeB)

Мада то вероварно неће решити „мистерију" зашто је много бољи сигнал са даље БС (једино зидови и оријентација сектора могу), па ни то зашто се тел током коришћења пребацује на другу БС. А посебно не трећу ;) шта је са БС иза болнице, која је најближа.
..
Поводом овог трећег, које све PCI бројеве (стално или повремено) видиш у колони Row?
 
Poslednja izmena:
Ил је Брка добио конкуренцију у још једном Брки мало даље или се нешто десило са нејближом Вип/Мтс БС... ;)

Jedino ako imaju i treci sprat tj.podrum.
 
Прва је Сајам, а друга даље овде:

https://goo.gl/maps/eMQJgjPw9752

Што делује нелогично...
Који су им бројеви сектора 1, 2, 3 (1800 MHz) или 31, 32, 33 (800 MHz)?
(У тој апл. само цртицом раздвојени од eNodeB)

Мада то вероварно неће решити „мистерију" зашто је много бољи сигнал са даље БС (једино зидови и оријентација сектора могу), па ни то зашто се тел током коришћења пребацује на другу БС. А посебно не трећу ;) шта је са БС иза болнице, која је најближа.
..
Поводом овог трећег, које све PCI бројеве (стално или повремено) видиш у колони Row?

6238 je 31

na 6238 PCI je 299

mada ovih dana nisam imao propustenih poziva i kad telefon stoji
 
6238 je 31

na 6238
6238 je 31

na 6238 PCI je 299

Али то су две различите ствари, како да упоредим :)
Односно, пошто ја имам (од пролетос) и PCI бројеве обе БС, видим да су обе (бар сектори које хваташ) на 800 ; јер или не хваташ 1800 или још нису поставили (4Г+, што је најављено код Ратела пре једно месец). Па вероватно су зидови и оријентација сектора у питању...

А за ово друго... да ли у колони RAW, видиш међу „суседским" секторима (5-10 њих, који се стално мењају, појављују и нестају) неки од ових PCI бројева 213, 214, 215 (или 238, 239, 240 или 141, 142, 143)?
 
Poslednja izmena:
Sad mi je enb 60301 i PCI 132 (ukljucen wifi ) ovde su sve mreze 108db i gore
a vidim susedne PCI: 154 30 217 462

PCI 159 enb 6308 mi se tek pojavi kada isljucim wifi i udarim speed test i naravno -90db kao i susedna enb 6238 sa PCI 299 (greska na pogresnom mestu sam ocitao 33)pa ova druga postane glavna, i tada i dole vidim PCI 215 kao susedsku mrezu
 
Та 6308 је негде на Насељу, рецимо овде:
https://goo.gl/maps/rcFnWBpwqYD2

И значи да је и даље „на месту" та eNB 6524 PCI 214±1, код болнице (није баш сасвим сигурно да је та, али тако сам закључио кад сам пролазио Футошким путем), али биће да је слаба (бар у односу на тебе).

А то што се тако тел понаша и зашто wi-fi утиче на избор БС, ко ће знати...
 
Poslednja izmena:
А јел за 6301 и PCI 132 број сектора 1/2/3 (а не двоцифрен)?
 
Poslednja izmena:
A evo i 6524 ispred zgrade na 400m od stanice -86db, ja sam sa unutrasnje strane zgrade zato je u sobi ne hvatam a moguce da je i stanica slabije snage

Screenshot_20170924-193749.png
 
Да поставили су то они сада свуда и 1800 (само та апл. погрешно исписује бенд 1).
И нормално да тел радије хвата 1800 при сличном сигналу, али што пребације током коришћења на 800... (мада то никад нисам ни проверавао)
 
Poslednja izmena:
Kod Tln mi je unutra forsirao LTE800 skoro uvek. I pri jacem lte1800.
 
Da li je neko pokusao da u Novom Sadu uhvati signal mobilne telefonije iz Hrvatske? Da li je izvodljivo i kojom opremom?
Ideja mi je da koristim nemacku SIM karticu i EU roming od kuce u Novom Sadu preko HR mreza.
 
63km - ako ti je otvoren prostor ka HR (nemaš zgrade zapadno od tebe) možda i uspeš nekim čudom.

Probao bi da uhvatim 3G na 900MHz. 2G ne može da radi na više od 35-40km zbog kašnjenja signala i time slotova.

Ako imaš bilo kakve prepreke, ja bi odustao.

Takođe, vremenski uslovi će imati veliki uticaj.
 
Poslednja izmena:
Kakav bi pa signal i na 3G-900 bio na toj razdaljini???
A i kojom logikom bi to imalo smisla? Neki flat EU paket iz Nemacke? tesko da je to isplativo.
 
Nemaju sigurno baznu stanicu baš na granici koja radi punom snagom i baca signal 60km u Srbiju.
Batali.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Aaaa, ti bi za minute ;)
 
Нема шансе реално у граду да се ухвати сигнал ни на тренутак из Хрватске, само негде на периферији и на сремској страни (евентаулно највишим зградама у граду), а и то је неупотребљиво и губиће се и сигнал, камо ли конекција. Само ако постоји каква „ултра" опрема.

(Успут био сам на 100 метара од граничног прелаза Сот на Фрушкој и није било никаквог 4Г сигнала ;) само Теленоров)
 
Poslednja izmena:
Njemu treba za pozive, ja sam koristio (uspešna 3G konekcija) na Bugarskoj mreži na 30km od granice, ali je napomena da ovde ništa nije ravno, ima planina, pa samo zakrivljenje zemlje ne smeta signalu.

Signal je prilično stalan na toj lokaciji, i nisam koristio ništa osim mobilnog telefona (zaključan na 3G). Stižu SMS pokruke, dolazni pozivi (zvoni telefon), kači se na net, ali se baš muči oko data konekcije. Verujem da - za duplo duplo veće rastojanje mora da se koristi neka eksterna antena, a i sama ravnica može da napravi problem.

Inače za net, ne znam zašto bi iko koristio Nemačku karticu u roamingu na HR mreži u Srbiji. To gubi smisao. Takođe, niko ne garantuje da neće doći do preklapanja kanala na tako velikoj udaljenosti.
 
Synn, da znas da si me zaintrigirao da pogledam Skype rates ponovo, secajuci se ranijih cena, ovo mi nije izgledalo isplativo.
I onda viidm koliko je Skype poskupeo...

Poglavice, treba mu za pozive. Onaj link sto je stavio ima prilicno dobre cene za minute ka EU mrezama (Ukljucuje i mobilne mreze). Dosta isplativije od Skype-a cak, barem ako se predje 20min/poziva mesecno.
 
Poslednja izmena:
Njemu treba za pozive, ja sam koristio (uspešna 3G konekcija) na Bugarskoj mreži na 30km od granice, ali je napomena da ovde ništa nije ravno, ima planina, pa samo zakrivljenje zemlje ne smeta signalu.

Signal je prilično stalan na toj lokaciji, i nisam koristio ništa osim mobilnog telefona (zaključan na 3G). Stižu SMS pokruke, dolazni pozivi (zvoni telefon), kači se na net, ali se baš muči oko data konekcije. Verujem da - za duplo duplo veće rastojanje mora da se koristi neka eksterna antena, a i sama ravnica može da napravi problem.

Inače za net, ne znam zašto bi iko koristio Nemačku karticu u roamingu na HR mreži u Srbiji. To gubi smisao. Takođe, niko ne garantuje da neće doći do preklapanja kanala na tako velikoj udaljenosti.
Signal se bolje prostire po ravnom nego po brdovitom terenu, ne pričamo o površinskim talasima koji prate zakrivljenost zemlje, ipak su ovo dosta veće frekvencije

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Тако су говорили и за 800 да је чудо невиђено, „сваки кутак ће бити покривен", али у најбољем случају достиже 3Г 900...
 
Siguran? Meni se cini da tamo gde isti operater ima i 3G900 i 4G800, da je 4G MNOGO bolje pokrio. Cak i da je 4G800 duplo slabiji signal, on ima mnoooogo vise fore za rad, jer 3G900 radi do -110dBm (ali vec na -105dBm prestaje net da bude ikako upotrebljiv, a na -107dBm otprilike su razgovori maltene neupotrebljivi).
4G800 fizicki moze i na -140dBm skoro da radi, video sam Telenor 4G800 na <-130dBm, i radio je. Jeste da treba 4G-only da se forsira, ali opet to radi.
 
Živim upravo na lokaciji koju je Telenor pokrio sa istog mesta sa 3G 900 i 4G 800 signalom, bazna stanica se vidi, ali je 7km daleko vazdušnom linijom.

Telefon u 4G auto modu nikad nije pao ni na 3G ni na 2G sam od sebe. Dok sa 3G 900 na 2G ipak padne ponegde. Mnogo se bolje "drži" na 4G mreži nego na 3G.
 
^da se dopunim samo, za net se odlicno drzi 4G800 naspram 3G900 izgleda, ali ne znam kako je za razgovore, ocigledno.
 
Siguran? Meni se cini da tamo gde isti operater ima i 3G900 i 4G800, da je 4G MNOGO bolje pokrio. Cak i da je 4G800 duplo slabiji signal, on ima mnoooogo vise fore za rad, jer 3G900 radi do -110dBm (ali vec na -105dBm prestaje net da bude ikako upotrebljiv, a na -107dBm otprilike su razgovori maltene neupotrebljivi).
4G800 fizicki moze i na -140dBm skoro da radi, video sam Telenor 4G800 na <-130dBm, i radio je. Jeste da treba 4G-only da se forsira, ali opet to radi.

Не знам... Из мог искуства са слабим сигналима је доста другачије, тј. све испод -115 је или лоше или никако. А кад је -125 и мање, тад је на граници губљења сигнала, више или мање, кад се мало помериш или „дуне неки ветрић". Мислим да је један од главних разлога што ја пратим углавном по унутрашњости где су БС удаљеније и препреке су узвишења и брда, а код тебе у БГ су врло близу и препреке су најчешће зидови зграда.
У оквиру тога је и то што је Теленор на 4Г 800 имао јако мале брзине на -110-115, не знам да ли је сад боље или да ли су друга два оператера (били) бољи...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno