Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

xSeptimus

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
07.05.2002
Poruke
10,732
Poena
1,045
Cesto su jacina i kvalitet signala presudni (jedini) faktor koji utice na korisnikov izbor mreze. Zbog toga je korisno da ovakva tema postoji. U njoj cemo razmenjivati iskustva o kvalitetu signala i to na konkretnim lokacijama..

Napomena: nemojte mesati ovu i vec postojecu temu "Kako vam radi 3G net u Srbiji?". Tamo se uglavnom pise o 3G brzinama :)
 
Da prebacim post kad vec Septimus nece :p

http://opensignal.com/

Ukucajte grad i sve cete da vidite

iOS : https://itunes.apple.com/app/opensignal/id598298030
Android : https://play.google.com/store/apps/d...ensignal&hl=en

Zanimljiva stvar u Novom Sadu. Vip je na drugom mestu, a manje baznih stanica (po njima) ima. Telenor na poslednjem, a naravno MTS na prvom mestu.


OVO nije realna situacija, nego dosta zavisi i od korisnika koji koriste program i omogucavaju svima ostalima da vide koliko baznih stanica ima i podrucje koje je pokriveno. Sto vise ljudi koristi, bice bolje za informacije.
 
Poslednja izmena:
Kako god da pogledas mts ima najbolji signal i pokrivenost. Planine, zabiti, Vukov spomenik i sl.
 
Meni na mts-u radi katastrofa. U vecem delu stana imam EDGE, na jednoj strani G a samo u mojoj sobi 3G koji nije konstantan. Inace, Vidikovac je ocajno pokriven signalom od strane mts-a. Ne znam sta je razlog.

Tek sam sad video ovaj post. :) Znam da je deo Vidikovačkog venca koji vodi ka Garden centru (one niske zgrade uz Ibarsku magistralu) prilično loše pokriven od strane MTS-a. Takođe, MTS-ov 3G signal u Maksiju na Vidikovačkom vencu je slabiji od Telenorovog. I ono naselje ispod Vidikovca (Kneževac) je sad savršeno pokriveno Telenorovim 3G signalom (osetno bolje od MTS-a), a ranije je dole bilo jedva Telenorovog GSM signala :)
 
U Sokobanji Vip nema 3G tako da ovo nije ništa čudno... Retko koje mesto ispod 10.000 stanovnika ima Vip 3G.
 
Telenor ima HSPA+ u Sokobanji. Šta čeka Vip?
 
Ima još Vip da radi na svojoj mreži dok stigne Telenor... Možda je za drugu temu, ali evo ovde da napišem... Vip 3G nema ni u Kladovu, Surdulici, Topoli... Jedini putni pravac koji su pokrili 3G mrežom skoro kompletno je Autoput od Novog Sada do Leskovca. Čak pravac od Beograda prema Hrvatskoj granici nije kompletno pokriven, kao ni Novi Sad Mađarska granica.

http://www.vipmobile.rs/o-vipu/vip-mreza/mapa-pokrivenosti/mapa-pokrivenosti.1634.html
 
Ja nisam imao problem sa granicama sa Madjarskom ni onaj novi prelaz "skoro" otvoren ni kod Horgoša, za Kelebiju ne znam, jer dva puta sam išao tuđa i jednom spavao, a jednom mi bila prazna baterija... A i roming je bio dobar, tako da ono ne znam...

Na autoputu Novi Sad Subotica sam imao 3G i to HSDPA +
 
Poslednja izmena:
Ma VIP ima bato moj jos bar godinu dana samo da pokriva Srbiju da bi se priblizio Telenoru,a tek MTS-u.
Inace danas bio kod prijatelja koji zivi bukvalno kod Surcinskog aerodroma sa druge strane Auto puta.
Telenor ima i H signal od mogucih 5,on je na 3 ili 4 crtice,a MTS jedva na dve i to obicne mreze,VIP jos gori od MTS-a.
Sve je to realno,negde jedan,negde drugi bolji,ali se uglavnom MTS i Telenor kolju,VIP dosta zaostaje za njima.
A ti se Djilkose vise pomiri sa cinjenicom koju ti govorim vec mesecima da VIP ima najslabiji signal i obicne mreze,a o 3G necu ni da pricam.
 
Ma VIP ima bato moj jos bar godinu dana samo da pokriva Srbiju da bi se priblizio Telenoru,a tek MTS-u.
Inace danas bio kod prijatelja koji zivi bukvalno kod Surcinskog aerodroma sa druge strane Auto puta.
Telenor ima i H signal od mogucih 5,on je na 3 ili 4 crtice,a MTS jedva na dve i to obicne mreze,VIP jos gori od MTS-a.
Sve je to realno,negde jedan,negde drugi bolji,ali se uglavnom MTS i Telenor kolju,VIP dosta zaostaje za njima.
A ti se Djilkose vise pomiri sa cinjenicom koju ti govorim vec mesecima da VIP ima najslabiji signal i obicne mreze,a o 3G necu ni da pricam.

Izgleda da znas da kucas, a nemas jezik da pricas, zato ti Telenor i odgovara, posto kod njih nema minuta, a ima poruka :D

Navikao si se da duplo placas, nema sta, istrenirao te je Telenor :D

stena85: Jel se slažeš samnom da ova mapa pokrivenosti 3G signalom MTS-a nije tačna: http://www.mts.telekom.rs/index.php/mapa-pokrivenosti.html ?

Stena85 - Rock86 :D Nasli ste se :D
 
Poslednja izmena:
Djilkosh_Ns : A šta da očekujem od operatera kod koga osnovne usluge ne rade kako treba? :D Na MTS-u, često nisam razumeo sagovornika, nekad se čuje svaki drugi slog, a nekad čujem i samog sebe.
Drugo, u centru Beograda sam na MTS-u bio prebacivan na G (GPRS) iz ne znam kog razloga. Telenor ima bolju 3G pokrivenost u Beogradu od MTS-a, JEDINI izuzetak je jedan deo naselja Labudovo brdo (pošteno sam pisao ovde o tome).
Nisam na postpejdu, koristim Play+ pripejd paket. Za 600 dinara mesečno (4*150) imam 800 minuta u mreži koji mi itekako znače, 1200 SMS poruka i 400MB Interneta i Deezer servis (malo se zanimam i sa njim ;)) Telefon najviše koristim za SMS i dopisivanje sa društvom preko WhatsApp-a, Skype-a i Gtalk-a i ovo je meni sasvim dovoljno.

Da li neko od članova foruma ima realno objašnjenje žašto na MTS-u telefon prelazi nekad na GPRS (G) u centru Beograda? Zašto je zvuk tokom razgovora loš i žašto nekad ljudi čuju sami sebe? Da li im je oprema toliko loša, nekvalitetna i nestabilna ili je samo loše podešena?
 
stena85: Jel se slažeš samnom da ova mapa pokrivenosti 3G signalom MTS-a nije tačna: http://www.mts.telekom.rs/index.php/mapa-pokrivenosti.html ?
Ma kakvi ovo porkivenost 3G-om,pa po ovome znaci celu Srbiju su pokrili 3G mrezom.
Ovo moze biti samo pokrivenost 2 G mrezom,ali i to je diskutabilno,jer je ovo malte ne savrsena pokrivenost ;-)
@Djilkosh_Ns ja samo ne placam mrezi koja je ocajno pokrila cak i Bgd,za ostalo necu ni da pricam,jer je meni bitan kvalitet i koliko toliko dobra pokrivenost,sto VIP nema,niti pokrivenost,niti neki kvalitet.
A to sto mi valja ne zalim da platim,pa se ti cesi ;-)
@Rock86 ma pusti coveka,vidis da nema pojma o cemu prica ;-) Oce sto manje da plati,a da ima kvalitet i dobru pokrivenost...,e pa nece da moze bato,vec se moras opredeliti za jedno od toga,on je za manju cenu,ko sisa pokrivenost i kvalitet ;-)
Sto se tice tvog pitanja za MTS i probleme,moje licno misljenje je da imaju 1. socijalniju opremu i da bez obzira sto imaju najbolju pokrivenost,kvalitet usluge je i dalje slabiji i pod 2. kao sto sam vec i rekao i ako imaju najvise predajnika,mislim da oni nisu pametno rasporedjeni. I slazem se sa tobom da Telenor ima najbolju 3G pokrivenost u Bgd,cak mislim da je i 2G najbolji,a ako gledamo u globalu celu zemlju,ipak je tu MTS malo bolji od Telenora.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na mts 15 godina,nemam nikakav problem s njima.
Ne znam sto te toliko pogadjaju "jadne" usluge mts i vipa kad si vec na telenor pametnoj mrezi s najbrzim internetom,pusti nas da se patimo sa ovim krs operaterima.
 
Ja samo iznosim činjenice. Činjenica je da MTS prebacuje na GPRS i činjenica je da je kvalitet zvuka u toku razgovora na MTS-u loš.
 
4 km od centra KG-a, Telenor mreza, u sobi mi se gubi domet i cesto sam nedostupan, od 1 do 2 crte samo dobijam. U naselju koje nije zavuceno niti bilo sta znaci otvoreno naselje za signal. Stvarno smesno... Kobajagi neki 21. vek....
 
4 km od centra KG-a, Telenor mreza, u sobi mi se gubi domet i cesto sam nedostupan, od 1 do 2 crte samo dobijam. U naselju koje nije zavuceno niti bilo sta znaci otvoreno naselje za signal. Stvarno smesno... Kobajagi neki 21. vek....

Piši im obavezno na [email protected] .Navedi broj telefona, adresu kao i tačne lokacije gde je signal slab. Pre dve godine, Telenor je jedva imao 2G signal (1-2 crte) i to na ulici u naselju Kneževac u beogradskoj opštini Rakovica. Tad sam često prolazio tuda. Obratio sam im se. Sad je to naselje savršeno pokriveno HSPA+ signalom od strane Telenora, mnogo bolje nego što je MTS pokrio.
U Zemunu, u ulici Milana Uzelca, drug koji koristi Telenor imao je jedva GSM signal u sobi. Obratio im se, sad je kod njega u sobi pun HSPA+ signal.
Dakle, baš rade po pitanju pokrivenosti. Dokaz za to su i nove dozvole za bazne stanice koje se nalaze u registar bazi Ratela.
 
Poslednja izmena:
Aha jeste odmah čim ih nazoveš odmah dodju i stave ti baznu stanicu na vrh zgrade... Ajde molim te... Drugarica živi mogu da kažem na 5 minuta od centra (novosadjani znaju gde je ugao novosadskog sajma i bulevara) nema signal 1-2 crte, a ako ima 2 crte srećna je kad nekad može da pozove taksi... 3G uopšte nema, naravno to je misaona imenica. To je samo u jednoj sobi. Predsoblje, kuhinja, druga soba i kupatilo nemaju domet. Zvao sam ja za nju telenor i znaš šta su mi rekli? Nemamo prijave tu, kad ih bude više bilo videćemo šta možemo da uradimo... Eto VAŠ telenor.
 
Aha jeste odmah čim ih nazoveš odmah dodju i stave ti baznu stanicu na vrh zgrade... Ajde molim te... Drugarica živi mogu da kažem na 5 minuta od centra (novosadjani znaju gde je ugao novosadskog sajma i bulevara) nema signal 1-2 crte, a ako ima 2 crte srećna je kad nekad može da pozove taksi... 3G uopšte nema, naravno to je misaona imenica. To je samo u jednoj sobi. Predsoblje, kuhinja, druga soba i kupatilo nemaju domet. Zvao sam ja za nju telenor i znaš šta su mi rekli? Nemamo prijave tu, kad ih bude više bilo videćemo šta možemo da uradimo... Eto VAŠ telenor.

Ko je rekao da ODMAH dolaze? :) Ja sam rekao da su sredili signal gde je bio problematičan. Ne kažem da nisu imali više prijava. Imali su sigurno više prijava.
Neka nađe ta tvoja drugarica još nekog ko koristi Telenor u tom kraju i neka se žale.
 
Bele Vode,da kazemo naselje izmedju predgradja i sireg grada u Beogradu - jedna ili nijedna crtica,Edge signal,cesto fejluje slanje poruke,i slicno...Telenor.
 
Ko je rekao da ODMAH dolaze? :) Ja sam rekao da su sredili signal gde je bio problematičan. Ne kažem da nisu imali više prijava. Imali su sigurno više prijava.
Neka nađe ta tvoja drugarica još nekog ko koristi Telenor u tom kraju i neka se žale.

Jeste sad ce ona da vija ljude po okolini. 5 minuta od centra covece! To je kao da zivis 5 minuta od Kneza i da nemas signal. Da ti docaram, posto izgleda ne razumes. Zvao sam ih zimus. To nije odmah koliko ja znam, a proslo je 7-8-9 meseci... Sad ce joj isteci ugovor, pa ce na MTS. Vise nece morati da me cima da je nazovem imace minute kao i svi normalni ljudi da mogu da pozovu :D
 
Tek sam sad video ovaj post. :) Znam da je deo Vidikovačkog venca koji vodi ka Garden centru (one niske zgrade uz Ibarsku magistralu) prilično loše pokriven od strane MTS-a. Takođe, MTS-ov 3G signal u Maksiju na Vidikovačkom vencu je slabiji od Telenorovog. I ono naselje ispod Vidikovca (Kneževac) je sad savršeno pokriveno Telenorovim 3G signalom (osetno bolje od MTS-a), a ranije je dole bilo jedva Telenorovog GSM signala :)

Ja sam u tim malim zgradama :)
Sve sto si rekao je ziva istina.
 
Jeste sad ce ona da vija ljude po okolini. 5 minuta od centra covece! To je kao da zivis 5 minuta od Kneza i da nemas signal. Da ti docaram, posto izgleda ne razumes. Zvao sam ih zimus. To nije odmah koliko ja znam, a proslo je 7-8-9 meseci... Sad ce joj isteci ugovor, pa ce na MTS. Vise nece morati da me cima da je nazovem imace minute kao i svi normalni ljudi da mogu da pozovu :D

Evo 5 novih Telenorovih HSPA+ baznih stanica koje će biti puštene u Novom Sadu. Jasno se vidi i datum početka korišćenja i adrese istih:

telenor_ns_1.JPG

telenor_ns_2.JPG

telenor_ns_3.JPG

telenor_ns_4.JPG

telenor_ns_5.JPG
 
Poslednja izmena:
@ Rock86 odakle brate bre tebi sve ove informacije,jel sa Ratel sajta ili? ;-) Daj baci i meni link tog sajta na PP da pogledam jos za par mesta oce uvoditi 3G mrezu,posto je tu na edge,a idemo tamo vise puta godisnje ;-)
I ako mozes da mi kazes gde trebam uci kad se povezem na taj sajt ;-)
 
Poslednja izmena:
http://registar.ratel.rs/ . Kao kriterijum pretrage zadataj frekventni opseg od 1900 MHz do 2200 MHz, a u polje Nosilac prava upiši ime operatera i sam će ti pronaći listi :) To je za HSPA+ ;)
 
LOL! VIP:

vip_hspa+_bazne.JPG

Evo za Telenor:

telenor_hspa+_bazne.JPG
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno