»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 61

Tema: Vaše mišljenje: zašto menjate laptop?

Moderator Avatar korisnika filipenko
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        11.722
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4670, Cooler Master Hyper 212
        • MoBo: Gigabyte B85 G1 Gaming
        • RAM: 16 GB Kingston HyperX
        • VGA: Zotac GTX 1080 Ti Mini
        • MON: ASUS RoG PG279Q, 1440p, G-sync
        • HDD: Mnogo raznih
        • OPT: Fuj!
        • Case: Fractal Design Define R5 Black
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech G900, razne mehaničke tastature
      3. Vaše mišljenje: zašto menjate laptop?

Ćao svima,

želimo da napravimo članak na sajtu koji će biti sublimacija vaših razmišljanja na temu zašto menjate laptop. Naravno, ne možemo da kontrolišemo da li ste zaista menjali laptop, pa vas molimo da nam dajete autentična razmišljanja na tu temu Interesuje nas šta je motiv promene i zašto ste se na nju odlučili, i to ćemo da posle nekog vremena (2-3-4 nedelje) organizujemo u jedan članak koji će biti sublimacija vaših razmišljanja na ovim stranicama.

Šta nas zanima - napišite ukratko vaša razmišljanja oko promene laptopa, da li su kriterijum bile performanse, da li dizajn ili kvalitet izrade, da li ste želeli da promenite format jer ste npr. shvatili da vam je 15,6" puno za nošenje, kako ste došli do odluke koji model da se uzme, da li ste imali problem pa promenili brend...jednostavno, sve sa vaše strane dolazi u obzir.

Pošto će to ići na sajt, molim vas da vaše formulacije i razmišljanja budu napisana pitkim, čitljivim rečenicama, tj. da ne bude kao da se obraćate forumaškoj publici - pri čemu naravno ne zabranjujemo da u forumaškom stilu komentarišete mišljenja drugih forumaša na ovoj temi, samo teško da će takav komentar posle biti objavljen. Naravno, zadržavamo pravo da objavimo komentare po svom izboru i one koji su najrečitiji, najviše nam se dopadaju i slično, tj. ne obećavamo da ćemo sve objaviti. Uostalom, pitanje je da li bi sve moglo da stane, ako odziv bude bio dobar

Toliko i hvala vam puno unapred!
        Isaac Asimov: Individual Science Fiction stories may seem as trivial as ever to the blinder critics and philosophers od today, but the core of the Science Fiction, its essence has become crucial to our salvation, if we are to be saved at all.

Member Avatar korisnika Tetsuo
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.191
      5. Moja mašina
        • CPU: i5 3470
        • MoBo: MSI Z77A-G43
        • RAM: Patriot 8GB DDR3 1600MHz
        • VGA: EVGA GTX560Ti 448 Cores
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Toshiba Q Series Pro 128GB, Samsung F1 750GB
        • OPT: A4Tech X7 :)
        • Case: Chenbro Gaming Bomb, Seasonic 500ET
        • SND: Logitech x230
        • LAP: HP EliteBook 840 G2
        • Ostalo: Synology 215J
      6. Uzeo zenbook jer je lagan, dobra rezolucija ekrana na 13", ima SSD, BT, vrlo dobar touchpad sa zadnjih nekoliko drivera, dobra baterija, i5 mobile. Uz to je i lep i od aluminijuma.
        Sada se razmišljam da menjam njega i uzmem neki sa ips ekranom i boljom tastaturom, ali ne asus.

Ako ste tako nešto imali na umu.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        7.666
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3470/ LC-CC-95
        • MoBo: ASRock B75M-GL R2.0
        • RAM: Patriot Viper3 8GB (2 x 4GB) 1866mhz
        • VGA: Gigabyte GTX 960 OC 4GB
        • MON: Samsung SMB 2230
        • HDD: Western Digital Black WD5002AALX 500GB
        • Case: Thermaltake TR2 500w
        • LAP: Toshiba Satellite L750/ win10 Pro/64-bit
        • INET: DSL
      9. Nikada necu zameniti svoj Toshiba satellite.
        Uzeh ga pre 2 godine ,i to 3x odjednom,prvi put-zadnji put-i nikada vise.
        Boze samo kada se setim kolika guta para ode i kakvu pc masinu sam mogao da kupim.
        Pored monitora od 24 i kusur inca stvarno deluje jadno,sto se tice mobilnosti jeste praktican.
        Kada mi zena drekne "kakve su to mrve" ja ga samo popridignem bez prekidanja igre i za cas otpusem problem.
        Baterija da li jos uvek drzi to ne znam,uvek je na adapteru.
        U mojoj kuci ga koristi samo onaj ko zadnji stigne,a otala dva kompa zauzeta.
        Menjao Vuk40 : 30.07.2013. u 19:45

Member Avatar korisnika scouser
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.523
      11. Moja mašina
        • CPU: Q6600
        • MoBo: ASUS P5W DH DL 975X
        • RAM: 2x2GB KINGSTON DDR2 800
        • VGA: MSI 2600PRO DDR3 256MB
        • MON: DELL U 2312M
        • HDD: 1x640GB AAKS,2 X WD 500GB AAKS SATA2
        • Case: CHIEFTEC DG01-WDU,ENERMAX LIBERTY 500W
        • SND: LOGITECH X 210,SB AUDIGY
        • LAP: Asus T100HA
        • TV: LG LH3000
        • INET: DSL
        • Ostalo: LOGITECH c310 SKY STAR 2 Nexus 5x Nexus 5
      12. Iskljucivi razlog promene laptopa je dijagonala, 15,4 mi je puno i sasvim sam zadovoljan sa 11,6. Gledao sam da ima USB 3.0, ne znam ni sam zasto. Planiram da u laptop ubacim SSD i to je to.Iskljucivo ja ga koristim, supruga i deca koriste ostale racunare.
        Imam Acer, pre sam imao Lenovo s205 i imao je mrtav piksel na sredini ekrana.Pre njega sam imao Dell, ne mogu da se setim oznake sad, i bio je prava masina ali 15,4 i bio mi je glomazan da ga vucem sa sobom.
        Laptop koristim iskljucivo za zabavu,gledanje utakmica,filmove i internet...nekad otkucam nesto.
        Menjao scouser : 30.07.2013. u 21:56
        ▒▓██ ✯ █ L █ I █ V █ E █ R █ P █ O █ O █ L █ ✯ ██▓▒

Member Avatar korisnika STriderKOCOBO
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        3.378
      14. Moja mašina
        • CPU: G4560 Kaby Lake
        • MoBo: Asus H110M-R/C/SI
        • RAM: Kingston 16GB DDR4 2133MHz
        • VGA: Gigabyte GTX 1050 Ti D5
        • MON: LG 29UM58-P
        • HDD: Samsung 860 evo 250gb
        • Case: MS Industrial Ranger II
        • SND: Logitech X-530
        • LAP: HP Compaq Presario CQ58-d04SM
        • TV: LG 42LB561V
        • Ostalo: Mi A1, Xbox 360
      15. Imam MSI ex630 koji me odlično služi već nekih od 4 i po godina, jedini problem koji sam imao s' njim je nešto veće zagrevanje, pa sam zbog toga kupio postolje za hladjenje. Baterija je oslabila, drži oko 45min, pa sam zbog toga prinuđen da stalno nosim i punjač. Kad se na to doda i torba, ispada da svakodnevno vučem oko 5kg na ramenu, pa zbog toga planiram da uzmem neki lakši laptop, sa manjom dijagonalom nego ovaj (MSI ima 16.1'' dijagonalu). Najviše bi mi odgovarao neki ultrabook sa ssd-om, ali su još uvek malo (pre)skupi, videću za nekih mesec dana kada najverovatnije idem u kupovinu.

Member
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        777
        Kad sam dobio dete odlucio samm da vise radim od kuce i kupio 17,3 Inca... Dete poraslo, penje mi se po glavi kad radim, pa sam prešao na 13,3 inča, ssd, kilo i po koje lako mogu da ponesem. Stari komp se vukao, windows bio spor, i jednostavno me nervirao.

Member
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        4.227
        Imam HP 4740s, ubacio sam mu 120 gb SSD Samsung 840, i još 4 gb rama.

Sada ko god ga vidi hoće da kupi ali nema više, čeka se nova verzija

Dizajn, slika, mat ekran, 17,3", USB 3.0, AMD i Intel, zvučnici, hladan, jedan program "HP SoftPaq Download Manager" i sve drajvere skine i instalira sam, pristupačnost otvaranja (poklopac sa donje strane se otvara bez šrafova), tastatura, tačped, sve radi ekstra, OS leti...

ALI

- Uglovi vidljivosti su slabi, kako vertikalni tako i horizontalni.
        - Nema mesta za dodatni hard, osim ako se ubaci umesto optike.
        - Nema svetleću tastaturu.
        - Ne svetli logo.
        - Linux (probao sam više distribucija) ne radi kako treba. Kao najveću manu bih izdvojio grejanje kod bilo koje distribucije. Kada se sredi situacija sa AMD-om i još nekim stvarima (ne postoje drajveri za moj skener itd.) verovatno ću preći na Linux, do tada Windows 7.

Sve nabrojane mane meni nisu mane ali ne može sve biti idealno
        Menjao NAS : 01.08.2013. u 22:23 Razlog: Dodat komentar za Linux

Member Avatar korisnika radebojic
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        211
      19. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-6600K, CM 212EVO
        • MoBo: Asus Z170-E
        • RAM: 16GB 2400MHz
        • VGA: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
        • MON: Samsung T220
        • HDD: SSD Samsung 830 120GB QNAP 4x2TB NAS
        • OPT: Samsung dvd+-rw
        • Case: CM Stryker White
        • SND: Xonar DS, Logitech z906
        • TV: samsung c650 40"
      20. Posedovao sam Macbook Pro miodel iz 2006 godine. Fantasticno me sluzio punih sedam godina. Razlog promene laptopa je iskljucivo softverske prirode, jer vise nisam mogao da radim upgrade sistema i programa. Ovaj laptop je posedovao CoreDuo procesor, a izlazak MacOS Mountain Lion je zahtevao Core2Duo procesor. Znaci softver koji je donosio novotarije me naterao na promenu...

Member Avatar korisnika kefalo81
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        1.576
      22. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom x3 720,hladi ga LC Power CC95
        • MoBo: M5A78L-M LE/ USB3 i ESC H61
        • RAM: 2x 4GB DDR3 Crucial ,
        • VGA: integrusa HD3000 i intel integruša
        • MON: BENQ fp202wa 20" i BENQ 19" wide
        • HDD: Sandisk 256GB, seagate 500gb sata3, i 1Tb hitach, 2Tb Toshiba
        • OPT: LG
        • Case: MOdovani frontier+lc power420w i cooler master elite360+LC power 420w
        • SND: Asus xonar DX; Advance Accoustic MCD MK2, Sennehiser HD540, Philips 6630
        • LAP: macbook air late 2015 i iMac late 2015
        • Ostalo: Marantz CD5001,fostex fulrange zvučnici, Marantz PM52 pojačalo, AKG K702, Grado SR80,
      23. Uf nemam laptop trenutno ali sam u procesu uzimanja jednog pa ću da napišem svoje mišljenje o laptopu i menjanju istog.

Prvi i jedini je bio fujitsu siemens cirka 500 eura tada, single core i 1,5gb ram, dijagonala ekrana 14.1
        Crkao je nakon tri godine korišćenja, razlog ploča koju se naravno nije isplatilo mjenjati, tako da je otišao za djelove za 40 eura.
        Inače polovan ispravan bi košao u tom momentu oko 150 eura.

Zbog samog koncepta po kome su komponente bukvalno zalemljenje jedna u drugu i nema mogućnosti izmjene ili je izmjena veoma skupa, rekao sam nikad više.
        Ne smatram opravdanim gubitak od 460 eura za 3 godine, naročito što sam u tom periodu bio student i to mi je bilo mnogo novca.

Dok sam ga koristio, kao prednosti mogu da istaknem
        - relativnu mobilnost , kažem relativnu jer ga nisam vukao sa sobom na dnevnom nivou, ali mi je na putovanjima bio više nego koristan.
        - izrada je bila zadovoljavajuća, tastatura zaista na nivou, ništa nije škripilo, baterija je bila korektna za klasu kojoj je pripadao
        - dobra strana je i to što je došao sa jednim praznim memorijskim slotom tako da sam u dogledno vrijeme 512mb nadogradio sa još 1gb.

Nedostaci:
        na linuxu se grijao, bio je kao omanji šporet, ako ne budem imao djecu to će biti zbog njega, a čišćen je kompresorom na mjesečnom nivou.
        ekran je imao loše uglove gledanja ali opet za tu klasu od 500 eura više se i nije moglo očekivati

Sad što se tiče prezenta, situacija se izmjenila, počelo se raditi i to ozbiljno, sve više sa odsustvom iz kancelarije, pa se nametnula potreba jačom mobilnom spravom.
        BIla je dilema da koristim u tu svrhu asus memo pad 7 inča ali sam odustao jer ipak to nije za ozbiljnije kucanje koliko god bio kompaktan, u prevodu treba mi tastatura, jer kucam na slepo sa svih 10 prstiju, a touchscreen mi je za obim i stil konverzacije prosto nedovoljan, iako je kao sprava zgodna zbog veličine.

Zbog svega ovog, nametnula se potreba nabavke laptopa kako bi dio posla mogao obaviti u nekom restoranu ili kafiću, dok sam van kancelarije a nadjem luft u vremenu.

Idealna stvar bi mi bila ultrabook od 11 ili 13 inča obzirom na malu težinu ne bih ga osjetio puno u aktovci.
        Nešto konvencionalno od 3 kile ne bih teglio.

Jedino što me odbija od ultrabook-a je cijena od 700 eura ili tu neke približne cifre i strah da mi se ne desi isto kao i sa predhodnim uredjajem.
        Od uredjaja ranga 700-800 eura očekujem da traje barem 4 godine , ako ne i 5.
        Ispod toga nemam razumjevanje.
        Na ove uredjaje odnosno na ovu kupovinu gledam isključivo kao nabavku sredstava za rad, ne mjenjam ih iz hira ili fensi razloga, kupujem da bi radio posao.

Zbog gore navedenog i obrazloženog , druga opcija je nabavka notebook-a, medjutim ono što je tu problem ili ja možda ne gledam dobro ponudu naših prodavaca, je što su većina zasnovana na atom procesorima i 1 gb rama što je malo čak i za linux, naročito ako očekujem da me služi 4 godine.

Načelno, da zaključim, za moje potrebe bi bio idealan notebook od 10-12 inča ali sa nešto jačim procesorom od atoma i sa barem 2 gb rama.
        Poželjna mi je i politika produženja garancije pod uslovom da godišnji servis ima razumnu cijenu.
        Menjao kefalo81 : 02.08.2013. u 00:00

Member Avatar korisnika ZeXx
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        934
      25. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-3770K ( oc 4,5ghz) + Noctua NH-D14
        • MoBo: ASRock Z77 EXTREME4
        • RAM: 2x8GB 2400MHz Kingston HyperX Beast
        • VGA: AMD Radeon 7870 Asus DC2-2GD5-V2 ( x2 ) (CF)
        • MON: Asus VX279Q
        • HDD: 128GB Samsung 840 Pro Series + 1TB WD Red + 4TB WD Green + Toshiba 640 gb ( 2,5" )
        • OPT: ASUS DRW-24B5ST
        • Case: Thermaltake chaser a71 black edition( all Noctua hladjenje ) + CoolerMaster V1000
        • SND: GENIUS SP-HF360A
        • LAP: TOSHIBA Satellite L755-125
        • TV: Lg 47lb671v
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Logitech m325, Logitech m525, Logitech Performance MX, Logitech Illuminated.
      26. Razlozi promene lt mogu biti razliciti, od zastarelosti samih komponenti do nepouzdanosti u radu i cestih kvarova koji se mogu javiti u toku koriscenja, jer vecina ljudi koji kupuju lt planiraju da ga koriste kao pokretnu radnu stanicu i zele pouzdanost. Sasvim je besmisleno kupovati lt od 500-600e a da se on koristi iskljucivo kao desktop jer se za istu kolicinu novca moze dobiti bolji desktop racunar. Zastarelost komponenti nece mnogo znaciti ljudima koji lt koriste za surfovanje internetom, gledanje filmova itd, ali ce svakako biti problem ljudima koji lt koriste za neke naprednije programe kojima je svaki mhz i mb bitan u radu. Takodje razlog promene lt moze biti i isticanje njegove garancije jer su zamene van garantnog roka uglavnom skupe i pri kupovini lt bi trebala da se obrati paznja na brend koji se kupuje i istorijat kvarova koji ga prate jer kao sto znamo imamo par brendova na trzistu ciji se lt greju mnogo vise od ostalih a za lt je najvise pogubna visoka temperatura i nemogucnost da lt i posle duzeg rada ostane koliko toliko hladan, moze se na ovo uticati postoljem za lt koje ce ga hladiti ali onda lt gubi smisao kao pokretna radna stanica ako se sa njim vuce i postolje za hladjenje. Izbor brenda moze biti licno opredeljenje ka nekom brendu, ja sam svoj TOSHIBA Satellite L755-125 izabrao i pored drugih koji su za istu kolicinu novca donosili vise, npr mogao sam dobiti veci hdd ili jaci procesor itd ali je Toshiba pobedio iz prostog razloga sto je zadovoljavao sve moje trenutne kriterijume. Posle 2 god i dalje ih zadovoljava, cak se razmisljam da dokupim jos 2 god dodatne garancije jer me ni jednom nije izdao, lt je i posle skoro 2 god koriscenja spolja kao nov, radi kao prvog dana sa skoro pa istim temperaturama i sv na njemu radi, jedine promene koje su usledile su dodavanje 4 gb rama i dodavanje ssd diska od 256gb. Moji razlozi da ja promenim lt bi bili sledeci:

Jedini razlozi zbog kojih bi promenio lt su kupovina drugog sa mestom za 2 hdd-a, vecim ekranom sa vecom rezolucijom i tjt. Ali to se ne bi moglo dobiti za novac koji bi izdvojio za kupovinu lt jer ovaj ne bih menjao a sad u poslednje vreme ga slabije i koristim jer sam kupio desktop racunar pa mi lt sluzi samo kad negde idem poslovno ili privatno a znam da ce mi zatrebati.
        Menjao ZeXx : 04.08.2013. u 23:08

Member
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        5.881
      28. Moja mašina
        • RAM: 2x4gb
        • VGA: 7750 1gb ddr5
        • HDD: Samsung F3 1tb, F3 ECO 1.5tb, maxtor onetouch 750GB&1TB, Kingston V40 SSD
        • OPT: LG 20x DVDRW SATA
        • Case: Antec Mini P180 & OCZ ModXStream 500w
        • SND: Microlab Solo 5
        • LAP: Acer S3
        • TV: LG 42LD420
        • Ostalo: Microsoft Arc Keyboard Microsoft Arc Touch Mouse
      29. Imao sam hp530, ne znam ni sam zasto sam ga zamenio, kad sam imao i dodatnu bateriju... volim manje masine
        Onda sam uzeo acer timeline (sa 1core celeron cpu), e on mi je bio preslab za posao u principu, mada je bila dobra autonomija i sve po redu...
        tu sam se zeznuo pa sam uzeo asusa n53, koji je bas jaka masina za moje potrebe, ali jednostavno ogroman mamut i brzo mi je dosadilo da ga vucem (velik skoro kao neka obicna 17", a 15"4 je)...
        sad imam acer s3 (prvi ultrabook kod nas), zavrsava mi odlicno posao, mada sam ga dosta i platio... dodao sam mu ssd... e sad primecujem da mu baterija krace traje u zadnje vreme ( a ocajno su skupe i na netu), mada to kod njega jako zavisi od toga sta mu radim - flash ga ubija, cpu ima dosta snage, al kad se jako koristi onda se i greje i srce bateriju... normalne upotrebe izvuce i 4h
        Mislim da cu sledeci da cekam da dobijem sluzbeni
        Ako mislite da je vas internet/TV provider najgori - niste probali PostaNET

Member
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        229
      31. Moja mašina
        • CPU: T9500
        • MoBo: Dell Latitude D630
        • RAM: 4GB DDR2 SODIMM
        • VGA: Nvidia Quadro 135m
        • MON: 14.1" mate
        • HDD: 120GB SSD
        • OPT: DVD-RW
      32. Thinkpad R50 zamenjen za R52 zbog brzine. Thinkpad R52, je nazalost zamenjen posle par godina jer su mi obili auto i ukrali ga.

Nakon njega je dosao Dell D620 (poprilicno robustan, magnezijumsko kuciste), pa sam za njega uzeo 2 docking station-a, vecu bateriju itd. Njega nisam imao nameru da menjam, ali je onda naleteo povoljno D630 (isti laptop samo sledeca verzija intelovog chipset-a) i iskoristio sam sve postojece dodatke koje sam imao, ubacio T9500, 4GB i imao nameru da ga koristim duze vreme.

Onda je pocelo da me nervira kako se sve "vuce" i hteo da uzmem novi ali sam dosao do zakljucka da uslovi rada (cesto secanje, povremeno padanje, udaranje itd) ne bi prijali novijim laptopovima za pare koje sam bio spreman da izdvojim, i tako sam ubacio SSD, nabavio rezervnu maticnu (kad moja bude ispustila dusu) i nemam nameru da vise bilo sta menjam u doglednoj buducnosti, jer ubacivanjem SSD-a sam fakticki ubio jedino usko grlo na istom, a kupovinom novog ne bih dobio maltene nista po pitanju realne brzine u radu.

Member Avatar korisnika korisnik2007a
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.024
        Posedovao sam HP Compaq 615 (AMD DC@2.2GHz, 4GB RAM, 320GB HDD i ATi HD3200) i zamenio sam ga sa Acer Aspire 5755G (i3-2350m, 6GB RAM, 500GB HDD, nVIDIA 630M/HD3000). Compaq sam koristio kao multimedijalni laptop otprilike dve godine, a onda su se pojavili problemi sa pregrevanjem kao i odredjena sporost u radu (Photoshop je bio nezamislivo usporen), a o igrama i da ne govorimo. Iako je u vreme kupovine (krajem 2009) to bio, po meni, najbolji laptop cene/performanse (oko 40.000), doslo je vreme za promenu (takodje uzevsi u obzir da se mucio sa FullHD video snimcima, o obradi da ne pricamo). Acer se na svim poljima bolje pokazao, pocevsi od LED ekrana (mada su im rezolucije iste), do performansi procesora (Intel ovde ima ogromnu prednost), preko grafike (ocigledna razlika, cak je i HD 3000 bolja od stare ATi) do autonomije baterije (~2 puta duze trajanje). Ukratko receno - zamenu sam izvrsio zarad boljih performansi i to je sve. Da sam imao veci budzet i promena bi bila vece (npr. bolja rezolucija ekrana, veci HDD), ali i ovime sam zadovoljan, i bicu sigurno jos godinu dana... Posle - videcemo...
        "Life itself is only a vision...a dream."
        Mark Twain,The Mysterious Stranger

Member Avatar korisnika Typhoon.X
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        1.037
      35. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-4790 w/ Corsair H70 Core + 2x Noctua NFP121300 PP
        • MoBo: Gigabyte Z97X-UD5H
        • RAM: 4x4GB Transcend AXERam DDR3 2133Mhz CL10
        • VGA: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
        • MON: DeLL UltraSharp UP2716D
        • HDD: Samsung SSD 840 EVO 250GB + Samsung MZNTE256HMHP + Samsung MZVLV256HCHP + Hitachi HDS721010CLA330
        • OPT: Xternal LG GP08NU6W
        • Case: CoolerMaster 690 II Advanced | CM 800W Silent Pro Gold (RS-800-80GA-D3)
        • SND: FX-AUDIO DAC-X6
        • LAP: Dell Latitude E5570
        • TV: LG 50UH635V | LG 32LH6047
        • Ostalo: Logitech K800 | Performance MX | Nexus 6P | ASUS RT-AC87W | Sennheiser HD518
      36. Imao Dell Inspiron N5110 i7/nV GT250 varijantu, Zamenuo ga za Dell Vostro V131 i5, posto sam skontao da mi je dodatni GPU (a i i7) totalni visak a i zbog mnogo vece mobilnosti...
        THOU SHALL NOT BE LAME !!!

Member Avatar korisnika c-p-r
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        2.511
        Moja poslednja promena je izvrsena jer je na HP-u (15,6") crkla grafika, tacnije "odlepio" se graficki cip. Kvar je jednom saniran u jednom poznatom laptop servisu i izdrzao je laptop tako par meseci a jedva je koriscen. Tada sam prelomio da HP ne zelim uzimati bas zbog tog problematicnog hladjenja, jer je komplikovano otvarati celu donju stranu zbog brzog usisavanja prasine. Sledeci model koji bi uzimao je morao imati laksi pristup kuleru. Uzeo sam Lenovo 15,6", sa tom opcijom. Da se predjasnji nije pokvario tada kada se pokvario ostao bi bar jos neko vreme u upotrebi, tacnije do perioda kada sam zbog obaveza imao sve manji pristup desktopu. Mada postoji mogucnost da bi zadrzao taj stariji lap i uzeo bolji tablet. Jos jedna stvar koja ide u prilog novom laptopu je i hdmi izlaz kao i usb 3.0.
        Na tu pricu je da je matori uzeo sebi Dell Vostro 15,6" najvise zbog 3 godine garancije, njegov izbor...
        Po svemu sudeci ovaj sadasnji laptop necu menjati dok hardware ne zastari ili se u medjuvremenu ne pokvari. Estetika je pri izboru naravno imala uticaja ali prvenstveno su bile u pitanju komponente a na drugom mestu kvalitet izrade. Pri sledecoj kupovini na prvom mestu ce biti kvalitet izrade, zatim komponente pa estetetika mozda i deliti drugo mesto. Sve to poucen iskustvima u upotrebi laptopa.

Inace sam takodje dosao do zakljucka da dodatna grafika nije dovoljno jaka da bi opravdala ulaganje, bolje da su za taj novac ubacili vise ram-a, veci hard ili pak ssd mozda. Totalno su u rangu koji je zastupljen kod nas nepotrebne jer nisu dovoljne za iole normalnije igranje a komplikuju situaciju u mnogo cemu, bar iz mog ugla jer sam mogao uzeti malo jaci model po pitanju procesora i/ili ostalih komponenti.
        Menjao c-p-r : 06.08.2013. u 09:54

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •