Šta je novo?

Moja iskustva sa iPad i Android tabletima

Super je sto si sve ti to lepo argumentovao... Sad mogu da bacim svoji ipad 4 u kantu...

Svako ko je probao ipad zna da nema konkurenciju. Mozes ti to da volis ili mrzis, al cinjenicu ne mozes promeniti.
pa baci ga... ko da nam je bitno to sto ti imas para na bacanje...
 
Morao sam da proverim pre nego što ti odgovorim... i sada nakon što sam proverio, moram da ti kažem da ti i ja imamo fundamentalno drugačije poimanje "boljeg".
Ovo što je na iOS-u, bilo iPhone ili iPad verzija youtube aplikacije je blagi užas i tiha jeza u poređenju sa Youtube aplikacijom koju imam na oba moja Nexus uređaja.
Maps je takođe mnogostruko bolji sada za Android uređaje (pogotovo sa 4.3)
Gmail radi bolje(stvar ukusa oko samog UI-a)

A što se aplikacija tiče:
Safari vs. Chrome - mrtva trka koji je više puta imao probleme, mada bih dao blagu prednost Chrome-u, kao gorem.
Maps vs Gmaps - besmisleno porediti
Hangouts vs Facetime - koristim Skype na oba uređaja (pogotovo dobro radi ako imaš uplaćen premium, kao što ja imam za potrebe posla zbog grupnih video poziva).
Facebook - manje užasan na iPad-u.
Flipboard - mnogo bolji na iPad-u (što je moguće da je i zbog činjenice da Google opasno gura "Currents" i sa svakom novom revizijom je sve bolja aplikacija).
B92 - bolja je Android tablet verzija aplikacije

Moram samo da se ogradim od bilo kakve pristrasnosti za Android ili iOS pre odgovora. Kao sto sam rekao na početku, koristim oba.

LM, na Asus Infinity tabletu, koji ima full HD rezoluciju i koji se ubraja u top modele, aplikacije izgledaju drugačije nego na modelima sa slabijom rezolucijom. Facebook uopšte ne izgleda isto, razlike su drastične, jedna slika sa zida je razvučena na većoj površini nego sto je sam ekran, a na iPadu to izgleda upravo kako treba.

Chrome radi sporije na Androidu nego na iOSu, bar na Infnity tabletu.

B92 - bolji na iPadu. Ima i horizontalni mod, ne samo vertikalni, kao na Androidu.

...problem je više nego očigledan - stotine razlicitih Android tableta, rezolucija, hardverskih specifikacija, verzija Androida... Samo zbog ovog, optimizovanost aplikacija nikada neće biti na nivou iOSa.
 
Chrome na android-u i na iOS-u nemaju nikakve veze, dve razlicite stvari, samo kazem, posto se meni chrome ne svidja.
 
da li je moguce da ce te se u svakoj temi raspravljati o tome koji os je bolji?

dobro je dok postoji izbor...
 
Ipad je daleko lepsi za koriscenje, cak i jaibrokeovan mi ne baguje, ima bas mnogo aplikacija. AL ono sto mi se ne svidja je njegova zatvorenost, bt koji ne znam cemu sluzi, vec par dana pokusavam da odradim povezivanje ipada sa tv-om (sony/panasonic) preko wifi-a i izgleda da je neophodan apple tv. Al zato imam android fon- memokartica kolika god zelim, ekran kakav hocu, povezuje se jos malo pa sa dzezvom za kafu, koristim ga kao gps/skener/daljinski za dva tv-a/daljinski za kameru/fotoaparat...
Poredeci sa tabom2, zakljucio sam da mi je najjednostavnije da koristim ipad plus andorid fon. Jednostavno, imati dva ios il dva android uredjaja dosta ogranicava, ovako mi deluje da sam upario najbolje i izbegao mane oba uredjaja.
Naravno, najbolje je sto izbor postoji, uz malu ogradu da nisam nikad probao win fon niti surface, sem u demo prostorima tako da ne znam kakvi su.
 
"Even worse, he noted that while "many of the most popular iPad apps are available for Android, but they aren?t always designed to take advantage of the extra real estate of tablet displays. Twitter, Facebook, Dropbox and Pandora are the worst offenders, stretching out their interfaces instead of filling the screen with sidebars and menus."

As a platform in competition with Apple, Android is often compared to Microsoft Windows. But the primary reason why Windows became successful and ubiquitous in the 1990s was that it offered a wide range of virtually any kind of software users wanted or needed.

Windows' expansive software offerings included many exclusives that were only available for that platform, or which offered significantly better or more frequently updated versions of apps that only made their way to other platforms much later or in feature limited versions. And of course, Microsoft also offered key first party titles of its own, most notably Office."

http://appleinsider.com/articles/13...r-reviews-despite-faults-jitters-lagging-apps
 
Twitter na tablet Androidu je nesto najbudjavije sto sam video. Dok je na iPadu vrh odradjena. Zasto se to desava? Ne vidim logiku da je OS npr kriv za to?
 
Nije OS kriv. Krivi su developeri aplikacija.
 
Sto je isto tako glupo jer kad umeju da je naprave super na jednoj sto ne naprave i na drugoj platformi
 
Sto je isto tako glupo jer kad umeju da je naprave super na jednoj sto ne naprave i na drugoj platformi
Slazem se. Evo samo primer Facebook-a koji od skoro pa pocetka savrseno radi na iOS uredjajima, dok se na androidu i dan danas vuce i secka pri skrolu. Da ne pricam o zauzecu memorije i o tome koliko sisa bateriju. Sada je kao malo bolje, manje trosi baterije, ali i dalje secka i dosta jede RAM-a.
Pokazuju realno koja platforma im je prioritet.
Upravo. Veci je profit na iOS aplikacijama nego na Android. Ne mogu samo da se setim gde sam to procitao. Nevezano za FB app, nego uopsteno.
 
Dal ce ljudi nekad da nauče da svako ima drugačije potrebe i da ne pokušava da nameće svoje mišljenje kao jedino ispravno
 
@djilkos:
Twitter i FB su besplatne aplikacije. Developerima je svejedno jer rade za platu u tim kompanijama. Sa druge strane ima ~3x više Android korisnika nego iOS. Stvarno bi trebalo da se više potrude.
 
Zato sam i rekao nevezano za FB, nego uopsteno ovako. Bila je prica da ce se potruditi, ali to traje dobrih 6-12 meseci kako su najavili. Ne koristim ni FB ni Twitter official apps zato sto su ocajne, a one bi trebale da su najbolje...

Inace ovo je zanimljivo:

Developerima je svejedno jer rade za platu u tim kompanijama.

Ako im je svejedno, zato ne rade isto lepo kao na iOS-u? Mora neko tu da gura. Mislim ne znam kako funkcionise, ali tako ispada...
 
hqdefault.jpg

Da.
 
Ja imam ipad Air i moze da se koristi ali je mucno vrlo cesto. Za citanje knjiga je super, lagani surf i discord radi pristojno.
 
Air 2 radi odlicno i dan danas ... svakako proruka ipad 5 ili 6 sa A9 ili A10cpu
 
Zamenio sam iPad 5 sa iPad Mini 5, jer je poceo da stuca i usporava sa tabovima u browseru. Primeti se razlika u odzivu i lakoci koristenja, i ostrijem prikazu posto je ista rezolucija a manji ekran.
Ne bih saveteo uzimanje manje od A12 kao novo danas... polovno samo ako se moze dobiti za dobru cenu.
 
Ne znam kako, ali znam za rezultat. Ne radi se samo o tabovima, radi se o opstem odzivu sistema. Air2 sam prodao jer je baterija pocela da popusta, ali nije bilo nikakvih usporenja. iPad iz 2017 ne moze da se nosi sa novim OS-em. Daleko od toga da ne moze da se koristi, ali razlika je primetna u odnosu na iPad Mini.
 
Sta znam mozda si trebao probati restore... :-D prelepo radi A9 i dan danas bukvalno samo kod ucitavanja igara prometim razliku izmedju 6s i Xs ostalo sve identicno samo je baterija drasticno losija :)
 
Jos uvek imam "stari" iPad, nisam ga prodao. Mini je mnogo zgodniji za citanje u krevetu, a i ako treba negde da ga ponesem stane u torbicu. Ja sam zadovoljan prelaskom, a verovatno bi neki korisnici android tableta od 200e bili prezadovoljni ovim iPad-om.
 
Ma generalno ipadi su nesto najbolje pa cak i tvoj stariji model 5 radi top :-D
 
Nazad
Vrh Dno