Šta je novo?

Osvezeni Vivax: TPC-7151

Može mala pomoć oko roota. Napravio sam root ali s novijim programom nego što je opisano ovdje. Kolege su ovdje koristili Zhuodashi 2.2, ja sam probao s njim, ali nije bilo uspjeha. Pisalo je nešto na kineskom i čini mi se da me upućivalo da skinem novu verziju, ali što god sam napravio, nije funkcioniralo. Guglao sam malo i naišao na program ZDS Rooter. Njega sam instalirao i gotovo napamet rootao tablet jer jedino su riječi 'root' bile razumljivo, umjesto svih ostalih znakova na kineskom bili su upitnici. Poslije toga tablet je bio rootan, Superuser aplikacija instalirana na njemu i uspješno sam koristio aplikacije koje zahtijevaju root. Napomenut ću još da se uz rootanje instalirala neka kineska aplikacija, nešto tipa phone manager i app market koju sam uklonio.

Nekoliko dana poslije slučajno sam primijetio da je Superuser nestao iz popisa aplikacija. Testirao sam i shvatio da aplikacije kojima sam trajno odobrio root pristup i dalje funkcioniraju, ali nove više nisu mogle dobiti root. Kad se tablet spoji na komp, preko adb-a mogu dobiti root. Vidi se da je superuser.apk instaliran u /system/app, kao i su binary u /system/xbin. Probao sam napraviti unroot pa ponovo root sa ZDS rooterom, prativši što se događa na tabletu. Unroot je uredno uklonio superuser.apk iz /system/app. Ponovni root ga je vratio. Nakon reboota (a i prije njega) superuser je među sistemskim aplikacijama, ali ga nema u popisu aplikacija, niti na Settings > Apps.

U čemu bi mogao biti problem?
 
ja sam moj vivax tpc7151 (android 4.2.2) rutovao pe dva dana programom kingo android root, skinitge sa neta, instalirajte na komp i jednim klikom na root, posao je zavrsen za dva minuta.
 
Pokusao sam pomocu arc tools aplikacije da ubacim cmw recovery 6 i izgubio sam fabricki, a ovaj se nije instalirao. Kako da vratim stock ili instaliram custom cmw, gde skinuti?
 
gde si uspeo da nadješ fabrički ROM ? Šta si koristio prilikom vraćanja ? Ako te ne mrzi, napiši koju rečenicu o tome, možda nekom zatreba a ti si uspo da to uradiš.
 
Kazi mi gd3 mogu da skinem neki android za te vivax tablete imam kuci jednog sto nece da podigne android zabode na vivax.. a ne mogu naci nikakve androide za njih.. imas neki link? Cim dodjem kuci stavicu model tacno..


Edit: VIVAX tablet PC TPC-7100
 
Poslednja izmena:
Isti model?
 
Ja jos uvek nisam resio ovaj moj tablet.. Zapravo ne mogu nista da uradim jel nemam nikakav rom da nabacim a nosio sam do servisa i rwkli mi kao nema spasa ja pita sto sta se deailo pa kao jednostavno crko je..
 
Pitanje za clana dejan73.vr : Kako si uspeo da vratis fabricki ROM?Ako moze malo detaljnije,step by step!Imam doticni tablet vec 1,5 god.klinac igra igrice,gleda crtace itd.Sta se desilo-primetim da ne radi google play,samo kod pokretanja blicne i ugasi se.Posto je bio vec zreo za brisanje raznih igrica koje se ne igraju,resim da napravim factory reset kao najbrze resenje(vec radio nekoliko puta)Elem,posle restarta,podigne se mucni Android,medjutim,prilicno "osakacen ".Mogu na NET,ne mogu da pustim video(nema MX Playera ni traga)nema ni File Explorera a ni vecine aplikacija koje fabricki dolaze,ne radi Google trgovina,i tablet dodje pa neupotrebljiv.Sad mogu ja preko USB kabla sa kompa da mu prebacim .apk koji hocu .ali ne mogu da instaliram nista u nedostatku file managera.Da skratm,setim se Moborobo programcica,preko njega instaliram ES Explorer na tablet, i posle je sve lako, sa njim instaliram sve igrice i app-ove koji mi trebaju,ubacim o Google Play,instalira se ali ne radi(pretpostavljam da je ostecen neki sistemski file)ali nije ni bitno,Moborobo ima svoj market koji meni menja oficijelni u potpunosti.Znaci imao sam srece sto se digao bar Android,pa makar i osakacen(mada mozda i nije to ni lose,ubacujes samo ono sto ti treba)ali mislim da ne bi bilo lose imati i plan u slucaju potpune havarije,tako da jos jednom molba za doticnog kolegu koji je uspeo da povrati fabricki ROM , da to objasni malo kad vec zvanicni servis je ispao kako je ispao(procitati temu od pocetka) verujem da moze da zatreba jos nekome.Sorry sto sam se raspisao...
 
Pitanje za clana dejan73.vr : Kako si uspeo da vratis fabricki ROM?Ako moze malo detaljnije,step by step!Imam doticni tablet vec 1,5 god.klinac igra igrice,gleda crtace itd.Sta se desilo-primetim da ne radi google play,samo kod pokretanja blicne i ugasi se.Posto je bio vec zreo za brisanje raznih igrica koje se ne igraju,resim da napravim factory reset kao najbrze resenje(vec radio nekoliko puta)Elem,posle restarta,podigne se mucni Android,medjutim,prilicno "osakacen ".Mogu na NET,ne mogu da pustim video(nema MX Playera ni traga)nema ni File Explorera a ni vecine aplikacija koje fabricki dolaze,ne radi Google trgovina,i tablet dodje pa neupotrebljiv.Sad mogu ja preko USB kabla sa kompa da mu prebacim .apk koji hocu .ali ne mogu da instaliram nista u nedostatku file managera.Da skratm,setim se Moborobo programcica,preko njega instaliram ES Explorer na tablet, i posle je sve lako, sa njim instaliram sve igrice i app-ove koji mi trebaju,ubacim o Google Play,instalira se ali ne radi(pretpostavljam da je ostecen neki sistemski file)ali nije ni bitno,Moborobo ima svoj market koji meni menja oficijelni u potpunosti.Znaci imao sam srece sto se digao bar Android,pa makar i osakacen(mada mozda i nije to ni lose,ubacujes samo ono sto ti treba)ali mislim da ne bi bilo lose imati i plan u slucaju potpune havarije,tako da jos jednom molba za doticnog kolegu koji je uspeo da povrati fabricki ROM , da to objasni malo kad vec zvanicni servis je ispao kako je ispao(procitati temu od pocetka) verujem da moze da zatreba jos nekome.Sorry sto sam se raspisao...

Ako jos imas doticni tablet mozes skinuti oficijelni rom v4.1.1 sa linka koji sam postavio. Meni radi OK. Flashovao sa tools koji se nalazi u istoj mapi sa romom. Sto se tice clana dejan73.vr mislim da laze da je vratio stock recovery. Mozes samo ako si napravio
backup prije eksperimentisanja. A i to sto nikada nije odgovorio pokazuje o kakavom se clanu radi. Nije bitno, na linku su i drugi romovi. 23178.img i 23262. Oba su android v 4.2.2 ali meni se nece pokrenuti ako ne ubacim boot.img (wendal firmware tool) koji sam skinuo sa mog vivaxa. Neznam u cemu je stos mozda ima neke razlike u hardveru kod raznih tpc7151. Eto toliko sto sam otkrio na netu da podjelim maja iskustva i jos jednom ovo je link mr servisa ima romova i za druge vivaxe. ftp://ftp.mrservis.hr/Servisne_upute/Vivax/Tablet/TPC-7151/
 
Imam jos uvek doticni tablet, radi jos uvek posle poslednjeg "krpljenja ".Skinuo sam sve fajlove sa linka za ne daj boze, sve pohvale za Bleki25 ,kako si uspeo da pronadjes link za Vivaxa, meni nije poslo za rukom, mada sam digao ruke posle nekog vremena.Sve u svemu, bolji je osecaj kad imas neku opciju u slucaju havarije, jos jednom hvala Bleki25 . P.S. Jel radis mozda u Vivax-ovom servisu, cisto me zanima?
 
Imam jos uvek doticni tablet, radi jos uvek posle poslednjeg "krpljenja ".Skinuo sam sve fajlove sa linka za ne daj boze, sve pohvale za Bleki25 ,kako si uspeo da pronadjes link za Vivaxa, meni nije poslo za rukom, mada sam digao ruke posle nekog vremena.Sve u svemu, bolji je osecaj kad imas neku opciju u slucaju havarije, jos jednom hvala Bleki25 . P.S. Jel radis mozda u Vivax-ovom servisu, cisto me zanima?

Isto kao i ti trazio po Internetu, ocajan sto nema nikakve podrske. Nakon dugo vremena slucajno naletio na neki post o vivaxima i tamo sam vidio link. Nazalost ne radim u Vivaxovom servisu.
 
Pozdrav svima.
Pre svega, hvala Bleki25, već danima pokušavam da nađem firmware za Vivax TPC-7152 i ovo je jedino mesto gde sam, takoreći, uspeo. Kažem takoreći jer kad raspakujem zip fajl koji se nalazi ovde naletim na nešto što mi izgleda kao već raspakovan sistem. Nemam baš iskustva sa flash-ovanjem pa nisam baš siguran da li je tako, ali mi tako izgleda.
Da li bi neko mogao da mi pomogne i da mi pojasni na šta sam to naleteo i na koji način bih mogao to da iskoristim da flash-ujem rom na tabletu? Ovde možete videti strukturu fajlova i foldera koji se nalaze u pomenutoj arhivi.
 
Ima li neko ideju šta predstavljaju fajlovi iz prethodne poruke i kako bih mogao da ih iskoristim da flash-ujem tablet pomoću njih?
 
Ima li neko ideju šta predstavljaju fajlovi iz prethodne poruke i kako bih mogao da ih iskoristim da flash-ujem tablet pomoću njih?

Raspakuj folder fimware koju si skinuo u novi folder koji preimenujes FIRMWAREINSTALL. Zatim formatiras
SD karticu (fat32) i prekopiras to na karticu. Iskljucis tablet ubacis karticu i
upalis tablet. Sada bi automatski trebao poceti proces nadogradnje firmwarea. Tvoj tablet
ima via 8880 procesor pa se postupak flesovanja razlikuje od tableta sa rockchip procesorima. Pozdrav.
 
Raspakuj folder fimware koju si skinuo u novi folder koji preimenujes FIRMWAREINSTALL. Zatim formatiras
SD karticu (fat32) i prekopiras to na karticu. Iskljucis tablet ubacis karticu i
upalis tablet. Sada bi automatski trebao poceti proces nadogradnje firmwarea. Tvoj tablet
ima via 8880 procesor pa se postupak flesovanja razlikuje od tableta sa rockchip procesorima. Pozdrav.

Hvala mnogo, ovo mi je rešilo problem. :)

Samo mala ispravka za slučaj da još nekom nekad zatreba, trebalo je folder nazvati FirmwareInstall (Linux case sensitivity), drugačije nije hteo proces flash-ovanja da se pokrene.
 
Molim aquarius13 ili nekog drugog da mi pošalje firmware za vivax tpc 7152 jer je link naveden ranije mrtav.
 
Ima li neko link za oficijalni ROM za VIVAX TPC-7151, posto ovaj na forumu ne radi?
 
Poslednja izmena:
ista molba kao Gluki...
@Bleki25 @goshemasina spasavajte nas
hvala unapred
 
cekam cekam :)

ispravka... skidam :)
Hvala
 
Poslednja izmena:
Ima li meni pomoći.Ima li neko softver za Vivax TPC-7152.
 
Da se uključim u raspravu pošto se odskora patim sa jednim TPC-7151 - dobio sam ga punog virusa (imao je 4.2.2 android) pa pošto nije pomogao ni factory reset morao sam da ga flashujem oficijelnim ROM-om koji je ovde postavljen ali sada imam dva problema:

- auto rotacija je uvek za 90 stepeni off ako ga okrenem u landscape on ode u portrait i tako u krug (tako da sam je isključio)
- drugi veći problem je što ne radi zvuk uopšte ni na zvučnicima ni na sluškama šta god pokušao.

Da li se neko susreo sa sličnim problemima i ima li rešenja?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno