Šta je novo?

Osvezeni Vivax: TPC-7151

Ljudi nemojte se zezati da stavljate noviji android. Iako ima istu oznaku , svaka serija moze i verovatno je drugacija. Drugi proizvodjac, ekrana, drugi wifi modul ili nesto trece. Fleshuje se novi ROM i to sto je promenjeno vise ne radi. Kod Vivaxa i mnogih dtugih je takva situacija, sto se tice toga, sto se tice Androida, to ti je sto ti je, sve dok priozvodjac ne objavi zvanicni updejt, sto se kod Vivaxa nikada nece dogoditi, ili da neko bas za taj model napravi custom ROM, sto se takodje nece dogoditi.

Za to su naravno krivi Kinezi koji proizvode tablet, dok Vivax to samo trgovacki preprodaje. Najludje sto sam ja video je onaj mali tablet sto ga navodno pravi JXD , ja mislim da ga samo oni brendiraju. S18. Posle dve serije u tabletu promenjen Procesor !!?? I dalje ga svi prodavci reklamiraju sa starim procesorom Amlogic, a on vec vise od godinu dana ima iskljucivo Rockchip !!! Ozamka ista i niko ne manja. Ovde naravno SOC je isti, ali dovoljno je da bilo koji delic bude razlicit pa da stari tablet fleshovan vise ne radi.
 
Poslednja izmena:
Nije poenta android već particija od 1GB...

Uradio bih backup originalnog ROM-a pa pa ako radi ovaj novi super, ako ne, onda vratim stari...
 
Pogledaj
Možda nekom koristi ovo:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1384961989684.jpg
    uploadfromtaptalk1384961989684.jpg
    95.8 KB · Pregleda: 317
  • uploadfromtaptalk1384962068488.jpg
    uploadfromtaptalk1384962068488.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 319
Ima netko preporuku futrole za Vivax TPC-7151. Ne mogu naći neku koja paše.
 
Univerzalna za 7" tablet ,crna i roze boja,fazon sveske,na jednu stranu pricvrstis tablet sa cetiri plasticne zabice koje idu na coskove i fiksiraju se sistemom cicak trake.Moze da se koristi i kao postolje u par polozaja.Cena : 800 din.Prodavnica : Frenky Motors d.o.o. Obrenovac.
 
Ne mogu da klincu da instaliram ovu novu igricu Angry birds go na vivaxa, skine je sa marketa i krene instalaciju i na kraju javi gresku 919. Kod mene na note 2 sve radi kako treba. Da li se kod vas isto desava ? pozdrav
 
Verovatno nemas dovoljno 'slobodnog prostora '.Ja sam pobrisao pola igrica,pre nego sam je instalirao,ali mi je prilikom instalacije(prvih par neuspesnih puta izbacivalo da nemam dovoljno prostora,nije pisalo br.greske) i nisam instalirao sa Play-a nego sa APK galaxy sam skinuo .APK i OBB.
 
Hvala druze, moram probati da nesto od igrica izbrisem pa da onda probam, pozdrav
 
Pogledaj
Možda nekom koristi ovo:
Što se tiče hardvera isto je sve,samo je razlika u procesoru....Bilo bi odlično ako bi odradio backup ROM-a pa da probamo i mi na našim starijim verzijama da li će da prođe.
 
TPC 7151

Pozdrav svima! Evo napokon se registrirao da vam mogu nesto napisati. Uglavnom, ja sam iz Hrvatske (Petrinja). Nakon sto sam potpisao ugovor za internet kod jedne firme kod nas (Iskon), na poklon sam dobio Vivax TPC 7151. Prije nego sto sam ga dobio citao sam ovdje sve sto pisete. I sta mi je zapelo za oko je to kako su svi nezadovoljni sa internom memorijom. I kada sam ga dobio, iiznenadio sam se. Naime, ja na svom Vivaxu imam 1GB interne memorije i Android 4.2. Imam i screenshot pa da vidite. Meni je zasad tablet super. Osim sto mi ne rade slusalice. :) Ali Vivax ko Vivax. Uglavnom, ako ja ovo imam ne znam zasto i ostali nemaju. Pozdrav!

Sad tek vidim postove od nestaska. :) Nisam vidio slike prije. Sorry! Htio sam samo da znate.
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-12-16-01-02-18.png
    Screenshot_2013-12-16-01-02-18.png
    66.3 KB · Pregleda: 257
  • Screenshot_2013-12-16-01-02-02.png
    Screenshot_2013-12-16-01-02-02.png
    83.3 KB · Pregleda: 251
Poslednja izmena:
Znao sam da je podrska jedna velika nula,ali da se pojave potpuno isti model tableta u prodaji sa novijim Androidom i naravno 1GB ROM-a,a da mi sto smo kupili par meseci ranije ostanemo "zaglavljeni "na 512Mb,pa to je toliko za ocekivati.Jedino mi pada na pamet da ponovo zatrpamo centralni servis u Hrvatskoj(e-mail ima ranije u temi) sa zahtevima da okace najzad novi ROM na sajt.Zivo me zanima koji je razlog zasto to nisu uradili do sada,razmisljam i nista mi ne pada na pamet,osim necega ali to i nije za javnost.....
 
Slao mail pre oko mesec dana sa ovim pitanjem, pogadjajte da li su odgovorili...
 
Prosli put se gos'n Munjara (inace serviser u centralnom servisu)pojavio na ovom forumu bas posle zatrpavanja mail-ovima vlasnika TPC-7151 tableta i delovao je prilicno spremno da nam izadje u susret,ali.....Mada ne mogu da gresim dusu,verovatno nije ni do njega,samo takav odnos prema kupcima,pa stvarno ne znam da li cu kupiti ista od Vivaxa,iz principa,a to cu da preporucim svima koje poznajem.Ako brate mili ne moze da se da podrska u vidu novijeg ROM-a,pa moze valjda neko obrazlozenje zasto ne moze,valjda smo toliko zasluzili,ili ja zivim u nekom drugom vremenu.....
 
51 MB ima .apk i 124 MB ima .obb skinuto sa APKMania.Kada se instalira,pokazuje 120 MB na internoj,ostatak na SD kartici?Zasto,ne znam,mislio sam da ce moci vise da se prebaci na SD,ali sipak.
 
Takodjer cekam da mi dodje tablet od Iskona (HR) pa sam se u medjuvremeneu registrirao da vam dam link od sluzbenog roma za scopad 0728 (isti kao nas sam slabiji model sa losijim ekranom, 1027 reza) sve ostalo je isto, u komentarima pise da moze i na 0728i verziju, to je nas vivax 7151

https://www.facebook.com/scopadsocialTH - tu negdje na pola strane je link od roma i post, ili mozete preko fejsa kontaktirat njih za neko drugo rijesenje oko roma

Official Rom 4.2.2 --> Scopad รุ่น 0728 (IRON)

http://search.4shared.com/q/CCAD/1/firmware0728.rar - sluzbeni je mrtav, ovaj je alternativni



Ja bih probao al mi jos tablet nije stigao, a najvijerovatnije ce i doc sa 4.2 verzijom pa ako se nekome da probat moze,

LP
 
Poslednja izmena:
Mene zanima isto ovo. Drugar je kupio Vivax 7151 i isprobao je HDMI preko TV-a, ali kaže da ne radi. Zna li neko šta treba da se uradi da bi proradilo?

Ja sam imao isti problem i skuzio sam da je problem u tome sto je HDMI utor preduboko uvucen u kuciste. Ono sto je resilo problem je da se ureze izolacija na kablu tako da prikljucak moze uci dublje (2 do 3mm).

Nadam se da ce to i vama resit problem.
 
Pozdrav svima!

Iz prve ruke vam savjetujem da ne stavljate druge romove ako nemate backup jer ce te se zeznuti kao i ja :) Nedavno sam dobio ovaj teblet iz Iskona, rootao sam ga ali očajan wifi me toliko nazivcirao da sam isao stavit drugi rom i zeznuo cijelu stvar jer nemam backup stock roma.

Probao sam stock i custom romove za Scopad 0728 i slika je podjeljena na 3 dijela i rotirana, a dodiri se krivo ocitaju itd, ugl tablet je neupotrebljiv
Probao sam romove za Pipo U1 Pro, Cube U21GT i Yuandao N70HD koji imaju skoro iste karakteristike kao vivax ali nijedan rom ne odgovara, uopce se ne boota i slika je crna sa sivim crticama
Ne znam vise koji rom da probam jer sam uspio nac samo te tablete slicnih karakteristika kao vivax

Molio bi nekog backup stock roma za vivax u bilo kojem formatu ako ima da stavi na net
Hvala :)
 
Imam ja backup uradjen sa OnlineNandroidBackup.Velicine je oko 1,6 GB i to mi je poprilican problem.Probao da ga uploaudujem na 4shared.com ali bi trajalo skoro dva dana!Probao sam i da ga prebacim u .rar ,ali ga i WinRar ne smanji nesto preterano.Inace,kako si ubacivao druge ROM-ove u Vivaxa,cisto me zanima tehnicki....I cestitam ti na "hrabrosti " da flesnes pionirski tablet,ali ne verujem da ce ti to mnogo znaciti
 
Jedan custom rom za scopad 0728 sam stavio preko cwm-a, a sve ostale sam flashao u .img formatu preko RKBatchTool-a

i da, slao sam mail vivaxu dali imaju mogucnost dati stock rom za 7151 ali su odgovorili da nazalost ne :wall:
 
Poslednja izmena:
Pravo pitanje je kako si stavio cwm? Jesi li koristio generički cwm za RK3066 ?
 
Upload-ovacu ti moj Backup na 4shared.com cim budem mogao(verovatno veceras).E sad ,kako ces da ga ubacis,hmmm.Kada sam radio backup izabrao sam da bude u CWM-u,a posto kazes da si vec radio preko CWM-a valjda ces uraditi nesto.Usput,sto rece Blackeyed,jesi li koristio genericki CWM za SoC RK3066(posto sam jedino to nalazio dok sam bio u "fazonu ")Sad sam se pravo da ti kazem malo i ohladio,ovo sto se tebi desilo posle experimentisanja,otprilike sam i pretpostavio,mada da mi nije tablet kod klinca,mislim da bih ga odavno pretvorio u ciglu.Ako mozes sto detaljnije objasni to oko closkworkmoda,a ja kacim link cim prebacim fajl...
 
Nakon rootanja stock roma nisam mogao nikako stavit cwm, niti jedna verzija nije radila, ni generic za rk3066, niti bilo koji drugi cwm za slicne modele kao tpc-7151 tako da sam tada izgubio i stock recovery :D

ali sam dobio cwm sa custom romom za scopad 0728 koji sam flashao preko RKBatchTool-a i onda preko tog cwm sam mogao probat druge romove :)
 
Konacno ga prebacih!Evo ga link http://www.4shared.com/rar/lFCAD9cxce/clockworkmod.html .Znaci ,to je moj backup uradjen sa OnlineNandroidBackup-om i zapakovao sam ga u .rar.Backup je radjen sa instaliranim igricama i programima,odatle i velicina od 1,6GB.Posto tebi radi kazes CWM,a ja sam izabrao taj mod kad sam radio backup,valjda ces moci da uradis nesto.Uglavnom druze javljaj sta se desava,pozz...
 
Nazalost nisam uspio vratit backup, preko cwm-a ne zeli vratit kernel i pise "error while flashing kernel image", uspio sam restorat svaki dio zasebno (data, cache, system...) ali bez kernela slika mi je i dalje rotirana i dodiri se registriraju na drugom mjestu, tako da cu ga ipak morat nosit na servis da vrate stock rom

U svakom slucaju hvala goshemasina na backupu :)
 
Steta.Posle ovakvog tvog iskustva sa flash-ovanjem drugih ROM-ova,ne znam ko ce da se usudi da pokusa nesto da uradi.Sto dalje znaci da smo najverovatnije "zaglavljeni"na 4.1.1,sto meni i ne bi bilo toliko strasno da je on odradjen za ovog Vivaxa OK,ali nije.krastavac......
 
Kupila sam ćerki Vivax tpc 7151,android 4.2,ali ne mogu da uključim wifi.Kad nađem vezu on mi traži da ukucam pin koji mi se pojavljuje na ekranu na ruter.Može li pomoć,ništa mi nije jasno.
 
Ako si zastitila WiFi sa paswordom,ukucaj taj pasword kada ti trazi na tabletu prilikom konekcije(ako sam ja dobro razumeo problem?)
 
Ako si zastitila WiFi sa paswordom,ukucaj taj pasword kada ti trazi na tabletu prilikom konekcije(ako sam ja dobro razumeo problem?)

ne traži password nego kad se pojavi wifi uključivanje kreće da vrti po sredini onaj kružić kao refresh,a iznad njega piše unesite pin (npr.83085748)u ruter i za to imam 2 min,a pritom uopšte ne reaguju one dve ikonice kružić i +.Bukvalno uopšte ne može da se uključi wifi.Onda sam na drugom forumu pročitala da treba da se resetuje modem,pa gde to da uradim.Hvala
 
Nazad
Vrh Dno