Šta je novo?

Osvezeni Vivax: TPC-7151

Pitanje

Postovani , nemam neka i skustva sa tablet racunarima sto se tice desktop masina tu nemam problema...ali ovo je novo polje za mene.Da ne duzim sa pricom , hteo bih da kupim ovaj tablet vivax tpc-7121 cena je vise nego povoljna za mene studenta sa niskim budzetom, e sad moje pitanje je da li je na ovom tabletu moguce instalirati Windows 8 ili windows 7 i da li bi ste mogli malo detaljnije da opisete ovaj proces...Ja sam gledao ovaj klip https://www.youtube.com/watch?v=I6iuEszHYCw na youtobe pa mi neke stvari i nisu jasne tipa sta se radi pomocu ovog programa( disk manager) koji formatira particiju na tabletu ili na svom racunaru...Ako bi mogla neka pojasnjenja ovog postupka.Hvala
 
Lave, mi nismo početnici. Svako ko dovodi u vezu forum SK sa Benchom je na Bench dooooobro zalutao. Za početak, takav član treba da obriše nalog na tom forumu jer boravak na njemu je, u najmanju ruku, uzaludan. :D:d:smoke:
Sajtovi za mod su XDA i Modaco i to je to(za početnike).
 
Lave, mi nismo početnici. Svako ko dovodi u vezu forum SK sa Benchom je na Bench dooooobro zalutao. Za početak, takav član treba da obriše nalog na tom forumu jer boravak na njemu je, u najmanju ruku, uzaludan. :D:d:smoke:
Sajtovi za mod su XDA i Modaco i to je to(za početnike).
Ne razumem tvoj odgovor citajuci teme od pocetka video sam da ima ljudi koji su kao i ja od skora u svetu Androida i tablet racunara. Moje je pitanje jasno dali na ovakav jedan uredjaj moze da se instalira win 7 ili 8 i kako.Ne razumem svrhu foruma ako nije edukativna vec sluzi da se neko isprovocira i ponizi, najblaze receno. Hvala
 
Mislim da sam nasao odgovor na moje pitanje pa ce nekom korisniku pocetniku pomoci...Zapravo instalacija windows 8 na VIVAX TPC-7121 uredjaju nece raditi jer njegova rezolucija ekrana je 800x480 a da bi se windows 8 pokrenuo tacnije njegov metro mod tacnije minimalna rezolucija ce biti 1024x768 za single pane, 1366x768 za dual pane verziju. Pozdrav
 
Baterija

Imam model 7150, ali posto tamo ljudi retko zalaze da probam ovde. Meni se baterija u stand by-u trosi skoro isto brzo kao kad ga koristim, cak i kad sve zivo poiskljucujem. Npr. preko noci ne mogu da ga ostavim ukljucenog, doceka me prazna baterija. Jel tako i ostalima ili da probam sa hw resetom? Vidim da se ljudi zale na veliku potrosnju SoC-a, ali ovo je bas preterano..
 
Info: Vivax 7150 je ekvivalent tabletu pod imenom Lava Etab Xtron, a po svemu sudeci 7151 je isto sto i Lava Etab Xtron+. E sad zanimljivo je to sto ovaj drugi ima 4.2 Android, ko zeli moze da proba da ubaci neki rom od tog tableta.
 
7-inch Multi-touch Screen with 1024 x 600 Resolution
...ne gadja se rezolucija ekrana...
 
Pa i za Vivax na pola sajtova pise da je ta rezolucija, moguce da je i ovde greska. Ne tvrdim nista, eto cisto kome treba neka proveri. Za 7150 je provereno isti tablet u pitanju.
 
Poslednja izmena:
neznam dali je dovoljno velik

Ja sam narucijo vivax tpc-7151 za svog sina od 11 godina i sada neznam dali je dovoljno velik ako mi mozede odgovriti ako mislite da da jer je on htio apple ipad ali sam vec narucio pa neznam dali ce mu se taj sada svidjet
 
Druze,Vivax i iPad nisu nikako ista kategorija,cenovno i ostalo.Po meni za dete od 11 god. ako je jos prvi tablet,jeftinija varijanta,ali ako pare nisu problem sto da ne,moze i ovo drugo.Samo mi je malo cudno da se dvoumis izmedju njih,jednostavno nisu u istoj klasi uredjaja...
 
Pozdrav svima.
Sutra narucujem ovog malisu :D u winwin-u za 10490.. Imam Sonyericsson xperia x10 mini pro vec oko godinu dana, root-ovan, i na svakih mesec dana isprobavam novi custom rom. Zao mi je samo sto ovaj model i nema neku podrsku proizvodjaca :(.. I samo jedno pitanje: Da li je onaj tajlandski jedini klon?
 
Ja sam juče bio u winwin - u, iako je na njemu stojala cena od 11000din, lik koji je radio mi reče da je 9900... Možda je pogrešio, ali raspitaj se za svaki slučaj
 
Zao mi je samo sto ovaj model i nema neku podrsku proizvodjaca .....podrska je stvarno 'nula'.Steta,siguran sam da ima mnogo mesta za poboljsanja ,ali dzabe...
 
Stigao je, jel i vama ekran kad ga blago pritisnete po uglovima udje unutra za 1/2 mm ?? Meni i ne smeta nesto narocito, samo pitam?
 
Hmmm,meni ne ugiba po coskovima,vec vise po sredini duzih stranica,ali to sam primetio tek sad(posle 3 meseca) i to posle tvog pitanja,kad sam ga ''ispritiskao" svuda.Tako da mislim da je to stvarno nista(mnogo skuplji imaju jos gore decije bolesti)"...
 
Tesko da tako jedan program podrzava svaki model na Planeti, sa razlicitim verzijama Androida. Tako da ne verujem u to sto obecavaju. Obicno svaki Android ima svoj program 2.3 svoj, 4.0 svoj itd. I njihova uspesnost nije ni priblizno 100 %.
 
Imam ovaj Vivax i prezadovoljan sam njime. Nemam iskustva sa root-ovanjem pa bih da se konsultujem sa vama. Kojom metodom je najbolje root-ovati ovaj tablet i ako ima neko objasnjenje na nasem jeziku. Sta bi se desilo tabletu ako bi root-ovanje krenulo po zlu?
 
Verovatno ću uzeti ovaj tablet, čitala sam sve što ste pisali o njemu, pa sam i zadovoljna iskustvima, s obzirom na njegovu cenu. Javiću utiske. Jedino me sada interesuje da li ovaj tablet može da se poveže na one futrole/tastature? Pošto bi mi tastatura baš značila.
 
ROOT-ovan
Uspeo sam sa programom (ZhuoDaShi), drajvere sam instalirao sa programom (Moborobo). Pre toga sam probao programom (Root_with_Restore_by_Bin4ry_v31) ali tablet se skroz ukocio i morao sam da uradim fabricki reset. Posle toga dva klika sa ZhuoDaShi-jem i gotovo.
 
Danas sam naleteo u prodavnici na ovaj tablet, ali sa Androidom 4.2.2 i sa 1gb interne memorije!?
Da li je još neko imao priliku da vidi ovo, pošto svi imamo problem sa samo 500mb memorije?
 
Eto ja ga imam sa 4.2.2 i 1gb interne memorije sa sd 8gb, ja sam dodao još 32 gb micro sd tako da mi ovdje pohranjuje od titaniuma backup, e da - uspio sam ga rootati , za memoriju redovito moram da brišem sa go taskmanager.
 
Ako bi se taj ROM mogao preneti na ovaj naš...To bi bio posao. Gde je zvanični zastupnik ? Jel ovo može da se uradi ?
 
@nestasko,

Da li bi mogao da uradiš backup tog tvog ROM-a i da ga postaviš negde na net (dropbox ili tako nešto slično) pa da okačiš link ?
 
Sada gledam po netu, mislio sam da može sa Titanium backupom (pošto imaš root) ali ovde se prednost daje Nanroidu:

http://forums.androidcentral.com/ve...backup-restore-install-roms-galaxy-nexus.html

http://forums.androidcentral.com/sp...ms-hacks/232490-nandroid-titanium-backup.html

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.rommanager&hl=sr


Doduše, da bi Nandroid radio treba instalirati CWM...ne znam da li se nešto može zeznuti prilikom ovoga ali bolje da te upozorim nego da me kasnije kriviš kada nešto podje kako ne treba.

Ima li neko preporučenu app za ovu potrebu ?
 
Nazad
Vrh Dno