Šta je novo?

Osvezeni Vivax: TPC-7151

I ja sam sada video da ima jos jednu kada sam ovo procitao.A ja kupio foliju od 10" i isekao po meri i zalepio kako sada ispada na tu foliju.Pazi kada je nisam ni primetio_Onu najlonsku sam skinu a ovu nevidljivu niko da vidi.Jos dok sam lepio navukla mi se prasina i imam jedno 15 mehurica.
Skidaj odma i tu "nevidljivu".
Slika je mnoooooogo lepsa bez nje.
Za sta uopste sluze te folije kada upropascuju kvalitet slike? Valjda ih i treba odmah skinuti?
I jedno pitanje, moze li IPS ekran da se ogrebe noktom? Deca ga bas grebuckaju i za sada nista :)
 
Moze:(
Na tom tabletu zastita ekrana je jako losa, tako da se i pazljivim koriscenjem stvaraju ogrebotine po ekranu....
Ja imace cuvam sve uredjaje, ali tablet nema ojacano staklo, tako da je magnet za ogrebotine
 
Svasta, tablet kojim se upravlja prstima ima ekran koji se grebe noktom.
E pa za neverovati.
 
Naucio bih ja njih, ali ne mogu sebe kada igram Temple run :D
 
Morao sam jednostavno doci ovdje jer su me zatrpali mailovima preko vikenda za Vivax originalne romove. Pa citam i ja se pomalo "ucim" jer non official rom i cmw bas i ne prakticiramo. Ali ukoliko gdje zapne mogu pomoci ili uputit na nekoga, dapace mozemo i kontaktirat tvornicu tako da nije problem. Komentari ce naravno biti vise manje neutralni jer ipak :eyebrows:

EDIT: naravno nemojte ocekivat sad brda i doline ali u granicama normale

Kao što rekoh takve stvari uvek se podržavaju. Vidi smao da središ ono ispod nika na Official ili ti iz "prve ruke" dojava i slično:D
 
Externu Micro SD od 16 GB sam podelio na 1. FAT 32 particiju i 2. EXT2 particiju od 1,5GB.Obe su primarne,napravljene sa MiniToolPartition.Posle toga ubacio Link2SD i odradio sve kao u uputstvu http://goo.gl/S88d3h .Sve je odradio glatko,ali izgleda da nije to bas tako,u podesavanja>aplikacije mi pokazuje i dalje da su tu igrice(80 i kusur % prostora) a Link2SD pokazuje da je sve odradio kako treba,hmmmm....ona particija od 1,5Gb se ponasa kao 'nevidljiva "moracu jos malo da pogledam sta se tu desava....
 
Ne čini mi se da je to baš isto, jeste isti čip ali sve ostalo je različito...

Inače, ja sam pre jedno mesec dana pokušao ovo sa Link2SD i nije mi uspelo. Tablet nije hteo da vidi tu ext2 particiju, nešto je bila zabuna oko unutrašnje SD kartice i ove spoljne... Uglavnom, tada meni nije uspelo a posle nisam imao vremena da se igram sa tim.

Tu imam jednu zamerku, ne svidja mi se što SD kartica viri malo napolje kada se ubaci, jesto to 1-2mm ali zapinje mi za prste i prosto traži od deteta da je njaka, nisam smeo da je ostavim trajno tako.
 
Link2SD u principu radi,mada ne onako kako sam ocekivao.Vidim da je na drugu ext2 particiju prebacio nekih 200 i kusur MB,inace je na adresi /data/sdext2 Mozda bi bilo bolje u startu da sam imao formatiranu microSD karticu,al ajde.A to sto kartica viri par milimetara napolje,hmmm,stvarno je i po meni bas veliki propust.
 
Jel ima neka novost kod zvaničnog zastupnika ? Da se nadamo ROM-u ili ne..
 
Hmmmm.....nema cak ni link od stock ROM-a iako postoji po recima glavnog servisera,izgleda da je topsecret iz nekog razloga!Bolje da precutim sta mislim o zvanicnoj podrsci....
 
Poz svima, verovali ili ne procitao sam svih 10 strana od reci do reci :S::d , nisam 100% odlucio da uzmem bas ovaj tablet, pa bih voleo da mi neko odgovori na par pitanja..ja se slabo razumem pa me zanima sta je to root-ovanje o kom sam procitao barem 5 stranica, i sta dobijam tim, dali moze android da se upgrade-uje na 4.2.2 jb jer kako sam shvatio stand. verzija je 4.1, i nista manje me zanima kakav je zvuk za tabletu i dali ga ima uopste(negde sam procitao da nema)..tnx

Da jos jedno pitanje, hteo sam da otvorim temu za ovaj tab, al da ne spamujem bolje ovako...

Za te pare oko 100e video sam i xwave xpad 83... http://www.jakovsistem.com/tablet-p...-dual-core-1-2ghz-1gb-8gb-8-lcd-android-4-2-2

Ima 4.2.2 os, malo slabiji procesor, ali i slabiju rezoluciju, za koju kontam da je kljucna razlika..SAVET tnx again
 
Poslednja izmena:
Evo ovako,kao ponosni vlasnik Vivax-a da probam malo da ti pojasnim ono sto te zanima.Root-ovanjem dobijas to da mozes da instaliras nekoliko korisnih programcica koji traze root pristup.Prilicno ''bezopasna' operacija,tako da preporucujem(sa SuperSu mozes da odradis i UNROOT sa par klikova,tako opusteno...)Da upgredujes Android na 4.2 ili noviji jednostavno nema sanse!!!!Da bi to uradio,morao bi proizvodjac tableta da izbaci noviji Android uradjen i istestiran bas za ovaj model tableta,Sanse za to su prema mom skromnom misljenju ravne nuli!Drugi nacin da se nadje klon ovog Vivaxa i fleshuje njegov ROM,sanse za ovo vec i postoje(bilo je reci ranije u temi koji Scopad odgovara)Zvuk naravno postoji (dva zvucnika veoma blizu jedan drugog) i kao kod vecine tableta(budget) je srednje zalostan,ali to je veruj mi kod ogromnog broja tableta slicno.Po meni prva stvar koja se gleda je ekran.IPS ili óbicni'LCD!Ogromna razlika u korist prvog,naravno.Inace procitaj malo po forumu i za duplo skuplje tablete,isto pate od decijih bolesti kao i ovaj Vivax,tako da u principu ja i dalje mislim da sam za 85 evra uzeo maximum,ali pogledaj jos malo,najbolje ako mozes u prodavnicama da ispipas malo vise modela,jedino je to merodavno...
 
Drago mi je da se neko potrudio da mi opsirnije objasni sve to, nisam bas neki strucnjak za sve to al isprobacu to kako si na predhodnim stranama objasnio za rootovanje, pretpostavljao sam da je i tebi ekran glavni adut ovog tableta, siguran sam da je vivax moj konacan izbor, samo me je malo zbunilo na jednom site-u pise integrisani zvucnici - nema?!?, sigurno neka greska, goshemasina hvala jos jednom..
 
ljudi, sta vi kazete za ovo? trenutno na akciji u Metrou. prilicno niske cene. maxel cak bezobrazno. 1gb memorije i 1.2 cpu!!!
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    224.2 KB · Pregleda: 255
ljudi, sta vi kazete za ovo? trenutno na akciji u Metrou. prilicno niske cene. maxel cak bezobrazno. 1gb memorije i 1.2 cpu!!!


Ja nisam ni cuo za te tablete, a verujem da nisam jedini, tako da bih ti preporucio da ides na neku "proverenu" marku na nasem trzistu.
 
2 godine je garancija a u današnje vreme niko ne drži više od 2 godine tablet. Ko zna šta će biti za 2 godine. Inače, svi se sklapaju na istom mestu. Vivax, vox, itd...
 
2 godine je garancija a u današnje vreme niko ne drži više od 2 godine tablet. Ko zna šta će biti za 2 godine. Inače, svi se sklapaju na istom mestu. Vivax, vox, itd...

Pa dobro, sto pitas onda? :type:

Ja bih uvek radije uzeo nesto gde se znaju bar neka iskustva korisnika, a ti kako hoces :wave:
 
vidim da se komentarise vivax u ovoj temi kao nema "marka". Nisam jos odlucio ali ih stavljam u isti kos. Tesko je naci nesto na netu o maxelu. izgleda da nema play ali su ljudi to resili nesto teže nego što je uobičajeno. mala vratolomija sa recoveryem. :)
 
Zanima me jedna stvar, ove uni tastature za tablete (futrola i tast. 8) za 1500-1600din. dali ce da rade na vivax 1751 i koliko bi mi koristila...? Znam da to zavisi od toga sta ja hocu da radim sa tabom. al mozda ima neko da je kupio i ako bi mogao da mi da svoja iskustva i koliko je to isplativo s obzirom da cena nije bas velika, a slozicemo se meni tablet sa tim estetski bolje izgleda..zahteva samo taj ulaz ?mini usb slot ili tako nesto sto vivax ima..pa ako je neko pazario takvu uni tast. da mi kaze kako je zadovoljan i jel uopste podrzava tako nesto..zz


A sto se tice gore pomenutih tableta po meni jedna rec ih opisuje krsh!!!
 
Zanima me jedna stvar, ove uni tastature za tablete (futrola i tast. 8) za 1500-1600din. dali ce da rade na vivax 1751 i koliko bi mi koristila...? Znam da to zavisi od toga sta ja hocu da radim sa tabom. al mozda ima neko da je kupio i ako bi mogao da mi da svoja iskustva i koliko je to isplativo s obzirom da cena nije bas velika, a slozicemo se meni tablet sa tim estetski bolje izgleda..zahteva samo taj ulaz ?mini usb slot ili tako nesto sto vivax ima..pa ako je neko pazario takvu uni tast. da mi kaze kako je zadovoljan i jel uopste podrzava tako nesto..zz


A sto se tice gore pomenutih tableta po meni jedna rec ih opisuje krsh!!!

Ja imam tastaturu i koristim je.Veoma je korisna,i mogu ih predložiti,kao da koristiš laptop ili netbook:)
 
Onaj maxell,za te pare,za prvi tablet da ga klinci maltretiraju,pa verovatno i vredi.Ekran je verovatno ocajan,ali cena moze da presudi...
 
Danas sam kupila vivax tablet 7151 ponajvise zbog pristupacne cijene a ima i hdmi izlaz. Kada na postavkama namjestim Turn on hdmi i rezoluciju i to nece da mi ucita na Tv-u da je ukljucen hdmi. jel mi moze neko reci da li postoji neka kvaka u svemu tome ili je do hdmi kabela?
 
Danas sam kupila vivax tablet 7151 ponajvise zbog pristupacne cijene a ima i hdmi izlaz. Kada na postavkama namjestim Turn on hdmi i rezoluciju i to nece da mi ucita na Tv-u da je ukljucen hdmi. jel mi moze neko reci da li postoji neka kvaka u svemu tome ili je do hdmi kabela?

Mene zanima isto ovo. Drugar je kupio Vivax 7151 i isprobao je HDMI preko TV-a, ali kaže da ne radi. Zna li neko šta treba da se uradi da bi proradilo?
 
Nazad
Vrh Dno