Šta je novo?

Osvezeni Vivax: TPC-7151

Hmmm,jeste unutra izgleda isti,ali su spolja konektori malo ispremestani.Na sajtu ima neki image od 415MB,e sad treba imati vremena i zivaca pa probati..
 
Jel imao neko problemcica sa SuperUser-om?Tipa das odobrenje nekoj App da ima root privilegiju i da zapamti to za sledeci put,a on opet pita i to svakih nekoliko sec. ili ne da pristup root-u iako je ranije stiklirano da zapamti podesavanje za konkretnu app(TitaniumBackup na primer)Update-ovo sam ga na v3.1.3 ali isto ....nije strasno ali malo nervira.
 
Instalirao sam novu, i kada pritisnem home taster tablet izađe iz nove i vrati se u njegov launcher, kako to da sprečim ?
 
sigurno imas da podesis u podesavanjima set default launcher
 
Nesto ne mogu da nadjem. Probao sam da odem u aplikacije, pa u novu i tamo odradim clear data, i onda kada pritisnem home taster bi trebalo da dobijem izbor da li da to odradi iz nove ili iz njegovog launchera ali ja taj meni ne dobijam. Skoro sam ubacio novu i na galaxy s2 ali tamo nemam ovakvih problema, pozdrav
 
Pronadji stock launcher u podesenjima aplikacije i idi clear defaults, ili u podesenjima nove, mozda je i pod advance set as default launcher. tako je na svim androidima.
 
Resio sam, problem je bio sto kada sam instalirao novu, ona se instalirala na hrvatskom jeziku(nisam imao sad vremena da vidim kako) i naravno onda pola opcija coveku(barem meni), nije jasno :) U ovom slucaju je bilo potrebno ici na nova podesavanja pa, onda meni nova, pa opcija "odaberite pocetni zaslon" i tu treba izabrati dca stoji nova a ne "pokretac" :) Hvala na pomoci, pozdrav
 
Da li ovaj Vivax poseduje recovery mod?Probao sam razne kombinacije tastera(power i volume + - i nista)Ne treba mi ,ali me zanima...
 
Posle instaliranih 40-ak igrica i 10-ak programcica ,stock launcher pocne primetno da lag-uje sve vise.Mislio sam da je razlog zauzece interne mem. oko 90%.medjutim na sve to ubacim Nova launcher i tablet se bukvalno preporodi sa istim zauzecem mem.!Svaka preporuka,must have app....
 
Nova instalacija sistema ili ubacivanje sistema novijeg datuma ...naprimer verzija 4,2 umesto 4,0. puko sistem nece da se ukljuci opciju podesavanje:wall: i play prodavnica vise ne postoji :mad:tablet se sada manje upotrebljiv.jer se nekome desilo slicno.
 
Jedino resenje po meni ; FACTORY RESET ili vracanje na fabricko stanje.Posto ne mozes da udjes u podesavanja!!! probaj da drzis power dugme 8 sekundi trebalo bi da se restartuje i mozda ti ponudi neku opciju resetovanja...
 
Moja "prepiska"sa glavnim servisom Vivax-a u Hrvatskoj :
Postovani,
posedujem tablet Vivax TPC-7151 sa kojim sam izuzetno zadovoljan.Jedina stvar koja mi smeta je interna pohrana od 500-tinak MB,koja je premala za danasnje pojmove,i stvarno mislim da je jedina "mana"ovog inace za cenu kostanja perfektnog tableta.Da bih instalirao nesto,moram da deinstaliram nesto,sto je prilicno iritirajuce,pa je moje pitanje sledece : da li postoji lek za ovo,tj. da li ima nacina da se ista poveca bar na 1GB!Unapred zahvaljujem na odgovoru.

Odgovor :
Poštovani,

Nažalost zasad ne postoji riješenje za ovaj problem. Možete jedino prebacivat aplikacije s te particije na njegovu drugu particiju „sd card“.

P.S.Posto nisam ocekivao bukvalno nista ,tako se nisam ni razocarao odgovorom,cak sam relativno i zadovoljan sto su mi uopste odgovorili(poucen iskustvom sa nekim domacim firmama)
 
Normalno da moramo odmah odgovarat :)

Radimo na tome tako da cete biti obavijesteni ako neki novi ROM izbace sa tim popravkom.
 
Pod 1. cu da probam obavezno(krastavac.nemam ni citac kartica koji je skoro pa par evra),a pod 2. sam siguran da hmmm...nece moci da se iskoristi nista!Kad bi ispao neki oficijelni ROM od Vivaxa sa par poboljsanja,e to bi vec bilo nesto,mada....
 
Normalno da moramo odmah odgovarat :)

Radimo na tome tako da cete biti obavijesteni ako neki novi ROM izbace sa tim popravkom.

Malo je čudno da ispod nika nema obaveštenja o zavaničnoj podršci kako se to već odavno praktikuje na ovom forumu.

Ako nije fake onda sve pohvale
 
@Blackeyed
U pravu si!
Ja jesam skinuo odmah foliju, ali sam sad jedva primetio da ima jos jedna :)
Tek sada vidim koliko je dobar ekran.

I ja sam sada video da ima jos jednu kada sam ovo procitao.A ja kupio foliju od 10" i isekao po meri i zalepio kako sada ispada na tu foliju.Pazi kada je nisam ni primetio_Onu najlonsku sam skinu a ovu nevidljivu niko da vidi.Jos dok sam lepio navukla mi se prasina i imam jedno 15 mehurica.
 
Poslednja izmena:
Malo je čudno da ispod nika nema obaveštenja o zavaničnoj podršci kako se to već odavno praktikuje na ovom forumu.

Ako nije fake onda sve pohvale

Morao sam jednostavno doci ovdje jer su me zatrpali mailovima preko vikenda za Vivax originalne romove. Pa citam i ja se pomalo "ucim" jer non official rom i cmw bas i ne prakticiramo. Ali ukoliko gdje zapne mogu pomoci ili uputit na nekoga, dapace mozemo i kontaktirat tvornicu tako da nije problem. Komentari ce naravno biti vise manje neutralni jer ipak :eyebrows:

EDIT: naravno nemojte ocekivat sad brda i doline ali u granicama normale
 
Poslednja izmena:
ccccccc,pa dobro EDIEDI,zar je tesko procitati celih 7ipo strana teme,dzabe upropasti foliju(valjda nisi mnogo pukao)
 
@munjara Za pocetak bi znacilo i ako znate neki od klonova ovog Vivax-a koji se prodaju pod drugim brendom(naravno ako nije "problem")
 
To sam vec probao pitat, ali dalje od toga da je Scopad proizvodjac nazalost nemogu saznat jer ipak mislim da stite neke svoje interese.
 
Naravno da fabrika neće da čuje za non official romove, to je potpuno razumljivo. Nama od fabrike sada treba:

1. link ka originalnim romovima sa kojima su tableti isporučeni.

2. Zvanični upgrade na noviju verziju Androida (ovo stvarno ne bi trebalo da je problem, pošto su već isporučivali sa 4.2.2, znači gotova stvar, iako bi bila bolja fora da naprave upgrade na 4.3 kako bi parirali velikim igračima...)

3. Ovo bi bilo veoma lepo ali sumnjam da će to hteti ikada uraditi - zvanični Rom sa 1 ili 2 GB interne memorije umesto ovih 512MB jer to baš ubija u pojam...
 
1. link već postoji (trebam provjeriti da li smije ići public)
2. teško da će oni htjet tako nešto napravit, jedino ako izađe neki model kasnije ali sa istim HW-om što je teoretski nemoguće. A sad da oni rade neku nadogradnju za model koji je već napravljen, tj da je otišao u end of life, to mogu odmah reći da je nemoguće. Ali opet ako se prati scena i izađe neki clone kasnije s naprednijim androidom, tu već ima šansa ali opet teško jer stalno nove modele uzimaju
3. kao što naveo prije, poslan je upit da se to "složi", ali čim nešto izleti ovdje će prvo biti objavljeno.
 
Potpuni klon vec postoji SCOPE SP0728i i u sebi ima Android 4.2.2,koji vec ima par krucijalnih unapredjenja u odnosu na 4.1.1!E sad ili se ja lose snalazim na sajtu,ali ne uspeva mi da nadjem neki image,a postoji PDF u kome se opisuje proces flash-ovanja.Znaci ,i taj postojeci ROM bi bio poprilicno unapredjenje za sve ponosne vlasnike TPC-7151!
 
Nazad
Vrh Dno