Šta je novo?

Osvezeni Vivax: TPC-7151

Tačno tako, skineš, pokreneš, izabereš tip backupa (ja sam stavio Clockwork), pita te gde da ga stavi i to je to. Nema šta da zezneš...

Bojim se da nam ovo nije dovoljno, ovo je samo backup i to u formatu koji CWM koristi a koji još uvek nemamo na tabletu...
 
Ma znam da nije,ali sa druge strane tek nekoliko dana posedujemo tablet koji usput nije Nexus sa visemilionskom armijom fanova,meni je ovo prvi dodir sa Android OS-om(bukvalno nekoliko dana)tako da nije ovo ni lose!Po meni i dalje najvaznija stvar povecanje sys particije na bar 1GB...
 
Ubedili ste me da je ovaj tablet moj izbor za moj skromni budzet :)

Imam par pitanja:

1. Gledam po sajtovima i cesto nalazim da je rezolucija 1024*600. Npr:
http://www.winwin.rs/laptop-i-table...al-core-a9-1gb-8gb-wi-fi-cam-android-4-1.html
Da li je to greska ili postoje dve vrste ekrana pa moram da pazim koji kupujem?
Ako pise 7151, to je to, i ne moram da gledam druge detalje?

2. Kakav je kvalitet kucista, da li krcka, skripi i sl. To me mnogo nervira.

3. Vidim da je najniza cena ista u svim vecim radnjama - 10990 dinara. Da li bi uzeli u WinWin, TehnoMS ili Emmi-ju, u smislu nedaj boze potrebnog servisa? Inace zivim u Nisu i sve firme imaju svoju radnju.

4. Da li uz tablet ide i futrola?

Hvala unapred :)
 
1. Ako piše 7151 to je 1280x800.
3. Pitaj u Gamebox-u, možda cena može da bude malo niža, a sa njima imam super iskustvo.
 
1.Rezolucija 1280x800(pusti sajtove)
2.Kuciste je od aluminijuma(nema sta da krcka)
3.Servis je KimTec,ja ga kupio online po najmanjoj ceni koju sam nasao(9.752,00)za razliku u ceni kupio microSD od 16GB
4.Na zalost ne ide futrola
Inace,tablet ima i micro HDMI,sto ces retko gde procitati na sajtu prodavnica,u kutiji idu punjac(sa prekratkim kablom),slusalice i USB na microUSB kabl.Sve,sve ali mislim da je ekran(IPS-PLS) najaca stavka kod tableta,znaci sa ovim skromnim iskustvom kod kupovine tableta najvise bih na to obratio paznju.Kad bih mogao da uporedis TN i IPS jedan pored drugog,sve bi ti bilo jasnije!
 
@ goshemasina i peja

hvala na odgovorima :)

Gamebox ne prodaje tablete osim ako nisam uspeo da nadjem na sajtu.

Malo je off, ali moze li mi neko u recenici objasniti oko garancije. Recimo kazete da je zaduzen KimTec, koji izgleda nema adresu u Nisu.
Ako mi se pokvari tablet kome nosim? U prodavnicu ili servis? Moram li onda u Bg da nosim?
 
Ne gledaj njihov sajt, idi u radnju i pitaj, prodaju i tablete, sve može da se naruči.
 
Ja sam ga probao u radnji, po meni lose radi, ekran i nije los, ali je sistem jako kilav i meni bar je bio lose iskustvo tih 10ak minuta...
 
Da kucnem u drvo,nemam nesto iskustva sa servisima,po onome sto sam cuo iskustva drugih,moze i prodavnica i servis,i ne moras da nosis,SityExpres je tu.Phobiazz,jesi li probao jos nekog kineza u tom cenovnom rangu ?Ja stvarno ne bih voleo niti mi je bila namera nekog da ubedim da kupi ovaj Vivax i da se posle razocara,ali po meni je i dalje za tu cenu bestbuy.Stvarno nemam nesto iskustva sa tabletima(u medjuvremenu probao i jedan GoClever-512MB RAM-a,CPU 1,2GHZ cini mi se )i ponovo bih kupio Vivax.E sad da imam jos 70 EVRA vise za tablet....
 
dovoljno je jos 50eur vise i da uzmete hd7, ja krenuo od ovog vivaxa, pa reko aj galaxy tab 2, pa aj onaj wayteq 10.1, medjutim budzet mi se srezao na 150eur tako da je asus memo pad hd7 ubedljivo naj opcija za 155eur... ;)
 
dovoljno je jos 50eur vise i da uzmete hd7, ja krenuo od ovog vivaxa, pa reko aj galaxy tab 2, pa aj onaj wayteq 10.1, medjutim budzet mi se srezao na 150eur tako da je asus memo pad hd7 ubedljivo naj opcija za 155eur... ;)

Upravo tako, tablet se kupuje na duze vreme.

Bilo sta sem asus, acer iconia i lenova nije vredno paznje.

MemoPad HD je best by ikada. ;)
 
Ovaj mali je 85e tako da je preciznije reci da je asus skoro pa duplo :)

Danas stigao i za sada nije ni stucnuo , sasvim lepo radi i izgleda .

Jedino sto mi smeta sto su se cajniz stekovali za duzinu kablova . Da i slusalice su najgore moguce
 
Poslednja izmena:
pa dobro, razliciti segmenti i razliciti best buy-evi, vivax je bb do 100eur, mozda i malko jace, asus hd7 verovatno do 200eur, pa nexus 7 do 300eur itd itd, bitno da za svaki segment imamo nekog malisu sto se istice...mada wayteq 10.1 za 230eur pravi ozbiljnu konkurenciju nexusu, samo sto nije zastupljen kod nas kao nexus...
 
Bitna stavka kod nabavke je zastupljenost na našem tržištu ili zastupljenos uopšte jer od toga zavisi nabava dodatne opreme tipa futrole.
Ja znam kako sam se napatio za futrolu za memo pad običan, morao sam preko ebay-a a da sam uzeo nexus mogao sam i ovdije da kupim.

Mene kod ovog tableta nervira baterija jer kako sa njim ići vani ako traje 2 sata sa nekim standardnim korišćenjem uključujući i wifi, naročito što ta baterija neće trajati toliko za godinu ili godinu i po a tablet treba da toliko potraje.

Za wayteq 10.1 se slažem, zaista odlilčna specifikacija samo eto ja se pitam zašto toga nema kod nas da se kupi pa da dobijemo i garanciju a ne na crno ?
 
Da li radi neki od USB modema (MTS, Telenor, Vip)?
 
Nisam stigao da kupim ni OTG kabl,nemam ni USB modem tako da ce morati neko drugi da odgovori.Danas sam posao da kupim futrolu(ili torbicu) cisto za transport tableta.Kod kineza nadjem samo neke ogromne,mada modeli mi u principu odgovaraju.Mod.1-kao korice od knjige,na jednu stranu se uglavi tablet a drugom se poklopi,materijal sasvim zadovoljavajuci ali djaba kad je siri par cm.Mod.2-klasicna torbica od neoprena sa rajsferslusom do jedne polovine,isto mi vrsi posao ali samo ogromna(za dva tableta i da ostane mesta)Cena prvog modela oko 600,oo i drugog oko 350,oo.Na kraju,posto sutra putujem i bas mi treba,kupim na silu u W..W..-u za 999,oo(mnogo mi para)sledecu : http://www75.zippyshare.com/v/82400969/file.html
http://www75.zippyshare.com/v/81481673/file.html Silikonske futrole(samo poledjina) su oko 1400,00 pa navise,ali naci velicinu i otvore sa strane da se gadjaju hmmmm....bice malo teze
 
Narucio sam primerak i sutra treba da stigne :)
Pade mi na pamet, ima li senzor za polozaj u prostoru (ili kako se vec zove) tj, mogu li da se igraju igrice kada mrdate levo desno tablet i tako upravljate? Al sam ga objasnio :)
 
Objasnio si taman koliko treba.Ima G-senzor i funkcionise odlicno(probao na nekoj 3D trci??)mada mislim da sada svi tableti to imaju.
 
Ahaaa, to je G-senzor. Video sam da ima ali mislio nesto bezveze sto mi ne treba :)
Hvala!
 
Stigao mi je tablet.
Platio 9990 dinara.
Ovo mi je prvi tablet (imam ipak smartphone sa androidom i sistem mi nije potpuna nepoznanica) tako da ne mogu da kazem da li je los, dobar ili odlican, za te pare.
Na prvi pogled sam zadovoljan. Izgleda jako kvalitetno, iako se vidi da moze i bolje. Najveca (i jedina) mana za sada je sto na ekranu ima par "tackica", kao da je ostao vazduh izmedju nekih slojeva ekrana, da tako laicki kazem. Najbolje se vide na crnom okviru, samo je jedna na radnoj povrsini i ta se ni ne primecuje kada je ekran ukljucen. Posle par sati rada na tabletu vec sam i prestao da ih primecujem. Dakle, meni prakticno ni ne smetaju.
Sve sto sam probao lepo i glatko radi. Instalirao par igrica koje mi na telefonu nisu radile zbog jacine procesora i ovde sve super radi.

Jedno pitanje:
U uputsvu stoji upozorenje, sa sve uzvicnikom, da se tablet ne puni preko usb kabla, nego preko dc kabla. Zasto? Prvi put cijem za tako nesto. Ja telefon npr. punim iskljucivo preko usb i nikada nisam imao problema.
 
Verovatno zato sto mu USB konekcija sluzi samo za prenos podataka tojest data. Neki tableti kao Prestigio pojedini modeli mogu i preko DC i USB konekcije da se pune. Ako stoji upozorenje, jos sa uzvicnikom, ja bi to ispostovao jer ces verovatno da ostetis tablet ako mu na USB gurnes neku struju :D
 
Na ekranu ti je zaštitna folija koja nije idealno zalepljena, otud vazduh. Ja sam svoju odmah skinuo...
 
Nije to. I sam skinuo foliju odmah. Definitivno je vazduh, ili sta vec, unutra ekrana. Ali meni zaista ne smeta, odnosno i ne primecujem vise uopste.
 
Uzeo sam Vivaxa. Trebao mi je tzv. kucni terminal za net, multimediju, ebooks...
Utisci su dobri pogotovo za taj cenovni segment.
Baterija jeste malo slabija, skajp je npr. u pozadi cedi nenormalno, ekran je super, performanse takodje.
Jedino sto sam primetio kao degradaciju u odnosu na moj prethodni galaxy s wifi 5.0 je losiji wifi signal. Ne znam da li je to do cipseta ili cak i do metalnog kucista, medjutim nemam ni blizu dobar prijem kao kod samsunga, a kacim se na tp link 1043nd koji nije uopste los ruter.

POZ
 
@Blackeyed
U pravu si!
Ja jesam skinuo odmah foliju, ali sam sad jedva primetio da ima jos jedna :)
Tek sada vidim koliko je dobar ekran.
 
I na prethodnom modelu, tj. starom Vivaxu, bile su dve folije. :)
Ne znam zašto tako rade, ali ne smeta. Mi smo skinuli jednu, drugu smo ostavili kao zaštitnu.
 
I na prethodnom modelu, tj. starom Vivaxu, bile su dve folije. :)
Ne znam zašto tako rade, ali ne smeta. Mi smo skinuli jednu, drugu smo ostavili kao zaštitnu.


Mozda da kad ostetis gornju foliju, imas jos jednu neostecenu ispod, kao vozaci F1 na kacigama :d
 
Nazad
Vrh Dno