Šta je novo?

Osvezeni Vivax: TPC-7151

Kupio ga i ja klincu,ali za neke opsirnije utiske stvarno ne mogu od klinca.Prvi utisci su odlicni...
 
Posle prvog dana koriscenja,neki utisci: baterija je bila napunjena na 86%,klinac je celo vreme igrao igrice,jedino ja sto sam probao YOUTUBE,onda video raznih formata koji sam prebacio na microSD,fotografije,muziku i sto je sve trajalo max pola sata,baterija je ugrubo izdrzala(bila jedna pauza od jedno sat vremena) preko 4 sata!Po nekoj racunici,full napunjena bi trebala da dobaci do jedno 5 sati aktivnog koriscenja.Ja sam ocekivao iskren da budem,slabiji rezultat(po onome sto sam citao za stariji TPC-7150)tako da sam prezadovoljan baterijom.Touch mi se cini da radi bolje na blazi dodir nego na jaci???,ponekad mi zamrzne(na dvadesetak sec)i sam se povrati i izbaci da nesto nemoze da se pokrene i opcija da se saceka ili ugasi.To mi se desilo kad sam usao u podesavanja,Apps i prebacivao instalirane apps na SD ne bi li dobio vise prostora u internoj memoriji.Naravno,sve je odradio na kraju sta treba ali eto ume znaci i da malo zakoci,sve u svemu nista strasno.Za ovo malo vremena imam utisak da je tablet hardwerski extra,i da bi mogao da bude i bolji uz neku softwersku optimizaciju ili drugi ROM(koji tek treba naci)ali otom-potom,bice vremena i za to.Toliko za sada,jos jednom da naglasim,nisam napunio bateriju do kraja,pa je onda 'u cugu' ispraznio do kraja,pa da javim tacan rezultat,kad budem u prilici javljam,a i sve ostalo u vezi tableta.
 
To seckanje u settingsima, kada se radi managment aplikacija sam opisao pre neki dan... Samo da su umesto 500MB stavlil particiju od 1 ili još bolje 2 GB ništa više ne bi trebalo na njemu. Ovako bi ipak trebalo nešto uraditi po tom pitanju...

Ako uspeš da ga rootuješ obavezno javi, ja sam pokušao sa onim kineskim ZhouDaShi (trenutna verzija 2.4.2) koji preporučuju za ove tablete ali ništa nisam uspeo (jako je teško raditi sa programom gde je sve na kineskom...). Uspeo sam sa Moborobo-om da ga spojim ali ništa dalje od toga...
Treba skontati njegovog klona koji ima podršku zajednice i onda naći ROM...
 
ROOT-ovan!

***** Radite na sopstvenu odgovornost, meni je proslo na win 7 32b ******

1. Instalirate Moborobo
2. Instalirate ZhouDaShi 2.4.2
3. Pokrenite Moborobo i pustite da detektuje tablet, nekad ne prolazi iz prve. Moborobo je ovde samo most ka tabletu, sama aplikacija moze da posluzi kao file transfer app ka i sa tabelta.
4. Ako je moborobo lepo prepoznao tablet kao TPC-7151 onda startujte ZhouDaShi.
5. procitajte: http://tabletrepublic.com/forum/teclast-a10-dual-core/how-root-teclast-a10-dual-core-2491.html i postupite tako.
6. Root iz prve nije prosao ali iz druge jeste...
7. Ovi kinezi su gurnuli neke aplikacije na tablet koje su ga dosta usporile (u jednom trenutku sam pomislio da sam s**bao stvar) ali sada imate superSU, sprecite dizanje tog smeca i kada to sklonite sa tableta stvari se vrate u normalu. Bar je tako bilo kod mene...
 
Svaka cast Blackeyed!Posto za nas tablet nemamo podrsku sire zajednice,onda mora covek sam da zasuce rukave.Ja kao svezi korisnik Android-a,moram da te pitam par stvari:1.kako napraviti backup postojeceg fabrickog ROM-a za nedaj boze 2.kako prosiriti internu particiju od 500 MB(po meni najvece ogranicenje).Nisam od onih koji ocekuju sve sazvakano na tanjiru,imam i volje i zivaca da izjurim nesto na sta se fokusiram,jedino sto mi je pristup do samog tableta trenutno veoma ogranicen.Jos jednom druze svaka cast za trud i dobru volju,pozdrav..
 
Goshemasina, i sam sam svež korisink Androida (oko mesec dana), ovo mi je prvi put da radim root i bilo šta oko toga, sa JB 4.1.1 sam bukvalno prvi put radio na ovom tabletu.

Nažalost to što tebe zanima ne znam, pri root-ovanju obično ne dolazi do većih problema tako da nisam se upuštao u backup. Ovo proširenje interne particije nije moguće bez novog ROM-a i tu bi se stvarno moralo uradi backup ali to još nisam razmatrao. Čini mi se da ovaj ZhouDaShi ima sve opcije koje treba, šteta što ga nema na engleskom, ovako je stvarno vrlo teško da bilo šta uradiiti sa njim.

Hteo sam da ga root-ujem zbog kontrole dizanja procesa i to sam ostvario. Ćerkica je natrpala igara, svašta se tu dizalo u pozadini, sada je situacija osetno bolja.

Ako išta nadjem na net-u javljam...
 
Ovo sto spominjete internu particiju od 500mb, da li to znaci da se moze instalirati samo tih 500 mb aplikacija ili celih 8gb aplikacija?
Bez roota, naravno.
 
Već je bilo spominjano, od 8GB storage prostora na raspolaganju korisniku je 500MB interne particije i oko 5.5GB kao sd kartica. Sve aplikacije koje se instaliraju po pravilu idu na ovu particiju od 500MB, neke od njih može da prebaciš na veću particiju ali neke i ne možeš, zavisi od aplikacija. Znači, ako mnogo instaliraš brzo se pojede ovih 500MB...

Hmm... Izgleda da nije teško staviti posle root-a CWM: http://www.addictivetips.com/mobile...-and-how-to-use-it-on-android-complete-guide/

U ROM Manager-u (app sa google play-a) ima opcija za pravljenje kopije trenutnog ROM-a.
 
Znaci neka se ebu!!!
Muku mucim sa telefonom zbog istog problema i resim se da ustedim za tablet, kad ono isto sran.je

Hvala na odgovoru, na slicno pitanje sam dobio drugaciji odgovor pre par dana.
 
Auuu,ili meni lose otvori stranicu(IE i CHROME)ili ja ne znam ni rec kineskog.Salim se,a gde si video to za Scopad0728i?Kad otvorim link ne mogu da vidim nista ...
 
Auuu,ili meni lose otvori stranicu(IE i CHROME)ili ja ne znam ni rec kineskog.Salim se,a gde si video to za Scopad0728i?Kad otvorim link ne mogu da vidim nista ...

Definitivno Scopad,sad nesto gledam review http://www.youtube.com/watch?v=CTmbCzZlPtY sve je identicno osim sto model SP0728 nema mini HDMI,a 0728i nisam jos iskopao,ali to je definitivno to.Jos nesto,na videu se lepo vidi da je verzija Androida 4.2.2.Odlicno,ovo je vec neki pocetak,ja moram da priznam da sam bio prilicno lenj po ovom pitanju..
 
http://www.scope.com.cn/introduction100.html to je to,samo sto izgleda i oni nemaju neku podrsku u smislu firmware-a,uspeo da skinem neki pdf u kome je opisana procedura flashovanja,ali cime???Nista,ne odustajem.....

Izgleda da ima nekih problema sa kopiranjem linka sa te strane, OK, to je ta stranica koju sam mislio da stavim pre par postova, tu se lepo vidi da ima dva derivata: ScoPad SP0728 koji ima rezoluciju 1024x600 i ScoPad SP0728i sa 1280x800, HDMI je opcija.

NaTajlandu ovaj stari ScoPad SP0718 se prodavao pod imenom ScoPad Hercules i to je isto sto i Vivax TPC-7050. Table je imao veliku popularnost i ima solidan community tako da su se pojavili i ROM-ovi sa 1 ili 2 GB memorije itd...Za njega se moze naci svasta po njihovim forumuma (ima u temi za TPC-7050).

Za Tajlandsko trziste ima nova verzija tableta, ScoPad Iron (sp0728), sa rezolucijom 1024x600 i bez HDMI. To se relativno skoro pojavilo i prekticno jos nema nekakve podrske zajednice. Ovo moze da bude problem jer je za nase trziste Vivax uzeo ovaj model sa visom rezolucijom i HDMI tako da se tu razlikujemo.

Ocigledno je da je ovo jos suvise sveze tako da prakticno nema podrske, mogli bi bar da nam puste novu verziju Androida 4.2.2 kada je vec imaju na sajtu...
 
Da li bi neko bio ljubazan, da napiše utiske o trajanju baterije, koliko sati i pod kojim uslovima, sa i bez wifi, koliko osvjetljenje ekrana, barem aproksimativno.
Unapred se zahvaljujem :)
 
Evo ovako:Osvetljenje oko 60%,iskljucen WiFi,igranje igrica ne preterano zahtevnih preko 4 sata!Onda osvetljenje podignuto preko 80%,ukljucen WiFi u pozadini,igranje igrica oko 3 sata.Neki zakljucak osvetljenje ekrana vise zdere bateriju nego WiFi,tako uz smanjeno osvetljenje ekrana i ne samo igranje igrica,vec i malo internet i ostale radnje,siguran sam da bi baterija dobacila i 5 sati.Naravno uz pauze,ne iz cuga da se koristi da baterija dodje sebi malo,mozda bi isla i preko sa jednim punjenjem.Inace puni se oko 5 sati.
 
Najzad nadjoh"malo"vremena da ga root-ujem.Moram priznati da me kostalo i vremena i zivaca,ali isplati se.Uspeo sa metodom sa ovog link-a : http://goo.gl/R1wsM .Pre toga probao sa ZhuoDaShi programom,ali nikako da krene kao sto je u Guide ,posle nekoliko pokusaja probam sa Root_with_Restore_by_Bin4ry_v31 ali uspem samo da potpuno s****m tablet.Posle zadnjeg restarta se upalio ali je bio prakticno neupotrebljiv za rad,usporen do besvesti,ikone se same povecavaju i smanjuju,slova izlomljena,ma propast.Brze bolje uradim fabricki reset(hvala bogu prihvati)i primetim drugi wallpaper i par stvari nedostaju u odnosu na prvi setup(imam utisak da se neko igrao malo sa tabletom pre nego sto sam ga kupio)ali sve radi perfekt.Uradim mu odmah root sa gore pomenutim Root_with_Restore_by_Bin4ry_v31 i za divno cudo sve proradi iz prve ,dobije se root-ovan Vivax sa instaliranim Superuser-om,sve radi extra,cak nema ni kocenja u Podesavanja>Apps koja sam imao u startu(pisao pre par dana)vec sve radi nekako glatkije!!!sa istom kolicinom igrica i programa a nisam stigao nista da cackam.Odradio sam backup Vivax-ovog OEM ROM-a za nedaj boze.Mislim da je krenulo po zlu u prvom pokusaju sa Bin4ry metodom jer sam vec imao instaliran ZhuoDaShi na kompu a i on instalirao neki svoj podprogram koji je opet pljunuo nesto na tablet(ikona plavi stit)pa je tu doslo do kurslusa.Posle fabrickog reseta Vivaxa i deinstalacije ZhuoDaShi sa kompa,sve uspelo iz prve.Inace na kompu mi je Win7Ultimate 64bit.Steta za ZhuoDaShi sto je na kineskom,po mom misljenju program je neverovatno dobar i mislim da moze da odradi bukvalno sve!program MOBOROBO nisam ni instalirao,vec samo ADB drajvere odavde : http://goo.gl/hHHMP9 ..Uh,idem da odmorim malo,dosta za danas,kostalo me dve kile zivaca...
 
Danas i ja narucih vivaxa, nadam se da je za klinca vise nego dobar izbor. Zanima me, da li gde ima da se nabavi folija za ekran i neka silikonska futrola, ako nema za njega, valjda pase neka od nekog slicnog tableta, pozdrav
 
Moj klinac je skoro napunio pet i tablet je vise nego OK.Bas danas sam trazio neke torbice za njega(low budget varijanta)ali nisam nesto imao srece(a ni vremena)Ako nadjes nesto zanimljivo,okaci ovde ako nije problem.Meni je jos u planu da mu povecam sistemsku particiju na bar 1GB,gledao sam nesto po net-u,moci ce da se odradi.Inace i posle ovih nekoliko dana koriscenja,mislim da je bestbuy!
 
Uzeo sam ga danas. Ali sam odmah popizdeo. Odem u radnju, momci skroz korektni, rekoh da ga pogledam da slucajno nema neki mrtav pixel. Sve ok, uzmem ga, i kada sam dosao kuci, posle nekog vremena igranja sa tabletom vidim mrtav pixel i poludim. Medjutim, setim se da sam nekada davno video programe za pc za monitore koji navodno mogu resiti problem, i nadjem slican programcic na google play-u. Na moje veliko iznenadjenje, programcic je resio problem ! Doduse pustio sam ga da radi sigurno pola sata, i mrtvog pixela vise nema ! Odusevio sam se kao malo dete :) Sto se tableta, tice ja sam odusevljen. Pogotovo sto za ove pare(85 eur) ne verujem da ima ista slicno. Moram priznati da nemam iskustva sa tabletima, ali meni ovo cudo ne deluje mnogo sporije od telefona koji imam(S2). Jos kada se uzme u obzir da je s2 nekoliko puta skuplji od ovog vivaxa, stvarno nemam komentar. U zadnje vreme sam se nosio mislju da menjam S2 za neki note ili nesto slicno, medjutim, sada gledajuci ovaj tablet, pada mi napamet ideja da zadrzim S2, a da sebi uzmem ovako neki uredjaj. Nisa probao ali pretpostavljam da tethering sa telefona na ovaj tablet odradjuje posao ? E sad sto se tice futrole ja bih uzeo neku silikonsku, nekako imam utisam da one najbolje stite uredjaj. Ne verujem da ima na trzistu bas za vivaxa ali sa druge strane toliko ima tableta ove velicine da sigurno neka pasuje, samo sto rece @goshemasina treba vremena pa to pronaci. Ja cu pogledati, ali i neko od vas ako sazna sta od futrola pase za vivaxa objavite ovde, pozdrav
 
Najzad nadjoh"malo"vremena da ga root-ujem.Moram priznati da me kostalo i vremena i zivaca,ali isplati se.Uspeo sa metodom sa ovog link-a : http://goo.gl/R1wsM .Pre toga probao sa ZhuoDaShi programom,ali nikako da krene kao sto je u Guide ,posle nekoliko pokusaja probam sa Root_with_Restore_by_Bin4ry_ : http://goo.gl/hHHMP9 ..Uh,idem da odmorim malo,dosta za danas,kostalo me dve kile zivaca...


Bravo goshemasina! Одлично што cи кориcтио други cофтвер, боље да има више варијанти па ће на крају нешто да одради. Cа чим cи правио копију ром-а?
Ја cам cадау гужви тако да cтижем да тражим како cе повећава рам, видим да има могућноcти али још ништа конкретно ниcам пробао.

Јављајте за футролу,ова леђа од алуминијума cу оcетљива на гребање..
 
Druze,koji program za verovatno "zaglavljeni"pixel ti je zavrsio posao?Da kucnem u drvo,za sada mi ne treba ali nije lose znati koji stvarno odradjuje posao.Inace ROM Manager premium sam instalirao,misleci da dobijam i CWM uz njega,ali nije bas tako prosto,on kao uradi backup,ali njega posle nema tamo gde treba,a mislio sam preko njega da uradim resize sistemske particije(bar tako procitah na par mesta)jer je smaranje deinstalirati nesto da instaliras nesto novo.
 
Bravo goshemasina! Одлично што cи кориcтио други cофтвер, боље да има више варијанти па ће на крају нешто да одради. Cа чим cи правио копију ром-а?
Ја cам cадау гужви тако да cтижем да тражим како cе повећава рам, видим да има могућноcти али још ништа конкретно ниcам пробао.

Јављајте за футролу,ова леђа од алуминијума cу оcетљива на гребање..

Mislio sam da sam napravio sa ROM Managerom,on sve odradi kako treba(na prvi pogled)ali tamo gde treba da bude njega nema!Jos nesto,kad probam iz njega da restartujem Vivax i podignem CWM,on restartuje,pojavi se zelena ikona androida sa crvenim trouglom i znakom uzvicnika u njemu,stoji tako neko vreme i normalno se podigne JB.Kad pokusam da download-ujem iz ROMManagera CWM malo kao trazi i prijavi da model nije podrzan!Znaci ,zaglavio sam se sa CWM,ako to resim,mislim da sam zavrsio posao...
 
Kako si uspeo da staviš CWM sa Rom managerom? Meni jednostavno odbije zato što model nije podržan i to je to.

Milsim da jedini način za CWM je ručni install preko teriminala, što i nije neki problem, problem je što za sada ne razumem koji CWM treba da stavim. Obično su razvrstani prema modelima uređaja. Može bez problema da se nađe generički CWM za RockChip 3066 ali mi frka da to stavim jer zašto su pravili sve te verzije za razne uređaje ako generički vrše posao...

Za ekspanziju particije, izgleda da ima načina i da bez CWM se to uradi, root je neophodan, http://wasconet.com/how-to-increase-the-internal-memory-of-your-android-devices/

Nisam još probao, za sada samo čitam kada imam vremena...
 
"Mislio"sam da sam uspeo!Kad sve radim na brzaka,kasno uvece kad klinja spava.Jedino sam siguran za ROOT(provereno)da sam odradio.Slazem se za CWM sa tobom,ali znajuci sebe,probacu pa kud puklo...Kako su onda za prethodni Vivax radili sve od ROM-a pa nadalje...mada je ovaj nas jos "svez"i nema nekog popularnog clona(Scopad)tako da mislim da si apsolutno u pravu da treba sto vise googlati i skupljati info.Pozz
 
Evo dobrog alata za bacup Rom-a: Online nandroid backup.

Backup je oko1.7GB i trebalo je skoro 10min. da ga napravi.
 
Pa to je to onda.Blackeyed,moze neki opsirniji info,skinuo si Online nandroid backup sa Google play i odmah uradio backup(koliko videh na brzaka moze da ga sacuva na externoj mSD i da ima custom name) ili ne?U svakom slucaju obavezno probam cim pre.
P.S. Tacno sam znao ko ce da "vuce napred"....
 
Nazad
Vrh Dno