Šta je novo?

Osvezeni Vivax: TPC-7151

Nema rešenja jer sad primetih da 4.1.1 koji sam instalirao vidi samo 512 MB RAM-a a uz to još i puca svako malo (zamrzne se i mora gašenje).
Dakle ako ima neko da je uradio backup od 4.2.2 to bi jedino radilo i bio bih zahvalan ako bi ga negde upload-ovao.
 
Imam brickani TPC-7151 i uspio sam ga oživjeti flashanjem ROMa s linka (hvala Goshe!), ali imam iste probleme koji su već navedeni - rotacija pomaknuta za 90 stupnjeva i nema zvuka. Nabavio sam još jedan, zdravi 7151 i mislio sam s njega skinuti ROM, ali ne znam kako...ako bi mi netko objasnio jednostavan način kako iz tableta izvući ROM u formatu flešabilnog img fajla, mogao bih ga napraviti i staviti ostalim zainteresiranima za download.
 
Citiram Bleki25 : Ako jos imas doticni tablet mozes skinuti oficijelni rom v4.1.1 sa linka koji sam postavio. Meni radi OK. Flashovao sa tools koji se nalazi u istoj mapi sa romom. Sto se tice clana dejan73.vr mislim da laze da je vratio stock recovery. Mozes samo ako si napravio
backup prije eksperimentisanja. A i to sto nikada nije odgovorio pokazuje o kakavom se clanu radi. Nije bitno, na linku su i drugi romovi. 23178.img i 23262. Oba su android v 4.2.2 ali meni se nece pokrenuti ako ne ubacim boot.img (wendal firmware tool) koji sam skinuo sa mog vivaxa. Neznam u cemu je stos mozda ima neke razlike u hardveru kod raznih tpc7151.

Kacim Android 4.2.2 23178.img , sutra kacim i drugi (23262.img), neki mora da odgovara... http://www.4shared.com/rar/4OfrTLldce/23178.html
 
Poslednja izmena:
Hvala Goshe, skinuo sam img i čim dođem kući probaću sa RKBatchTool v1.7.
 
Svaka čast Goshe! S jučer zakačenim ROMom sve radi kako treba, i rotation i zvuk...mjesec dana sam pokušavao sa svim i svačim i napokon uspjeh.
Ako nekog zanima, ovo je Iskon verzija ROM-a, ali kod mene je i originalno bila ista verzija.
 
Goshe i od mene svaka čast! Ovaj image mi je oživeo tablet - sve radi, audio, autorotacija, i najvažnije - svih 1GB RAM-a Očekujemo i drugi (23262.img). Ne mogu da se setim zašto uopšte nisam skinuo te image sa linka dok je bio živ nego samo ovaj 4.1.1 koji ne radi nikako (sa gore opisanim problemima).

Inače dok sam se zlopatio po netu tražeći bilo kakav ROM koji bi oživeo sve funkcije a tražio sam u stvari klon ovog našeg Vivaxa pa onda i neki ROM za eventualni klon natrčao sam na pominjani Scopad SP0728 čiji je firmware i ovde kačen a koji nije radio jer se nije gađala rezolucija, naime on ima 1024x600 i TFT ekran, nema HDMI... i još sigurno neke druge razlike:
http://scope.en.e-cantonfair.com/products/sp0728-7-tablet-pc-448583.html

Dok je naš Vivax u stvari klon Scopada 0728i (ovde je i bitno) koji ima IPS ekran i 1280x800 ali za njega nisam uspeo da nađem ni firmware ni bilo kakav custom ROM - jednostavno se izgleda brzo pojavio drugi model a naš nije bio dugo u prodaji pa zajednica i podrška za njega i ne postoji. Evo i njega:
http://scope.en.e-cantonfair.com/products/sp0728i-7-tablet-pc-448602.html

Jedino što je lošije u odnosu na kilavi 4.1.1 je reprodukcija video zapisa koji iz MX playera i ostalih playera na 4.2.2 kao da više štuca. Možda znate za neki codec koji bi se trebao instalirati ili nešto slično?

Uglavnom, još jednom hvala!
 
Poslednja izmena:
Evo skidam i 23262 za slučaj svaki. Jedna napomena: pretpostavljam da je 23262 image za stock ROM koji je i prvobitno kod mene bio (zeleni wallpaper kao defaultni) i koji mi je stigao sa virusima - iskakao je neki engriks, m0bileocr i još gomila drugih gluposti čim se uključi wi-fi ali ono što me je začudilo je da sam tada video, nakon rootiranja pomoću iRoot-a da su taj engriks i m0bileocr bili preinstalirani tj došli sa ROM-om (barem kako je prikazivao Kingroot - alat koji se dobija rootovanjem sa iRoot-om) a nakon deinstalacije su se redovno ponovo javljali i blokirali tablet čim se prikačim na wi-fi. Zato sam se i bio odlučio na flashovanje ali nespreman - samo sa 4.1.1 image-om.

Ako je 23262 taj image koji sam prvobitno imao, onda svakako preporučujem ovaj prvi - 23178 koji čini mi se sporije troši bateriju.

Još jedno zahvalnost gosheu što je sačuvao i uploadovao ove image bez kojih sam mogao da bacim tablet.
 
Poslednja izmena:
Možete li mi objasniti jeste li koristili RockChip Batch Tool. Ja sam probao ali mi ne vidi tablet odnosno kad pritisnem i držim volume up dugme i priključim ga usb i čekam da zasvetli ono zeleno ali ga jednostavno ne vidi i ne moze da instalira drajvere . Gde grešim i da li imaju drajveri za 7151 koji rade i gde da se skinu. Da napomenem da je USB debaging čekiran i adb drajveri instalirani

Pozdrav i hvala
 
Mislim da mora biti rootovan tablet (ako ti već nije) da bi ga video RKBatchTool, ali neka neko iskusniji potvrdi.
 
Crkao mi je ekran,barem ja msm da jeste,mozda je nesto drugo nznm ali samo u levom uglu radi touch.
Zna li iko koliko kosta ekran i dali se isplati menjati isti?
 
Pozdrav svima,

molim aquarius13 da ako ima firmware od tpc-7152 da ga okaci negde.

hvala
 
Da se zahvalim i ja Goshe-u na uploadovanim firmware-u.
Tablet napali neki uzsni ghost app virusi i reset nije pomagao ali flash preko tool-a i sve super.
Hvala jos jednom.
 
@goshemasina da li bi bio voljan molim te da mi pomognes da uradim stock rom koji si okacio za TPC-7151?

Znaci zaglavio sam mnogo, Rockchip ne prepoznaje uredjaj i ne znam sta sada.

Primetio sam da pojedini drajveri imaju znak uzvika sa strane, nisu lepo instalirani znaci, a nigde ne mogu drajvere da nadjem. :/
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam konacno nesto, izgleda je bio problem u windowsu 10, na drugom kompu sam uspeo kako treba koji ima windows 7.
 
Pozdrav!

Imam tablet Vivax TPC-7151.Kad je prestao raditi,odneo sam ga na servis i ubacili su mu novi softver.Sve je radilo,ali nije bilo dovoljno mesta u internoj memoriji da se bilo sta naknadno instalira.Probao sam svasta,od pokusaja da se podesi da sve aplikacije koje se skidaju idu na SD karticu,pa root,ali nisam mogao da prebacujem aplikacije na karticu,niti da povecam prostor u internoj memoriji za instalaciju aplikacija.Onda sam naisao na neki custom ROM za tablet "lava xtron+",koji je po obliku i hardveru isti kao ovaj moj.Ubacio sam taj softver i dobio duplu sliku,bez zvuka....Jedno vreme sam odustao,ali sam juce nasao na ovom forumu linkove za fajlove koje ste postavili(Android 4.2.2 23178.img i 23262.img).Skinuo sam i RKBatchTool v1.7. Posle povezivanja,PC je prepoznao tablet(jer imam od ranije ubacene drajvere) i uspesno sam obavio instalaciju.Na kraju se pojavi zeleno polje u kome pise da je instalacija uspela i broj gresaka da je nula.Tablet se ukljuci(pojavi se onaj mali natpis"vivax"u uglu ekrana i stoji nekoliko sekundi.Zatim se tablet sam ugasi i ponovo upali tako sto se taj natpis ponovo pojavi(kao da se restartovao).I tako stoji,stoji i stoji vec 2 sata i nista se ne desava.Bateriju sam napunio pre ovog svega do 100%.Ako ugasim tablet,posle ne mogu da ga upalim,sve dok ne ubacim ponovo USB i povezem ga sa racunarom i tada se opet ukljuci sa natpisom "vivax"i tako stoji.Ne znam sta dalje i molim ako neko moze da mi pomogne.Mozda nesto nisam dobro uradio.

Hvala unapred.
 
Pozdrav!

Prvi put pisem na forumu (ako to ima neke veze) , problem je sledeci: tpc-7151 sam pokusao da malo ocistim od "milion"
iskacucih prozora, u notifikacij 10-ak nekih aplikacija i sl. Pored klasicnog deinstaliranja vidljivih aplikacija koristio sam i
7zipper za brisanje aplikacija u sistemskom folderu. Tablet je bolje radio sve dok ga nisam ugasio. Naime posle toga nece da se ukljuci, samo dodje do plavog ekrana sa natpisom vivax i tako vrti u nedogled. Nekoliko puta sam usao u recovery (stock) i iz njega sam samo probao reboot ali je sve ostalo isto. Verovatno sam izbrisao neku sistemsku aplikaciju, a opet, mislio sam da je nemoguce brisati sistemske aplikacije ako android nije rutovan.
Trebao sam na pocetku da kazem da tablet nije rutovan niti je do sad na njemu bilo sta dirano. I da, procitao sam celu temu.

Jos jedan pozdrav, nadam se da ce se ovo "pisanie" videti na forumu!:)
 
Evo nekako sam uspeo da ubacim sistem u svoj Vivax TPC-7151 i to onaj 4.1.1, tj. fabricku verziju ROM-a,za koju je link okacio goshemasina na 18 strani ove teme i radi mi tablet sa njom.Jeste da nekad zablokira,ali malo sacekam da proradi i to je to.U nekim slucajevima,mora i da se resetuje.Jos jedna mana je sto mu je raspoloziva interna memorija sa ovim ROM-om samo oko 500MB,od mogucih 8GB,ali sta je tu je.Nasao sam jedno uputstvo o tome kako se podesi da aplikacije koje skidam sa play prodavnice idu automatski na onaj drugi deo interne memorije(onaj preostali od 7.5GB).Evo link za one koje zanima :

https://www.cujanovic.com/instaliranje-android-aplikacija-na-sd-karticu-po-default-u/

Samo ona zadnja naredba umesto pm setInstallLocation 2,ja sam morao pisati pm set-install-location 2 i sve je proradilo.Posle nje se kuca dva puta exit da se izadje.Ako izbaci neki dugacak tekst posle ove naredbe,znaci da nesto nije u redu.Kada je sve u redu nema toga.Jednostavno je podesavanje i posle toga tablet neke aplikacije direktno stavlja u taj drugi deo interne memorije,ali nekad se desi i da moram sam to da uradim.Bar imam mogucnost za to i mogu da brisem sta hocu.One aplikacije koje dolaze sa instalacionim ROM-om,i dalje ne mogu da brisem ,niti da prebacujem.Bilo kako bilo dobio sam mesta u memoriji da mogu ubaciti ono sto trebam,i nekoliko igrica i to je to.Ako je ovo najbolje sto moze u ovom trenutku,ja sam zadovoljan.Eto cisto da znate da i ovaj softver moze kod nekog da radi.Znaci zvuk ,wi fi,rotacija ekrana i sl.,sve radi.A simenu ne znam sta da savetujem.Dosta sam se namucio da uradim i ovo,tako da ako ima originalni fabricki softver,najbolje je da ga popravi ako moze uz neki savet sa ovog foruma koji ce verovatno od nekog ko vise od mene zna dobiti.Izgleda da je kod ovog tableta zadnja solucija instaliranje novog op. sistema jer je taj softver koji ima u tabletu bolji od bilo koje verzije koja mu odgovara,a koja se moze naci na netu.Barem toliko mogu iz iskustva da kazem.
 
I jos nesto da ne zaboravim.Imao sam jako velikih problema da nadjem drajver za ovaj tablet,tako da ga PC moze prepoznati kad se povezu.U stvari nigde nisam mogao da ga nadjem.Cini mi se da kad sam ga rutovao sa programom "Kingo Root",da ga je on sam pronasao.Posle je ostao instaliran u PC-u.Operativni sistem u PC-u mi je windows 7.Morao sam tako jer vise nisam znao sta da radim.Inace posle instalacije ovog ROM-a verzije 4.1.1,nisam rutovao tablet,jer ne znam da li bi sa tim radio bolje ili losije.Za mene je i ovako ok.A za ono podesavanje da se aplikacije direktno instaliraju na drugi deo interne memorije ne treba root.Toliko od mene,pozdrav svima!
 
Na mom tpc-7151 23178.img i 23262.img su neupotrebljivi iz istih razloga koje je naveo blackb u postu
#270 na 18-oj strani, dok je TPC-7151.img, za pocetak, u redu uz nedostatak interne memorije (500 MB).
 
Da li mozda neko zna jel moguce kod androida menjati velicine particija kao sto je moguce kod windows-a?Da li postoji neki program koji to radi?To bi resilo dosta problema.Kada sam trazio custom rom za moj vivax TPC-7151,naisao sam na neku kopiju istog koja se zove cini mi se "lava xtron +".Skinuo sam taj rom i za razliku od ove insatlacije gde postoji image,tamo sam dobio uputstvo za instaliranje i program(zajedno u paketu koji sam skinuo sa softverom za instalaciju sistema).U uputstvu je objasnjeno kako da se jednostavnim odabirom jednog od ponudjenih tekstualnih fajlova(txt ekstenzija),utice na to kako se podeli interna memorija uredjaja,tj. koliki je zeljeni prostor memorije u koju instaliramo sistem i aplikacije.Da li se ovaj image fajl moze nekako otvoriti pa u njegovom sadrzaju napraviti neku izmenu poput ove opisane sa ciljem da se dobije vise prostora u internoj memoriji.Da li se prilikom rutovanja uredjaja,posto tada dobijamo pristup sistemskim fajlovima,moze nesto uraditi da bi se postiglo povecanje interne memorije?Eto mozda neko zna.Ili ako nije moguce nista od ovog cisto da i to bude jasno.
 
Tablet tpc-7151 radi (na rom-u "TPC-7151.img") fino, samo sto je covek sad primetio da prednja kamera
ne moze da se ukljuci. Pitam se da li je u pitanju ROM ili nesto drugo? Mozda je rom od predhodnog tableta tpc-7150 ,
na kome , kako sam shvatio nema prednje kamere, pa samim tim ne postoji mogucnost da se koristi na tpc-7151.

Ne pomazu ni druge kamere skinute sa plej prodavnice!

Sto se tice povecanja interne memorije, moguce je preko particionisane sd kartice i Link2SD aplikacije, ali to je vec
poznato. Mislim da kada bi ovo zasta se interesuje zoran73 bilo moguce(bar za nas obicne korisnike) , ne bi ni postojali problemi sa internom memorijom i pokusaji (uspesni) da se uz root, particionisanje SD kartice i link2SD premosti taj nedostatak.
 
Pozdrav ljudi, moze li mala pomoc, savet, kritika, podsmeh :smash: sta god...naime dospeo je do mene VIVAX 8150 sa nekim virusima koji nisu nestajali ni posle fabrickog reseta ni brisanja iz safe moda nije mogao ni da se instalira nikakav softver jer cim krenes instalaciju bilo sa play-a bilo sa kartice odmah virus iskace i blokira sve zivo znaci bilo kakva prica antivirus nije pomogla....e sada ja trazio po netu ali nigde nista pametno za taj model. I onda ja magare uzmem ovaj .img sto se ovde pominje na temi i spucam ga, kontam jeste 8 inca ali valjda ce raditi ili ce odbiti da ga ubaci...kad, vec nagadjate, nista od toga nego je tablet sada sa ocito "novim" firmverom samo sto mu ne odgovara razolucija pa se vide samo neke horizontalne sive linije...naravno iste linije se pojavljuju i prilikom pokusaja ulaska u recovery mod sa volume-up+power...Ima li mi spasa...da li negde moze da se nadje .img za ovaj model??
 
Gde si išao za novi rom, koji servis i pošto je bilo? Tnx
 
Moze li mi netko pomoci odnosno reci kako fleshati rom na Vivacu TPC 7151..... jesam li u download mode-u ako mi stoji poruka: "Nema naredbe" sa lezecim andriodem? Ako jest, koje drivere staviti i kako fleshati? Uspio sam rootati sa ZhuoDaShijem ali Rockchip Batch Tool 1.7 mi jednostavno ne prepoznaje tablet pa ga ne mogu niti rootati.....

Je li problem do Windowsa 10 ili sto?
 
Ima li neko firmware za Vivax TPC-7100? Bio bih zahvalan ako ga moze negde postaviti da se skine, nijedan link koji sam nasao na netu vise ne radi...
 
Zna li neko da mi objasni kako da popravim kameru na vivaxu tpc-7151, kada udjem u kameru da slikam, pokaze mi Nazalost, aplikacija Galerija je prestala sa radom. Probao sam sa drugim aplikacijama za kameru, brisao kes, vracao na fabricka podesavanja, menjao romove (koje je postavio Goshemasina), i nisam uspeo. Da li je do hardvera ili sta je? To se desava od kako su ga klinci bacili na pod 2-3 puta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno