Šta je novo?

Google Chromecast

Opet dolar skocio... Nisam pratio :d
 
pa dobro...35$ je oko 3900din...pa.nisi nista predplatio...skroz korektna cena....

Da realno prodavac je samo uzeo zaradu od 100dinara koje je potrosio na sok dok je cekao kupca,heheh eh da je vise normalnih gde bi nam kraj bio hehehhe,( 6pack hvala za linkove)
 
Ima li na stanju taj prodavac ili se čeka? Možeš li da mi posaljes link ili telefon na pvt?
Imao je samo 1 uredjaj.

Da realno prodavac je samo uzeo zaradu od 100dinara koje je potrosio na sok dok je cekao kupca,heheh eh da je vise normalnih gde bi nam kraj bio hehehhe,( 6pack hvala za linkove)
Pa dobro, nije me cekao, posto je slao postom :d

Elem ljudi, ne pojavljuje mi se na win ni na mac na popcorntime opcija da pustim preko chromecast. Jeste vi nesto specijalno cackali da bi dodali tu opciju ili?
 
ja nisam nista dirao,podesavao...na Mac-u....
@da li si kupio pravi ChromeCast,ili ovog Kineza sa slike(bez uvrede,samo pitam)
214tvq.png

23qyoig.png

23h0y35.png
 
Imao je samo 1 uredjaj.


Pa dobro, nije me cekao, posto je slao postom :d

Elem ljudi, ne pojavljuje mi se na win ni na mac na popcorntime opcija da pustim preko chromecast. Jeste vi nesto specijalno cackali da bi dodali tu opciju ili?

To je neki trip do popcorna, kod mene (smart TV, mada opet je u pitanju dlna) nekad se tv pojavi nekad ne. Verovatno popcorn još uvek nije ispeglan.
 
Nije trip do popcorn - primetio sam da mi se samo pojavljuje u Chrome na kompu, i odjednom samo na YouTube na mob, a ono sto je bio problem je DLink 655 ruter koji izgleda svima pravi probleme sa Chromecast jer nema neka podesavanja po default ukljucena i samo odjednom pola app-ova prestane raditi preko Chromecast. Promenio sam ta podesavanja i reboot ruter i sada imam svuda (i u popcorn) ikonicu.
@6pack: pa valjda znam sta je kinez, a sta Chromecast... lol :d
 
^super sto si resio,nisam ni mislio da ne znas,al da pitam...jer znam neke sto su kupili,pa posle ijao....:)
sad uzivaj u filmovima na CC....
 
Koja je razlika između Kineza i orginala? Jel probao neko pa da napiše iskustva?
 
originalni ima zvanicnu podesku od Googla...a Kinez ima svoju aplikaciju za sve bitne Op.Sisteme...sto ne znaci da ce sve to raditi kao u slucaju CC....
ako neko ima neka proveri recimo da li PopCorn Time vidi Kineza,posto Kinez ima podrsku i za DLNA i AirPlay...
 
Poslednja izmena:
Meni radi za YouTube i Plex na Samsung 51D6900 plazmi, veoma korisna stvar, sad više ne moram da palim ekran na smartfonu kad hoću da pauziram film/klip i odem do WC-a :)
 
Ne vredi, probao sve što mi palo napamet, čak i upgrade firmware-a na 5 godina starom TV-u koji nije ni smart (LG 37LH5000), ali neće.

Nema veze, navikao da koristim telefon daljinski za videostream.
 
i meni radi na Philips 42PFL7606H/12(SimpLink)probao sam samo Youtube,kasnije cu ostalo....:)
 
Stigla je podrška za HBOGO Srbija. Probao ali ne radi. Da li može još neko da potvrdi da ima problem?
 
"Ovo je presmesno - kazem ljudima sto bi placao ja 55 eur ako mogu quad core tv box za 60 da kupim, a moze jos jeftinije ako cekam iz kine, a oni meni, pa ja uvozim vise komada, pa carina, pa pdv, pa moja zarada. Pa sta mene briga sto predjes iznos od 50 eur pa ti carine - zakon ponude i potraznje - ili nesto nudis po povoljnoj ceni ili ne prodas... I naravno za sve su krivi ljudi koji su glupi pa kupe po toj ceni. Da im niko ne kupuje lako bi cena pala do prihvatljive..."

Procitah svih 18 stranica, pregledao YT, imao EZcast i Android HDMI stick, moze li pomoc, glas za jedan ili drugi, koja je bolja kupovina, Chromecast ili neki malo skuplji Android TV Box, prvenstveno me filmovi interesuju...
 
Pa sve zavisi sta ti treba.
CC sluzi da prosledi video na tv sa nekog drugog uredjaja, dok android box sluzi kao media centar.

Licno se slazem sa postom koji si quote. Da mozemo da kupimo CC po normalnoj ceni od 35$ onda bi i bilo neke diskusije, ali za iste pare android box je mocniji
 
Pa sve zavisi sta ti treba.
CC sluzi da prosledi video na tv sa nekog drugog uredjaja, dok android box sluzi kao media centar.

Licno se slazem sa postom koji si quote. Da mozemo da kupimo CC po normalnoj ceni od 35$ onda bi i bilo neke diskusije, ali za iste pare android box je mocniji

Za cenu se slazem, ali drugi uredjaj ne prosledjuje video vec informacije o streamu. Po tvojoj recenici neko bi zakljucio da drugi uredjaj renderuje video i prosledjuje ga CC-u koji ga prikazuje, a da se uveris da nije tako pusti tipa YT klip i napravi listu za TV i posle toga ugasi mob, CC ce nastaviti da radi i siba sve iz liste :)
 
Jedno je yt kome pristupas direktno sa cc preko neta a drugo lokalni fajl. Plex naravno pomaže znatno u ovom slucaju, ali cc i dalje ima neka ograničenja.
 
Pa nije samo yt, jos gomila aplikacija radi na isti nacin.
 
@6pack

Čekaj, zar ne mogu lokalni fajlovi da se serviraju preko Pleksa, Serviio ili nekog trećeg UPnP/DLNA servera?

I ako sam dobro razumeo, CC nema baš nikakvu aplikaciju na sebi, čak ni integrisani DLNA klijent? Baš mora da se ima neki uređaj (PC/tablet/telefon) sa koga će da se zada komanda za kast? Šta te dočeka kada prebaciš TV na HDMI port na koji je priključen CC?

Šta ako imaš, npr, Synology server sa DLNA serverom u mreži i ni jedan drugi uređaj u funkciji - PC ugašen, telefonu se skroz ispraznila baterija, tablet na servisu... ? Ispada da ne možeš ništa da gledaš ili kako?
 
kad ga ubodes prvi put u TV,moras da ubacis na Android aplikaciju Chromecast da ga konfigurises na mrezu....moguce da moze i preko Chrome browesera ali ja sam preko fona...
dalje....od DLNA servera jedino mozes preko Plex opcije da ganjas Nepodrzane video fajlove...ostali DLNA serveri mogu u kombinaciji sa fonom ali idu samo podezani CC fajlovi,a to imas na zvanicnom sajtu...
nisam dzabe pominjao onaj Chrome dodatak...
i da...ako ti sve pogaseno po kuci a predjes na hdmi ulaz gde je CC...imas lep scrensaver sa HD slikama...nista vise od toga ..
 
Poslednja izmena:
Za CC moraš da imaš neki Android/iOS/Windows ... uređaj koji će da upravlja njime, makar kroz Chrome browser.

Nema direktan input (ne možeš na njega da nakačiš miša, tastaturu, ...) kojom bi ga koristio kao samostalni uređaj kao neki Android box ili multimedijalni player.
 
Ma ne treba mi kao samostalni uređaj - treba mi da radi ono što inače radi, da vuče strim sa DLNA servera, al' malo glupo što to ne može da radi bez eksplicitne komande nekog trećeg uređaja. Zar nisu mogli da ubace samo jedan maleni DLNA klijent? Kapiram da je jedina poenta tog ograničenja promocija Android platforme i Chrome brauzera.

Universal Media Server ima opciju da sam strimuje fajl na lokalnu mrežu, a onda to valjda može da kupi ko hoće. Teoretski, moglo je da se implementira i tako neko forsirano strimovanje, ala message push.
 
e to moras da javis ekipi i Gogleta...,mozda te poslusaju...:),mada i sam znas,da ona znaju tacno zasto su tako napravili........slicno kao i sa AppleTv(posebno ver 3)
 
^ Nda, baš tako.
 
Das mi nalog pa ti odgovorim... Hahaha... :d
 
Nazad
Vrh Dno