Šta je novo?

Google Chromecast

Imam tv Samsung 32C550, tv nema wifi ali ima lan prikljucak. Tv je preko rutera i lan kablom povezan sa kompom, mogu da prikazujem fajlove sa mobilnog na tv-u. Imali smisla uzimati ovau stvarcicu i sta sa njom mogu vise da dobijem? Da li moze na svaki tv koji ima HDMI prikljucak, ja ih imam 2/4?
Ja bi najverovatije isao na onu jeftiniju varijantu EzCast Wecast, da li neko ima iskustva sa tim jeftinijim dongle-om?
 
Poslednja izmena:
Наравно да може на сваки тв који поседује HDMI порт. Можеш да добијеш рецимо да пушташ било који формат филма, музике, итд. преко неког media server типа Plex што не можеш преко тв-а. Капирам да ти тв декодира одређени формат. Такође нема више каблова све је бежично и све ферцера добро. Шта ће ти јефтиније од 30$? Ја бих додао мало и узео Chromecast.
 
Chromecast ne mogu da nađem kod nas za manje od 55€. A ovi EzCast su 20-ak eur. Da li toliko zaostaju?!?
 
Hardverski ne, softverski da.
 
mislim da bi trebao neko ko vec ima ove NE ChromeCast uredjaje,da napise neku malo detaljnu recenziju ,da znamo,Sta/Kako....jer to sto imam CC,ne znaci da mozda ne bi uzeo i ovo drugo....malo sam skeptik po YT klipovima,koji uglavnom rade Kinezi,pa kod njih sve radi do jaja....
znaci ,dajte neki nas klip,kako ide sve to sa moba/tableta.Win/Mac..jer navodno sve to moze da radi preko tih uredjaja....
 
Upravo sam ponovo posle duzeg vremena instalirao PopCorn na Mac-u....i lepo radi,vidim da moze da se salje stream i na ChromeCast,AirPlay uredjaje,XBMC/Kodi....i nema trzanja...i na Chromecast idu titlovi,na XBMC,i jos neke programe nisu isli...:)
https://popcorntime.io
wvqtso.png
 
Poslednja izmena:
Ja razumem da uvoz kosta ali svi znamo kako ih preprodavci nabavljaju i da ne placaju carinu. Oni ih plate $35, a prodaju za 55 eur. Pa ko normalan bi platio 55 eur kada mozes za 60 eur uzeti Android TV BOX koji je quad core i radi kao lud...
 
A ja nedavno provalih da me je Gugl častio sa Hromkastom u vidu nove verzije Jutjub aplikacije. :) Ladno sada mogu sa telefona i tableta da kastujem video na Panasonik Vijera smart TV. :)
 
Ja razumem da uvoz kosta ali svi znamo kako ih preprodavci nabavljaju i da ne placaju carinu. Oni ih plate $35, a prodaju za 55 eur. Pa ko normalan bi platio 55 eur kada mozes za 60 eur uzeti Android TV BOX koji je quad core i radi kao lud...
slazem se oko toga,ali ja mislim da svako ko valja CC kod nas nije uvoznik,nego su nabavili od preko kao i ja(ja sam narucio od buraza kad je letos dolazio iz Kanade-35$)....e sad sto se oni tripuju pa nabijaju cenu ,to je nesto drugo...ne bi ni ja dao vise od 35 eura..
 
A ja nedavno provalih da me je Gugl častio sa Hromkastom u vidu nove verzije Jutjub aplikacije. :) Ladno sada mogu sa telefona i tableta da kastujem video na Panasonik Vijera smart TV. :)

da li mislis na opciju uparivanja sa TV-om,ili ti se bas namece neka ikonica koja salje video na TV(kao u mom slucaju sa ChromeCast)?
 
Ovo je presmesno - kazem ljudima sto bi placao ja 55 eur ako mogu quad core tv box za 60 da kupim, a moze jos jeftinije ako cekam iz kine, a oni meni, pa ja uvozim vise komada, pa carina, pa pdv, pa moja zarada. Pa sta mene briga sto predjes iznos od 50 eur pa ti carine - zakon ponude i potraznje - ili nesto nudis po povoljnoj ceni ili ne prodas... I naravno za sve su krivi ljudi koji su glupi pa kupe po toj ceni. Da im niko ne kupuje lako bi cena pala do prihvatljive...
 
da li mislis na opciju uparivanja sa TV-om,ili ti se bas namece neka ikonica koja salje video na TV(kao u mom slucaju sa ChromeCast)?
Nemam Hromkast, ali mi se čini da ovo funkcioniše baš kao na njemu.

Kada mi je upaljen TV, u YT aplikaciji mi se pojavi ova ikonica koju kada dodirnem iskoči dijalog "Povežite sa uređajem", a u njemu (u mom slučaju) samo jedna stavka: "VIERA GT60 Series". Po izboru uređaja otvori mi YT aplikaciju na TV-u i krene video koji kastujem, a imam i kontrolu iz statusnog bara. Naravno, video ide na TV-u i kada se ekran na telefonu ugasi.

Meni to prilično deluje kao Hromkast funkcionalnost.
 

Prilozi

  • YTcast.png
    YTcast.png
    26.8 KB · Pregleda: 172
to je to...tako meni stoji za Chromecast,mada imam opciju i da uparim moj Philips Tv(koji ima svoj YT)sa telefonom...ali sve to brze ide preko ove male ikonice:)...
magick,da li si probao PopCorn Time....on nudi opciju strima HD filmova na vise izvora...meni vidi Chomecast,i radi do jaja....mozda ponudi i tvoj TV...
 
Imam i ja tu neku opciju uparivanja uređaja, ali nisam to još probao jer sam primetio ovu ikonicu. :) Dakle, ispada da mi je Google poklonio Chromecast. :D

PCT još nisam probao - znam za foru, ali ne stižem. Nisam još ni HTPC presložio, a tek kada to uradim ne znam šta ću pre - da l' direktno sa (HT)PC-a, da l' preko Mede8er strimera, da l' preko Plex-a ili preko Serviio media servera. :D

Ovo postaje opterećujuće. :S:
 
meni trenutno vise od Popcorna+Chromecast ne treba...pa jos danas daljinac za Popcorn(android apk)...i keva..:)
e da..i par addonsa na XBMC/Kodi....i dosta...+CS SatTV...
 
Poslednja izmena:
Za 3D i xvYCC BD plejer i/ili dobar strimer nemaju alternativu, a mislim i da je kvalitet 2D renderinga na njihovoj strani. Nekome to možda nije mnogo bitno, al' meni je "šlag na tortu". :p
 
meni trenutno vise od Popcorna+Chromecast ne treba...pa jos danas daljinac za Popcorn(android apk)...i keva..:)
e da..i par addonsa na XBMC/Kodi....i dosta...+CS SatTV...
Mozes li pojasniti neupucenima kao meni za XBMC/Kodi kako se povezuje preko Chromecast?
 
Nativnom aplikacijom za Android? :)
 
nisam mislio na povezivanje XBMC/Kodi na Chromecast,mislio sam uopsteno sta ja sve kotistim(Izvinjavam se..nesporazum)ali imas video na YT,gde imas opisano kako da povezes XBMC i Chromecast,ali ako ti je XBMC na Androidu....
https://www.youtube.com/watch?v=Ci0e5guw71A
 
Imam i ja tu neku opciju uparivanja uređaja, ali nisam to još probao jer sam primetio ovu ikonicu. :) Dakle, ispada da mi je Google poklonio Chromecast. :D

PCT još nisam probao - znam za foru, ali ne stižem. Nisam još ni HTPC presložio, a tek kada to uradim ne znam šta ću pre - da l' direktno sa (HT)PC-a, da l' preko Mede8er strimera, da l' preko Plex-a ili preko Serviio media servera. :D

Ovo postaje opterećujuće. :S:

E jesi u problemu hahahaah to ti je zato sto si kupio mede8era pa sad ne znas sta da koristis hahahah ,pomislio sam nesto ce da leti:)
 
Nisam ga još kupio, tek ću. :eyebrows: Imao sam nekođ matori model, al' mi sada treba nešto što podržava 3D i xvYCC.

Inače, Android boksovi još čekaju model koji će pariti starijim strimerima.
 
ja sam skinuo zadnju za Mac,a probao sam danas i na Linuxu...radi odlicno...:)
 
Ma sta se zezate ima bar 5 razlicitih popcorna znam da ovaj od 6packa nije najbolji (u principu za filmove je manje vise ok ali za serije ddddd)trenutno imam na pc 2verzije
 
ja za sad na njemu gledam samo filmove,i nemam problema...serije vise volim da skinem cele sezone,pa onda odlepim od gledanja:)
a u pravu si za razne verzije:)
10gb3pg.png
 
Poslednja izmena:
Ja narucih pre neki dan chromecast od normalnog prodavca za 4000din. Nije ultra jeftino ali je ok cena za Srbiju :)
 
pa dobro...35$ je oko 3900din...pa.nisi nista predplatio...skroz korektna cena....
 
Nazad
Vrh Dno