Šta je novo?

Google Chromecast

Ja potpuno izbacio Android TV (Meizy U2A) iz upotrebe, okačio sam TV na zid, pa je zbog gužve iza TV-a jedan uređaj morao da ide.

CC radi tako lepo, ispunjava sve moje potrebe, nema zezanja, seckanja, gnjavljena sa ROM-ovima ... izbor je bio vrlo lak. Najbolje potrošenih 35$ u zadnje vreme :)
 
Имао и ја Android stick али нема више потребе.
 
Koju biste kopiju chromecasta preporucili? Vidim ima na aliju za oko 15e raznih... Bitno je samo da ne secka/koci/kasni... sluzice za filmove sa pc-a na tv.
 
I mene zanima kako ove kopije rade, da li neko ima vec iskustva sa njima? Za desetak evra mogu da se nadju tako da i nije lose posto vec ovaj cc nema kod nas..
 
Ovde je vrlo popularan (bio) neki "EZCast". Jednom kolegi radi dobro, drugome nikada nije proradio a njega mrzelo da se mlati jer je već imao smart tv.

Razumeo sam mu popularnost jer ChromeCast takođe dugo nije bio dostupan, ali ne razumem ko ga danas kupuje jer je CC 35e a taj EZCast je 25 (negde čak i 30).
 
Naso sam ezcast za 10 dolara na aliju i besplatna postarina.. ali ima i slicnih kao sto ezcast, vsmart, measy i jos neke kao poboljsane verzije istih ovih sto sam nabrojao pa me zato interesuje da li kod njih ima neke bitne razlike ili su u principu svi isti
 
Ima da se kupi kod nas Chromecast, mada je dosta skuplji. Pogledaj na KupujemProdajem.
 
Koliko vidim u pitanju je Miracast uređaj.

Inače ako imate ili znate nekog ko ima Amazon prime, naredna dva dana je akcija - Fire Tv Stick za 19$.
 
Čak, je l' sam ja dobro skapirao da se on može ubosti u HDMI port na TV-u, a napajati preko USB porta i time "opametiti" TV koji nema Chromecast aplikaciju u sebi? Dodao bih ovo na Panasonik plazmu pa da strimujem nešto sa tableta.

P.S. Imam DLNA, ali se ovo čini kao jednostavnije rešenje, pogotovo za live stimove koje vučeš na tabletu, ne?
 
Naravno da ide na Tv,nego se ovim hackom dobijaju jos neke mogucnosti
 
Ja sam ga root-ovao. Iskreno, trenutno nema nekih vrednijih prednosti. Glavna prednost je što se može promeniti DNS server i postaviti neki plaćeni servis koji bi omogućio gledanje sadržaja koji su geografski ograničeni. Obzirom da se to plaća, ne znam ko bi to kod nas koristio. Druge prednosti su:

- Custom whitelist za aplikacije što omogućava da rade aplikacije koje google nije odobrio (znate li ijednu takvu?)
- Moze se iskljuciti automatski update (uslovna prednost)
- Web server na kome možete pročitati log i videti temperaturu procesora (lepo, ali šta će vam)
- SSH pristup (lepo, ali opet, šta će vam)

Mane:

- Ne dobijate više update od Google-a, već od Team Eureka-e što znači da će update kasniti za Google-ovim nedeljama, ako se uopšte pojavi. Poslednji update (22xxx čini mi se) još nije stigao.
 
Peco hvala za info....da li ima nekog pomaka da radi sa Sambom i drugim podrzanim kodecima...
meni se za sada kao najbolje resenje pokazala kombinacija komp(Videostream Chrome app)+Cromecast i rade svi formati koje uglavnom koristim za filmove,i naravno idu i titlovi...ostali Android programi,rade Ok,ali su ograniceni podrzanim kodecima....moze se reci i za Plex da zavrsava posao,ali mi je ovaj Videostream najbolji za sada....ovo naravno mislim na Filmove sa kompa...za Online servise je druga prica,to ide odlicno....
https://chrome.google.com/webstore/detail/videostream-for-google-ch/cnciopoikihiagdjbjpnocolokfelagl
takodje svaka preporuka za Online servise...
https://chrome.google.com/webstore/detail/playto-for-chromecast/jngkenaoceimiimeokpdbmejeonaaami
 
Poslednja izmena:
Која је разлика између Plex & Videostream-a? Јер ми Plex ради посао.
 
rade Oba..ali mislim da Videostream manje opterecuje komp,ne trazi pokrenut Server,radi sa svim bitnim Video formatima....
probaj ne jede leba:)
 
Хехе пробаћу. Него садржај преко Plex-а могу да покрећем са било ког уређаја.
 
Jel ima neko predlog gde da pazarim Chromecast kod nas po relativno normalnoj ceni?
 
pa kod nas kolko ja znam,nema ga u zvanicnoj prodaji,pa sve sto ima uglavnom se prodaje na KP,skuplje od originalne cene,ali to verovatno i sam znas...
ili daj koju Crvenu vise,ili neko da ti kupi preko..krastavac:)
a imas i one EzCast uredjaje,koji valjda rade isto,ali nemaju veze sa Google App...
 
Poslednja izmena:
Da li sam negde nešto propustio ili "naš" HBO Go app na androidu nema "Cast"?
 
Можда вам се посрећи за 20$ кредита за џ. Ја добих 3 месеца google music само. Упутство:
Simply open up (or download) the Chromecast from the Google Play Storehere, then on the Devices page, select your Chromecast. Wait for the app to connect and once it shows a bunch of miscellaneous info related to your Chromecast, click the 3-dot menu in the upper right hand corner and select “Check for offers.” From there you’ll be taken to your browser where you’ll see a list of currently available offers.

If you’re really lucky, you’ll have Google Play Store credit waiting for you. Good luck!
 
evo jedna zanimljiva opcija,kako da gledamo filmove sa prevodom uz Pomoc Android telefona/tableta,direktno na Chromecast...
ja sam trenutno testirao sajt Filmovita,i radi odlicno....ako neko otkrije jos neki dobar link,neka javi....
odete na filmovita..odaberete film..pojavi se spisak linkova/servera odakle moze da se gleda film....desnim klikom na link,da se zapamti,i kopira u VegaCast,na znak + u kvadratu...i film posle kraceg ucitavanja krece na Chromecast-u...
mozete takodje isti taj film da gledate i na telefonu ili tabletu,ako u podesavanju za VegaCast,stiklirate da video ide u lokalnom Playeru...onda ne ide na Chromecast....
https://play.google.com/store/apps/details?id=dkc.video.vcast
http://www.filmovita.com
282na74.png

ogwhfp.png
 
Wooow, hvala puno na ideji! Svaka cast! Sad je gledanje mnogo jednostavnije. Ako neko zna jos neki sajt neka kaže
 
Опет промоција када урадите Check offers. Добих 6$ кредита за PS.
 
Meni je izašla samo promocija za 3 meseca besplatne pretplate na Play Music. Naravno, rado sam je prihvatio :)
 
Ја сам имао први пут пре Нове године. Сад други пут и овај кредит.
 
Udjes u Chromecast aplikaciju na telefonu/tabletu, imas u opcijama da proveris.
 
Nazad
Vrh Dno