Šta je novo?

Google Chromecast

Pozdrav ljudi,
Imam vrv jedno gluplje pitanje, ali krastavac ne razumem se dovoljno u novije tehnologije.

Hteo bih sinu za sobu da kupim Chromecast, da ne moram da placam preko sbb-a onaj dodatni uredjaj mesecno za tv, a i deluje mi da je dobra stvar da se eliminisu dodatni kablovi.
Na KP vidim da ima ovaj za 45eur https://novi.kupujemprodajem.com/tv-i-video/smart-tv-box/google-chromecast-tv-hd/oglas/145675341
A ima i onaj skuplji neki od oko 70tak eura se krece uglavnom, pa me zanima da li mi je ovaj jeftiniji dovoljan i dali na njega mogu da instaliram EON aplikaciju i preko njega direktno da gledam televiziju, da ne moram da castujem i serujem preko telefona ili kompa na njega?

Jel jedina razlika izmedju ova dva modela to sto ovaj skuplji ima 4k, nesto brzi procesor?
Izvinjavam se unapred ako je bilo slicnih pitanja ranije, gledao sam par stranica unazad i cini mi se da se pisalo samo za ovaj 4k, pa sam hteo samo da proverim pre narucivanja, a ni ovi sa KP ne znaju. Jer svakako u decijoj sobi televizor nije 4k, pa ako sam dobro shvatio kakav je proizvod onda mi je ovaj jeftiniji dovoljan.

Hvala unapred
 
Na ovaj možeš da instaliraš aplikaciju i da gledaš bez kastovanja i slično. Tbh, mislim da ti nije potreban 4k osim ako nemaš 4k i planiraš ostatak servisa da gledaš (netflix, hbo max, etc.).
 
Поздрав другари, да ли неко користи овај нови Chromecast и каква су искуства, да ли је бољи амазон 4к макс или Chromecast, има ли неко искуства??? Имам 4к Макс али размишљам и о Chromecast па ме занимају искуства људи ако је неко користио како један тако и други уређај??? Хвала на одговору!!!
 
@Stefan111222 Uzmi u obzir da se ta aplikacija vodi kao TV aplikacija, tako da ce da ti zauzme slot za "SMART TV" a ne za "Mobilni uređaji, PC/Mac".
 
Bio bih u velikoj dilemi da biram između onda dva uređaja (Fire Stick Max i Chromecast). Siguran sam da je FS "jači" ali opet nekad bi mi zafalio Google Chromecast servis. Takođe nekome je nedostatak GPlaya nepremostiv problem... ako vam ne treba Google Chromecast servis a znate da sideload-ujete APK onda pre Fire Stick Max. Launcher vam se neće dopasti ni na jednom.
 
Лаунчер је пун реклама и код једног и код другог, ако треба само за стриминг сервисе и Коди, и коме не смета да поједине апликације гања ван продавнице - Фајр тв је сасвим ок, а на попусту је скоро дупло јефтинији од Хромкаста.
Предност Хромкаста је Гугл продавница са више апликација које су подржане и у лаунчеру, као и каст функција.
Гласовна претрага слично ради на оба, мада је мени Алекса више легао/ла.
 
Jos jedna stvar koja meni upada u oci kod novog chromecasta je sto nema vise odeljka "games"

To je do sada na svakom Adroid TV bilo posebno istaknuto, a kada trazim rucno izbacih nekih desetak igara i nista vise....

Nije da sam ja neki stravstveni igrac ali ovo je bedno i skromno.

Cika Google ako citas ovo...popusti malo uzde i opusti se.
 
Čitaju, baš javili da će promeniti to 😂
 
Pozdrav! U poslednje vreme mi se javlja problem da kada koristim google chromecast na tv-u kuhinji,izlazi zahtev za uparivanjem LG magic remote koji koristim u dnevnoj sobi,i moram stalno da otkazujem.Može li se ovo trajno rešiti?
 
Zasto kada prebacim sliku sa chrome na tv preko hipernet box uredjaja cujem sliku i sa tv-a i sa racunara? Nije moguce da stopiram zvuk sa tv-a i cuje se u pozadinu.
 
Tesko da je to chromecast, vec verovatno neki oblik air casta - mirroring kakvih ima na hiljade na play storu.

Da to moze kinezi bi to odavno implementirali na svoje nesertifikovane boxove.
 
Kupio sam chromecast with google tv, radi ok ali slika ima neka čudna dupliranja. Najbolje se vidi na slovima. Probao sam sva podešavanja za video ali ne pomaže.
Verovatno je do televizora jer je neki jeftini Tesla?
 
Nikakva dupliranja nemam, verovatno do tv-a.
 
Kupio sam chromecast with google tv, radi ok ali slika ima neka čudna dupliranja. Najbolje se vidi na slovima. Probao sam sva podešavanja za video ali ne pomaže.
Verovatno je do televizora jer je neki jeftini Tesla?
Vidi u podesavanjima slike na tv da li imas da promenis mod, sa video na nesto drugo, ne mogu da setim tacno koja je druga opcija. Na toj video je cudno ostra slika a na drugom je normalna.
 
Našao sam na tv neki " režim za pc" i slika je sada dobra, malo je bleda ali je dobra
Vidi u podesavanjima slike na tv da li imas da promenis mod, sa video na nesto drugo, ne mogu da setim tacno koja je druga opcija. Na toj video je cudno ostra slika a na drugom je normalna.
Našao sam na tv neki " režim za pc" i slika je sada dobra, malo je bleda ali je dobra.

Jedino što moram svaki put kada uključim tv da izaberem taj pc režim, jer se sam deaktivira.
 
Našao sam na tv neki " režim za pc" i slika je sada dobra, malo je bleda ali je dobra

Našao sam na tv neki " režim za pc" i slika je sada dobra, malo je bleda ali je dobra.

Jedino što moram svaki put kada uključim tv da izaberem taj pc režim, jer se sam deaktivira.
Kod mene je video i graphic mod. Ako je bleda slika doteraj je malo. Pojacaj ostrinu, boje ili sta vec treba. A to sto moras svaki put iz pocetka ne znam... Ja sam jednom podesio i ostalo je tako.
 
Ima li ko iskustva sa Google chrome cast-om.
I to mu je jeftino resenje... Jer mogu da delim ekran sa lap topa....treba mi sto. Jeftinija verzija a da funkciinise
 
Pozdrav? Koju aplikaciju koristite za deljenje fajlova na Chromecastu? Treba mi da prebacim sa Windowsa neki zip fajl da bih ga instalirao. Hvala!
 
Send files to TV je zapuštena aplikacija koja ima reklame i pritom ne radi na windows-u.

LocalSend je mnogo bolja, opensource, nema reklame i radi na svim platformama.

 
Hvala! Vidim da ga nema za Windows moram da šaljem na telefon pa na Chromecast samo me nerviraju one dozvole da može da pristupa svemu na telefonu bez mog znanja.
 
Nazad
Vrh Dno