Šta je novo?

Google Chromecast

Ja imam TP-LINK TL-WR1043ND 300Mbps 2.4GHz, u normalnom radu ne secka, ali brze 3D igre znaju da seckaju, doduše ne konstantno, već malo lepo radi, pa onda krene da secka, pa opet lepo radi.

Videću da malo ekperimentišem danas.
 
@Kimins - radi odlicno na N7 2012, probao.

@mighty78 - mislim da CC ne radi na 5GHz mrežama
 
Znam da CC ne radi na 5GHz.

Nisi razumeo moj post - na netu sam video da ljudi pišu da bolje radi ako imaš dual band ruter, za CC koristiš 2.4GHz, a tablet ili telefon povezuješ na 5GHz. Nažalost nemam takav ruter da potvrdim, mada sam svakako planirao da nabavim neki bolji dual band ruter.

U principu sve radi lepo sem brzih 3D igrica koje koče i seckaju.
 
Ima smisla da protok bude rezervisan za CC tako da ni jedan paket ne čeka na red.
 
Ako ima neko ko prodaje ovaj uredjaj, nek mi posalje PP!
 
Kod mene u miror modu nije slika potpuno uklopljena u ekran, na oba televizora, dok za YouTube i ostale aplikacije je odlično uklopljena. Je l i kod vas tako? Je l se zna kad će da cc početi da podržava VLC?
 
Sa čega mirror-uješ na TV?

Mislim da to zavisi od rezolucije uređaja koji šalje sliku. Kod mene sa Nexus 5 koji ima 1920x1080 tj. fullHD isto kao i TV, slika je savšeno uklopljena, dok kada mirrorujem sa Nexus 7 koji ima veću rezoluciju od TV-a tj. 1920x1200 slika je skalirana i imam crne štrafte uz levu i desnu stranu TV-a. Jednostavno CC pri skaliranju (smanjivanje/povećavanje) slike zadržava odnos slike, ne razvlači je da bi je uklopio u rezoluciju TV-a.

Kod telefona nije problem, dosta njih je u formatu 16:9, ali je većina tableta 16:10 tako da će kod njih imati štrafti levo i desno. Bilo bi dobro da ima neka mogućnost tj. opcija da mu kažeš da razvuče sliku i sl.
 
Nexus 7. Verovatno će da isprave u nekom sl apdejtu. Imaš neku posebnu ap da preporučis za cc. Šta koristiš za gledanje filmova? Ja sad kombinujem tv portal i miror mod. Neka alternativa za tv portal?
 
I dalje koristim PC :) Većinu filmova skidam kao BR ili BR remux, a Android to slabo pušta.

CC uglavnom koristim za YT ili ako nekome pokazujem slike sa telefona i sl.
 
Poslednja izmena:
meni stize CC 25 jula...el moze neko da kaze,kako ide XBMC sa mob-a,ili tableta u Miror modu...???....
 
Шта пушта слабо Андроид? Све иде савршено преко Plex-a. Са таблета Mirroring ради одлично. Ја сам се играо са XBMC мало и радило је али нема потребе за тим.
 
ma ne pusta slabo Android,cak sta vise od kad koristim Beyond XBMC,radi sve,da se ne ponavljam...nego pusta zelja za Igranjem:)...znatizelja....:)
 
Шта пушта слабо Андроид? Све иде савршено преко Plex-a. Са таблета Mirroring ради одлично. Ја сам се играо са XBMC мало и радило је али нема потребе за тим.

Pa i dalje tada ga ne vari Android uređaj- materijal obrađuje Plex server i prosleđuje stream koji Android uređaj može pa progura. Dva uređaja rade posao jednog.

PC mi ionako troši ~20W kad puštam filmove i bešuman je, a AV receiver mi ima samo jedan optički ulaz, nema HDMI, tako da mi je daleko jeftinije da koristim samo HDMI kabl i pokrenem MPC-HC, nego da menjam AV receiver, zezam se sa Plex-om i ostalim. Takođe, jel Plex pušta native BR, bez konvertovanja u MKV i sl?
 
Pozitivna strana večerašnje priče oko CC za mene je da sam konačno našao Plex server za moj NAS - D-Link DNS-345 iako zvanično nije podržan, probao ga na brzaka i streamuje 1080p serije bez problema na N7.

E sad, pustiću ga da skenira ceo NAS pa ću videti narednih dana kako radi sa većim fajlovima.
 
Pa i dalje tada ga ne vari Android uređaj- materijal obrađuje Plex server i prosleđuje stream koji Android uređaj može pa progura. Dva uređaja rade posao jednog.

PC mi ionako troši ~20W kad puštam filmove i bešuman je, a AV receiver mi ima samo jedan optički ulaz, nema HDMI, tako da mi je daleko jeftinije da koristim samo HDMI kabl i pokrenem MPC-HC, nego da menjam AV receiver, zezam se sa Plex-om i ostalim. Takođe, jel Plex pušta native BR, bez konvertovanja u MKV i sl?

Не знам да ли обрађује Plex нешто али прилићно брзо то ради. И мени је комп прикачен преко HDMI али када се иако се икада будем селио у нешто своје желео бих да буде бежично тако да CC је као створен за то поготово што немам Smart TV. Ја мислим да Plex пушта све нативно ако се не варам.
 
Kako puštaš sa Plex-a na CC? Iz kog programa zadaješ CC-u da pusti film. A i za tablet, koji player koristiš?

Indeksirao mi je NAS sve filmove i serije večeras, sve serije rade savršeno.

Kod filmova sve radi super u smislu bitrate-a, puštao sam filmove 20+ GB na N7, ali ne znam da li je nešto pogrešno indeksirao, kada izlistam iz browser-a sa računara svi filmovi su tu, ali sa tableta iz Archos-a samo hoće da otvori do nekog filma u listi, posle njega neće. Da li je problem što u folderu ima stotine filmova pa ne može da toliko izlista ili je neki drugi problem nemam pojma.

Serije su sve raspoređene po folderima, svaka sezona ima svoj podfolder i to radi jako brzo, ali folder sa filmovima jako sporo, možda ima previše toga u njemu.

Inače Plex server mi ignoriše sve BR foldere, prikazuje samo one sa MKV.
 
OK, ukapirao da treba da kupim Plex aplikaciju za Android da bi sve radilo. Vidim da ima CC ikonica u Plex aplikaciji :)

Pazarih je na Amazon AppStore-u, nisam ni znao da radi iz Srbije, regularno, bez VPN-a i lažiranja lokacija :) , kad dođem kući testiraću.
 
Poslednja izmena:
Наравно да треба:). На таблету користим MX плејер. Куцај на YT Chromecast plex. Ево један од примера: Plex Media Server | Android Chromecast: http://youtu.be/9yXTQN-IXxQ
 
Potvrdio sam neke sumlje koje sam imao oko Plex-a i CC-a.

Sta sa pušta na CC-u zavisi od toga gde je plex instaliran.

Meni je na NAS-u i sve lepo radi ali hardver NASova nije dovoljno jak za transcode na plexu. Može da šalje samo native format fajla. Ako ga uređaj koji prima stream ne podržava, to ne radi.

Zato daleko više mogu da pustim iz Archosa na tabletu nego na CC. CC ima slabašan hw i neophodno je da postoji trandscode na Ples serveru.

Takođe, plex potpuno ignoriše BR foldere. Pušta samo MKV.
 
Ја имам Plex на десктопу, 2 телефона и 2 таблета. Све ради одлично. Све фајлове види и пушта. Не знам за NAS. Ја преко таблета и пуштам све што је на компу на пример. Мораш да урадиш фул sync. Мени све ради лепо.
 
Da, ali tebi je Plex server na desktopu, koji je QC i5 i kod tebe može da radi transcode.

Kod mene je na NAS-u, koji je neki mali ARM CPU sa 256MB ram. Sam Plex radi super, recimo tablet (nexus 7) preko njega bez problema pušta 32GB MKV sa 26,2Mbps bitrate-om. To bez plexa nije bilo šanse.

Ali kad probam da bilo koji veći fajl pustim na CC, samo dobijem grešku - no transcode server available. Jednostavno NAS nema snage da radi transcode, njemu je posao samo da stream-uje. Ako klijent koji prima stream ima snage da ga pusti, to će i raditi.

Ali CC je jednostavno preslab da pusti nešto sa velikim bitrate-om. Što takođe znači da i kod tebe ako gledaš filmove preko CC-a, ipak mora da im spusti kvalitet, jer CC ne može da obradi stream istom brzinom kao tablet ili PC. Da li je razlika vidljiva ili ne, kolika dijagonala TV-a bi trebala da to bude uočljivo i kakav source materijal drugo je pitanje, ali sigurno za kvalitetnije fajlove mora da spusti kvalitet.
 
А могуће то за NAS што кажеш немам га тако да не могу да ти потврдим. Ја нисам приметио да је квалитет другачији. Имам пар хитова BR од по 30гига и све иде макс квалитетом на 46" LCD-у. Значи на таблету или телефону одем у Plex, изаберем шта желим или потражујем и садржај креће одмах. Такође ако хоћу да пустим нешто са таблета или фона ради одлично.
 
Meni tablet i telefon savršeno lepo rade preko Plex-a sa NAS-a, ali CC neće, pušta uglavnom samo neke male crtaće i sl. Za ostalo bude no transcode server available i to je kraj.
 
Гуглај можда има нешто да се нађе са тим у вези.
 
Nema pomoći.

Poruka sa CC-a:

cc-plex-error.jpg

Objašnjenje sa Plex sajta:

Transcoding is not supported in ARM NAS units

Drugim rečima, CC je upotrebljiv za Plex samo ukoliko je Plex server na PC-u odgovarajućih karakteristika. Ako je Plex na NAS-u, onda je potrebno da sam klijent koji vuče stream dovoljno jak da sam dekodira materijal, a to CC nije.

Ali ja sam savršeno zadovoljan ekperimentom, imam funkcionalan Plex server i konačno na tabletu mogu da gledam (skoro) sve filmove sa NAS-a.

EDIT: Ovde ima spisak NAS-ova i koji mogu da rade transcode i koje rezolucije podržavaju:

https://docs.google.com/spreadsheet...-Ac4oOLPRtCkgUxU0jdj3tmMPc/edit#gid=314388488

pa ako nekog interesuje stream lokalnih filmova na CC može to da proveri pre nabavke NAS-a.
 
Poslednja izmena:
Занимљиво хвала на инфо.
 
Gledas kod kuce filmove sa Nas-a na tabletu?...nemoj da me shvatis pogresno..davno sam prostudirao sve opcije sa XBMC,Plex..Boxee-em...na svim mogucim igrackama koje sam imao...i sve je to super...al bas na tabletu da gledam film kod kuce,pored Tv-a,ili kompa(monitor 24)...ne znam koliko zapinje..:).Ok hotel,auto(deca)....
Nista lose,samo mislim na glas:)
 
Nazad
Vrh Dno