Šta je novo?

Google Chromecast

Nemoj se ljutiti, baci ga u kanti za smece.
Samo ćes se bezveze nervirati i kupi kršten android boks.
 
Nemam razloga da se ljutim , znam da je ,,teški" kinez
Ma to sam dobio od drugara koji isto nije mogao da ga priključi pa kad mu je dosadilo dao je meni ......
imao sam Tanix TX 9 Pro alii .......spržena ploča
 
Po pakovanju, po ceni... Originalni je (na KP) od 35€ na više, dok su lažnjaci od 10€ na više.
Što se pakovanja tiče, na originalnom piše da je Google Chromecast, dok je na lažnjacima samo natpis Chromecast, mada stave neki i Google-ovo "G", ali bez natpisa Google.
 
Ja sam danas kupio taj fejk CC...i spojih telefon sa tv...i sve " prebacuje"...skoro sve!
Pustim EON i šljaka...a pustim IRIS, a on šljaka do momenta kad treba da strimuje neki kanal. U čemu je fora?
 
Da li neko ima iskustva sa Google Chromecast Ultra?
Tj. Da li ga koristi sa starijim televizorom?

Interesuje me da li ce raditi na starom tvu Panasonic ST60, jer je gc ultra hdcp 2.2?

Ne planiram skorije da kupujem 4K tv, ali mi je ispalo povoljno za ultra. Medjutim, citam po netu i neki imaju problema sa starijim tv, koji imaju hdmi portove 1.4
 
JA ga koristim na nekom samsungu od 12tak godina. Nemam nikakvih problema. E sad, taj tv je tada kostao 2500e i ne znam da li to ima neke veze tj da li je tada imao neke napredne funkcije koje drugi tv-i, iz te ere, nisu imali.
 
I da li neko koristi Chromecast za "cast-ovanje" HBOMaxa?

Interesuje me da li ste uspeli da dobijete 5.1 zvuk kada "castujete" hbomax preko Chromecast-a?
 
Zna li neko kako da se castuje desktop na tv ali u 60 fps? Meni samo castuje screen u 30.
 
Ja skoro uzeo za buraza Chromecast with GoogleTv. Fina spravica. Ima li opcije Recent apps koji su u memoriji?
Pod obavezno skini/kupi, nije skupa, aplikacija tvQuick Actions, neophodna za Android boxove, ima svašta od korisnih funkcija, izmedju ostalog i recent apps...
Konkretno sam na googlovom daljincu promenio namenu youtube i Netflix tastera, možeš da dobiješ meni sa dodatnim funkcijama, možeš toolbar kao na mac-u tako nesto i td.
Dok sam recimo na eon boxu, dugme za snimanje koje ništa ne radi stavio da bude mute, jer je neshvatljivo da daljinac to nema...
 
Čekali, čekali, i na kraju faktički neće ništa novo biti, dao Bog ako i gore ne radi ;)
 
Azurirao na Android 12. Prvi utisci nisu dobri. Meni sada isključi hdr prikaz za sve aplikacije koje ga nude, ako sistemski aktiviram kombinaciju dolby vision uz normalan prikaz hdr i sdr, ako je sadržaj takav ( napr. nije dolby vision). Na Android 10, to je funkcionisalo i sadržaj se prikazivao u formatu kakav jeste.
Kada namestim 4K UI na 30 Hz, počinje da secka i da se ekran zatamni na sekund ili dva. Sve komande bolje i fluidnije rade na 1080 p.
 
Poslednja izmena:
I ja sam ažurirao na android 12 i ne vidim neku bitnu razliku. Probao sam na Plex aplikaciji "Match content frame " ali ne funkcioniše, čim je neki sadržaj u 1080 rezoluciji, blokira se , pa sam u plex podešavanjima isključio to. Inače, pošto imam i firestick 4k, usklađivanje rezolucije i frame content tamo rade odlično. Na netflixu i hbo max ne funkcioniše usklađivanje, sve se prikazuje u 4k 60 hz a disney plus nemam, jedino gde funkcioniše je na Smart tube aplikaciji (youtube bez reklama). Što se tiče ostalog ništa primetno, čak je malo i sporije.
 
I ja sam ažurirao na android 12 i ne vidim neku bitnu razliku. Probao sam na Plex aplikaciji "Match content frame " ali ne funkcioniše, čim je neki sadržaj u 1080 rezoluciji, blokira se , pa sam u plex podešavanjima isključio to. Inače, pošto imam i firestick 4k, usklađivanje rezolucije i frame content tamo rade odlično. Na netflixu i hbo max ne funkcioniše usklađivanje, sve se prikazuje u 4k 60 hz a disney plus nemam, jedino gde funkcioniše je na Smart tube aplikaciji (youtube bez reklama). Što se tiče ostalog ništa primetno, čak je malo i sporije.
Koji uređaj imaš tačno? Cgtv ili običan chromecast? Plex ima nativno match content frame kao i Kodi.
 
Moze neko da mi potvrdi
Google chromecast with TV postoji 4K i HD verzija?

Zar nije bio samo jedan?
 
Kako si testirao? Preko refresh rate aplikacije ili?
 
Definitivno ne može u sistemskim podešavanjima kombinacija 4K 60Hz i Dolby Vision. Ako se tako podesi, iskače upozorenje da mora da se spušta na 1080p da bi DV radio. Ako se ne pristane na takvo "rešenje", onda ostaje 4k 60Hz, ali se DV onemogućava i tehnologija se "spušta" na "običan" HDR. Vidim da je tako bilo i na android 10 verziji. Ima dosta pitanja na stranim forumima u vezi sa tim, ali direktno Google se nije jasno odredio, da li je to tako i da li treba tako.
Na HBO Max-u ,"House od dragon" ide u Dolby Vision 4K na Lg WebOs, dok preko Google TV Chromecast-a je samo HDR 4K .
 
HBO max aplikacija na Google tv Chromecast već više od mesec dana ne pušta Dolby vision, čitao sam i na stranim forumima da je to svuda problem, ranije je DV radio normalno. Ostale aplikacije rade normalno sa DV, na primer Netflix, Apple tv plus, Plex.
Meni je u podešavanjima i 4k 60hz i Dolby vision i sve dobro radi, pušta DV i sada na android 12. Jedini problem imam sa Plex aplikacijom kojoj ne radi refresh rate, odnosno match content, ali i tu DV radi normalno kao i HDR i HDR10 plus. Inače moj tv je Panasonic gx820, nije oled ali je dobar tv.
 
Meni recimo ne pušta DV na Plexu. Ne znam iz kog razloga, samo izbaci neki error da ne može da pusti. Isti taj materijal na Shieldu radi bez problema.
 

First look: Chromecast and Android 12's frame rate matching is a work in progress
We tried Amazon, Apple TV, Disney+, HBO Max, Hulu, Netflix, YouTube and a handful of smaller, local streaming apps. Not a single of these video apps supported frame rate matching on Android 12 in Chromecast
Kodi and Plex support frame rate matching but both are using an older API in Android that is not optimal for video streaming over the internet.
 
Umalo ga nisam kupio... mislio sam da su spustili cenu.
mogli su bar da ga nekako bolje obeleze.

Stipse...
Ja uzeh u MediaMarkt za 40€, učinilo mi se povoljno, ali posle ukapirah da je HD a ne 4K. U suštini mi ne smeta, ali koja je razlika osim rezolucije?
 
Nikakva bitna. Prednost u buducnosti moze biti sto HD verzija podrzava AV1 dekodiranje, a 4K verzija ne. HD ima samo HDR10, 4K ima DV. HD ima 1.5GB RAM, a 4k 2 GB RAM.

Imam oba, nisam jos stigao da probam ovu svezu HD verziju.
 
Nikakva bitna. Prednost u buducnosti moze biti sto HD verzija podrzava AV1 dekodiranje, a 4K verzija ne. HD ima samo HDR10, 4K ima DV. HD ima 1.5GB RAM, a 4k 2 GB RAM.

Imam oba, nisam jos stigao da probam ovu svezu HD verziju.
Da i si uspeo da nateraš da radi Iris tv i kodi sa dodacima? EON sam instalirao, doduše sve na brzinu pošto sam bio hotelu, i ne radi baš savršeno, često se zamrzne slika, a da li je do hotelskog wifi nisam mogao da zaključim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno