Šta je novo?

Google Chromecast

Meni je stigla, tj kupio sam je pre neki dan ovde na Benchu. Nećete verovati ali nisam mogao da uradim setup iako sam pokušao preko 2 laptopa i smartfona. Na laptopu sa Win8 ode korak dalje u setup-u u odnosu na Win7, ali ni tu ne ode do kraja. Da li je u pitanju SBB-ov ruter (Cisco EPC3925) ili šta, pojma nemam.

Jesi li instalirao aplikaciju Chromecast,samo radi po instrukcijama.
 
Jesam, instalirao sam, ona uredno prepozna chromecast uređaj ali kad krene u uparivanje izbaci sledeću poruku: "We can’t seem to connect to your Chromecast. Make sure your Chromecast is powered on and nearby and you are not on VPN."
E da, na laptopu sa Win8 ode par koraka dalje ali i tamo ne uspe da setup završi do kraja.
Probao sam sve USB-ove na TV-u, kao i sve HDMI-e.:wall:
 
Probaj sa punjačem koji dođe uz uređaj ili bilo kojim drugim punjačem za mobilni sa micro usb
 
Upravo probao, nije ni to. Uostalom kad taj USB može da snabdeva strujom externi hdd, onda svakako mora i i ovog picopevca.
 
Da nemaš neku restrikciju u wi fi podešavanjima rutera?
 
I ja sam imao isti problem. Rešio sam ga tako što sam ručno rekao telefonu da se diskonektuje sa kućnog WiFi-a i konektuje na privremeni hotspot koga glumi Chromecast u setup modu. Ta se mreža zove ChromecastXXXX. Onda aplikacija uspe da se konektuje, koristeci aplikaciju izaberes kucni wifi i ignorišeš upozorenje da telefon i chromecast nece biti na istoj mreži (naravno da nece, posto je telefon samo privremeno na hotspotu)

Inače, spravica je fenomenalna, baš sam zadovoljan. YT radi odlično, a strimovanje chrome tabova malo usporeno i smeta mi što se ne vidi kursor. Plex radi i ima neverovatan potencijal, ali zasad previše voli da transkoduje video koji nema potrebe za transkodovanjem. Videostream ekstenzija za chrome je dokaz da vecina filmova/videa nema potreba za transkodovanjem, kao i da se SRT titlovi mogu proslediti Chromecast-u bez "ugrađivanja" u sliku.
 
Poslednja izmena:
Da nemaš neku restrikciju u wi fi podešavanjima rutera?

Koliko sam znao proverio sam, i ništa nisam uočio, mada moram da priznam da nisam vičan sa tim stvarima. Nema mi druge nego da probam kod nekog drugog da li šljaka, pa ako bude radio onda je definitivno do mog rutera.
 
da li je dozvoljeno pricati o klonovima i slicnim spravicama u ovoj temi?
ja sam kontretno zainteresovan za kupovinu nekog od miracast uredjaja (ako sam dobro skapirao, ovo je malo drugacije od onoga sto radi chromecast).
npr. http://www.pandawill.com/tooploo-m2...gle-ez-cast-dlna-miracast-airplay-p87913.html

Nije pitanje cene, svi kostaju slicno, ali bi trebalo da imaju malo siri opseg mogucnosti. mada izgleda da imaju i neke mane u odnosu na CC.

da li je neko imao iskustva?
 
Aleluja, uspeo sam!
Ni sam ne znam kako, uglavnom rešio sam da pokušam još jednom sa laptopa na kome je Win8. Neverovatno, ali na koraku gde moraš da ukucaš password u chromecast aplikaciji, gde postoje dve opcije, da sam odrediš neki pass ili da ga laptop generiše, opredelio sam se po prvi put za tu drugu opciju i to je izgleda bilo to. Nakon toga je Chromecast počeo da se updateuje i posle update-a sve je profunkcionisalo. Interesantno je to da kada sam završio setup na laptopu sa Win8, automatski je i laptop sa Win7 ostvario konekciju sa chromecastom, valjda zbog izvršenog update-a, ko bi ga znao?
Zaključak, ipak je Win8 doneo unapređenja u odnosu na Win7, makar što se konektivnosti tiče. Hvala svima na savetima.
 
Imam ga već 30 dana. YouTube radi super, vise puta sam ga resetovanje da bi i ostale aplikacije za Chromecast koristio ali ništa od toga. Neznam u čemu gresim menjao sam i razne zemlje ali ništa. U Norveškoj mi je sve radilo ali ovdje ne. Konkretno kad ga instaliram pozna mi wifi posle ga nema. Imam iPhone 4 i htio bi da gledam slike preko Photocast ali mi se ikona tv nepokazuje kao ni u ostalim programima za Chromecast. Imali neko resenje
 
Poslednja izmena:
Chrome web trgovina .....nažalost vas operativni sustav još nije podržan
 
Poslednja izmena:
^cekaj,koji sistem koristis....taj dodatak je za Chrome browser na kompu...?
 
Nabavio sam ovaj uređaj prošlog meseca. Youtube radi super, ali muku mučim sa gledanjem filmova sa PC-a.
Postoji li mogućnost da se Plex aplikacija instalira? I kako da se nabavi?

Pozdrav!
 
Инсталира где? На компу или на мобилном уређају?
 
Na tablet. Probao sam Local cast, ali je prilično ograničen, a Realplayer pušta samo mp4.
 
Мени Local cast пушта све и свашта. Али је Plex много боље одрађен. Купиш Plex за Apple уређаје а за Android може и да се нађе. Јави на pm.
 
Da li je i vama Songza prestala sa radom u Srbiji? Od pre neki dan ne radi, osim ako ne uključim VPN do USA na telefonu...
 
Moze li da se gleda XBMC preko ovog uredjaja?
 
zvanicno nema XBMC za taj uredjaj....ali je (Thierry Henry) ovde pomenuo neku kombinaciju,kako to koristi,pa bi mogao ako vidi post,da napise kako,sta...da bi drugi to resili...
 
lepo...kupio mi buraz u Kanadi,donosi mi 25 jula...pa eto da se i sa njim igram..:)
 
Ja ga imam već neko vreme, znao sam da ima neki razlog što sam dao 35$ :)

Šalim se, relativno često ga koristim za YT, savršeno radi.
 
Jel vam proradio screencast?

Meni jeste i sa N5 i sa N7 2013, oba lepo prepoznaju Chromecast i rade mirror screen. Animacija je OK, ima trzaja, jedino kod brzih igrica (Beach Buggy Blitz) zna dosta da secka, ali ne stalno, već ponekad.

Vidim da je ovo pušteno pre dva dana, od tada ima novosti o ovome po sajtovima.

Jedini je problem što kada se uključi cast screen nema zvuka uopšte, ni na tabletu/telefonu, ni na TV-u.

Verovatno to još nije uključeno, ali polako, nije ni ovo radilo do skora, sad radi :)

Nađoh na netu, spisak podržanih uređaja:

Nexus 4
Nexus 5
Nexus 7 (2013)
Nexus 10
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S4 (Google Play Edition)
Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy Note 3
Samsung Galaxy Note 10
HTC One M7
HTC One M7 (Google Play Edition)
LG G3
LG G2
LG G Pro 2

EDIT: Resetovao sam Chromecast, sad i audio radi bez problema, isključi zvuk na tabletu i ide preko TV-a.

EDIT 2: vidim po netu da ljudi imaju bolje rezultate ako imaju dual band ruter. CC radi na 2,4GHz, telefon/tablet na 5GHz. Ništa, sutra u radnju po nov ruter. Ionako odavno planiram da menjam ruter, većina uređaja mi sad ima podršku za 5GHz.
 
Poslednja izmena:
Jupi, napokon su omogućili ovo :) Zvuk radi, video ne secka, imam TP-LINK TD-W8951ND N 150Mbps 2.4 GHz ruter, igre nisam probao. Dobro je da su se setili da omoguće Screencast, koliko im je trebalo ja mislio da su zaboravili :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-07-12-02-59-09.png
    Screenshot_2014-07-12-02-59-09.png
    513.8 KB · Pregleda: 241
Nazad
Vrh Dno