Šta je novo?

Google Chromecast

mislim da ce ti se u Youtube aplikaciji na tabletu,pojaviti znak da imas u Kucnoj mrezi Chromecast
e6rg4p.png
 
^ Ne mora. Ako je uradio inicijalno podešavanje Chromecast-a, ta aplikacija mu više nije potrebna. YouTube (i sve ostale aplikacije koje podržavaju Chromecast) automatski detektuje Chromecast na WiFi mreži i nudi Cast opciju.
 
Da li mogu preko chromecast-a da strimujem filmove sa racunara/NAS-a?
 
Naravno, imaš nekoliko rešenja koje ti to dozvoljavaju, neke od njih su Plex ili Avia, mada Plex mi je mnogo bolji. Super radi strimovanje bez gubitka kvaliteta, čak mu i prevod gurneš uz film. Ja sam prezadovoljan spravicom, čak sam uplatio i All Access pretplatu za Google Play Music, ležim u krevetu biram pesme i slušam ih na zvučnicima televizora, super je. Možda čak naručim još jedan za dnevnu sobu, tamo imam i bolji audio sistem, pa da ne prebacujem stalno sa jednog tv-a na drugi.
 
YouTube je odlican,odusevio sam se.Molio bih vas da mi pomognete da instaliram Plex,treba mi na tabletu a ne razumem se bas najbolje
 
Super radi strimovanje bez gubitka kvaliteta, čak mu i prevod gurneš uz film.

Jel ima negde tutorial sa troubleshootingom za ovo? Video da nova verzija Plexa prepakuje streamove, da ne radi transcoding ako ne mora, ali nikako nisam uspeo da to uradim. Na telefonu i tabletu radi ok, ali na CC ima neki grozan film effect / artefakte.
 
da li ima opcija kad gledate Youtube na Chromecast....da se pozovu titlovi ako postoje za film....kao sto ima na kompu, ili AndroidTv....
 
Hocete mi objasniti kako da pronadjem Plex,da li ima na marketu i da li je to tacan naziv jer vidim da ima Plex media strimer,Plex for Android....
 
Legao bi mi ovaj uređaj ko budali samar, posto nisam uspeo da osposobim TV za DLNA.
Probao sam bio i Plex tokom tih patnji ali sam zaboravio,
jel to bese shareware aplikacija?
Kao da mi je ostalo u secanju da se placa, ili ako gresim molio bih da neko potvrdi da je freeware,
Razlog je sto bih prvenstveno strimovao lokalnu multimediju sa PC-a, YT vecinom gledam na tabletu.
 
Instalirao sam RealPlayer,Red Bull TV,Revision3,Songzu ne mogu a za Plex je bas zapelo?Vidim da se kupuje ali niti imam racun,niti znam kako,jel neko voljan da pomogne savetom?:sceptic:
 
Набавих и ја ову стварчицу пошто сам мојима послао apple tv3 а и скупља прашину после продаје iPhone. Ово је баш флуидно и ради беспрекорно. Нисам ниједан проблем имао јуче током теста. У Плексу све додао шта ми треба, поинсталирао на телефонима и таблету и шљака као доха. Питање да ли иде у standby мод кад променим input или морам да га гасим пошто ми се напаја из usb порта?
 
Ајде кад је и Парадизо питао да и ја питам чисто да потврдимо. Да ли могу да стримујем локални садржај са телефона рецимо на Chromecast из Plex-а? И како?
Све остало сам провалио али локални садржај преко Plex-а не може. Али зато ради Allcast као и Localcast.
 
Napokon sam instalirao Songzu i ostao bez teksta,tek sada vidim koliko je nabavka ove spravice pun pogodak.Jedno pitanje,uz Plex mi treba i Plex Media Server?Mislim da ce tek da se uziva u Chromecastu,samo da savladam kako se koriste pojedini programi
 
Meni treba savet kako da instaliram te programe (songz itd...) jer kroz chromecast aplikaciju vidim samo YouTube redbulltv i još neke ne tako zanimljive...
 
Набацих и xbmc преко Avia на Ccast:). Сјајно. Ово је далеко најбоље решење за ове паре. Какав android stick, apple tv, wd live и остало.
Suhoj78-па апликације инсталираш на телефону или таблету. Не инсталира се ништа на Ccast.
 
super resenje,slazem se...ali uz to ide malo bolji/skuplji telefon,koji sve to moze da ganja...:)
 
Poslednja izmena:
@thierry znam ali osim ovih koje sam naveo ne mogu tj. ne umem da instaliram ove druge. Jednostavno ne vidim ih na store u. Kada probam preko kompa napiše mi da nisu dostupne za SRB.
 
skini BlackMart,pa potrazi te aplikacije na njemu...a mozes da probas i 1Mobile Market....
nemoj ova dva marketa da trazis preko GooglePlay-a...nego preko browsera ih skini ,pa ubaci u telefon,ili tablet....
 
6pack-шта ће ти бољи телефон када сваки може да гура plex & ccast? Или било који андроид таблет. Нема штуцања ни на 16гига Аватару. Све иде одмах. Стварно сам се изненадио. Једина замерка mirroring је спор из Chrome.
Suhoj-реци која ти треба апликација послаћу ти.
 
Poslednja izmena:
Treba mi Songza i neka da mogu da stremljenja film sa titulom.
Hvala.
 
Ne ide nikako sa Plex-om,ne znam vise sta da radim:crash:
 
Posto mi stize chromecast iz Amerike, za stream sa PC-a koristim Plex al ne bi da ga placam za mob, sta koristite za dlna preko moba :D
 
Poslednja izmena:
Posto mi stize chromecast iz Amerike, za stream sa PC-a koristim Plex al ne bi da ga placam za mob, sta koristite za dlna preko moba :D
Kolega jel stigla spravica,jedva cekam da se malo omasovi da bi ova tema zivnula.Da se onda prisljamcim i naucim nesto:)
 
Meni je stigla, tj kupio sam je pre neki dan ovde na Benchu. Nećete verovati ali nisam mogao da uradim setup iako sam pokušao preko 2 laptopa i smartfona. Na laptopu sa Win8 ode korak dalje u setup-u u odnosu na Win7, ali ni tu ne ode do kraja. Da li je u pitanju SBB-ov ruter (Cisco EPC3925) ili šta, pojma nemam.
 
Meni je odlican iako na tv-u i blu ray-u imam Yoy Tube koji se ne moze porediti sa You Tubeom koji gledam preko Chromecasta.To je neka druga dimenzija,za mene vredi svaku paru.I bice ubedjen sam sve bolji.Kupuj i ne razmisljaj.Ipak je to Google uradio.Ja imam i Nexus tablet i da mogu da kupim telefon opet bi bio Nexus,uopste nije vazno koji,samo da je Google.
 
Nazad
Vrh Dno