Šta je novo?

Google Chromecast

da li idu filmovi sa titlovima sa kompa...ne sa Neta?
 
ok,super,kazi mi kojim playerom saljes video sa kompa na Chromecast?
 
nista od odgovora...:)...mada mozda moze,da izmedju Chromecast-a i PC-a..posreduje Android fon sa nekom aplikacijom....tako nesto slicno radim sa AppleTv,i AzBox-om...
 
Druze izvini bio sam u guzvi moze klasicnim mirroringom i verovatno sa vise playera nisam ih testirao kad radi klasican mirroring :), pozz.
 
ok,znam sta je Mirroring..ali na kojem programu imas konkretno Mirroring na PC-u....za Mac znam,imam ga,i to ide sa AppleTv preko AirPlay-a....ali za PC ne znam...da neki program ima u sebi stavku Mirroring....neka me neko ispravi:)
 
A da sorry nisam napisao ides preko google chroma on podrzava mirroring za chromecast, doduse moras da ga spustis na tab znaci da bude otvoren i to je to radi bez ikakvih problema :), pozz.
 
Hvala na informaciji,znam za to....ali kolko sam upucen preko Google Chrome,mozes da saljes video klipove sa Youtube,i jos par Net servisa.....
mene zanima ,kako ces iz Chromea,da posaljes neki film sa prevodom koji se nalazi u tvom kompu.....pozzz:)
 
Pa druze ukljucis mirroring na chrome pa spustis prozor pretrazivaca na tab i najnormalnije pokrenes film preko playera koji hoces jer sto ti je na kompu to je i na tv-u klasican mirroring .
 
Ni ja nisam znao do skoro ali vidim da mu sad najavljuju sve vecu podrsku tek ce kao da izlaze update-ovi za njega :), videcemo.
 
Jel ima da se uzme ovo negde kod nas? Gledao sam sad malo po netu i nisam našao ništa... :-/
 
Нема.
 
Meni je ortak napokon poslao iz USA pre nedelju dana, a kod njega je stiglo 24. decembra :lupko: Očekujem da će najskasnije do narednog ponedeljka da mi stigne, rekoše da je vreme isporuke USA>Srbija do dve nedelje. Javljam se sa utiscima kad bude stiglo.
 
Ja sam mogao da ga uzmem zajedno sa n5, al mi tad nije trebao jer nisam mogao da ga koristim na starom tvu, a sad mogu da se slikam :-/
 
Stigao Chromecast jutros. Ukratko - fenomenalna spravica. Adapter ima američki utiikač što je i logično, tako da vam treba onaj dodatak što ga konvertuje na naš. Adapter vam ne treba vam ukoliko imate USB port na televizoru. Ja konkretno imam Wiselink USB port, ali fora kod njega je što daje struju tek kada se pokrene Wiselink opcija. To uopšte nije toliko cimanje jer čim stisnem dugme na daljinskom krene da se pokreće Wiselink i automatski prebaci na izvor gde je Chromecast.

Problem je što tako onda ne radi HDMI-CEC jer USB ne daje struju dok je tv ugašen. Meni je ovo recimo korisno, tako da sam USB za napajanje Chromecasta ipak prikačio na laptop koji je ionako pored tv-a, tako da tako kada izaberem nešto da se strimuje na Chromecast-u, tv se automatski uključuje i kreće stream čega god. U kutiji je i HDMI extender koji je koristan ako vam je HDMI port nepristupačan, mada meni nije trebao, pošto imam četvrti HDMI sa leve strane tv-a.

Pre korišćenja treba da se prođe kroz setup, ja sam to sve završio zavaljen u krevet preko smartfon kroz Chromecast aplikaciju. Podesiš WiFi, imenuješ Chromecast, posle toga sačekaš da se updateuje na poslednju verziju... and thats it, može da se koristi. Chromecast najviše iskorišćavate ukoliko imate potpuno otključan američki Play Store ka ja recimo - logično, pošto bi ovo trebao da bude uređaj prvenstveno za njihovo tržište. Krenuo sam lagano da isprobavam, i prva stvar koju pokrenuh je Play Movies.

Tu imam par besplatnih filmova kao što su Blank i Elf, klik na dugme i poziva se njihov stream za par sekundi i kreće reprodukcija. Naravno, možeš da premotavaš, pauziraš, smanjuješ zvuk direkno sa telefona, a na lockscreenu se pojavi pozadina onog što trenutno strimuješ, odakle takođe možeš da pauziraš, super stvar.

Sledeća aplikacija koju sam probao je Play Music. Strimuješ kupljene pesme, ili ako imaš All Access mesečni subscription, tim još bolje. Pretražiš šta hoćeš i slušaš na zvučnicima televizora, što je mnogo bolje nego da slušaš na zvučnicima telefona. Ovi ugrađeni zvučnici na mom matorom Samsung A656 koji mi je u radnoj/spavaćoj sobi uopšte nisu loši za muziku, prijatno sam se iznenadio. Kad ide pesma u pozadini je Album art preko celog ekrana, pa nešto kasnije se prebaci u manji kvadratić koji skakuće po ekranu, što je dobra stvar za plazma televizore, kako ne bilo problema sa burn-inom, lepo je što su se toga setili.

Glupa Vevo aplikacija ne radi na našim prostorima kroz Chromecast, što me je pomalo razočaralo jer su spotovi na njoj zaista dobrog kvaliteta - barem tako deluju na smartfonu. Pandora, HuluPlus i Netflix takođe ne rade iz Srbije, mora da se pribegne nekom VPN rešenju. YouTube radi jako lepo na Chromecast-u, koji će vlasnici i najverovatnije najviše koristiti. Meni je super legla, smartfon u ruke, legnem na krevet i uživancija. Tu su još i neke zanimljive aplikacije kao što je RedBullTV - ima interesantnih klipova vezanih za razne ekstremne sportove.

Songza mi je super legla, ima dobar izbor muzike za sve prilike, recimo meni je konkretno sasvim lepo legao izbor ambijentalne muzike. Viki aplikaciju će možda ceniti ljubitelji Anima, korejskih serija i drugih gluposti, meni se baš to i ne gleda toliko. Real Player Cloud je interesantan čisto zbog jedne stvari - dozvoljava da strimujete video klipove sa smartfona, barem one manje, jer kad sam probao da strimujem 4K video koji pravi Note 3, reče mi da moram da ga prvo smestim u Cloud, pa da ga on nešto osakati kako bi mogao da ga pušta...

Revision ima razne epizode koje bi inačw mogli naći na YouTube kanalima. Tu sam recimo našao Android Authority, TechnoBuffalo i druge sajtove koji snimaju tech related klipove. Ima i Shows da se izabere, a ja sam se prijatno iznenadio kad sam našao epizode The Discovery Slow Down, onaj ultra slow motion, gledali ste verovatno svi to. Ima još nekoliko Discovery emisija, tako da mi je baš legla aplikacija, ima zanimljivog materijala. BeyondPod ima poveći broj feedova iz raznih kategorija, tako da može da se nađe svašta nešto da se gleda.

Za kraj Avia. Odlična iz razloga što preko nje možete da strimujete klipove sa telefona, muziku, fotke. Ne samo to, recimo ja imam Serviio instaliran na desktopu, na smartfonu sam skinuo MediaHouse aplikaciju iz koje mogu da izaberem Serviio kao server, pronađem filmove i serije koje imam na kompu, klik, odaberem da ga pušta kroz Aviu koja strimuje na Chromecast i voila, bez muke kontrolišete svu multimediju kroz smatfon. Malo me je iznerviralo što Chromecast ne podržava strimovanje AVI fajlova, što je *****izam, al ajde.

Za kraj, probao sam i onu foru sa strimovanjem tabova iz Chrome-a, ali ne sviđa mi se kvalitet u kojem su oni prikazani na tv-u, čak i na maksimalnom podešavanju. Ima tu još mnogo stvari koje može Chromecast, treba da odvojim malo vremena pa da prelistam XDA šta još nisam probao. Za 35$ koliko sam ga platio ovo je fantastična kupovina, i moj je iskren savet ukoliko imate nekog ko može da vam nabavi, uzimajte, nećete se pokajati. Meni najviše koristi iz razloga što mi ovaj televizor u sobi nije Smart, pa sam ga Chromecast-om učinio pametnim :) Već mi je olakšao neke stvari, a verujem da će postajati još korisniji kako vreme prolazi i podrška bude rasla. Otvoren sam za sva pitanja, zahteve, itd. Evo dve galerije sa dosta fotki koje prate sve ovo što sam ispričao :)

Fotke: https://www.flickr.com/photos/132829619@N08/sets/72157649922346893/

Screenshotovi sa smartfona: https://www.flickr.com/photos/132829619@N08/sets/72157651787330897/
 
Poslednja izmena:
Hvala na dobroj recenziji....mozda bi ga I kupio da ovde kosta 35$...ovako za sad ne...a sve to a I vise radi svaki AndroidTv....
A kod nas mu vec digli cenu od 50-80€...pa jos ga na oglasima hvale sa svim tim USA servisima,kao da to radi kod nas...verujem da ce podrska biti jos bolja...makar da moze direktno pustanje medie sa kompa,ili jos bolje sa Nas-s...
A cini mi se da sam negde citao da je izasao I Plex za njega...mozda bi mogao da probas...:beer:
 
Pa ja napisao da može puštanje medie sa kompa, imaš ili Avia ili Plex, možeš da biraš :)
 
Video sam...ali uz pomoc telefona,znam za to...mislio sam na direktno pustanje sa kompa,iz uredjaja....al dobro,vajdica i za takvo resenje....
nemoj pogresno da me shvatis,Ne Zelim da izgleda da Miniram druge da ga Kupe,samo iznosim svoje misljenje....i da je jedino isplativa tvoja opcija,a to je donosenje iz USA...
ajd ako te ne mrzi...probaj na komp-u da sa Chrome marketa skines dodatak 'vGetCast'..preko njega moze na Smart Tv,i slicne uredjaje da se salju automatski video fajlovi direktno sa kompa...jedino za sada ne idu titlovi...javi da li taj vGet Cast vidi tvoju igracku..bilo bi super...
prvi dodatak
https://chrome.google.com/webstore/search/vGet Cast?utm_source=chrome-ntp-icon&authuser=1
 
Ljudi vec imam smart TV a pored njega imam i Blu Ray smart player, da li uopste ima koristi kupovati ovo, pitam iz razloga zato sto je drugar u americi i vraca se za 2 meseca, pa reko sto da ne ako ce me kostati samo 3000din.

Mada kada bolje razmislim, sto da ne, mogu svuda da ga ponesem i utaknem u bilo koj tv koji nije smart :)
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je danas uređaj ali mi radi samo youtube, jel to normalno pošto nijesam u usa? na play music uopšte nemam ikonicu cast dok na avii ima li je neaktivna.
 
Na play music bi trebalo da se pojavi ako imas account tamo aktiviran. Inače, možeš da cast-ujes samo pesme koje si podigao u cloud, ne i one sa uređaja.

Za Avia ti treba in-app purchase da bi mogao da ga koristis sa chromecastom.
 
Stigao mi je danas uređaj ali mi radi samo youtube, jel to normalno pošto nijesam u usa? na play music uopšte nemam ikonicu cast dok na avii ima li je neaktivna.
Kakav je YouTube,kakva je slika?Meni treba da stigne do kraja meseca:banana:
 
Malopre sam dobio uredjaj,trenutno sam na poslu zato veceras moram da se igram.Nadam se da ce mi neko od vas pomoci ako zapne,vazan mi je YouTube iako ga imam i preko tv-a a i preko blu ray plejera.Ustvari preko tv-a vise nece da ucita YouTube a zasto nemam pojma,stalno mi izbacuje pogresan pass.Chromecast sam narucio jer sam citao da je YouTube potpuno drugaciji,mnogo lepsi nego ovako kako ja gledam,ustvari unuka.Verovatno zbog bolje rezolucije.Pitao bih i kolegu Gizmo da li je jos uvek odusevljen spravicom,ustvari ja sam stekao utisak da je zadovoljan onim sto pruza Chromecast?:wave:
 
cekaj,pa Youtube saljes sa Telefona,ili Google Chrome dodatka...kolko sam skontao,nema Chromecast svoj Youtube,vec podrsku da prikaze Video koji mu posaljes...
 
Ne, pogresno si skontao. Chromecast ima svoju YouTube aplikaciju, telefon/tablet/chrome mu samo salju komandu da pusti taj video koji zelis.
 
ok,kako god,treba mu Mob,ili komp....
Hvala...
 
Da li treba da instaliram neku aplikaciju na tablet jer nameravam da ga upotrebljavam umesto smartfona,kojeg ustvari i nemam?:)
 
Nazad
Vrh Dno