Šta je novo?

Google Chromecast

Ma jok to ja pitm dal je moguce da je za lizalicu dodata ta mogucnost od google
 
i ako jeste,moze kratko da traje...bilo je vec vise primera,pa radi jako kratko....mada licno nemam nista protiv da moze,tkoga je briga:)...ako vec pazarim dobar Android TV(koji sam po sebi sve to radi),cemu podrska za CC?
 
Poslednja izmena:
i ako jeste,moze kratko da traje...bilo je vec vise primera,pa radi jako kratko....mada licno nemam nista protiv da moze,tkoga je briga:)...ako vec pazarim dobar Android TV(koji sam po sebi sve to radi),cemu podrska za CC?

pa jbmli ga reko navikao si na cc pa sto i to da nema hehe,inace sa lolipopom dolazi pravi android tv dozivljaj videcemo I nove uredjaje vec za 3 meseca
 
EzCast2 aplikacija sa marketa...radi odlicno i sa Chromecast...ne radi mirroring,bar sa mojim fonom i tabletom...ali radi video,slike,dokumenti...i odlicno radi WebBrowser....testirao sam i nekoliko Video portala i rade...
ako nekom znaci ide i Kamera sa telefona
https://play.google.com/store/search?c=apps&q=ezcast2
 
Poslednja izmena:
dosao sam u posed na par dana jedan od onih Miracast/Airplay uredjaja....i testirao ga nekih dva sata....
nema to pojma da je bolje od CC...da se razumemo radi to...ali po meni nestabilno,posebno za jace filmove....igrice trzaju,ma nije to to...i sve sto radite,to mora da radi i na fonu/tabletu....kako god da okrenes,moras da bacis pogled na telefon....i prilicno cesto dolazi do pucanja veze....
za sada .....2+....
 
Poslednja izmena:
Невероватна је фрустрација да гуглов производ дуже учитава stream са андроид уређаја него са apple. И то са iPad-a крене за неких 2-3 секунде а са андроида 15-20сек.
 
na koji stream mislis...Youtube radi savrseno...mozda na lokalnu multimediu mislis???
 
На YT. Остало ми ради савршено(plex...).
 
a za sta koristis Plex....'mislim znam sta je Plex'..imam ga na Mac-u od kad postoji....al ne pamtim kada sam ga pokrenuo.....
 
Stream са компа преко фона или таблета на тв.
 
meni je dovoljna Chrome ekstenzija 'VideoStream'za slanje filmova sa titlovima sa kompa,koji su na hardu....a za online PopCorn Time.....naravno ima dosta aplikacija za Android.....
 
I meni je i više nego dovoljna ta kombinacija kada je komp uključen. Ali kada nije i kada me mrzi da ga ukljucujem, onda je odlična opcija koju sam predložio iznad. Ako neko ima još neku sličnu opciju za telefone /tablete nek napiše.
 
ok je i ako imas neki NAS Server koji podrzava instalaciju Plex Servera...onda tek ima smisla...
 
meni je dovoljna Chrome ekstenzija 'VideoStream'za slanje filmova sa titlovima sa kompa,koji su na hardu....a za online PopCorn Time.....naravno ima dosta aplikacija za Android.....
Да али мораш бити за компом. Online Popcorn наравно. Комп ми ради 24/7.
 
i meni...gasim ga samo kad idem na more...e sad...kako mi stigao WETEK DVB-S2/T2....sa Kodijem....sve radim na njemu....CC sad deci sluzi za YT sa telefona na TV...njima to zanimljivo
 
Kada pustite film u Pop Corn - u preko Chromecasta na Tv, da li imate prevod na Tv-u ?
 
Ok, hvala ti na odgovoru. Možeš li da proveris da li ti pušta prevod sa telefona na Tv, ako imaš instaliranu aplikaciju?
 
probao sam sad na Tabletu...ne idu titlovi,iako sam odabrao nas jezik....i jos da naglasim da prilicno sporije ucitava u odnosu na komp(Mac)...tako da i da rade...odustao bi koliko kilavi sa tableta....
inace sa kompa ide jako brzo,i rade titlovi...stavio sam zuta slova...:)
slika je sa tableta pa i nije neka...
76db58810af04a556f64ba1435692331.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala ti druze puno na trudu! :) Veliki pozdrav!
 
Dakle, preko Chromecast-a moze sa kompa da se prebaci Pop Corn? I onda recimo pomocu Unify Remote da kontrolisem sve to?
 
Да колико сам ја скапирао додуше још нисам пробао.
 
naravno da moze,pisali smo vec o tome...samo u ovom malo meniju odaberes da film ide na Chromecast(u mom slucaju CastPack,tako sam ga Krstio...:)
jaeu76.png
 
Poslednja izmena:
Jasno, izbor plejera je u pitanju.

Da li ima problema prilikom reprodukcije fhd materijala?
 
ja nisam imao problema,mada za svaki slucaj,ako saljem na CC,nekad odaberem 720p zbog Wifi protoka...ako se odlucim za gledanje na kompu,ostavim 1080p....probaj nista ne kosta....
 
Nazad
Vrh Dno