Šta je novo?

Google Chromecast

Ja pustam na iOS-u preko MediaBox HD aplikacije direktno na TV, radi odlicno sve sa prevodom. Kao Netflix, samo bogatiji sadrzaj. [emoji6]
 
Odlično radi, samo ne znam gde su mu podešavanja za subtitles kako bih sredio "kukice i kvačice"...?
Jel misliš na ovo
5fe02b43689a629136ce05a4d8222b10.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Odlično! Samo što nakon tog podešavanja moram pri puštanju filma i na (LG) TV-u da u Code Page odaberem "Latin 2", ali dobro to sam i inače morao pri puštanju sa USB-a... Sad torente ljuštim direktno na telefon, komp mi više ni ne treba :D
 
Odlično! Samo što nakon tog podešavanja moram pri puštanju filma i na (LG) TV-u da u Code Page odaberem "Latin 2", ali dobro to sam i inače morao pri puštanju sa USB-a... Sad torente ljuštim direktno na telefon, komp mi više ni ne treba :D
Neznam kako je na "LG-u" na Samsung Smart TV imaš ono kada biras cast ( cast vi "LG" ili čast Via "browser" ) pa ukucas onaj kod. Tako možeš i da menjam boju titla veličinu itd....
Ako si me razumeo....valjda jesi.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Ljudi, jel zna neko neki video player za windows koji podrzava Chromecast i network streaming (pustanje livestreama preko nekog URL-a), a da nije VLC Media Player.

Ja imam Soda Player koji radi perfektno, ali sam citao po netu da su ih provalili da uzimaju privatne informacije, valjda su citali mailove ili tako nesto, pa ne znam koliko mi je sigurno da ga i dalje koristim. VLC mi na kompu radi perfektno, ali kad probam da renderujem preko Chromecasta na TV, isto krene da radi perfektno , ali to traje samo oko jednog minuta, i onda se na TVu pojavi sivi ekran i ona Cast ikonica na sredini ekrana, a u VLCu ne javlja nikakve greskue, i deluje kao da i dalje sve radi normalno.

P.S. ovaj network streaming koristim za gledanje tekmi, a odlucio sam se na Media player jer mi iz Chrome-a kad kastujem tab i upalim full screen taj stream, svaki 10ti put optimizuje video, inace radi mirroring, i kvalitet je katastrofa. U poslednje vreme cak i kad mi upali optimizaciju, iskljuci je posle 5 sekundi, i pise "poor playback quality, switched to mirroring".

Ako neko ima resenje za bilo koji problem, bio bih mu mnogo zahvalan da to podeli ovde sa mnom :D
 
Meni se desila jedna čudna stvar.. Komp mi više ne vidi cc a do skoro je normalno video..
Komp mi je na ruter od sbb-a direkt povezan, onda iz tog rutera kabl ide u tp link odakle wifi puštam. To mu do skoro nije pravio problem da komp vidi cc, ali juče probao vidim nema cc-a, ja na fon on se regularno vidi... Ne znam šta mu je..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
I ja sam imao isti problem sa tp link ruterom. Desilo se nakon jednog od apdejta CC da je prestao da ga vidi komp. Rešenje je ili sačekati novi apdejt ili zameniti ruter što sam ja i uradio.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nema šanse da menjam ruter, nije mi toliko bitno jer mogu sve sa fona što mi zatreba.. Trebalo mi mojima da pustim film sa hbo, al sam pustio preko fona i on je nastavio da radi iako ja nisam bio tu, što je super..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ako pustas preko Chrome-a, mozda on flesira. Skini Chromium EDGE, pa probaj da castujes nesto, on ima iste funkcije kao Chrome.
 
HBO? Preko EON-a ili HBO GO? Za EON koliko znam da ne može cast HBO. Probaj neki drugi kanal čisto da proveriš.


Sad vidim da ti je uspelo, verovatno onda nije EON?
A ovo da radi bez "tebe" tj i kad si otišao, pa naravno. Telefon je samo zadao adresu odakle CC vuče materijal. Posle toga nije više neophodan. Mogao si na taj način svojevremeno i filmove da puštaš preko Terrariuma, što je u doba kada Kodi još nije bio "uhodan" bila ozbiljno dobra opcija.
 
Poslednja izmena:
Preko hbo go aplikacije za mobilni..
Znam da je to radilo za eon, nisam bio siguran za hbo go ali sam se onda setio i da YouTube tako radi itd

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ako pustas preko Chrome-a, mozda on flesira. Skini Chromium EDGE, pa probaj da castujes nesto, on ima iste funkcije kao Chrome.
Probao, ista situacija..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Nope.. Ne vidi ga uopšte kad uđem na tri tačke pa cast

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Da li je neko mozda testirao kopije cc-a koje se kod nas sada prodaju za oko 2.5k? Kako rade? Ima li neke vece razlike?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
To nema veze sa CC, lazno oglasavanje pa ko se upeca.
Svakako CC (original) je sada vec prevazidjena naprava posto za slicne pare imaju uredjaji sa svim istim mogucnostima + kompletan AndroidTV u sebi.
 
Da, to mi je jasno. Ja generalno koristim chromecast ugradjen u eon box. U ovom slucaju, nije za mene, treba mi neka najjeftinija kombinacija za castovati eon aplikaciju sa boksa na tv. Imate li neki predlog? Ostale funkcionalnosti samog uredjaja nisu bitne.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nerazumem.
Zasto bi "cast-ovao" eon app sa boxa na tv.
Zar nije bolje povezati eon box na tv, i imas eon app bez "cast-ovanja"
Ili.......

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Uf lapsus :) castovanje sa telefona na tv.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da, pitanje je da li postoji jeftinija alternativa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa pitanje je da li sve bitne aplikacije vide Kopiju CC...i da li se u njima pojavi ova mala Bitna ikonica za Cast
a306b746d23a7e078963e93aa468de06.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Sto se tice eon aplikacije mora cc original. Kopije ne vidi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno