Šta je novo?

Google Chromecast

Jesi daleko od rutera. Meni se to događa u sobi u kojoj mi je slab wifi.
 
I meni se to dešava ovih dana nevezano za signal.
 
Meni se dešava u zadnje vreme ali na Smart TV-u, bez CC-a. Telefon izgubi vezu sa kastovanjem, na TV-u ide normalno. Nervira me mnogo kad hoću da premotam npr, ili kad se ponovo konektuje nekad zabode pa pusti video od početka.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Jesi daleko od rutera. Meni se to događa u sobi u kojoj mi je slab wifi.
Chromecast je bukvalno na pola metra od rutera nikakve prepreke između, video učita full hd za sekundu. Nije vezano za signal.
Na reddit-u se još puno žale, probao sam kod druga na smart tv-u isto se dešava.
 
Verovatno neki bug u YouTube aplikaciji, to je jedino što koliko toliko često doživljava update.
 
Moguće da je neki bug sa Home aplikacijom koja treba da radi u pozadini kada se koristi CC.
 
Ne treba Google home za korišćenje CC


Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока
 
Ne treba ručno da se pokrene ali npr, kada pokrenem EON preko CC, u notifikacijama za kontrolu mi se pojavi i Home tako da onda mogu da kontrolišem CC na dva načina. Tako je barem kod mene. Zato sam i mislio da možda zeza neki servis od Home.
 
Ima li neki drugi način za puštanje filmova sa laptopa na TV putem chromecast-a, a da to nije castovanje preko Chrome-a?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima li neki drugi način za puštanje filmova sa laptopa na TV putem chromecast-a, a da to nije castovanje preko Chrome-a?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Vlc player opcija render pa cast na cc..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Hvala

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Soda Player
https://www.sodaplayer.com/
Introducing the most feature-packed video player ever made.
Stream BitTorrent videos instantly...Integrated blazing fast SOCKS5 proxy....Watch on your Chromecast and Apple TV....Automatically get matching subtitles in your language......Native support for AceStream linksSupport for all formats and codecs
wwajd2.png
 
Možda nekom pomogne obrisao sam najnoviju verziju Youtube aplikacije i skinuo .apk fajl verziju 13.39.51 i sada se više na diskonektuje od Chromecast-a.
 
Ćao svima,
može li neko da mi kaže koja je najmanja brzina neta na kojoj radi CC za stream na HD ready tv? Kako bi radilo na 2mbita download?
 
Da li su cene 40-50 evra realne za Chromecast 2 ili se moze ustedeti nabavkom iz Nemacke npr? Gledao sam malo po netu, ali prava je poplava laznih CC2 uredjaja, tako da nisam siguran koja je stvarno cena u zapadnim zemljama.
 
25 ili 35$ u Americi za trojku a za 50 imas i kod nas trojku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Amerika mi je predaleko :D

Znaci u Nemackoj trojka kosta 40 evra po ovom gore linku. Onda mi 40 evra za dvojku kod nas i ne deluje previse, s obzirom da nema neke velike razlike izmedju dvojke i trojke :)
 
Samo 60 frejmova u sekundi na trojci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I dvojka je na 1080p samo sto na teojci pusta i snimke koji su snimani 60 frejmova u sekundi u odnosu na standardne,30.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U sustini mi ne treba tih 60 fps :)
Na kraju sam kupio kod nas u prodavnici Chromecast 2 za 43 evra (sa domacom garancijom). Mrzelo me da cekam iz Nemacke trojku za 3 evra razlike u ceni, a dvojka mi odradjuje sve sto mi treba.
 
Uzeh i ja od coveka sa KP maltene nov CC2 iz Nemacke za 35 evra, iskombinovao sa Plex i VLC, radi odlicno i nemam zamerki osim jedne.

Na YT nakon kraja klipa autoplay ne pusta sledeci, jel to bug ili feature trenutno?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pa to ne zavisi od CC ja mislim nego od podesavanja u samoj aplikaciji odakle pustas.
 
Uzeh i ja od coveka sa KP maltene nov CC2 iz Nemacke za 35 evra, iskombinovao sa Plex i VLC, radi odlicno i nemam zamerki osim jedne.

Na YT nakon kraja klipa autoplay ne pusta sledeci, jel to bug ili feature trenutno?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Kod mene pušta autoplay,
Od pre par dana vlasnik CC2, uzet kod nas u WinWin-u iz radoznalosti i najviše zbog YouTube i muzike. Koliko vidim, muziku sa telefona strimuje samo Google Play Music koji traži upload library preko kompjutera što me užasno smara. Jel' postoji neka aplikacija koja može da kastuje muziku iz memorije telefona, S9 je u pitanju, pošto vidim da Samsung Music nema opciju cast na CC što je baš smor i već razmišljam da ga šaljem na oglase [emoji849]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Deezer i Spotify.
Sa Xcast aplikacijom sam puštao video sa telefona. Verovatno da može i muziku, nisam probao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno