Šta je novo?

Google Chromecast

Meni u Windows 7 neće da radi ta komanda, izbaci neki error kao ona prva komanda nije prepoznata..?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Verovatno pokusavas preko command prompt, za ovo ti treba PowerShell koji moras da instaliras na win 7, u win 10 je default prisutan.
 
Verovatno pokusavas preko command prompt, za ovo ti treba PowerShell koji moras da instaliras na win 7, u win 10 je default prisutan.
Ne ne, kucao sam u search powershell na Windows 7 i već je bio tu..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Probao si run as admin?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nisam, kasnije ću kad stignem..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ne azurirajte Chrome, pukla im je funkcija castovanja bar sto se tice Chromecast 2, svi ostali programi vide CC osim Chrome-a.

Bice sredjeno navodno uskoro jer sam im zvao support pa su mi to rekli.
 
Da ne listam 50 i kusur strana...
Može li ovo čudo dostojno da zameni HDMI kabl?
 
Moze, ima pregrst funkcija i sve bezicno, uredjaj moze da se napaja sa USB sa televizora i zaboravis bukvalno da postoji.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Hm, pa baš ne. Sasvim korisna stvar ali da zameni HDMI ne potpuno. Bolje dodaj još malo pa kupi Mi box S npr...
 
riknuo mi neki bt audio adapter pa sam mislio da uzmem chromecast audio...međutim, očito sam prespavao neke vesti jer videh da se više ne pravi...elem, radi li na njemu sve još uvek ili da tražim nešto drugo? pre svega bih ga koristio za internet radio, neki upnp za muziku sa nas-a i ponekad za muziku koju imam na telefonu...
 
Ima ih jos uvek na kp oglasima ali su malo nadrukane cene, najbolje ako mozes da nadjes nekog da ti donese iz Madjarske

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Ma nisam pitao da li ih ima nego da li sve radi još uvek pošto pretpostavljam da nema više nikakvu podršku...
 
Chromecast ima dosta veliko kašnjenje, pa nije pogodan ako se TV koristi kao monitor.
 
Znači pustim video sa neta na laptopu, recimo YT ili neki drugi sajt sa video sadržajem, i kasni mi na TV-u? Koliko je to kašnjenje delić sekunde ili više?
 
Sam Chromecast pokrece YT na sebi i sta god da pustis sa bilo kog uredjaja sam uredjaj je nebitan jer sve radi Chromecast.

Kasnjenje imas kad castujes ceo ekran laptopa npr. ali svakako ti zvuk ide sa TVa i sve je sinhronizovano kako treba, to je samo input lag.
 
Sam Chromecast pokrece YT na sebi i sta god da pustis sa bilo kog uredjaja sam uredjaj je nebitan jer sve radi Chromecast.

Kasnjenje imas kad castujes ceo ekran laptopa npr. ali svakako ti zvuk ide sa TVa i sve je sinhronizovano kako treba, to je samo input lag.

Ok, hvala na pojašnjenju. Ako dobro razumem ja samo šaljem link sa laptopa na CC a on otvara video. A kako reaguje na komandu da preskočim neki minut videa ili povećam video na full screen?

I još nešto, kad pustim film sa SSD-a laptopa pretpostavljam da onda ide castovanje celog ekrana laptopa?
 
Video ti je ako castujes tab uvek na full screen, ako castujes desktop onda ti je onako kako je na desktopu. Ako castujes sa telefona preko YT aplikacije onda je isto full screen, ako radis mirror onda je onako kako je na displeju.

Za ovo drugo zavisi, imas programe tipa VLC player koji podrzavaju direktno castovanje na Chromecast pa ti ne treba Chrome za to.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
riknuo mi neki bt audio adapter pa sam mislio da uzmem chromecast audio...međutim, očito sam prespavao neke vesti jer videh da se više ne pravi...elem, radi li na njemu sve još uvek ili da tražim nešto drugo? pre svega bih ga koristio za internet radio, neki upnp za muziku sa nas-a i ponekad za muziku koju imam na telefonu...

Slobodno kupuj.
Ne proizvode ga, ali će to raditi još dugo vremena.
 
Ok, hvala na pojašnjenju. Ako dobro razumem ja samo šaljem link sa laptopa na CC a on otvara video. A kako reaguje na komandu da preskočim neki minut videa ili povećam video na full screen?

I još nešto, kad pustim film sa SSD-a laptopa pretpostavljam da onda ide castovanje celog ekrana laptopa?
Kupi box. CC he imao poentu dok se koristiio Terrarium i dok EON nije lupio zabranu za castovanje dosta kanala. YouTube i Google Photos see podrazumevaju.
Mi box S je nešto skuplji a pored Androida ima i ful CC ugrađen u sebi. Ovo pišem kao korisnik i jednog i drugog uređaja (AndroidTV box i CC).
 
Poslednja izmena:
Zavisi za sta mu je potrebno, ako planira da radi cast filmova i pusta klipove sa YT, box mu je overkill.

Ja sam svoj CC2 donesen iz Nemacke platio 35 evra, a gledao sam bas Mi Box, na kraju sam shvatio da mi trebaju samo funkcije sa CC dok je sve ostalo visak i uzeo CC.
 
A kakva je situacija sa našim titlovima za filmove, po netu nalazim da se neki žale po tom pitanju?

I još nešto, da li postoje ikakva ograničenja kod CC, recimo zabrana pristupa određenim sajtovima (npr. torrent i sl.) itd.?
 
To se odnosi na cast direktno iz neke aplikacije i tu ima dve solucije koje rade kako treba.

Prva - skines Airflow aplikaciju v1.6 npr. (poslacu ti ako ne nadjes) koja je besplatna i nema problema sa titlovima, povezan je sa opensubtitles a mozes i da odaberes lokalno sta ima, ja npr. otvorim fajl u BSplayer posto on ima opciju automatskog povlacenja prevoda.

v1.6 ima problem sa mkv fajlovima ali npr. preko VLC playera mozes da konvertujes to sto ne radi, lako ide i brzo.

Mozes da kupis i Airflow V2 za 18 evra, u njemu radi sve koliko sam video.

Druga - ako castujes ceo desktop onda je nebitno, svaki plejer cita nase prevode isto a Chromecast samo prikazuje sve zbirno sto mu se posalje.

Ima i drugih opcija kao Plex ali je skroz ocajan kad su u pitanju prevodi i upotreba istih u njemu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mozda ti je bolje resenje Firestick, nabacis kodi i uzivas. Usput isto mozes da castujes sa telefona yt, netflix, hbo i jos dosta toga


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kakva je situacija sa našim titlovima za filmove, po netu nalazim da se neki žale po tom pitanju?

I još nešto, da li postoje ikakva ograničenja kod CC, recimo zabrana pristupa određenim sajtovima (npr. torrent i sl.) itd.?
Probaj bubbleupnp, ima sve moguće što se tiče titlova, font, veličina, boja, pozicija, radi savršeno sa CC
 
Poslednja izmena:
mala pomoć oko cc audio...danas mi je stigao i sve radi, ali dve stvari ne mogu da uradim...postoji u podešavanjima da svi androidi u mreži vide cc audio, i druga opcija da se ugasi onaj kratak zvuk da počinje playback...međutim, te dve stvari ne mogu da stavim na off? kaže da ne može da komunicira sa cc audio a normalno slušam muziku sa njega? mislim, u mreži je, sve radi, a te dve opcije neće da isključi? kako da to isključim, nije da je nešto mnogo bitno ali svejedno hoću to da isključim...
 
Imam i ja jedno glupo pitanje, da li bi cc audio trebao da reprodukuje i kada nije ukljucena opcija mirror?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Pa recimo kod mene yt nece dok se ne ukljuci mirrora ima opciju cast

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Da li imaš original CC?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako ga Google Home ne vidi to je fake CC

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno