Šta je novo?

Google Chromecast

Tako je, nemaš argumente osim fanboy stava "meni radi ostale ko šiša".

Kao zaključak ću izvući i da je CC još veći poluproizvod nego što sam mislio na početku jer google uopšte i ne nudi sw za, prema hr wiki "zrcaljenje sadržaja s mobilnog uređaja ili računala s TV-om"

Dakle, vodite računa u šta ulažete 35-50e, kako vam se zalomi.
 
Nikad bolje potrošenih 4k rsd što se mene tiče.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Meni takodje nikad nije pravio problem, kupljen pre 3 godine za 30e preko oglasa, koriscen za spotify, plex, popcorn, airflow, sad klinac gleda youtube zebancije za decu, u mom slucaju odlicno potrosene pare.
 
Ja imam CC1 već nekoliko godina i u stanu sa ruterima kablovskog operatora pri brzini 75/7.5 nisam imao problema (CC1 podržava samo 2.4GHz WiFi). Koristim EON, YouTube, Spotify, VideoStream, Plex, aplikacije nekoliko nemačkih televizija, mirroring sa Android uređaja.
Bufferovanje se javlja vrlo retko i to obično ako je internet konekcija opterećena nekim Torrentom ili sl.
Mirroring nije uvek potpuno fluidan, a pomenute aplikacije rade bez većih problema.

Kod par drugara je isto bilo sve u redu, ali kod mojih kod kuće uopšte nisam mogao da pokrenem nijedan stream. Chromecast se jednostavno restartuje pri pokušaju castovanja. Pokušao sam da ga povežem i preko USB-a i preko štekera. Kod kuće imamo Total ADSL 20/1 (u praksi 15/1) i Totalov ruter.
 
Mene je jednom zezao, pisao sam ovde (štucao i Video Stream I onaj drugi air...). Čini mi se da sam tada imao SBBov ruter (i PC mi je wifi konektovan preko nekog krš USB wifi dongla). Otkako sam stavio drugi ruter sve radi bez greške. Toliko mi se svideo uređaj da sam ga prodao i uzeo ultra varijantu. Nemam 4k TV ali razlog je h265 koga ultra podržava a i net konekcija preko kabla. Znam da je 90e previše ali neka, odradiće...
Moja upotreba: YouTube (daleko mi je lakše i brže nego sa default webOS YT aplikacijom), EON, Terrarium, stream da telefona...
Petorica su još kupila nakon mene (i mog hvaljenja), svi zadovoljni.
 
Poslednja izmena:
Verovatno shvatate da je osnovna ideja Chromecasta da stream ide direktno sa njega, a pc/telefon su samo 'daljinski upravljač', to mora da radi savršeno, ako neće onda nešto ne valja. A sve ostalo gde stream ide sa nečega pa nazad na ruter pa na chromecast, za to i nije primarno namenjen, ako radi ok to je samo bonus.
 
Upravo tako. I savršeno radi za ono za šta je namjenjen.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja sam prezadovoljan.. Sve što mi treba radi odlično. Čak i sa kompa stream filmova preko videostream-a.. Nikad bolje potrošenih 35e.. Tipa pustim live prenos na kompu neke utakmice koju nemam na tv, odradim cast direkt iz chrome-a i sve piči full.. Film u 1080 bez problema..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Meni je u pocetku redio ok. Mislim kad ide film itd. nije bilo tu nikakvih seckanja. Problem je poceo sa gubljenjem veze, pa u sred filma izbaci “no signal”. U pocetku se to vracalo za par sekundi a kasnije zezalo sve vise i vise tako da je bukvalno ali bukvalno imao bliski susret sa zidom.
 
ja i dalje na znam u čemu je štos sa cc pored android boxova, ali i ovde su me ljudi ubeđivali da je to najbolja stvar posle sečenog hleba :)

cc je neki pandan apple tv, i uvek sam se pitao zašto se ljudi ubiše od muke da nekako ubace kodi u apple tv kad ima daleko jednostavnijih i jeftinijih rešenja...obe sprave su pre svega očito namenjene za kupovinu serija i filmova iz njihovih prodavnica i gledanje netflix hulu i slično...strimovanje lokalnog sadržaja im je očito deveta rupa na svirali jer je jelte to uglavnom piraterija...tako da pretpostavljam da lokalni striming može da radi, ali i ne mora baš najbolje, ako je to uopšte problem u ovom slučaju...
 
^ znaš kako ja puštam film na cc? Uđem u terrarium na telefonu, izaberem film i kastujem na cc.

Imaš potpunu kontrolu sa telefona, možeš da kastuješ šta god hoćeš bez ikakvog podešavanja pre toga, i to na bilo kom telefonu koji je prikačen na wifi. Dakle, lepota je u jednostavnosti.

Ne kažem da android box nije dobar, daleko od toga, ali cc em što je jeftin, em što mi radi sve što mi je potrebno.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Da li neko ima problema sa terrarium tv. Poslednjih dana neće da castuje prevod. Probao sa starijom verzijom i ništa. Kad idem na opciju play with subtitles pusti mi normalno sa prevodom preko MX playera.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Probano sa dva phona. Sad mi kaže drugar da ima isti problem ali na box-u.
 
Poslednja izmena:
čudna mi čuda, imam air mouse, otvorim terrarium na android boxu i pustim film...telefon ne diram...ne vidim ja tu neku spektakularnu jednostavnost...a android box košta ili isto ili čak i manje od cc...a svoje stvari puštam sa nas-a preko kodija i tu nema iznenađenja i plexa flexa i ostalih gluposti...

a s druge strane, ne bih se baš pouzdao u vek trajanja terarijuma kao nekog rešenja za gledanje filmova i serija, ili uopšte kao neko rešenja za te stvari...nekad je 720p plafon što možeš da nađeš ( a i to bude neki drljavi 720p), titlovi umeju da budu problem a ovako uvek mogu ručno da ubacim prevod koji terrarium ne može da pronađe, nekad mi radi film do 80 posto i onda zakuca...bar ja nikako ne bih da mi terrarium bude neko rešenje za filmove i serije...
 
Odavno koristim Android box uređaje, Chromecast već neko vreme i da, daleko je lakša i brža upotreba Chromecasta nego Android box-a (ili recimo WebOS YT aplikacije). Mada u zadnje vreme, počeo sam ponovo Android box da forsiram malo više zbog Stremio app. (polu)Podržava Chromecast, radi ali prži bateriju zato što telefon strimuje video a ne šalje samo adresu , kao npr YT ili Terrarium.
I druga stvar, Stremio je svakako maksimalno user friendly napravljen i za Android i za PC.
 
Poslednja izmena:
Pored localCast-a i AllCast-a, koju app preporučujete za cast iz lokala a da radi lepo sa titlovima?
 
^da, hvala. Uspevam da pustim sa opensubtitle.org, ali ne i titl koji se nalazi u folderu sa video file-om.
Na lokalnom NASu imam filmove, serije... Sve ima titl u istom folderu sa video fileom.
Probao sam local cast, neke video sadržaje jednostavno neće da pusti (kapiram da je codec problem). Takođe, prilično bagovito browsuje po mreži.
AllCast - takođe nisam uspeo da pustim titl iako se nalaze u istim folderima i isto se zovu.
BubbleUPnP mi možda i najbolje radi ali mi navodi neki limit za stram na Chromecast u trajanju od 20min?!?
Iako sam mislio da to nikada neću izgovoriti, WDTV i Smart TV (LG), mnogo bolje hendlaju sadržaj iz mreže.
Nemam nikakvih problema u streamu, nema seckanja i slično ali ove '***** friendly' opcije me ubiše. Hoću da kupim aplikaciju koja će mi dati prostu funkcionalnost, dakle samo prost browsing po lokalnoj mreži i play video file-a. Titl koji je pored podrazumevam da treba da pokrene.
Da ES file Explorer može da doda titl prilikom casta svi moji problemi bi bili rešeni.

Probao sam i VLC for Android, odlično radi ali titlovi...
 
Poslednja izmena:
ne secam se dal smo pisali i pominjali....:)
evo jedan program koji lepo saradjuje za CC(kod mene na Mac-u,verujem i na Win)...torrent video fajlovima,AceStream linkovima...titlovi....Youtube i mnogi drugi Video linkovi(predlazem Fitefox+addons Video downlaod helper)
https://www.sodaplayer.com/
Screen Shot 2018-03-14 at 07.51.10.png
 
Poslednja izmena:
zurio sam jutros na posao....da objasnim ako nekom nije jasno ovo sa FireFox i dodatkom 'Video downlaod helper'....
evo sada sam probao Film sa Filmovizije i radi,stim da mora da se rucno pozove na titl koji pre toga skinete sami...
pokrenete program Soda Player...pokrenete Firefox i odaberete link sa Video izvorima,u mom slucaju Filmovizija...
pokrenete Film,i cim krene,stavite na pauzu,pa u Video Downlaod helper,odaberete opciju sa slike ispod 'Copy URL' i to kopirate u Soda Player,i na njemu odaberete da film ide na CC....kad on krene,pozovete se na spremljeni titl..i sve radi kako treba
 

Prilozi

  • Screen Shot 2018-03-14 at 16.52.42.png
    Screen Shot 2018-03-14 at 16.52.42.png
    104.7 KB · Pregleda: 197
Sta bi sa prevodom u Terrariumu preko CC, nema ih vise na TV-u!?
 
Nema,ne znam u čemu je caka. Kada idem na cast with subtitle nema, a kada pustim terrarium preko MX playera ima prevod.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nadam se da je original, tj. da nije neki fake, a da ni on sam ne zna.


Edit: nije original, pitao sam
 
Poslednja izmena:
Pa šta koji moj piše u oglasu Chromecast..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
That's explain a lot [emoji16]

Odmah sam video da je neka caka..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da, ne od ovog prodavca, nego nekog drugog i ne za 2 nego 5000 dinara, poznanik me pitao da procenim da li da kupi, ja video sliku i kao, da, taj ne zna šta prodaje, to je chromecast 2. Inače je u oglasu isto pisalo chromecast 2.
Na fotografiji zaista izgleda isto, nije pisalo da nije original, nisam nešto ni razmišljao da neko kopira chromecast..

I onda je stiglo :)
Jedino što ta stvar radi je mirroring sa telefona na tv, sa užasnim lagom, rezolucijom, besmisleno

Tako da, obratite pažnju :/
 
Nazad
Vrh Dno