Šta je novo?

Google Chromecast

Kako da castujem film sa kompa?
Ima neki plejer da podržava?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako da castujem film sa kompa?
Ima neki plejer da podržava?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Joj ima, pitao ja pre par strana ovde jer sam zaboravio ime, nema šanse da se setim.. Al evo ako ne nađeš kad dođem sa posla poslaću ti ime i link na pm kad vidim na kompu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja to radim preko videostream - a.
 
^ nisam znao za ovo,radi..nego kako posaljes titlove?
 
Radi posao airflow, hvala.

Kako moćno kad castujem screen i igram Asphalt :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da li cc2 vredi 50e koliko traže za njega ? I koje su mu glavne mogućnosti ? :)
Nikada ga duže nisam istraživao
 
A pa ja nemam mogućnost drugog napajanja osim tv, jer mi nije blizu dovoljno utičnica a i ruter je vrlo daleko [emoji4]

A ruter koristim za punjenje telefona i slušalica, vrlo korisna stvar jer se nikad ne gasi, kabl stalno tu i samo bocnem u šta mi treba. Ubee sbb ruter.
Edit: znam na šta misle jer tako kada mi je ugašen tv upalim playstation na dzojstik i tv se odmah pali za njim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kod mene TV ima opciju da li da prekida napajanje USBa posle gašenja ili ne. Pogledaj malo kod Energy Saving ili neke Eco mode opcije u meniju.
 
Da li cc2 vredi 50e koliko traže za njega ? I koje su mu glavne mogućnosti ? :)
Nikada ga duže nisam istraživao
Pa znaš već mogućnosti ako si istražio :)
Meni je super što može i sa kompa da se castuje, iz popcorna npr, ili preko ovog airflow-a.

Takođe super izgledaju igrice kad se castuje ceo ekran sa telefona :D

Elem, kako 50e, ja ga uzeh za 4000 rsd :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa znaš već mogućnosti ako si istražio :)
Meni je super što može i sa kompa da se castuje, iz popcorna npr, ili preko ovog airflow-a.

Takođe super izgledaju igrice kad se castuje ceo ekran sa telefona :D

Elem, kako 50e, ja ga uzeh za 4000 rsd :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Takođe za 4k.
Za fon koristim local cast..

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
evo da se dopunim sam....jutros na brzaka instalirao KODI 17.1 na telefon...ubacio YouTube,Vimeo,Exodus i IPTV addons...
takodje na fon ubacio i LocalCast....i sve ide kako treba,YT video..Filmovi sa Exodusa,stim da u LocalCast-u se pozivate na Online Titlove i sve radi savrseno...
jedino nisam uspeo da posaljem na CC,neki od Strima iz IPTV addonsa,a takodje nece da salje strim iz bilo koje m3u liste,ali to nije mozda ni toliko vazno,kolko je bitno da idu addonsi za Filmove/Serije....
inace IPTV strimovi rade normalno ako ih pusta KODI....
@ako neko zna resenje za m3u liste koje bi isle na CC neka napise....
Strimovi koji su u okviru aplikacije Modbro rade normalno na CC,ali je verovatno drugacija konfiguracija unutar programa Modbro...
 
Poslednja izmena:
Zar nije lakše instalirati popcorn za filmove/serije? :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
nije problem sta je lakse,nego sto je dobro da moze i ovo..:) i onako sve to probam jer volim da probam....sve to vec imam na WetekPlay 2.....
 
nije problem sta je lakse,nego sto je dobro da moze i ovo..:) i onako sve to probam jer volim da probam....sve to vec imam na WetekPlay 2.....
Sve sam uradio kako si napisao i sve radi na kodiju ali ne znam kako preko local casta da bacim film sa kodija na CC? Može pomoć?
 
Jel ima neato za ios. Da pusta filmove na cc sa prevodom, sa nekog sajta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^^ Skontao.
 
Počeo je da mi se restartuje Chromecast (stari) u toku strimovanja Netflix-a, samo se prekine i krene ponovo da se bootuje. Nekad češće zaredom, nekad jednom u toku epizode... Menjao WiFi kanal, ne znam da li pomaže i dalje se restartuje, problem je što je random pa ne znam koliko ima uticaja. Uradio sam hard reset, rebootovao ruter više puta, isto. Ne znam rešenje, zašto gubi konekciju tako i rebootuje se... Jel se nekom dešavalo? Btw mator je, tri ipo godine ga arčim, možda je vreme za novu verziju, a možda je neka glupost sa ruterom, šta znam.
 
Odakle vuce struju? Ako si spojio na usb od tv-a probaj da spojis na adapter i u struju i zameni kabl, cisto da iskljucis probleme sa napajanjem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
meni je od prvog dana na zasebnom napajanju...i sve ide do jjajja
 
^^ napajanje je i meni prvo palo na pamet, moguće da je to

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jeste, bio je na adapteru uvek, juče sam ga spojio na USB od televizora čisto da probam, i nije prekidao. Moraću da zamenim adapter onda.
 
Eto, najjeftiniji kvar posle kabla :)
Moj sljaka vec ne znam koliko dugo ni sam, a stalno je spojen na usb od tv-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ je l' se gasi sa gašenjem TV-a, ili ima struje u portu i kad je ugašen TV?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kod mene se isto napaja sa USB porta od TV-a. Gasi se kad se ugasi TV.
 
U procesu sam biranja/kupovine AVRa, gde neki modeli (recimo do 2013) imaju ugradjen spotify klijent, sto mislim da je malo nezgodno za kontrolu preko daljinca, a ne znam da li je moguce preko android aplikacije. Vidim da noviji AVRovi nemaju ugradjen spotify klijent vec podrsku za spotify connect, sto bi na starijim uredjajima moglo da se resi kupovinom chromecast audio.

Imam par pitanja:
1. pretpostavljam da nema nikakve degradacije kvaliteta audio signala, ovo je pandan optickom/coax kablu, samo sto ne moram da se zezam sa kablovima?

2. pored spotifyja, da li i kako mogu da "cast-ujem" audio stream iz foobara ili winampa sa PC-a na cc audio i da li ima neka ogranicenja po pitanju formata (mp3, obican flac, hi-res flac).

I za kraj mali offtopic - da li je neko probao Airplay iz iTunesa na PCu na AVR, da li to radi? Videh na netu da postoje neka resenja ali uglavnom su 3d party resenja koja se placaju.
 
Da li moze da se pokrene aplikacija bilo koja ili samo pojedine, konkretno me zanima za utakmice MOBDRO i D3GO


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li moze da se pokrene aplikacija bilo koja ili samo pojedine, konkretno me zanima za utakmice MOBDRO i D3GO


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako aplikacija pokaže dugme za gc kada se pusti video onda ide direktno, ako nema tu mogućnost onda cast celog fona pa pustiš šta te zanima full screen i to je to. Inače dugme za gc se pojavi u yt i tako tim aplikacijama gde ima video tek kada fon registruje da je gc nakačen i upaljen na istoj WiFi mreži kao uređaj sa koga gledaš(komp fon laptop tablet..)..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno