Šta je novo?

Google Chromecast

Tesko da ce da ga nadje po toj ceni ovde, jedino da naruci iz Kine

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Prevodi su problem, dok podesi pojedinacno svaki za npr. Plex odlepice.

Airflow ima kljucne funkcije koje Plex nema - offset, automatski odabir regiona, promenu boje fonta, veci broj velicina fontova, eksterno pronalazenje fonta, povezan je sa Open Subtitles i moze da skine prevod direktno iz aplikacije, font ne mora da se zove skroz isto kao fajl koji se strimuje itd. itd. Gomila sitnica koje izlude coveka kad mu treba prevod.
Hvala za app jednostavna bas. Probah malopre i pusta samo 1080p max rez? Ili ima negde da se podesi za 2k i 4k?
 
Nisam ispratio sve ali to je max rezolucija . CC ultra ima 4k, obican samo 1080.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ne pravim hijack, ali možda je neko istraživao ili ima iskustva iz prve ruke. Naime neki tv-ovi iz više srednje klase imaju ugradjenu cast funkcionalnost (na primer sony 8500 serija). Zanima me da li je to full 4k cast ili je u nekom smislu osakacen u odnosu na Cc Ultra?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam istrazivao ali je poenta ovakava, ako ti je tv 4k i imas zapis u 4k, na tv-u ce biti 4k. Nema CC nioakve magicne moci. Ono što uređaj podrzava,to ti je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da je to full 4k cast obzirom da je 4k tv.
 
Moj CC je vidljiv kao nezasticena javna WiFi mreza (Living Room Tv.b). Da li je ovo normalno i da li postoji nacin da se ovo nekako promeni?
 
To obično znači da ili nije namešten, ili da on sam više ne vidi tvoju wifi mrežu. Prođi opet kroz setup kroz google home.
 
Hvala, deluje da je ok nakon ponovnog setupa (Inace nakon prvog setupa sam mogao da pustam sve preko CC-a, ali je iz nekog razloga Living Room TV.b bio vidljiv).

Pokusao sam da koristim ovaj Airflow (instalirao sa linka koji je ostavljen ranije na temi) i iz nekog razloga ne radi. Prijavljuje gresku tipa "Airflow has started playback...but it did not get any request for video data" i sugerise da me mozda blokira lokalni firewall. A firewall mi je potpuno iskljucen, plus VLC streamuje bez problema.
 
To se desava kad ne moze da pristupi CC, probaj opet.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Jel imao neko ovu situaciju. Dok mi iz Sbb-a, nisu instalirali njihovu karticu zbog digitalizacije mogao sam preko CC da upalim TV. Tačnije kad nesto pustim preko njega na tv, on ako je iskljucen sam se pali i pusta sadržaj. Pored toga, sta god da je pusteno na tv, cim nešto pustim preko CC automatski se pušta taj sadržaj. Sad ni to nemogu, nego moram rucno na daljincu da prebacim na hdmi kao source.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
To se desava kad ne moze da pristupi CC, probaj opet.

Ma probao sam 20 puta i jutros i sada, nece ni da mrdne. Nema veze, naci cu drugi program za tu namenu.

Edit: skinuo sam najnoviju verziju Airflowa sa zvanicnog sajta i on radi iz prve. Tamo pise da je cena 19 dolara, pa mi nije najjasnije kakvu sam ovo verziju onda skinuo. Da li je neki trial ili sta...ali za sada ne vidim nikakva ogranicenja.

Edit2: aha, nasao sam, izgleda je ogranicena na 20 minuta playbacka verzija za koju nije placena licenca.
 
Poslednja izmena:
Zanima me da li gasite CC tj. da li mu isključujete napajanje (usb ili ac) kada ga ne koristite? Meni stalno stoji uštekan i u HDMI i USB, pade mi na pamet večeras da li bi to moglo da mu šteti ili je to normalno, što je po meni logično, da samo prebacujem input kada ga koristim...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne gasim, ode on sam u sleep mode kada se ne koristi.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ja sam primetio da kada je CC uključen direktno u punjač, čim TV upalim odmah na njegovom ulazu - vidi se onaj screen saver tj. uređaj je uveliko spreman za rad. A kada se napaja preko USB porta na samom televizoru, po paljenju TV-a se vidi kako se CC tek butuje odnosno uključuje. Pa sam stoga skapirao da je na eksternom punjaču on zapravo non stop (bespotrebno) upaljen, i od tada ga napajam isključivo preko USB-a na TV-u. Odnosno, palim ga automatski kad i televizor pošto mi samo tada i treba...
 
Ja sam primetio da kada je CC uključen direktno u punjač, čim TV upalim odmah na njegovom ulazu - vidi se onaj screen saver tj. uređaj je uveliko spreman za rad. A kada se napaja preko USB porta na samom televizoru, po paljenju TV-a se vidi kako se CC tek butuje odnosno uključuje. Pa sam stoga skapirao da je na eksternom punjaču on zapravo non stop (bespotrebno) upaljen, i od tada ga napajam isključivo preko USB-a na TV-u. Odnosno, palim ga automatski kad i televizor pošto mi samo tada i treba...

+1


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam primetio da kada je CC uključen direktno u punjač, čim TV upalim odmah na njegovom ulazu - vidi se onaj screen saver tj. uređaj je uveliko spreman za rad. A kada se napaja preko USB porta na samom televizoru, po paljenju TV-a se vidi kako se CC tek butuje odnosno uključuje. Pa sam stoga skapirao da je na eksternom punjaču on zapravo non stop (bespotrebno) upaljen, i od tada ga napajam isključivo preko USB-a na TV-u. Odnosno, palim ga automatski kad i televizor pošto mi samo tada i treba...
Tačno. Kada je na USB-u krene da blinka lampica na CCu svaki put po paljenju TV-a.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
TV-ovi uglavnom gase napajanje na svojim USB portovima neko vreme nakon gasenja (kod nekih je konfigurabilno). Ali ako hocete da CC sam pali TV putem CEC-a kad ima sta da cast-uje, onda mora biti na eksternom napajanju, sto je vise nego logicno :) Apsolutno nista mu ne fali da radi stalno. Cak mu je i potrosnja zanemariva.
 
I to ne može da pali svaki TV, kod mene npr ne radi to

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel imao neko ovu situaciju. Dok mi iz Sbb-a, nisu instalirali njihovu karticu zbog digitalizacije mogao sam preko CC da upalim TV. Tačnije kad nesto pustim preko njega na tv, on ako je iskljucen sam se pali i pusta sadržaj. Pored toga, sta god da je pusteno na tv, cim nešto pustim preko CC automatski se pušta taj sadržaj. Sad ni to nemogu, nego moram rucno na daljincu da prebacim na hdmi kao source.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
TV-ovi uglavnom gase napajanje na svojim USB portovima neko vreme nakon gasenja (kod nekih je konfigurabilno). Ali ako hocete da CC sam pali TV putem CEC-a kad ima sta da cast-uje, onda mora biti na eksternom napajanju, sto je vise nego logicno :) Apsolutno nista mu ne fali da radi stalno. Cak mu je i potrosnja zanemariva.
To care. Dao si mi odgovor, na pitanje od pre par dana. Bio mi je iskljucen hdmi cec i automatski rezim pripravnosti za cec.
Izgleda da su mi tu nešto drndali iz sbb-a, kad su mi instalirali karticu.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Stigla trojka danas,nisam je još otpakovao.
 
Ovaj Airplay me stalno nešto zeza za codec-e, te nema ovo te nema ono,instalirao sam K-lite codec pack,
ali juče mi traži neki E-AC3 , probao sam da guglam, neke kodeke instalirao uključujući i VLC ali ništa, posle pola sata sam izgubio živce.
Jel neko imao nešto slično?

edit: pogrešio sam, napisah Airplay a mislio sam AirFlow
 
Poslednja izmena:
AirPlay je za AppleTv...
Tebi treba opcija Cast za ChromeCast...
Za početak vidi da li ti Google Chrome vidi ChromeCast,koji si pre svega toga konfigurisao na tvoju mrežu

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ovaj Airplay me stalno nešto zeza za codec-e, te nema ovo te nema ono,instalirao sam K-lite codec pack,
ali juče mi traži neki E-AC3 , probao sam da guglam, neke kodeke instalirao uključujući i VLC ali ništa, posle pola sata sam izgubio živce.
Jel neko imao nešto slično?

Meni isto traži AC3 codec, neće da castuje ništa.Preko Chroma ide cast YT,preko telefona isto.Airflow neće:mad:
 
Zaobidjite MKV fajlove, ova beta se ne snalazi sa njima jer i kad instaliras VLC i K-Lite mega codecs pack opet ih ne vidi.

Garantovano bi radilo ako se pogodi folder odakle vuce kodeke ali nisam isprobavao, tad castujem ekran preko Google Chrome.

Zato je beta jmbg, sve to radi na placenoj verziji :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pisao sam vec pre nekoliko postova, za bilo sta sa prevodom je najbolja varijanta.
 
Ljudi, čitao sam temu, pa mi se čini da nije kod svakoga ista situacija. Kakav je CC 2 sa puštanjem eona, kakav je kvalitet slike, koči li, i kako funkcionišu ostale stvari: YT, terarrium, popcorn.... Imaju li prevod? Da li funkcioniše puštanje kodija onako kako je objašnjeno na YT? Pre svega da li eon funkcioniše normalno i sa 720p slikom?
 
Nazad
Vrh Dno