Šta je novo?

Google Chromecast

Moguće da ti računar transkoduje. Ja puštam sa QNAPa i on ne može to da postigne u realnom vremenu. Pusti par sekundi, pa zastane i sve tako redom.
 
Airflow (64-bit) podešavanja:
 

Prilozi

  • 2017-11-05_074950.jpg
    2017-11-05_074950.jpg
    97.3 KB · Pregleda: 383
Razmišljao sam da li da kupim CC2 ili Ultra, i nekako zaključim da je jedina razlika u LAN portu i podršci za 4K. Pošto je razlika u ceni dva puta, odlučim se za CC2. Međutim, sad ukapirah i najvažniju stvar. Za razliku od CC2, Ultra ima podršku za h265. Hoću samo da upozorim ostale da pažljivo čitaju :)

Više se isplati uzeti Mibox3 international verziju jer za 60$ imaš čistokrvni Android TV koji u sebi ima Google Cast, možeš da instaliraš Kodi, podržava 4k i h265, itd.
 
^ Jel probao neko EON aplikaciju na Mi Box 3? Gde je najpovoljnije uzeti ga, na AliExpress?
 
Mi box je 70 a ne 60$ i cena je prilično jednaka svuda razlikuje se u plafon 3$

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel zna neko rešenje za ovu situaciju?
Obično mi to ne pravi problem, samo pređem na sledeći link ali sad je samo jedan u FHD-u.
Pogledajte prilog 239900

Da odgovorim sebi (i drugima), nije do h265 tj nije taj kodek uopste u pitanju vec neka druga ogranicenja, moguce je gledati preko AllCast i LocalCast (Terrarium je u pitanju). Ovaj drugi ima mogucnos ubacivanja titlova pretragom preko Opensubtitles ili sa unutrasnje memorije.
 
podsetime kolega sinoc u drugoj temi na Stremio program..i sinoc ga opet malo koristio....odlicno saradjuje i sa ChromeCast....:)
 
ja gledam 5 sezonu The Black List,nema da trzne...verovatno vuce od Carlosa...
 
Cemu ovaj adapter kad svako ima wifi u kuci/stanu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako nemaš 5 GHz WiFi, može da bude velikih problema. Komšijskih mreža koliko hoćeš, međusobno ometanje...
Kad god može žica, treba da se koristi.
 
Naravno, uvek kabl ako ima mogućnost za te statične uređaje, telefon već glupo :)
Ja sam ga dobio uz chromecast ultra, uz njega ide default taj lan adapter. Ali sam ga stavio onda na chromecast audio koji svakodnevno koristim, tako da ako nekoga zanima, kompatibilan je sa audio-om.

Ima jedan detalj, da kada ga povežete putem tog lan adaptera nikako ne znate da li je prestao da koristi wifi i prebacio se na kabl, mora u ruteru da se pogleda koja je mac adresa konektovanog chromecasta, drugačija je naravno za wifi ili kabl, pa da budete sigurni. Ima uputstvo da se nadje šta je šta.
 
Do sada sam mob/tablet povezivao sa tv-om koristeći već implementirane opcije screen mirroring (sony bravia) i smart view (droid). Ali, bilo je dosta seckanja i artefakata (video materijal, h264/265), posebno sa tableta. TV se konektovao na 2.4 GHz (drugacije i ne moze), a mob/tablet sam probao i na 2.4 i na 5GHz, ali je situacija bila slicna.

Sta ocekivati od CC u tom pogledu (video i eon)?
 
Meni savršeno radi ono default 2.4ghz, plus ima nekih uređaja koji nesmetano koriste WiFi ili net.. Sve ok super..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Do sada sam mob/tablet povezivao sa tv-om koristeći već implementirane opcije screen mirroring (sony bravia) i smart view (droid). Ali, bilo je dosta seckanja i artefakata (video materijal, h264/265), posebno sa tableta. TV se konektovao na 2.4 GHz (drugacije i ne moze), a mob/tablet sam probao i na 2.4 i na 5GHz, ali je situacija bila slicna.

Sta ocekivati od CC u tom pogledu (video i eon)?

Kada se radi screen mirroring telefon mora da radi screen capture a potom encode video u real time sto je izazov za racunare a ne telefon :)
Kada koristis chromecast i npr youtube telefon ne radi mirroring vec salje link do sadrzaja (da banalizujem) chromecastu koji onda taj sadrzaj vuce sa neta i samo renderuje video.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
YT i EON sevaju bez greske. Online filmovi takodje nego je sve vise filmova na Terrariumu koji izbacuju onu poruku da CC ne moze (zbog necega) da ih vuce ili jednostavno nece da pocnu iz nekog drugog razloga. I dalje preporuka za kupovinu, samo da sada kupujem ipak bih uzeo 4K verziju (Lan i h265).

Jel neko provalio Stremio, TeaTV, ShowBox i slicne app, da li rade po principu Terrariuma i YT tj samo zadaju adresu odakle CC da vuce video ili oni skidaju video i salju ga nakdnadno na CC. Primecujem da ponekad (ili uvek) prze bateriju na telefonu. Takodje, rekao bih, da video prestane posle par minuta skidanja telefona sa neta a opet cini mi se da nekad ne!? Ako neko zna ili ga ne mrzi da se time pozabavi...
 
Poslednja izmena:
Verovatno cc ne podržava taj format koji pokušavaš da pustiš.
Samo izaberi neki drugi link u terrariumu..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kada se radi screen mirroring telefon mora da radi screen capture a potom encode video u real time sto je izazov za racunare a ne telefon :)
Kada koristis chromecast i npr youtube telefon ne radi mirroring vec salje link do sadrzaja (da banalizujem) chromecastu koji onda taj sadrzaj vuce sa neta i samo renderuje video.


Sent from my iPhone using Tapatalk

YT je za mene tercijaran:) Primarno me zanima EON, za koji milko napisa da radi dobro i offline video. Tako da mi je zapravo najvažnije da li će u tom pogledu veza PC-CC(TV) i mob-CC(TV) biti efikasnija od opcije smart view (droid)-Miracast na TV.
 
EON u potpunosti podržava CC. Znači ne radi telefon mirroring već mu samo zadaje adresu signala.
 
Dobro, ali sve mi okolišate oko offline videa... :) Hoće li tu biti problema?
 
To sam samo par puta probao. Uvek je radilo bez greške. Probaću večeras ponovo sa većim fajlovima.
 
Radi cast offline videa naravno, sa kompa preko AirFlow-a najbolje, sa telefona ja sam koristio Solid za te namene..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ne znam za kindle, ali chromecast odlučno radi. Podržava HBO go, Netflix, deezer, Spotify, YouTube i tunein, barem ga ja za to koristim i odlično se pokazao.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
HBO go, Netflix, YouTube. Ova tri su mi najinteresantnija, chromecast znači završava posao. Hvala na odgovoru.
 
Da li HBO go, Netflix, Deezer podrazumevaju premium naloge da bi funkcionisali?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Verovatno cc ne podržava taj format koji pokušavaš da pustiš.
Samo izaberi neki drugi link u terrariumu..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Može i da instalira allcast ili neku sličnu aplikaciju, pa samo u terrariumu na određenom linku izabere play with - allcast.
 
Ja koliko znam HBO go i Netflix možeš koristiti samo ukoliko imaš premium nalog, što se tiče DEZZERa njega možeš bez ali imaš neke reklame između pesama

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno