Šta je novo?

Nezavisne igre u razvoju (crowdfunding, kickstarter, indiegogo)

lol
Ni taj "duhovni nastavak starih PC klasika :d" nije ni blizu gotov, a bivši članovi ekipe koja radi na njemu oformili novi tim i traže pare za drugi "duhovni nastavak starog PC klasika :d".
Ovo je legendarno.:D

Dobili ljudi nogu od starog drugara, nema se posla ovo ono. Mada mislim da ce pre oni ovo njihovo da prebace u polu-igrivo stanje nego sto li ce Star Citizen "zvanicno" izaci. Za sada nemaju megalomanskih pretenzija sto je veliki plus.
 
Na žalost, mene nimalo ne privlači ovaj njihov naslov :(
Planirao sam da ih podržim ali ipak sam odustao kada sam video trejler...
 
Živ je RARE umro nije, dok je Kickstartera i nostalgije. Milion funti za 24 časa, videćemo dokle će dogurati.



Yooka-Laylee @ Kickstarter
 
Fenomenalno deluje igra, iako me malo zamaraju Diablo style aRPG. Sad su na oko 25%, mislim da će uspeti.

Još malo nostalgije:

Bloodstained: Ritual of the Night @ Kickstarter

bloodstained-ritual-of-the-night-656x615.jpg


Nova igra jednog od kreatora Castlevania serijala, na papiru obećava a ja sam veliki fan Castlevania igara. Međutim, duhovni naslednik Megamana koji izlazi na jesen deluje kao cash grab, tako da oprez sa Japancima na Kickstarteru.
 
Poslednja izmena:
Steel Assault

Sidecrolling platforma sa arcade pristupom dizajnu.


Oficijelni sajt
Kickstarter
Greenlight


newTitle.gif
intro.gif


currentProgress.gif
trainSimulator.gif




An arcade-style game. What that means is: tight length, tight design, and high difficulty.

Multiple difficulty modes, from Expert (the hardest mode, which the game will be initially designed around) down to Novice mode (which most people will be able to beat).

You have one life, and there are no levels per se. Instead, the game will be one unbroken "shot" from start to finish, beginning when the player is dropped off in the first level (or last checkpoint, on lower difficulties) and ending when he/she either dies or defeats the last boss. (Remember how Sonic 3 & Knuckles had Act 1 and Act 2 levels seamlessly connected? Now extend that to an entire game.)

"Flow" is extremely important to us in designing Steel Assault. Many modern 2D platformers take the route of "bite-sized" design: hundreds of levels or checkpoints, each less than a minute long, and with infinite lives. But while "bite-sized" design is now a popular paradigm for platformers, we believe that this design choice severely limits a game's flow and tension, and (even more importantly) player immersion in a game's atmosphere and world

Fundamentally, we believe that retro styles should be an invitation for developers to push the limitations, not an excuse to fall back on them. We don't have any nostalgic pretenses or axes to grind with modern videogames, and we're not trying to sell you some tired rhetoric about "the good old days". We just want to make a kickass 2D action game.


Napisali su i style guide o praćenju i izbegavanju NES hardverskih ograničenja:

92287490b81786df2e2e7f6c6408a34f_large.PNG
 


Perception @ Kickstarter

Crafted by a team of veteran PC and console developers (BioShock, BioShock Infinite, Dead Space), Perception offers a bold and fresh take on first person narrative games.

"See" using echolocation. Every sound creates a visual.
Engage in a deadly game of hide and seek with relentless enemies, including The Presence.
Trigger radical change at the Estate at Echo Bluff each time you solve its mysteries.
Travel back through history to exorcise your own nightmares.
 
Poslednja izmena:
Ovaj projekat šalje jako lošu poruku, pre svega zato što iza njega stoji veći izdavač koji je obećao da će "obezbediti" 90% budžeta ako Kickstarter prođe. Drugim rečima iskoristili su Kickstarter (ma šta oni govorili) kao marketing/pr mašineriju za svoj naslov, a ne zato što su im bile potrebne pare za projekat.

Kao što je već objašnjeno ovde:
https://www.polygon.com/2015/5/19/8624665/big-indie-kickstarters-are-killing-actual-indies
 
ako se ne varam, frontier development je kickstarterom prikupio oko milion i po funti i na njih uložio još sedam u razvoj elite: dangerous.

svi na neki način iskorišćavaju kickstarter, on tome i služi.
 
Ovaj projekat šalje jako lošu poruku, pre svega zato što iza njega stoji veći izdavač koji je obećao da će "obezbediti" 90% budžeta ako Kickstarter prođe. Drugim rečima iskoristili su Kickstarter (ma šta oni govorili) kao marketing/pr mašineriju za svoj naslov, a ne zato što su im bile potrebne pare za projekat.

Kao što je već objašnjeno ovde:
https://www.polygon.com/2015/5/19/8624665/big-indie-kickstarters-are-killing-actual-indies

Našao si pravo vreme da se žališ, samo nekoliko dana kasnije se desio presedan koji je mnogo gori od toga na šta se ti žališ. Jutros po našem vremenu Sony je na E3 izašao sa KICKSTARTER NAJAVOM ZA SHENMUE 3, igra koju oni očigledno ko-finansiraju jer je PS4 konzolna ekskluziva (izlazi i za PC). Od prezentacije do dostizanja cilja je prošlo svega nekoliko sati, bukvalno su dobijali oko par hiljada dolara u sekundi. Cilj od dva miliona dolara je već prevaziđen.

Ovo je ozbiljan udarac na integritet Kickstartera, iskreno nisam očekivao od Sonija da se odluči na ovakav korak (pre bih to očekivao od EA, Ubi, Activision trojke). Sa druge strane, ovo i ima i pozitivnu notu jer da nije bilo Kickstarter kampanje Shenmue 3 verovatno ne bi izašao za PC već bi ostao PS4 ekskluziva. Radi se o klasičnoj uceni igrača, ali ako već ima voljnih da bacaju pare ja nemam ništa protiv da Sony ovaj recept primeni i na druge PS4 ekskluzive. Neka plate igrači PC verziju nekoliko miliona ako su voljni, meni je to plus.



Shenmue 3 by Ys Net @ Kickstarter

Inače Shenmue 3 je igra koju su Xbox gejmeri najviše očekivali da bude najavljena na Microsoft konferenciji za Xbox One. Koja ironija.
 
Poslednja izmena:
eh te zle megakorporacije... vrati se Case, sve ti je oprošteno (i ponesi neku tabletu brazilskog dex-a)
 
Neka plate igrači PC verziju nekoliko miliona ako su voljni, meni je to plus.
Teško da je većina onog novca došla od PC igrača. Nijedan od prethodnih delova nije bio na PC-u, koliko vidim nikome pre ovoga nije bilo na kraj pameti da će igra doći i na PC ako stvarno bude najavljena.

Enivej, Sony nastavlja da pravi previše sluzave poteze. Sreća pa imaju dosta fanatične fanbojeve i izgradili su prilično pozitivnu sliku o sebi u javnosti, Valve-style, tako da im se prašta ono zbog čega bi neke druge kompanije bile epski popljuvane.
 
Poslednja izmena:
Tačno tako, imaju kredita za izvoz. Dok Microsoft je na nuli što se reputacije tiče što je dovelo do toga da Phil Spencer mora da se blamira na PC Gejming Konferenciji i širi nadu među PC igračima kako će jednog dana Xbox igre stizati i na Windows istog dana.
 
Tek je to fejl ako misle da povrate reputaciju među "core" PC igračima. PC publika ne želi konzolne igre u većoj rezoluciji/fpsu/AA već prave PC-ass igre. Portovi mogu da dođu eventualno kao šlag a ne kao cela torta. Nastavci Age of Empires, MechWarrior, Black & White, Crimson Skies, Starlancer, Midtown Madness, FS i drugi, ili novi IPovi tog kalibra. Dok se to ne desi GTFO Microsoft.
 
[YOUTUBE]2ZD36dCy8L8[/YOUTUBE]
 


Izgleda sve bolje i bolje.
 
Par interesantnih projekata na Kickstarteru, sasvim ocekivano oba se baziraju na Unreal Engine 4.

Novi nastavak Aquanox serijala od pre deset i kusur godina. Nekada je taj serijal vazio za graficki jaku naprednu igru i tada je bio aktuelan benchmark zvani Aquamark (ko se jos seca toga).



Aquanox Deep Descent @ Kickstarter

-

Od kreatora najbolje mobilne igre pre ere smartfona (ako izuzmemo klasike poput zmijice) Galaxy on Fire, stize nova igra. Totalna space arkada, u stilu Freelancera. Mis i tastatura osnovni kontroleri a sama igra ce biti roguelike tipa.



EVERSPACE @ Kickstarter
 
Poslednja izmena:
Backovao sam Everspace samo tako. Što bi Kicstarter rekao, woohoo - you have a great taste!


P.S. Aquanox je ako se dobro sećam bio ilustracija mogućnosti GeForce 3 čipa, mislim da je koristila igra i neke specijalne funkcije...
 
Everspace stvarno izgleda super, hvala na linku :)
Lično bih radije igrao nešto sa jakom pričom, neki freespace novi ali možda ovaj koncept njihov bude dobar, videćemo.
 
Fina vest za Aquanox, lepo sam se nadjuskao te igre, graficki je jako dobro to izgledalo tad.
 
 
Ne znam da li je neko ispratio ali Subnautica (posle duzeg vremena u EA-u) i Northgard izlaze konacno u full verzijama. Prva sada krajem januara, druga krajem februara. Subnautica je dobre 2-3 godine bila u EA-u i cak se ocekivalo da nece biti nista od iste.
Obe ce imati skok u ceni ovih dana.



 
Nazad
Vrh Dno