Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Sad sam proverio opet, imam malo ispod 620 MB koje mogu potrositi do 18.07. Sad za vikend mozda opet idem na Dunav, pa dopunim jos 100 dinara i uplatim, i trebalo bi da imam preko 1 GB koje cu moci da koristim od dana dopune ddo +7 dana.

Mozes da probas, kupi karticu, tamo valjda ima de dopunis, Dopuni odmah 200 i probaj odmah da aktiviras duplo .... pa ako zatreba jos, lako dopunis ...

Ovamo na dunavu mi bilo oko 2 download i 1 upload, a ovde u PO kuci, na par kilometra od centra, 3/2 ....

Evo, jos je nisam ni izvadio iz Andrioida, glavni vbroj mi i dalje u Nokia1600 za pozive i SMS, a ovde samo net arcim .... duze mi i baterija tako graje, a na onom ne brinem, po 7 dana mi traje ....

Extra onda! :) Ma imam ovamo dopuniti i grad mi na par minuta kolima samo je fora sto tu gde idem to je kao iznad grada naselje a planine sa obe strane ono telenor jedva da ima signala, nadam se da je mts nesto bolji pa da cu barem moci 512 kb/s da izvucem, zadovolji bi se i tim. Prosle god uzmem telenorov net jos imaju na sajtu kao mapu pokrivenosti i gledao bas tu gde idem kao pokriveno brzim netom, otisao tamo ono doslo mi da polupam taj modem veza puca nmz ni 20 kb/s da izvuce .....
 
U, onda je MTS jeftiniji dista ... 100 din 7 dana 500 MB + unlimited ..

Je l' ovo važi za bilo koju pripejd karticu, ili je vezano za neku od ranijih promocija? Ako sada kupim pripejd karticu, da li ću moći da aktiviram ovo? I kako se aktivira? *100# i onda dalje, ili se šalje poruka? Nema nigde na mts sajtu.
 
Da li iko vidi gde je ovde ta "besplatna" aktivacija? Prvo sms koji kaže

attachment.php


A kad se ode na *100# i Uzmi internet sve košta i nema ništa besplatno da se aktivira

attachment.php

Ne ulazim u to da li na njihovom sajtu ili na nekoj oglasnoj tabli negde u Zanzibaru piše neko obaveštenje, već se vodim samo onim što piše u pristigloj poruci.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pominjao sam već da je među ponudama kod mene bila i "Uzmi Internet besplatno 7 dana". Aktivirao sam je, stvarno je bilo besplatno, i utrošio oko 150 MB (od 500), jer sam trošio samo onda kada nemam wifi. Pred istek tih 7 dana, ova opcija se ponovo pojavila. Dakle opet sam aktivirao besplatno 7 dana! Ne znam da li to ima veze što umereno trošim Internet ili...
 
Negde sam procitao da se dva puta dobija da se aktivira besplatno.
 
Negde sam procitao da se dva puta dobija da se aktivira besplatno.

Kad mu istekne druga "Uzmi sve besplatno" promocija može slobodno da baci karticu u smeće jer ne postoji više 'Uzmi sve" varijanta. MTS pripejd bi mu se isplatio samo ako telefon koristi isključivo za Internet.
 
To za tebe, za normalne ljude ima opet smisla.
Necu ni da pokusavam da objasnim, nema smisla gubiti vreme.
 
Isplati se u varijanti ako koristiš isključivo jednu uslugu, ili samo SMS, ili samo pozive u mreži, ili samo Internet.
Evo jednog primera (kod nekih korisnika su 10x i 100x ponude za SMS i minute u mreži dosta skuplje od ovih):

Uzmi minute:

1. Uzmi 100x više: Za 170 dinara dobijaš 17000 din. kredita za razgovore u mts mreži koji važe 7 dana. Uspostava veze se ne naplaćuje.
2. Uzmi 10x više: Za 150 dinara dobijaš 1500 din. za razgovore u mts mreži koji važe 7 dana. Uspostava veze se ne naplaćuje.

Uzmi poruke:

1. Uzmi 100x više: Za 130 dinara dobijaš 13000 din. za SMS poruke ka svim mrežama u domaćem saobraćaju koje važe 7 dana.
1. Uzmi 10x više: Za 110 dinara dobijaš 1100 din. za SMS poruke ka svim mrežama u domaćem saobraćaju koje važe 7 dana.

Uzmi Internet:

1. Internet 7 dana (100 din.): Za 100 din. dobijaš neograničeni Internet (500MB po maksimalnoj brzini) u domaćem saobraćaju koji važi 7 dana.
2. Internet 7 dana (50 din.): Za 50 din. dobijaš neograničeni Internet (100MB po maksimalnoj brzini) u domaćem saobraćaju koji važi 7 dana.
3. Internet 1 dan (25 din.): Za 25 din. dobijaš neograničeni Internet (50MB po maksimalnoj brzini) u domaćem saobraćaju koji važi 7 dana.

Kad bih hteo mesečno sve (ponude 10x više i Internet 7 dana 50MB), to bi izgledalo ovako:
minuti: 4 * 150 = 600 dinara
poruke: 4 * 110 = 440 dinara
Internet: 4* 50 = 200 dinara

Kad se sve ovo sabere, dobija se cifra od 1240 dinara mesečno.

Kad bih hteo minute u mreži i Internet (50MB nedeljno), to bi bilo 600 + 200 = 800 dinara mesečno.
Kad bih hteo SMS i minute u mreži, to bi bilo: 440 + 600 = 1040 dinara mesečno.
Kad bih hteo SMS i Internet (50MB nedeljno), to bi bilo: 440 + 200 = 640 dinara mesečno.

Ovako to izgleda na Telenor Play+ pripejd paketu:

HIT: 200 minuta u Telenor mreži + 300 SMS poruka u nacionalnom saobraćaju + 100 MB
Cena: 150 din

MEGAHIT: 400 minuta u Telenor mreži + 600 SMS poruka u nacionalnom saobraćaju + 100 MB
Cena: 200 din

Dakle, za 600 (4*150) dinara mesečno dobijam: 800 (4*200) minuta u mreži, 1200 (4*300) SMS poruka i 400 (4*100) MB
Za 800 dinara mesečno dobijam: 1600 minuta u mreži, 2400 SMS poruka i 400 MB.

Da vidimo šta kaže Vip:

Opcija 1: 50 minuta ka svim mrežama, 500 minuta u Vip mreži, 500 SMS ka svim mrežama, 50 MB i dodatnih 1000 SMS ka svim mrežama, u trajanju od 7 dana, po ceni od 200 dinara.

Opcija 2: 150 minuta ka svim mrežama, 1500 minuta u Vip mreži, 1500 SMS ka svim mrežama, 150 MB i dodatnih 1000 SMS ka svim mrežama, u trajanju od 30 dana, po ceni od 500 dinara.

Ja zaista ne znam ko ovde nije normalan?!
 
Poslednja izmena:
Kad mu istekne druga "Uzmi sve besplatno" promocija može slobodno da baci karticu u smeće jer ne postoji više 'Uzmi sve" varijanta. MTS pripejd bi mu se isplatio samo ako telefon koristi isključivo za Internet.

Ovu prepaid karticu koristim vise od 13 godina, to mi je glavna i jedina kartica. Zovem i saljem poruke samo kad je neophodno, tako da ne trosim mnogo na te dve stavke (doduse, ovo zadnje poskupljenje mi je malo zabiberilo racun :) ). A Internet mi je dakako najbitniji.
 
Ovu prepaid karticu koristim vise od 13 godina, to mi je glavna i jedina kartica. Zovem i saljem poruke samo kad je neophodno, tako da ne trosim mnogo na te dve stavke (doduse, ovo zadnje poskupljenje mi je malo zabiberilo racun :) ). A Internet mi je dakako najbitniji.

Ako ti je Internet broj 1, onda ok :)
 
Dopunio sam juce jos 100 dinara, i dobio jos 500 mega i 7 dana. Kad proverim stanje, izadje 1.1 GB .... znaci, sabiraju i dqlje.. ... sad vec mogu i DIVX film da skinem ...
 
A jel' si imao ti bese 2x besplatno da dodas net?
 
Nisam..... ovo je kartica aktivna od ranije, nije nova bila, ako ima veze neke ... sva tri puta sam dao po 100 dinara...
 
Vec sedam godina sam verni prepaid korisnik MTS-a, bio sam 4 godine na tipi tarifi, al' kao sto vidite ona je ukinuta pa mi se trosak SMS-a udvostrucio. Nisam preterano zahtevan korisnik u smislu da trosim mnogo minuta i poruka, a internet ne koristim. Pa da pitam ljude koji su probali cari ovog jedinstvenog tarifnog sistema, sta mi se najvise isplati? Da koristim stalno ove dodatke (posto mi je jeftinije nego sve po tarifi) ili ima neki povoljniji prepaid kod drugog operatera, nisam vise pametan...
I jos me zanima kako ovi iz MTS-a prave razliku u dodacima kod razlicitih prepaid korisnika? Npr meni su dodaci recimo 10x je 50din (500 bonus kredita) a 100x je 70din (7000 bonus kredita), a na drugim brojevima su recimo po 170 ili 200 dinara isl...
 
Kod prepaid ponude nista nije konzistentno tj.sve je podlozno promeni.
Dalje, nisi naveo sta je tebi konkretno potrebno, zbog tipi tarife zakljucujem da su ti poruke prioritet tako da bi ti verovatno odgovaralo VIP Super za 200din mesecno:

Vip Super
U okviru Vip Super opcije korisnik može za 200 dinara da kupi 6000 minuta u Vip mrezi, 6000 SMS ka svim mrezama i 60MB koji vaze 30 dana u nacionalnom saobracaju. Kupovina je moguća slanjem “?” na kratak kod 2066. Ukoliko korisnik potvrdi da želi da izvrši kupovinu, njegov prepaid račun će se umanjiti za 200 dinara.
 
Opaaa, pa ovo je extra, doduse samo minuti u VIP-u ali poruka kol'ko 'ocu
Ako budem menjao operatera, sigurno idem u VIP
 
Samo VIP ima prepaid gde ima minuta ka svim mrezama - VIPZaSve. Isplativiji od svih postpaid-a cak u tom cenovnom segmentu (i nize, a u slucaju Telenora i vise) - ako izuzmemo razne promocije i popuste za postpaid koje traze ugovor.
 
VipZaSve je vec ozbiljna ponuda :).

150 minuta ka svim mrežama, 1500 minuta u Vip mreži, 1500 SMS ka svim mrežama, 150 MB i dodatnih 1000 SMS ka svim mrežama, u trajanju od 30 dana, po ceni od 500 dinara.
 
A da li se ovde naplacuje uspostava veze?
 
Dok si u paketu nema uspostave veze. Kao na postpaidu.
 
Više je nego očigledno da su se ova tri opetera dogovorili oko cena i sada nas deru gde stignu, a niko ništa ne preduzima!
Ovo je sada kao da imamo jednog operatera! Preostalo je samo da nam naplaćuju i pozive za koje nije uspostavljena veza, katastrofa!
Mogli bi da naplaćuju i koliko puta je telefon zvonio, ono jedno zvono, jedan dinar.
A obmanjuju korisnike na svakom koraku i tu niko ništa ne preduzima!
 
uvek je tako i bilo i uvek ce tako i biti.Od mene dobijaju oko 1500 dinara mesecno i zdravo
 
Sve si nam rekao :) Za prepaid 1500???? Ili mislis postpaid i ne das ni dinar preko paketa?:)
 
po cemu se tih 'dodatnih' 1000sms razlikuje od 1500sms koji se dobijaju u VipZaSve?
 
^ Verovatno se dobiju tek kada se ispucaju svi minuti i poruke i megabajti. Ili samo osnovne poruke.
 
Više je nego očigledno da su se ova tri opetera dogovorili oko cena i sada nas deru gde stignu, a niko ništa ne preduzima!
Ovo je sada kao da imamo jednog operatera! Preostalo je samo da nam naplaćuju i pozive za koje nije uspostavljena veza, katastrofa!
Mogli bi da naplaćuju i koliko puta je telefon zvonio, ono jedno zvono, jedan dinar.
A obmanjuju korisnike na svakom koraku i tu niko ništa ne preduzima!


To je vrlo ocigledno ponasanje telekomunikacionih kompanija. Razlog jeste sto ova grana ima status prirodnog monopola, i sve osobine tog trzisnog poretka...
 
MTS pripejd: ako se 3 meseca uopšte ne koristi data usluga na broju, ponovo će 2x biti ponuđeno Uzmi Internet besplatno (7 dana, 500MB). Zanimljivo!
 
Sada i zvanicno, paketi dodatnih megabajta za VIP prepaid korisnike:


VIPsajt

untitled.png


VIPsajt
 
Poslednja izmena:
Samo napomena, ipak treba brinuti o kreditu :)

Internet nakon potrosenih MB se naplacuje.
 
Nazad
Vrh Dno