Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Meni je zet pricao da jos pre X godina u Ktaliji imali te opcije , nista ugovori , prepaid, i cak i telefon uz prepaid moe da e lupi
 
Meni je zet pricao da jos pre X godina u Ktaliji imali te opcije , nista ugovori , prepaid, i cak i telefon uz prepaid moe da e lupi

moglo je i kod nas, kad je dosao VIP, bilo je kupis telefon i za svaku dopunu dobijes bonus 250 dinara kredita, pa ti vrate cenu telefona na kraju... (2500)
 
Ali to su sve neki sitniji telefoncic uz prepaid.
VIPZaSve i nije skuplji od postpaid-a ako se ne uzimaju u obzir ugovori.
Mix400/MixNetS: 100 minuta, bez/sa netom, 400/660RSD.
Telenor PiS100: 100 minuta, bez neta 600RSD.
VIP Standard 100/Smart150: 100 minuta/150 smartova, 590RSD.
A VIPZaSve za 400RSD da 100 minuta, poruka dovoljno i nesto neta pride. Za 500 da i bolje od MixNetS-a mozda.

Tako da bez ugovora, tj. bez popusta na postpaid pretplatu, cak je i isplativ u tom segmentu.
 
Da li postoji neki internet dodatak za VIP prepaid ?
 
Pa ostali su UZMI dodaci. To sto nisu isti ne znaci da ih nema.
Dosta vise o tome kako je samo MTS/VIP prevarant, kad Telenor otvoreno povecava svima pakete kroz "optimizaciju". Pored njih - MTS/VIP su zlatni.
 
Sastavni deo Moj Prepaid tarife != promocija. Dakle, ukinuli su sastavni deo Moj Prepaid tarife i uveli su sad nekakve nazovi promocije (Uzmi dodatke koje sad nazivaju PROMOCIJOM).
Šta ima sad na ovom linku sa slike?

http://www.mts.telekom.rs/index.php/uzmi-dodaci.html

Na ovom linku su bili Uzmi dodaci sa svim karakteristikama i cenama.

Ljude su NASILNO prebacili na tarifu Moj Prepaid i ukinuli su, između ostalog, Tipi tarifu gde je cena SMS poruke bila 2.80 dinara.
Telenor ima prepaid paket Poruke gde je cena SMS-a 2.90 dinara. Telenor ima SMS dodatke koji traju 30 dana. Telenor ima prepaid dodatak za međunarodne razgovore. Telenor ima Play+ prepaid paket gde dodaci koštaju 150 i 200 dinara koji sadrže minute u mreži, nacionalni SMS i 100MB Interneta i koji traju 7 dana.
Vip ima ponudu VipZaSve gde, pored minuta u mreži, nacionalnog SMS-a i Interneta postoje i minuti ka SVIM mrežama u Srbiji.

Ne opravdavam takozvane "optimizacije" ni u kom slučaju, ali je MTS je ovog puta stvarno preterao!
 
Jesi uplatio vise kredita samo zbog UZMI dodataka? Ako jesi trazi raskid i povracaj.
Inace, setaj slobodno u Telenor postpaid gde znas da te j*** za minute, znas da placas vise za isto saobracaja i znas da ce ti ubaciti veci paket ako imas ugovor.
 
Prosle nedelje sam poslednji put uplatio i tad sam aktivirao UZMI sve koji je istekao. Na toj kartici, nema više kredita i koristim je samo za dolazne pozive u starom telefonu. U pitanju je kartica koja je sa Telenor mreže prebačena u MTS SAMO ZBOG UZMI SVE dodatka. 2.7. je izvršen prenos broja, tek 2.10. mogu da vratim broj u Telenor, takav je pravilnik, nažalost.
Kupio sam Telenor Prepaid karticu za 200 dinara, aktivirao je, prebacio je preko portala Dobre stvari na Prepaid Play+ tarifu i uživam.
 
Bilo bi korisno ali koliko znam nema za sada.
 
I u pripejd MTS tarifi Moj klub ukinuti F&F brojevi - bilo ih je više od 3! Nema nikakve razlike između Moj Pripejd i Moj klub, sem par besplatnih sajtova. Big fail.
 
Sada je Moj Klub i Vip prepaid bez promocija izjednačena tarifa potpuno...
 
Postoji jedna ostnovna tarifa a dodaci se kupuju na nedeljnom nivou. To sad svi furaju :).
 
Na moje pitanje da li VIP ima tarifne dodatke MB za prepaid kao da su me culi:
50 MB = 90,00 din
100 MB = 180,00 din
200MB = 360,00din
traju 30 dana.
 
U, onda je MTS jeftiniji dista ... 100 din 7 dana 500 MB + unlimited ..
 
Kako se aktiviraju?
Izaberi dodatni pripejd paket MB koji ti najvise odgovara: za kupovinu paketa od 50 MB po ceni od 90 din posalji 1, za kupovinu paketa od 100 MB po ceni od 180 din posalji 2, za kupovinu paketa od 200 MB po ceni od 360 din posalji 3. PDV je ukljucen u cenu. Kupljene MB mozes iskoristiti u narednih 30 dana od aktivacije u okviru nacionalnog saobracaja. Za vise info posalji ? ili pozovi 1234. Tvoj Vip!
 
Ti si nam dezurni isprobavac prepaid-a ovih dana :D

E, pa ovako .....
Ona prosla je aktivirana 3.08. prva ...
09.08 juce mi stigne SMS podsetnik da traje do 11.08.

Kasnije u toku dana mi stigne jos jedan SMS da me obavesti da sam potrosio 50 posto brzog saobracaja .....
Danas, posti vazi do sutra, reko, ajd da probam ....
I pazite sad ovo, USPELO je, dobio sam odmah obavestenje da je akrtivirano, i ladno mi je sistem SAbRAo megabajte, sad imam 700 i nesto megica ....

Imam screenshotove svega, samo sam sad na fonu, pa .....
 
^ Aktivirao si nov Net paket pre nego sto je istekao stari i nepotroseni MB-i su se preneli? Da li sam dobro razumeo? ;)
 
Da, Odlično si razumeo ...

Dan pre nego što mi ističe stari, aktivirao sam novi, i sabrali su preostale megabajte sa 500 novih .....

S tim što će verovatno stari da važe do večeras do 24.00 , koliko im je i rok ...

I da, nova traje 7 dana od dana aktivacije, a ne nastavljaju posle isteka stare, što smo u stvari i hteli ....
 
Nemoj da ih trosis dok ne prodje 24:00, bas da vidimo da li se separisu :)
 
De cu ih potrošim, vidiš da sam pola potrošio za 6 dana .... bukvalno samo mejlovi, TapaTalk, i Viber/Skype ....

Juče kad sam se zezao, video sam da ima 2 po 7 dana, od 50 i 100 dinara, s tim što onaj od 50 ima samo 100 MB fullspeed..
 
E, pa ... Danas je 12.08.

0na prva je isteklea, jel da?

A na *105# mi i dalje izbacuje 600ikusur megica.... :) :)

Sabrali.... Bas cu da ne trosim, da vidim hoce li biti tu do 18.08.
 
Pazi da to ne potrosis pa te zovu i kazu da ce ti to odbiti od sledece uplate kredita :-devil-:
 
:) :) :)

Mož me "uvate", to mi kartica totalno nebitna, bukvalno sam je ubacio ono pre 10 dana kad sam otišao na Dunav za vikend, i samo zbog neta.

Grickalica-option je uvek u opticaju.
 
:) :) :)

Mož me "uvate", to mi kartica totalno nebitna, bukvalno sam je ubacio ono pre 10 dana kad sam otišao na Dunav za vikend, i samo zbog neta.

Grickalica-option je uvek u opticaju.


Sad videh temu hvala tamo za info :) Reci mi samo jel ima neko ogranicenje sto se tice dodavanje na mesecnom nivou itd? Tipa da negde nesto pise kad se aktivira posto nemam ni jednu mts karticu da proverim, vidim da si ti uspeo 2x u tih 7 dana da aktiviram ako sam dobro procitao, ako ne uspem ostaje opcija da kupim 5-6 kartica :D sto mi je isto ok samo ako budem imao neta tamo gde idem.

p.s koja je brzina neta, jel bar 1-2mb? ili ono 64 kb/s itd?
 
Poslednja izmena:
Sad sam proverio opet, imam malo ispod 620 MB koje mogu potrositi do 18.07. Sad za vikend mozda opet idem na Dunav, pa dopunim jos 100 dinara i uplatim, i trebalo bi da imam preko 1 GB koje cu moci da koristim od dana dopune ddo +7 dana.

Mozes da probas, kupi karticu, tamo valjda ima de dopunis, Dopuni odmah 200 i probaj odmah da aktiviras duplo .... pa ako zatreba jos, lako dopunis ...

Ovamo na dunavu mi bilo oko 2 download i 1 upload, a ovde u PO kuci, na par kilometra od centra, 3/2 ....

Evo, jos je nisam ni izvadio iz Andrioida, glavni vbroj mi i dalje u Nokia1600 za pozive i SMS, a ovde samo net arcim .... duze mi i baterija tako graje, a na onom ne brinem, po 7 dana mi traje ....
 
Nazad
Vrh Dno