Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

koji je najjeftiniji jednokratni prepaid internet, a1 3gb uz dopunu od 200 dinara, yettel 2.6gb za 300 dinara, koje jos opcije ima?

btw sto je a1.rs websajt nedostupan celo jutro?
 
Jesu li neregistrovani pripejd brojevi samo oni koji nikad nisu bili na postpejdu? Hoću reći da li moram da idem da registrujem pripejd broj koji se već vodio na moje ime dok je bio na postpejdu?
Ako si bio na nekoj postpaid tarifi pa prešao na pripejd tvoj pripejd broj se vodi kao registrovan.
 
Ako si bio na nekoj postpaid tarifi pa prešao na pripejd tvoj pripejd broj se vodi kao registrovan.
U A1, mts i Globaltel da, u Yettel-u od 10.2.2024. (pre tog datuma su registracije brisane).
 
Yettel-u od 10.2.2024. (pre tog datuma su registracije brisane)
Za prebačene brojeve iz drugih mreža na Yettel prepaid i dalje brišu registracije. Ja sam preneo broj iz A1 u Yettel (koji je bio na ime mog oca u A1 i on je jelte morao da podnese zahtev). Nakon prenosa ja sam otišao i potpisao ugovor sa 50% na svoje ime.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Za prebačene brojeve iz drugih mreža na Yettel prepaid i dalje brišu registracije. Ja sam preneo broj iz A1 u Yettel (koji je bio na ime mog oca u A1 i on je jelte morao da podnese zahtev). Nakon prenosa ja sam otišao i potpisao ugovor sa 50% na svoje ime.
Sad ima smisla zašto mi je radnik tražio serijski broj A1 kartice i PUK1, da bi po prenosu u Yettel registrovao broj (u Moj Yettel se PUK kodovi kartice ne vide za neregistrovane brojeve i po tome znam da je Yettel posle prenosa registrovao broj).
 
Kako se ne vide puk kodovi, kod brata na kartici sa trafike se video puk kod u aplikaciji. Isto i kod mene na prenetom broju dok je bio na prepaidu.
 
Jel izvodljivo kupiti eSim u MTS-u, pripaid varijanta i uplaćivati dopune povremeno? Planiram da kupim klasičan sim zbog mesta koje posećujem gde ima samo mts signala, pa rekoh da nije jednostavnija varijanta sa eSim-om? I gde se kupuje, na trafici? Totalano sam neupućen u eSim, verovatno se i vidi po pitanju koje sam postavio :)
 

Može od nedavno i za pripejd
 
Ipak cu morati do poslovnice za detalje :)
 
Kako se ne vide puk kodovi, kod brata na kartici sa trafike se video puk kod u aplikaciji. Isto i kod mene na prenetom broju dok je bio na prepaidu.
Evo ne znam bogumi. 😏 Prvi ss je sa neregistrovane stare Mobtelove kartice, a drugi od tog prenetog 061 broja.
 

Prilozi

  • IMG_20240414_003512.png
    IMG_20240414_003512.png
    196.2 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20240414_003458.png
    IMG_20240414_003458.png
    163.2 KB · Pregleda: 40
Mislim da to nije do registracije, nego što ti nije uSIM (tj. 4G kartica) meni je bilo kao na tvom drugom screenshotu jelte, a provereno bez registracije :D
 
  • Like
Reagovanja: uji
da li moze nesto da se dobije od mts-a za prelazak iz druge mreze kod njih na prepaid?
 
@bgajic pre su imali običaj da zovu kad hoćeš da napustiš mts prepaid za postpaid ponude i pitaju šta ti je prioritet pa ponude Morava ili Zmaj tarifu sa manjim popustom ili dodatnim saobraćajem, ne sećam se. Koliko sam u toku, bilo je i članova foruma koje je mts jednostavno pustio da obave prenos dalje. Mišljenja sam da korisnički staž potencijalno ima uticaj na to.
Edit: Ustvari, postoji 100GB za prenos na postpaid uz ugovor na godinu ili dve:
Zmaj tarifa

Poklon net dobrodošlica


Ukoliko prenesete broj u mts mrežu i potpišete ugovor na 12/24 meseci za Zmaj tarifu, očekuje vas poklon net dobrodošlice: dobijate dodatnih 100 GB jednokratno, koje možete iskoristiti do kraja ugovorne obaveze
Ukoliko prenesete broj u mts mrežu i potpišete ugovor 12/24/36 meseci za tarifu Morava 150, Morava 300, Omorika 3, Omorika 8, Omorika 16 i/ili Zmaj, očekuje vas poklon net dobrodošlice: dobijate dodatnih 100 GB jednokratno, koje možete iskoristiti do kraja ugovorne obaveze.
Ova promotivna pogodnost prestaje da važi samo u slučaju da aktivirate uslugu 4 u BOX 4 ili 1 u BOX 3.
Promocija traje do 30. 04. 2024. godine.
Ako si očekivao kao 200GB u Globaltelu kada aktiviraš Freepaid pa obnavljaš gigabajte dodatkom od 5GB na 30 dana, tako nešto za mts ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Za sad u A1 i Yettel lično u poslovnicama ili kod partnera, Globaltelu u Makenzijevoj ili mts poslovnicama, eventualno pošiljkom sa povratnicom, a za mts mrežu je moguća video identifikacija kao za otvaranje Raiffeisen iRačuna (Addiko mRačuna, AIK Start, OTP i ProCredit računa).
Ako se ne varam, cini mi se da su najavljivali registraciju i putem sajta eUprave. Zna li neko vise o ovome.
 
Da pitam ovde. Valjda nije problem.
Da li postoji kod nas da se uzme neki Internet pripejd, da uplatis internet kad ti treba, tj kad istekne?
Nesto kao ovaj kucni net od Telenora . 100, 200 , 400 Gb . Mozda Globaltel?
 
 
Ponude koje je Yettel nudio korisnicima od 3000 minuta u mreži i 3 GB interneta, sa jednog dinara skočile su na 25 dinara.
 
Itekako je potrebna, jer sud može da odbaci tvrdnje da je određena osoba slala uznemirujuće poruke, pošto su dospele sa neregistrovanih brojeva i ako se to ne ožalbi na kontu toga što svaki uređaj ima svoj IMEI da se nesumnjivo utvrdi identitet okrivljenog, onda taj vinovnik ostaje oslobođen odgovornosti. U upravnim postupcima, obavezna registracija će sprečiti zloupotrebe.
 
Postoje servisi koji salju poruke pa i pozivaju sa broja po zelji. A i SIM/eSIM moze da se registruje na jednu osobu a da koristi druga, kao sto rade s vozilima, stanovima, firmama, itd. Moze i na falsifikovana dokumenta, itd.
 
Nazad
Vrh Dno