Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Da li su ti planovi s popustima dostupni samo preko aplikacije ili i preko *123#?
 
Ja imam dva broja koja su početkom marta prebačena na pripejd, na jednom sam aktivirao onaj mesečni plan koji je bio 900 RSD, a na drugom sam iskoristio taj mesečni plan 400 iz bonusa dobrodošlice. Ni na jednom ni na drugom nikakvih popusta nema, mislim da bukvalno nema pravila kome taj popust daju :D
 
Mozda ima veze sa stazom u mrezi, ja imam dva broja, od 2019. i imam popust na oba.
 
Mozda ima veze sa stazom u mrezi, ja imam dva broja, od 2019. i imam popust na oba.
Koje si prethodno pakete koristio. Mislim da je staž plus prethodno korišćeni odnosno ne korišćeni paketi. Ko nije ili najmanji koristio. Nista nije random. Random je samo namera koju je teško definisati ili izračunati. Sto ovde sumnjam da jeste. Verovatno je samo dva tri maks uslova za dodelu popusta. A dva su staž i mesečni planovi od ranije
 
Koje si prethodno pakete koristio. Mislim da je staž plus prethodno korišćeni odnosno ne korišćeni paketi. Ko nije ili najmanji koristio. Nista nije random. Random je samo namera koju je teško definisati ili izračunati. Sto ovde sumnjam da jeste. Verovatno je samo dva tri maks uslova za dodelu popusta. A dva su staž i mesečni planovi od ranije
Presao iz mts-a, prebacio oba broja sa postpejda, krajem 2019. tad jos u vip mrezi. Tad su bili mesecni planovi, koje ako aktiviras pre isteka prethodnog, prenosis nepotroseni sadrzaj, tako da se nakupi prilicno interneta. To su kasnije ukinuli, tako da sam koristio najmanji mesecni plan 400rsd uglavnom, kao i na drugom broju koji se koristi u porodici. Sad oba broja imaju popust do kraja godine za top i mega plan.
 
Nema veze ni staz, preneo broj pre 2019, a nemam popuste.
 
Sta si koristio do sada od mesecnih planova?
Mp600 uglavnom. Često ranije obnavljao plan (zbog neta) i uplaćivao roming dodatke itd. Nije mi važno što nemam popust, ok mi je plan koji nude za 800 kinti.
Imam dva broja na A1 prepaidu, oba broja oduvek imaju različite "nagrade" za dopunu kredita itd.
Verujem da logika oko popusta na MP postoji, samo nije baš nešto bazično, već više faktora utiče. A možda je i random :p
 
Vidim da je mts na sajtu objavio da je esim sada dostupan i za pripejd...

Da li to znači da eSIM može da se kupi kao u A1 ili mora da se kupuje obični SIM pa pravi zahtev za eSIM?
 
 
Cim puste 5G
 
Jel ovo u Rumuniji ima 5G, ili...?
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-05-16-46-03-516_com.google.android.apps.maps-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-05-16-46-03-516_com.google.android.apps.maps-edit.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 64
Ima svugde u Evropi osim u Srbiji*, Bosni, Moldaviji i Ukrajini.
* ima na Kosovu.
 
Mnogo me je interesovalo zasto pojedini A1 prepaid korisnici nemaju popust na Top i Mega plan.

Zvao sam ih danas, prve dve operaterke nisu znale razlog, ali mi je treca operaterka dala logican odgovor. Kaze da su planovi sa popustima dodeljeni onim korisnicima koji su tokom zadnja 3 meseca u kontinuitetu koristili MP 400.
 
Podrazumeva se da je automatski obnovljen, pošto sam naredne planove uplaćivao u razmacima od po nekoliko dana pa se to ne važi.
 
Mnogo me je interesovalo zasto pojedini A1 prepaid korisnici nemaju popust na Top i Mega plan.

Zvao sam ih danas, prve dve operaterke nisu znale razlog, ali mi je treca operaterka dala logican odgovor. Kaze da su planovi sa popustima dodeljeni onim korisnicima koji su tokom zadnja 3 meseca u kontinuitetu koristili MP 400.
Ne govori istinu ili ne zna!
Ne 3 meseca, nego od kako postoji plan 400 sam uplaćivao u kontinuitetu, pa ipak nisam dobio popust.
 
I registrivan mi je broj i dug staž.
Ništa tu nije verovatno, verovatnije da je da su nas "izvlačili" u bubnju kao loto.😉
E onda moguće da su sa ova tri faktora kao učesnici za određen broj korisnika. Ali izvan njih nisu ni ucestovali u dodeli. Ili je neki bag pa te preskočio
 
Mnogo me je interesovalo zasto pojedini A1 prepaid korisnici nemaju popust na Top i Mega plan.

Zvao sam ih danas, prve dve operaterke nisu znale razlog, ali mi je treca operaterka dala logican odgovor. Kaze da su planovi sa popustima dodeljeni onim korisnicima koji su tokom zadnja 3 meseca u kontinuitetu koristili MP 400.
Logika joj jača strana kao i pozicija na kojoj se nalazi.
Ja sam imao aktivan samo jedan plan od 400 u zadnjih 5 meseci pa sam dobio popust a supruga je stalno na MP600 i nije dobila popust. Znaci mene koji skoro nista ne trosim nagradili a nju koja stalno trosi nisu.
Dobra logika 🤦‍♂️
 
Sistem "ofrlje".

Ostaje li mesecni plan u pola cene ako se prenese broj?
 
Nazad
Vrh Dno