Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

ili u listi wifi mreza kad se povezes na rutwr ides na onaj tockic pored za podesavanja, pa prikazi vise,merena mreza i izaberes da bude Tretiraj kao da se meri (metered connection), trebalo bi da obustavi azuriranja i nepotrebne sinhronizacije
 
Koji mobilni operater ima najbolje mesečne pripejd dodatke? (Npr. Neograničeni minuti u mreži, 500minuta/SMS prema svima,3GB itd.)
 
Koji mobilni operater ima najbolje mesečne pripejd dodatke? (Npr. Neograničeni minuti u mreži, 500minuta/SMS prema svima,3GB itd.)
Trenutno A1 ima ponudu za prenešene brojeve do kraja godine, mesečni plan 400 i 600 upola cene 6 meseci od datuma prenosa.
mts takođe ima mesečni plan 400 i 600
a Globaltel uzbudljive kombinacije (minuti, poruke i gigabajti, a može i odvojeno) i Freepaid sa neograničenim minutima i porukama ka svima
 
Pa videosi ,ko ima stare kartice ima bolje ponude, ove nove kartice su katastrofa
Pa da znam sta su korisnici objavljivali ali mi ta kombinacija jedino znaci za neke sms ko danas retko i koristi ili neke GB sto mozes da napakujes ( jer ovde mozes socijalno da pricas neograniceno sa bezbroj korisnika u mrezi za 400 dinara ) + imas tih 100 minuta za sve druge mreze dodatno na to. I opet naravno konvecionalno gledajuci ko nije sacuvao onih 100 GB realno konvecionalno malo je saobracaja za net...
 
Pa da znam sta su korisnici objavljivali ali mi ta kombinacija jedino znaci za neke sms ko danas retko i koristi ili neke GB sto mozes da napakujes ( jer ovde mozes socijalno da pricas neograniceno sa bezbroj korisnika u mrezi za 400 dinara ) + imas tih 100 minuta za sve druge mreze dodatno na to. I opet naravno konvecionalno gledajuci ko nije sacuvao onih 100 GB realno konvecionalno malo je saobracaja za net...
Svako bira sta odgovara , moja porodica i prijatelji vecinom su Yetel . i zato moja unuka koristi ovo
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-10-31_22-19-53-523.jpg
    viber_slika_2023-10-31_22-19-53-523.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 125
  • viber_slika_2023-10-31_22-19-53-652.jpg
    viber_slika_2023-10-31_22-19-53-652.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 69
  • viber_slika_2023-10-31_22-19-53-749.jpg
    viber_slika_2023-10-31_22-19-53-749.jpg
    66.6 KB · Pregleda: 102
Svako bira sta odgovara , moja porodica i prijatelji vecinom su Yetel . i zato moja unuka koristi ovo
U Srbiji nemas mnogo da biras, sva tri provajdera deru. Ja koristim 6 sim kartica, od toga 4 u pripejdu i stisli su se i da daju automatsku obnovu kredita. A saobracaj tek od 300Mb mesecno da i ne komentarisemo. U septembru sam bio u Italiji i evo na prilozenim slikama kako tamo izgleda prepaid ponuda, sa automatskom obnovom kredita. Ja zaista ne shvatam sta se dogadja u Srbiji i dokle ce nas provajderi pljackati i izivljavati se nad narodom.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230902_091603.jpg
    Screenshot_20230902_091603.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 73
  • IMG_20230902_083238.jpg
    IMG_20230902_083238.jpg
    113.9 KB · Pregleda: 87
U Srbiji nemas mnogo da biras, sva tri provajdera deru. Ja koristim 6 sim kartica, od toga 4 u pripejdu i stisli su se i da daju automatsku obnovu kredita. A saobracaj tek od 300Mb mesecno da i ne komentarisemo. U septembru sam bio u Italiji i evo na prilozenim slikama kako tamo izgleda prepaid ponuda, sa automatskom obnovom kredita. Ja zaista ne shvatam sta se dogadja u Srbiji i dokle ce nas provajderi pljackati i izivljavati se nad narodom.
Ja koristim u Italiju godinama ho za 6 ev , Very i ho imaju skoro iste pakete , licna karta je obavezna
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-11-03_22-14-35-311.jpg
    viber_slika_2023-11-03_22-14-35-311.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 56
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    305.8 KB · Pregleda: 56
Ja koristim u Italiju godinama ho za 6 ev , Very i ho imaju skoro iste pakete , licna karta je obavezna
Da, secam se, pricali smo prosle godine i uporedjivali cene. Ali od prosle do ove godine je u Italiji malo pala cena a kolicina saobracaja je duplirana.

Tako sada za 10€ dobijas 440Gb + beskonacno minuta i sms i 6,4Gb rominga za eu i automatska obnova paketa.

A u yettelu za 9,5€ dobijas samo 10 Gb neta,
bez minuta i sms i bez automatske obnove.

 
Poslednja izmena:
Provajder MTS bez premca za signal i prepaid, mada koristim i postpaid i prepaid. MTS mi jedini ima signal na siroj okolini NS-a bez kocenja neta i usporenja. Recimo deo oko Ratnog ostrva i slicno. Na prepaid kartici koristim internet ako mi zafali, 10gb-10 dana 600 din, dok je u postpaidu 10gb - 1500 din recimo. Brz internet, ping odlican, KODI mi jedino normalno radi na MTS-u, ostala dva kako kad
 
I sta da radis 1GB 100 min 30 dana , ako potrosis minute a imas kredita jede kredit
Cek to je kod kombo plana za minute da dokupis? Mislim njih mozes na plan?
Ne znam za kombo nikad nisam probao.
Kod mtsa je dobro sto imas neograničen net na prepaid mesečnom planu. To je bas prednost da si uvek dostupan cak i kad potrosis net. A kombo mi bas nema smisla. Jeftiniji je plan 200 nego kombo... Jedino mana kod mtsa je ako istekne plan a imas kredita poješće ti ako ne ugasis net...
Jedino to sto kazes ako potrosis minute ne znam da li mozes dodati druge tarifne dodatke tipa u mrezi ili nešto. Znam da društvene mreže ne možeš... Ali za druge dodatke nisam siguran. Kod A1 je dosta jednostavnija priča...
 
Poslednja izmena:
Cek to je kod kombo plana?
Ne znam za kombo nikad nisam probao.
Kod mtsa je dobro sto imas neograničen net na prepaid mesečnom planu. To je bas prednost da si uvek dostupan cak i kad potrosis net. A kombo mi bas nema smisla. Jeftiniji je plan 200 nego kombo... Jedino mana kod mtsa je ako istekne plan a imas kredita poješće ti ako ne ugasis net...
Kod moje unuke na satic radi samo Mts ,Aktiviran plan 100 i ako potrosi minute pre isteka 30 dana , onda trosi kredit .
 
Kod moje unuke na satic radi samo Mts ,Aktiviran plan 100 i ako potrosi minute pre isteka 30 dana , onda trosi kredit .
Ne mislim i na A1 trosi kredit ako potrosis minute a net ti skroz isključe... Ali kod A1 mozes da dokupis sve tarifne dodatke. Dok kod mts-a nisam siguran da li može išta....
Opet je prednost jer makar komunikacija na mtsu nikad ne staje... GPS i sve radi normalno cak i kad nema neta. 10ak KB u sekundi ima protoka sto je za sat skroz pristojno. A pozivi u mreži bi trebalo da su besplatni i na A1 i na mtsu.
 
I sta da radis 1GB 100 min 30 dana , ako potrosis minute a imas kredita jede kredit
Jeste veliki problem što kod Telekoma ne može da se dokupi mesečni plan pre isteka trenutno aktiviranog i što se naplaćuje uspostava poziva koja je na A1 ukinuta od 2016. tako da je minut od tad 12 dinara kad se zove iz kredita, što je opet povoljnije nego li svaki prvi minut duplo kod mts-a i Yettel-a.
 
Ovo Plan 100-200 kod Mts što daju tipa 5-10 gb za društvene mreže, konkretno za Viber zašta se tačno odnosi, samo poruke, obični pozivi, video pozivi ili može od svega pomalo, ponajviše me zanima u vezi video poziva.

Posle par godina korišćenja Morave 1 na jednom broju prelazim na pripejd jer ta tarifa više ne može u 4uBox4 a imam već jedan postpejd broj na 064 tako da mi ništa drugo ne preostaje nego prelazak na pripejd ovde gde je bila Morava i ovo plan 100 recimo gde ću za 400 dinara mesečno imati faktički ono što plaćao 800 kod Morave keca.
 
Jeste veliki problem što kod Telekoma ne može da se dokupi mesečni plan pre isteka trenutno aktiviranog i što se naplaćuje uspostava poziva koja je na A1 ukinuta od 2016. tako da je minut od tad 12 dinara kad se zove iz kredita, što je opet povoljnije nego li svaki prvi minut duplo kod mts-a i Yettel-a.
Verovatno ti je promaklo, ali već neko vreme nema naplate uspostave poziva kod mts pripejda, jedino se još yettel ne odriče tog nameta.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Verovatno ti je promaklo, ali već neko vreme nema naplate uspostave poziva kod mts pripejda, jedino se još yettel ne odriče tog nameta.
Jeste, ali to je sjajna vest. Retko telefoniram iz kredita, odnosno skoro nikad pa zato mi i nije bilo poznato.
 
Постоје додаци за Мјесечни план,па коме горе треба у вези овог што сте писали,провјерите.
 
Nazad
Vrh Dno