Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Probaj *21*broj. Ne kucaju se 2 *
Zanimljivo, otkad znam za preusmeravanje poziva koristim sa dve zvezdice.
Pretražujući iznova GSM kodove za preusmerenje, vidim da se javlja i sa jednom i sa dve zvezdice, ali su dominantniji izvori koji kažu sa dve.

Kako god, ne pomažu ni jedna ni dve zvezde, dok kao što sam rekao kartica drugog operatera preusmerava bez problema.
 
Gledam sada unutar Yettel aplikacije koji su tarifni dodaci moguci. Vidim dodatak neograniceni internet 30 dana (1099 dinara), ali u okviru minuta jedino vidim dodatak omiljeni brojevi.
Ukoliko se aktivira dodatak neograniceni internet na 30 dana ne postoji nikakva mogucnost da se dobije odredjena kolicina minuta putem nekog drugog dodatka/promocije a da nije vezana iskljucivo za jedan broj?
 
Imas one opcije 3x vise i 5x vise - gde dobijas neki kredit za razgovore, pa njega trosis 7 ili 15 dana. Uz napomenu da Yettel naplaćuje uspostavu veze, pa prvi minut košta nešto manje od 30 dinara.
 
Они и даље тарифирају 90+60 уз успоставу везе,куку😆
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da, ali to važi kada se koriste promocije, a inače 60+60 iz regularnog kredita.
 
I iz regularnog kredita je 90+60 znači 32.25 dinara u startu.Neće to ukinuti zato i daju ove dodatke 3×,5×,10×više kredita jer neko ko priča kraće od 90 sekundi brzo će potrošiti kredit iz dodatka.
Gledam sada unutar Yettel aplikacije koji su tarifni dodaci moguci. Vidim dodatak neograniceni internet 30 dana (1099 dinara), ali u okviru minuta jedino vidim dodatak omiljeni brojevi.
Ukoliko se aktivira dodatak neograniceni internet na 30 dana ne postoji nikakva mogucnost da se dobije odredjena kolicina minuta putem nekog drugog dodatka/promocije a da nije vezana iskljucivo za jedan broj?
Imaš i sedmične dodatke sa minutima,porukama i netom i dodatke gde dobijaš uvećani kredit i net.Mesečni net dodaci su nezavisni ali ako imaš aktiviran neki od ovih sedmičnih dodataka net iz njih će ti se sabrati sa mesečnim i trajati do isteka mesečnog dodatka.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uji
Instalirao sam aplikaciju kod sebe da vidim sta je sve u ponudi. Izgleda da moji koriste tu opciju za sedmicnu promociju Totalno sve (435 dinara x 4 nedelje).
Mislio sam da se ovaj Neograniceni internet moze kombinovati sa nekom dodatnom, povoljnom opcijom koja ima dodatne minute, posto im samo internet nije dovoljan.
 
Od nedavno kad pokušam preusmerenje poziva putem kodova (**21*broj#), mts pripejd kartica u telefonu Samsung S9 dobijam sledeću grešku

Pogledajte prilog 341346

Kada idem kroz podešavanja telefona, prvo me pita da dozvolim pristup mobilnim podacima

Pogledajte prilog 341347

a zatim izbaci ovu grešku

Pogledajte prilog 341348

Ima li ko sličnih iskustava?

Meni najviše liči na neku VoLTE problematiku u pokušaju na pripejdu, jer sa karticom drugog operatera radi bez greške.

Isto i kod mene na S9 mts pripejd
Kucao sam *#21#
 

Prilozi

  • 20220420_100320.jpg
    20220420_100320.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 30
Isto i kod mene na S9 mts pripejd
Kucao sam *#21#
Dakle nije do mog telefona ni do mog broja ili kartice.
Na osnovu poruke xcap.ims gotovo sam siguran da ima neke veze sa VoLTE.

Najviše mi liči na to da su sve pripremili i podesili za VoLTE na pripejdu, ali da nisu dali dozvolu za pristup i zbog toga dolazi do ovakvog odgovora.
Naravno, ovo je samo moje laičko tumačenje.
 
Dakle nije do mog telefona ni do mog broja ili kartice.
Na osnovu poruke xcap.ims gotovo sam siguran da ima neke veze sa VoLTE.

Najviše mi liči na to da su sve pripremili i podesili za VoLTE na pripejdu, ali da nisu dali dozvolu za pristup i zbog toga dolazi do ovakvog odgovora.
Naravno, ovo je samo moje laičko tumačenje.
Meni izbaci ovo baš kao kod tebe samo kada probam da uđem u call forward bez kucanja onih kodova.
 

Prilozi

  • 20220420_143623.jpg
    20220420_143623.jpg
    41 KB · Pregleda: 25
Meni izbaci ovo baš kao kod tebe samo kada probam da uđem u call forward bez kucanja onih kodova.
Definitivno postoji neki problem, jer je preusmeravanje normalno radilo da pre nekog vremena.
Prva reklamacija odbijena, druga poslata sa detaljnim obrazloženjem, pa se nadam da će ovog puta biti ozbiljnije razmotrena.
 
Definitivno postoji neki problem, jer je preusmeravanje normalno radilo da pre nekog vremena.
Prva reklamacija odbijena, druga poslata sa detaljnim obrazloženjem, pa se nadam da će ovog puta biti ozbiljnije razmotrena.
Upravo isprobao sa mts postpejd karticom u mom telefonu i preusmerenje radi bez greške.
Problem je do mts, samo da to i prihvate na rešavanje.
 
Sta ciniti kada kupis novi broj i krenu pozivi s potraznjom starog vlasnika? Mislim da li se moze zahtevati od operatera nesto?
 
Promeniš ga pre nego što se navikneš na broj a za sledeći se raspitaš koliko je dugo van funkcije. Ukoliko ti je to bitno.
 
Promeniš ga pre nego što se navikneš na broj a za sledeći se raspitaš koliko je dugo van funkcije. Ukoliko ti je to bitno.
Kazu mi pruzaoc usluga da je jedino resenje da kupim drugi. Njih ne zanima oni su kao postupili po pravilima pri pustanju u ponovni promet. Inace sam odmah trazio zamenu o njihovom trosku.
Uzalud bacene pare jel da?
 
Ja sam imao takvo iskustvo sa A1, i sećam se da se još neko javio ovde na bechmarku nedugo zatim.
Zvao sam ks i tražio da promene broj, nisam naišao na razumevanje i bacio sam ga.
 
  • Like
Reagovanja: pet
Da li neko ko ima Yettel prepaid može da proveri da li može da postavi PIN na aplikaciji ili web pristupu nalogu, nalazi se pod ostalo>podešavanja>postavke PIN-a.
Ja sam imao ranije ali mi se sad izgubilo, sad imam samo za post paid broj a za prepaid nema opcije
 
Da li neko ko ima Yettel prepaid može da proveri da li može da postavi PIN na aplikaciji ili web pristupu nalogu, nalazi se pod ostalo>podešavanja>postavke PIN-a.
Ja sam imao ranije ali mi se sad izgubilo, sad imam samo za post paid broj a za prepaid nema opcije

Provereno na aplikaciji i radi bez problema.
 
Zna neko koliki period provajder mora da zadrzi deaktiviranim koriscen broj pre ponovnog pustanja u promet?
 
Zanima me da li se u yettelu prenosi kupovinom bilo kog novog mesečnog internet dodatka,prenosi ne potrošen internet iz prethodnog dodatka.
 
Da. Bar za ove manje. Ovaj neograničen ne verujrm.
 
Krenuo sam danas na svoj Telenor pripejd broj da produžim nedeljnu promociju koju koristim već godinama i u aplikaciji više nema ni jedne promocije. Pokušao sam i na *111# ni tamo nema ništa od promocija više. Poslao sam im pitanje preko FB messengera još pre podne i nema odgovora. Da li je još neko to primetio? Da li je Telenor ukinuo ove promocije?

Dopuna: Stigao odgovor od Telenora. Znaju za problem, rade na tome, zamolili na strpljenje i kažu biće ubrzo po starom.
 
Zna neko koliki period provajder mora da zadrzi deaktiviranim koriscen broj pre ponovnog pustanja u promet?
Meni se čini da sam nekada negde pročitao 2 meseca.

I nije to samo kod nas. Letos u Grčkoj novi Vodafon broj za internet, svaki dan su zvali neki uterivači dugova. Tražili nekog Karamelisa i ne vredi moje objašnjavanje da je upravo kupljen broj, da sam stranac, svaki dan...
 
Meni se čini da sam nekada negde pročitao 2 meseca.

I nije to samo kod nas. Letos u Grčkoj novi Vodafon broj za internet, svaki dan su zvali neki uterivači dugova. Tražili nekog Karamelisa i ne vredi moje objašnjavanje da je upravo kupljen broj, da sam stranac, svaki dan...
Da si se samo setio da zabranis dolazne pozive pa nek ga traže i na Marsu 🙂
 
Nazad
Vrh Dno