Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Ne bi me čudilo kao i da agresivno krenu sa 5G ostalo je još para od kredita,na Ratelu stoji da su testirali 5G na tri lokacije u Srbiji ne navode koje, jedna može biti ona u Aranđelovcu.Kada će ponuditi 4G kućni net kada rade LTE 400 MHz i kakve brzine će biti na ovim frekvencijama?
 
Ништа није смешно већ обратно, жалосно је. Све могуће начине користе да што више корисника имају неку уговорну обавезу и да имају што мање припејд корисника. И сви то раде, и кабловски оператори и оператори мобилне телефоније.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ne bi me čudilo kao i da agresivno krenu sa 5G ostalo je još para od kredita,na Ratelu stoji da su testirali 5G na tri lokacije u Srbiji ne navode koje, jedna može biti ona u Aranđelovcu.Kada će ponuditi 4G kućni net kada rade LTE 400 MHz i kakve brzine će biti na ovim frekvencijama?

Ne znam tačno kada, ali brzine zbog širine kanala od 5MHz u ovom delu spektra mogu biti do 45/7.5 Mbps, pa se nosim mišlju da će ponuditi net 20/4Mbps + fiksni preko VoIP (ili VoLTE) i kao dodatak tome msat TV (za box3). Ovo je samo moje lično mišljenje.
 
Teško da će to biti u standardnoj ponudi verovatno samo za seoska područja,video sam ponudu kod nekih ljudi nude 4G kućni net 100 GB(bez smanjenja brzine) za 1000 din i taj m sat 6 meseci dz.Samo za odabrane kao i 4G za pripejd.
 
Teško da će to biti u standardnoj ponudi verovatno samo za seoska područja,video sam ponudu kod nekih ljudi nude 4G kućni net 100 GB(bez smanjenja brzine) za 1000 din i taj m sat 6 meseci dz.Samo za odabrane kao i 4G za pripejd.

Naravno samo za seoska područja.
 
Pozdrav, ima li neko iskustva sa data sim karticama za automobile? Znači interesuje me neka najjeftinija opcija post ili prepaid sim kartice koja bi mi služila samo za net u kolima ovde u Srbiji. Trenutno imam Telenor prepaid data sim karticu na kojoj kredit od 299 din. važi 30 dana i imam 1GB internet saobraćaja što je za moje potrebe i previše. Hvala na odgovorima


edit: sad videh da je ovo 1 GB kod Telenora 399 din. ja sam napisao 299.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ima li neko iskustva sa data sim karticama za automobile? Znači interesuje me neka najjeftinija opcija post ili prepaid sim kartice koja bi mi služila samo za net u kolima ovde u Srbiji. Trenutno imam Telenor prepaid data sim karticu na kojoj kredit od 299 din. važi 30 dana i imam 1GB internet saobraćaja što je za moje potrebe i previše. Hvala na odgovorima


edit: sad videh da je ovo 1 GB kod Telenora 399 din. ja sam napisao 299.

Za manje pare (300 dinara) imaš kod Globaltela 5GB na 30 dana. Koriste Vip 4G mrežu.
 
Pa i moja je starija pa ne znam da li mora da se menja ili nisu pustili. Hvala na odgovoru.
 
Ima li neki inside info sta nam VIP sprema od 21.05? Meni istice 23. a imam i neki kredit na Telenoru koji vazi do 20.06. pa gledam da ne produzujem ranije. Ako mi istekne Zzzuper, onda nece sam da obnovi posto vise nece postojati 23.05?
 
Mozes da aktiviras zzzuper sada i vazice ti 30 dana od dana aktivacije. Sabrace se sa ovim sto sad imas.
 
Aktiviraj do 20.05 jedan zuper. Nadam se da će biti nešto kao globaltel.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Meni ističe 22., kada bih trebao da aktiviram, danas 19. ili sutra 20. za poslednji zuper?
 
Zar nema i sutra ako novi krecu od 21?
Odlucio da ne produzavam jer i ne trosim nakupljeno, imacu za dve nedelje na Telenoru minute pa posle aktiviram ako VIP ponudi nesto ok. Na Telenoru mi propada kredit 20.06. kao sto rekoh pa da se iskoristi.
 
Evo nam dodje taj dugo cekani 21. maj. :D Koliko ja vidim, za sada su ukinuli samo plan 250, a ostali su 300 i 600, i to je sve od promena.
 
I smanjili su količinu neta.
 
Da ostavim i u ovom formatu šta nude sada...

R0efQZR.jpg
 
Pa nije loše smanjili net za 1GB ali imate 10 GB za chat u mesecnom 300 planu,ako vam je malo za 99 dokupite minute ili net.Ukinuli su mesečne dodatke za net,minute i društvene mreže sada imaju samo sedmične i dnevne sa dosta višim cenama.Cilj da svi uzimaju zzuper planove i dokupljuju dodatke za njih.
 
Facebook messenger,Viber i WhatsApp messenger aplikacije.S tim ako potrošite 1GB pitanje kako će raditi,meni Viber ne radi dok Facebok ponekad neće da otvara i šalje fotke i video ako nema kupljenog net dodatka.
 
Imam utisak da su malo pokvarili planove. Dosta manje neta, neiskorišćen saobraćaj se ne sabira.

Jedino što je sada mesečni plan 600 sa dodatkom od 200 minuta po mom mišljenju dobitna kombinacija za ogroman broj korisnika. 400 minuta itekako dovoljno za većinu, 3 gb neta + 10 za IG + sve ovo za chat.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni je zzuper 300 bio taman. Ne sviđa mi se što su smanjili net, verovatno ću morati da uplatim dodatnih 99rsd za 1GB.
 
Nazad
Vrh Dno