Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Jedno pitanje, na Telenor pripejd ako mi je aktiviran dodatak od 7 dana i aktiviram ga ponovo pre isteka, da li novi ide odmah (poništava stari) ili sačeka da stari istekne pa računa novih 7 dana?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Sabira sav sadržaj i produžava ga do isteka roka novog paketa.
 
После двадесетак година коначно без постпејд броја. Остао сам на једној КТ2000 која нема основни кредит и више мтс припејд картица, ту је сада привремени вип број са зззз док не пребаце онај из теленора па покушавам да се снађем. ;)

На "главном" телефону сам активирао мтс бонус добродошлице пошто је јелте ту сада нова припејд картица. Добио 10000 минута у мтс, 10000 порука и 10 гига интернета (то је једини разлог да ово активирам) па да питам ... да ли се ови бонус минути у мтс мрежи троше када се потроши основни кредит или се троши паралелно? Претпостављам да прво иде обичан кредит али да проверим ... могу то и сам уз могућ трошак од 11,9х2 али не морам да се расипам ако неко зна. ;)

Основна идеја је да имам неки интернет на том телефону јер сам навикао да га повремено погледам, сада имам и привремени вип број са зззз али не бих да га много трошим док не пребаце на стари 063 број.

Е да, на обе тлн припејд картице имам инфо да могу да пређем на постпејд са 50% попуста. Јел то нормална понуда?
 
Mts bonus minuti idu paralelno sa kreditom.

Ako ti treba nesto neta i nesto malo poziva, teoretski mozes i s 300 dinara mesecno da prodjes. Imas 2GB u zzz opciji. Sve zavisi kolko ti neta treba.
 
Хвала, а иначе сам у међувремену пробао јер сам нестрпљив. ;) Активирао сам и зззз али ми се нешто не користи са привременог броја јер ће после да ме зову на њега па чекам пренос. Ово је на другом телефону, био ми је потребан интернет а ако може и неки позив, још боље. Ту ће да дође змај јер имам неке претекле кредите на припејд бројевима па да не пропадну. ;)
 
Telenor pripejd dodatak totalno sve -50% na 7 dana. Bilo mi 88 dinara, reko aj baš da probam. Prva dva puta bila ta cena, danas treći put da aktiviram kad ono 100 dinara. I to ne samo ta promocija nego su mi poskupele i sve ostale koje sam imao u ponudi. Hahaha znao sam da su klošari a sad sam se i uverio, pa ovim tempom za pola godine mogu misliti koliko bi koštala ta promocija.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Jedini kršteni pripejd ima Vip. Tačka.
 
Telenor pripejd dodatak totalno sve -50% na 7 dana. Bilo mi 88 dinara, reko aj baš da probam. Prva dva puta bila ta cena, danas treći put da aktiviram kad ono 100 dinara. I to ne samo ta promocija nego su mi poskupele i sve ostale koje sam imao u ponudi. Hahaha znao sam da su klošari a sad sam se i uverio, pa ovim tempom za pola godine mogu misliti koliko bi koštala ta promocija.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Ja bih bio srećan da mi je 100 din.nemam nista ispod 200 daju mi i neku koju dobijaju novi korisnici 500 dinara na 15 dana sa 2500 kredita i 5GB.
 
300 dinara 2gb. Koliko bi trebalo neta za tu lovu da bi bilo ok?
 
Meni je malo uz minimalno korišćenje,Wi-Fi,jedva 15 dana da izvučem onda bih morao veći dodatak da uzmem a to onda nije tako povoljno izađe me skoro kao na Telenoru oni te oderu ali ti i daju da ne misliš hoće ti biti.
 
Ja bih bio srećan da mi je 100 din.nemam nista ispod 200 daju mi i neku koju dobijaju novi korisnici 500 dinara na 15 dana sa 2500 kredita i 5GB.
Pa bio bi srećan dve nedelje pa bi ti podigli cenu. Poenta onoga što sam hteo da kažem je da što više puta koristiš ono je sve skuplje i skuplje...

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Ako neko moze da odgovori koliki je minimum uplate na Telenor prepaidu i na koliko meseci a da ne ugase broj. Putujem na duže preko pa da znam (stavim u podsetnik)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa bio bi srećan dve nedelje pa bi ti podigli cenu. Poenta onoga što sam hteo da kažem je da što više puta koristiš ono je sve skuplje i skuplje...

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
Tako ja uplatim 600din za onu promociju što je bila za 300 na 7 dana, slično nešto kao žaba u vipu samo traje 7 dana. Sledeće nedelje nemam više tu mogućnost i ostane mi zarobljeno 300din. Koristi se za parking. Jedina korisna stvar je dizer za 500din, ostala mi omiljena aplikacija jer ima tekstove pesama.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Ako neko moze da odgovori koliki je minimum uplate na Telenor prepaidu i na koliko meseci a da ne ugase broj.
Ваљда је минимум 200, траје 60 дана а онда бришу кредит а картица важи још 330 дана. Ипак повремено проверавај јер може да се деси да промене па да скрате рок.
 
Hvala. Valjda ce pisati u palikaciji, tek sam predao za prelazak na pre-paid
 
Tako ja uplatim 600din za onu promociju što je bila za 300 na 7 dana, slično nešto kao žaba u vipu samo traje 7 dana. Sledeće nedelje nemam više tu mogućnost i ostane mi zarobljeno 300din. Koristi se za parking. Jedina korisna stvar je dizer za 500din, ostala mi omiljena aplikacija jer ima tekstove pesama.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Misliš na Pripejd trojku nemam je povukli su je jer sistemski nisu rešili tarifiranje..bolja je od žabe bila za 400 din mesečno 400 minuta/SMS i 12 GB.
 
Telenor pripejd dodatak totalno sve -50% na 7 dana. Bilo mi 88 dinara, reko aj baš da probam. Prva dva puta bila ta cena, danas treći put da aktiviram kad ono 100 dinara. I to ne samo ta promocija nego su mi poskupele i sve ostale koje sam imao u ponudi. Hahaha znao sam da su klošari a sad sam se i uverio, pa ovim tempom za pola godine mogu misliti koliko bi koštala ta promocija.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

I ja da proverim isto sada.. Povećali cene promocija. Sa 55 na 65 dinara, 88 na 100, i sa 160 na 180 dinara. Uglavnom sam uzimao ovu poslednju na 30 dana i par puta TOTALNO SVE zbog neta kojeg imam sada oko 2 Gb. I tako od decembra.. Kupujem samo ubuduće ovu na 30 dana i ukoliko nastave da podižu cenu, pauza sa promocijama. Uvek ima drugo rešenje a trenutno je VIP pripejd za 300 dinara mesečno sasvim OK.
 
Bio plan 300, uplaćen još jedan plan 300 par dana pred istek starog, sve se sabira i važi mesec dana.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
Ne ovo nije tačno...juče sam probao.

Ovako to ide ako ste aktivirali ranije plan pre isteka:

ne poništavaju se preostali minuti oni traju dokle bi inače trajali, ali novi mesečni plan kreće od datuma kada ste aktivirali pa gubite zapravo dane za koje ste ranije aktivirali paket.

Meni je na primer ostalo 30min koji traju do 06.09 (još 3 dana) a novi paket traje 27 dana pošto sam aktivirao 3 dana ranije.

I tih 30min ako ne potrosim u narednih 3 dana propadaju.

Zapravo ako ne potrosite minute do kraja bolje da se paket sam obnovi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
9263939ec17db44deb8aeee0aa900453.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja da proverim isto sada.. Povećali cene promocija. Sa 55 na 65 dinara, 88 na 100, i sa 160 na 180 dinara. Uglavnom sam uzimao ovu poslednju na 30 dana i par puta TOTALNO SVE zbog neta kojeg imam sada oko 2 Gb. I tako od decembra.. Kupujem samo ubuduće ovu na 30 dana i ukoliko nastave da podižu cenu, pauza sa promocijama. Uvek ima drugo rešenje a trenutno je VIP pripejd za 300 dinara mesečno sasvim OK.

I meni sve za 10 dinara ali su dodali više minuta ili neta.
 
Мислим да је овде друга прича, ово је бонус добродошлице који те није коштао ништа и он има својих 30 дана. Месечни планови се према опису сабирају.
9 Ukoliko korisnik kupi drugi mesečni plan, a prvoaktivirani mu je i dalje nije istekao, preostali sadržaj se sabira sa sadržajem novoaktiviranog mesečnog plana i traje do datuma isteka poslednje aktiviranog mesečnog plana.
Не сећам се када је кренуо зззз а ово може да провери неко тек када после првог купи још један месечни план.
 
Taj "bonus" košta isto 300din
A i radnik vipa je sve vreme objašnjavao da se ne prenosi i da sačekamo sa aktiviranjem

Možda se dodaje na postojeće minute ako se uzme veći plan?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Бонус добродошлице не кошта него вреди 300, мене нису ни питали који бонус добродошлице хоћу. Мислим да је неко већ активирао план на крају купљеног плана и да је све продужено и лако може да разреши дилему. То што причају у пословницама ми не значи много, мада и оно цитирано може да се тумачи како год.
 
Ne ovo nije tačno...juče sam probao.

Ovako to ide ako ste aktivirali ranije plan pre isteka:

ne poništavaju se preostali minuti oni traju dokle bi inače trajali, ali novi mesečni plan kreće od datuma kada ste aktivirali pa gubite zapravo dane za koje ste ranije aktivirali paket.

Meni je na primer ostalo 30min koji traju do 06.09 (još 3 dana) a novi paket traje 27 dana pošto sam aktivirao 3 dana ranije.

I tih 30min ako ne potrosim u narednih 3 dana propadaju.

Zapravo ako ne potrosite minute do kraja bolje da se paket sam obnovi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
9263939ec17db44deb8aeee0aa900453.jpg
Kod mene nije tako. Danas mi ističe plan 600, malopre sam aktivirao plan 300 i sabralo je sve osim dodatka za chat koji ističe danas.
7168f16ed6a51f5922ddfe297754a177.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ne ovo nije tačno...juče sam probao.

Ovako to ide ako ste aktivirali ranije plan pre isteka:

ne poništavaju se preostali minuti oni traju dokle bi inače trajali, ali novi mesečni plan kreće od datuma kada ste aktivirali pa gubite zapravo dane za koje ste ranije aktivirali paket.

Meni je na primer ostalo 30min koji traju do 06.09 (još 3 dana) a novi paket traje 27 dana pošto sam aktivirao 3 dana ranije.

I tih 30min ako ne potrosim u narednih 3 dana propadaju.

Zapravo ako ne potrosite minute do kraja bolje da se paket sam obnovi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
9263939ec17db44deb8aeee0aa900453.jpg
E to je bez veze. Jesi siguran 100%? Meni i dalje stoji više od 100 min/SMS a mislim da mi je prvi plan bio do 2.9 al ne mogu da se setim tačno. A imam još 4 min da potrošim dok ne iskoristim saobraćaj sa prvog plana.

Misliš na Pripejd trojku nemam je povukli su je jer sistemski nisu rešili tarifiranje..bolja je od žabe bila za 400 din mesečno 400 minuta/SMS i 12 GB.
Nije ta ponuda. Možda je čak bila jeftinija od 300 din. Pisalo se na forumu kad je bila aktivna. Posle prve aktivacije ponude više nije bilo. Čini mi se 2gb i 100 min/SMS prema svim mrežama koji važi 7 dana. Bila odlična ponuda ali samo jednom se aktivira.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Nije 300din, pomešla sam sa zzuper. Ova ponuda je važila samo jednom, posle više ne može da se aktivira ponovo a bila je odlična.
041fa029e1357608c8a66362cb1a4715.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Na vipu na novim karticama ne prenose se minuti od inicijalnog dodatka koji se dobije kupovinom kartice posle se ostalo sabira eto o tome se radi gore u postu.
Pozdrav
 
Ajde nek aktivira još neko i stavi screenshot bar da znamo kako da koristimo.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno