Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

xSeptimus

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
07.05.2002
Poruke
10,732
Poena
1,045
FAQ za prepaid i trajanje kartice i kredita by @nocniduh:

- Kod VIP-a i Telenora kartica važi 13 meseci, kod mts-a 12.
- Kredit kod mts-a i VIP-a traje 3 meseca, a kod Telenora 2.
- Mislim da samo VIP posle nekog perioda od isteka kredita gasi dolazni saobraćaj pa kartica treba da se reaktivira bilo pozivom korisničkog centra sa nekog drugog broja, bilo odlaskom u poslovnicu.

detaljnije:
Telenor Koliko traje uplaćen kredit + važenje kartice (skrolovati do kraja stranice)
Vip - Kada mi ističe uplaćeni prepaid kredit? - Kada mi ističe SIM telefonska odnosno internet kartica?
mts - Važenje kartice
 
Poslednja izmena:
Znači, doći će ipak i do nekih promena koje se odnose na UZMI tarifne dodatke?
 
Prvo su uveli "povoljne" dodatke, ali ako predjes uzimas i novu tarifu, pa pošto to nije uspelo, sad će lepo svi prinudno preći. Nema kod nas konkurencije u mobilnoj telefoniji...
 
Jesu li te stare tarife jeftinije i koliko?
 
Kako za sta - unutar MTS-a da, van ne, a u proseku... kako kome.

Ako se pogledaju cene u EUR, mislim da je prepaid kod MTS-a pojeftinio cak i ako se Moj Prepaid uzme kao sadasnja tarifa.
 
U suštini korisnici TIPI tarife gube jer će za sms sa 2,44 plaćati 4,90 što nije malo povećanje u opšte.
Opet prepaid dodaci treba da se koriste jer se isplate. Greh je koristiti prepaid bez dodataka i/ili promocija.
 
I jedino sto mi je vredelo, friends and family broj su ukinuli.

A pazi prepaid najdrazi broj, 254 dinara za 0 dinara sa jednim brojem a placa se SAMO uspostava veze, pazi samo 10 dinara, o svasta.
 
Kako za sta - unutar MTS-a da, van ne, a u proseku... kako kome.
Kako ne, sve je poskupelo: SMS, uspostava veze i minut, a ukinut je F&F. Korisnik je "nateran" da koristi promocije i prosto da se bavi time (ima ljudi koje to ne zanima, stariji i slično).
 
koja je onda poenta Moj klub tarife ako ima iste cene kao Moj prepaid? Vrv ce ostaviti f&f na Moj klub. U suprotnom, ne vidim zasto bi bilo ko koristio Moj prepaid ako je sve isto ukljucujuci i te nove dodatke.
 
^ Moj Klub valjda ne može da koristi Uzmi sve i nema bas iste cene, ima F&F i ima besplatne sajtove za gledanje. ;)
 
Kako ne, sve je poskupelo: SMS, uspostava veze i minut, a ukinut je F&F. Korisnik je "nateran" da koristi promocije i prosto da se bavi time (ima ljudi koje to ne zanima, stariji i slično).

Minut van MTS-a je pojeftinio, bio je 11RSD, sad ce biti 10RSD.
Poruke su preskupe od pamtiveka, ionako, to bez promocija je samo za "kad mora" uvek i bilo.
 
^
- Minut unutar MTS-a je poskupeo u Kul, Tipi i Toki tarifi! Za dinar.
- Minut van MTS-a je poskupeo u Kul tarifi. Za dinar.
- SMS je poskupeo skoro 100% u odnosu na Tipi tarifu.
- Uspostava veze poskupela je u svim tarifama za dinar.
- Ukinut je F&F.

Jeste, minut van MTS-a je pojeftinio u dve tarife za dinar. Kad se sabere ovo gore i dole, u čiju je korist?

Usput, ovo je drugi put, ako ne grešim, kako MTS svoje pripejd korisnike na silu i bez pitanja prebacije u drugu tarifu. Postojala je pre pre 5-6 godina još jedna tarifa, mislim Net i onda su nju obrisali i korisnike prebacili u Kul. Nisam pripejd nikad bio, pa pratim površno.
 
To se tebi cini, jer je MTS to najavio.
Svi su menjali cene prepaid-a kako zele u sustini ranije. Da li ti promene cene unutar tarife ili ti promene tarifu dodje ti skroz isto.
 
Šta mi se čini? Da na silu prebaciju korisnike? Pa šta ako su najavili? :)

Slažem se da promena cena u tarifi ili same tarife dođe na isto, ali promena cene u tarifi mnogo lakše "prođe", nego saznanje da si prebačen na drugu tarifu, što mnogi otkriju tek dosta kasnije. To je kao kad "kravica" mleko poskupi za 2din, pa svi pređemo preko toga, pa poskupi opet. (Navikli smo na poskupljenja.) A drugo je da ti neko pre kase izvuče "Imlek kravicu" i ubaci Dukat mleko i da to provališ tek kod kuće. Ljudi se "vežu" za svoju tarifu.

No, to nije poenta, već da je ovim korakom napravljeno još jedno dobro poskupljenje u MTS pripejdu!
 
Mislim da ce i dodaci da poskupe jer su kod Telenora promocije poskupele. A kod vipa nema nista ispod 200 din nedeljno.
 
Mamicu im... Ja sam samo sms i koristio (Tipi tarifa) i to povremeno, ne k'o napaljene klinke. Sad? Ne koristim više ništa, održavaću broj u životu čisto ako nekome trebam. Promocije mi ne pada na pamet da koristim, ne mogu ja to da istrošim za 7 dana koliki je rok.

Vidim da su u Telenoru poruke 2.90, tako da ću verovatno da odem do njih narednih dana i da prebacim broj.
 
[VIP] Promene promocija u prepaidu od 31.7.2013

Na prepaid broj sa Rodjendanskom promocijom (5000min u mrezi, 5000sms i 50mb za 200rsd) upravo dobih sms poruku od Vip-a sa sledecim obavestenjem:
Postovani korisnice,
tvoja nova Vip Super opcija sa JOS VISE SADRZAJA pocinje 31.07.2013. Slanjem ? na 2066, za 200dinara moci ces da kupis 6000 minuta u Vip mrezi, 6000 SMS ka svim mrezama i 60MB koji vaze 30 dana u nacionalnom saobracaju. Trenutna opcija istice 31.07.2013. Za vise detalja o opcijama pozovi 06012341.

Ovo je srozavanje postojece promocije jer je saobracaj bio "bonus", a ovo sada je kupovina.
Izgleda da su bili u pravu ovde na forumu kada su rekli da se spremaju nove opcije za prepaid korisnike. Da li ce biti "na bolje" ostaje da vidimo :)
 
Poslednja izmena:
Nema nacionalne price... samo u mrezi...
 
Septimus, kako je ovo ranije bio Bonus a sada se kupuje? Jel' se dobijao kao trajni bonus dok se ne istrosi uz kupovinu kartice?
 
vrv se to dobijalo prilikom uplate 200din pri cemu je kredit ostajao.
 
^ Moj Klub valjda ne može da koristi Uzmi sve i nema bas iste cene, ima F&F i ima besplatne sajtove za gledanje. ;)

U obavestenju jasno pise da se cene izjednacavaju, ff ukida, a dodaci spremaju za obe tarife. Vrv ce ostaviti te sajtove, pa je pitanje zasto bi bilo ko koristio moj prepaid kad je na moj klub sve isto + ti besplatni sajtovi.

Jedini logicno objasnjenje je da spremaju razlicite dodatke za te tarife.
 
^ F&F se izgleda ukida i za Moj klub. Izjednačava se sa Moj pripejd. Što su je onda ostavili?

F&F je bila jedna super pripejd opcija koja je razlikovala MTS od drugih a postojala je od prvih dana rada pripejda jos 90-ih godina. Šmrk. :thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Na prepaid broj sa Rodjendanskom promocijom (5000min u mrezi, 5000sms i 50mb za 200rsd) upravo dobih sms poruku od Vip-a sa sledecim obavestenjem:


Ovo je srozavanje postojece promocije jer je saobracaj bio "bonus", a ovo sada je kupovina.
Izgleda da su bili u pravu ovde na forumu kada su rekli da se spremaju nove opcije za prepaid korisnike. Da li ce biti "na bolje" ostaje da vidimo :)



Kakva licemerna ponuda.

6.000 min, 6.000 SMS ali samo 60MB za 30 dana, tj. 2MB/dan - šta je to? Što ne 600 ili 6.000MB?

Na njonju bih im zalepio 6.000 SMS-ova tako sto bih iz nekog app-a bombardovao porukama mob broj nekog budže u Vipu.

To je soft varijanta Fight Club-a. ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
^ F&F se izgleda ukida i za Moj klub. Izjednačava se sa Moj pripejd. Što su je onda ostavili?

F&F je bila jedna super pripejd opcija koja je razlikovala MTS od drugih a postojala je od prvih dana rada pripejda jos 90-ih godina. Šmrk. :thumbdown:


Realno gledano, F&F je pregazilo vreme. Mnogo je bolje kad operateri daju nekoliko stotina ili par hiljada minuta u mrezi. :)
 
Poslednja izmena:
vrv se to dobijalo prilikom uplate 200din pri cemu je kredit ostajao.

Dobro kazes - saobracaj je pre bio bonus, a ne opcija. Uplatis 200rsd i dobijes paket, dok 200rsd kredita ostaje za ostalo, razgovore, parking itd :)
I ovo sada je OK kome odgovara da razgovara u VIP mrezi ili salje dosta poruka. Megabajti su tu cisto da se nadju :)
 
Poslednja izmena:
Realno gledano, F&F je pregazilo vreme. Mnogo je bolje kad operateri daju nekoliko stotina ili par hiljada minuta u mrezi. :)


^ Mislim na obične korisnike koji nemaju nikakve minuta u mreži ili van mreže, ne bave se promocijama i ne jure ih, već su na sistemu pay-as-you-go i njima je vrlo korisno da imaju F&F: dete, supruznika...

Ako već mislis da to niko ne koristi mogli su to ostaviti kao svojevrsni legacy. ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobro kazes - saobracaj je pre bio bonus, a ne opcija. Uplatis 200rsd i dobijes paket, dok 200rsd kredita ostaje za ostalo, razgovore, parking itd :)
I ovo sada je OK kome odgovara da razgovara u VIP mrezi ili salje dosta poruka. Megabajti su tu cisto da se nadju :)


^ Ali na smartfonu megabajti nikada ne mogu da budu tu "cisto da se nadju", zar ne? ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
To je tacno :). Kao sekundarni ga koristim pa moze da prodje bez MB.
 
^ Mislim na obične korisnike koji nemaju nikakve minuta u mreži ili van mreže, ne bave se promocijama i ne jure ih, već su na sistemu pay-as-you-go i njima je vrlo korisno da imaju F&F: dete, supruznika...

Ako već mislis da to niko ne koristi mogli su to ostaviti kao svojevrsni legacy. ;)


Ma koriste sigurno mnogi jer je to bila dobra opcija. S tim da ako su znali da definisu F&F brojeve onda ce sigurno znati i da kupe pakete koji im se nude na *100#.
Znas onu: go better or die :smoke:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno