Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Kada MTS prepaid kartica nema kredita za pozive koliko vremenski može da prima pozive bez uplaćivanja novog kredita?
 
Замолио бих неког ко се разуме у процес добијања попуста од 50% на Тотал пакете у Теленору, да укратко појасни који су кораци за његово остваривање. Да ли је овај попуст могуће остварити и за друге постпејд тарифе код њих?
На припејду сам у ВИП мрежи па бих да размотримо које опције постоје код Теленора. Наравно, отворен сам и за друге предлоге по питању Теленор оператера.
Хвала унапред.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za suprugu na osnovu saveta ovde sa foruma poslao mejl na [email protected]. Ono standardno, dugogodisnji korisnik, pomenes i druge opcije(sad je verovatno jos i lakse kad VIP ima NEO pakete). Poslali joj sms na koji je odgovorila sa DA i to je to. Total 4 paket. Postoji i ova druga opcija prelaska sa prepaid na post uz 50%. Ja na brojevima za pcelarske SMS vage imam konstantno te ponude o 50% u aplikaciji iako se ti brojevi koriste samo za prijem/slanje SMS.
 
Svi smo svedoci ovih dana u šta MTS/Telekom ulaže.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
U čega ulažu? Zvezdu, Partizan, stadion,...nisam trenutno u toku, ne pretim vesti, osim vesti iz sporta i IT-a

Послато са Redmi Note 9S уз помоћ Тапатока
 
U Kurir npr.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
i šta je sad trenutno najbolje što se interneta tiče na mesečnom nivou? ne pratim ponude nit sam imao vremena da tražim po njihovim sajtovima

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
i šta je sad trenutno najbolje što se interneta tiče na mesečnom nivou? ne pratim ponude nit sam imao vremena da tražim po njihovim sajtovima

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

Sa ili bez minuta za razgovore?
 
i šta je sad trenutno najbolje što se interneta tiče na mesečnom nivou? ne pratim ponude nit sam imao vremena da tražim po njihovim sajtovima

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
Globaltel:
5gb = 300rsd, traje 30 dana.
 
Pitanje u vezi Telenora. Prenos broja iz druge mreže nikako ne može da se zatraži online, već samo u poslovnici?
 
Prešao sam sa Telenora na VIP pripejd, po prvi put trebam da produžim mesečni plan, preostali minuti i megabajti mi važe do 26.09. to piše u njihovoj app (koja sporo, loše i nepouzdano radi). Kako beše, kada trebam da aktiviram novi mesečni plan da bi mi se preostali saobraćaj preneo za naredni mesec, 26. ili dan ranije?
Nisam koristio pripejd sto godina pa nemam pojma kako sada sve to funkcioniše ima gomila gluposti, dodataka, caka i začkoljica, bespotrebno zakomplikovano.. mislim znam da je to tako da bi se što više izmuzlo od ljudi da plaćaju za 7 dana, 3 dana, 1 dan.. još samo sate da uvedu :D
Uplata tj dopuna kredita mi deluje da mi je najjednostavnije preko debitne kartice. Vidim kredit važi tri meseca a ima i neki bonus gigabajti ako uplatiš malo više kredita.. jel se taj bonus net prvo troši, pre onog glavnog?
 
Prešao sam sa Telenora na VIP pripejd, po prvi put trebam da produžim mesečni plan, preostali minuti i megabajti mi važe do 26.09. to piše u njihovoj app (koja sporo, loše i nepouzdano radi). Kako beše, kada trebam da aktiviram novi mesečni plan da bi mi se preostali saobraćaj preneo za naredni mesec, 26. ili dan ranije?
Nisam koristio pripejd sto godina pa nemam pojma kako sada sve to funkcioniše ima gomila gluposti, dodataka, caka i začkoljica, bespotrebno zakomplikovano.. mislim znam da je to tako da bi se što više izmuzlo od ljudi da plaćaju za 7 dana, 3 dana, 1 dan.. još samo sate da uvedu :D
Uplata tj dopuna kredita mi deluje da mi je najjednostavnije preko debitne kartice. Vidim kredit važi tri meseca a ima i neki bonus gigabajti ako uplatiš malo više kredita.. jel se taj bonus net prvo troši, pre onog glavnog?

Prešao sam sa Telenora na VIP pripejd, po prvi put trebam da produžim mesečni plan, preostali minuti i megabajti mi važe do 26.09. to piše u njihovoj app (koja sporo, loše i nepouzdano radi). Kako beše, kada trebam da aktiviram novi mesečni plan da bi mi se preostali saobraćaj preneo za naredni mesec, 26. ili dan ranije?
Прво се троши месечни план а онда додатак.Nisam koristio pripejd sto godina pa nemam pojma kako sada sve to funkcioniše ima gomila gluposti, dodataka, caka i začkoljica, bespotrebno zakomplikovano.. mislim znam da je to tako da bi se što više izmuzlo od ljudi da plaćaju za 7 dana, 3 dana, 1 dan.. još samo sate da uvedu :D
Uplata tj dopuna kredita mi deluje da mi je najjednostavnije preko debitne kartice. Vidim kredit važi tri meseca a ima i neki bonus gigabajti ako uplatiš malo više kredita.. jel se taj bonus net prvo troši, pre onog glavnog?

На дан истека (26.09.) уплати пакет који ти одговара, стићи ће обавештење у виду СМС поруке да те подсети.
 
Produžih mesečni plan na dan isteka 26tog ali nisu mi preneli preostali saobraćaj iz prethodnog meseca. Ne znam da li je to normalno (možda se ne važe i ne prenose preostali minuti i megabajti iz tog prvog meseca koji je džabe, bonus dobrodošlice..) ili nešto nije kako treba. A nisam dobio ni bonus 6 gb neta na 15 dana kako reklamiraju a dopunio sam online 500 din.

e8QYpH4.png
 
Treba valjda prvo da deaktiviraš plan pa onda ponovo da aktiviraš da bi se prenelo nepotrošeno?
 
Produžih mesečni plan na dan isteka 26tog ali nisu mi preneli preostali saobraćaj iz prethodnog meseca. Ne znam da li je to normalno (možda se ne važe i ne prenose preostali minuti i megabajti iz tog prvog meseca koji je džabe, bonus dobrodošlice..) ili nešto nije kako treba. A nisam dobio ni bonus 6 gb neta na 15 dana kako reklamiraju a dopunio sam online 500 din.

Pogledajte prilog 290477
Преноси се саобраћај из основног месечног плана (уколико га је преостало јер је редослед потрошње - прво месечни план а онда додаци) а новом уплатом се поништава преостали саобраћај из старог додатка.
За онлајн нисам упућен.
 
Wut?Kako da ti prenese deaktivirani paket?
Najbolje nazovi call centar pa ih pitaj u cemu je problem.Meni je isticao stari mesecni plan 26-og,taj dan dopunio i sabrao sa prethodnim mesecom.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
mesecni plan dobijen sa karticom se ne prenosi dok se ostali prenose.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Da li su oni negde jasno crno na belo naveli ove stvari u vezi paketa i planova koje prodaju korisnicima? Na njihov sajt mislim.
 
Јесу. Јуче, прекјуче сам читао верзију на телефону те верујем да је и на десктоп варијанти приказа присутна.
 
Овако изгледа на телефону:
dfcba6229b2e4e07b96e88d99823703b.jpg
 
Pa ovde ništa ne piše o prenošenju neskorišćenih minuta i megabajta iz mesečnog plana.. piše samo da se briše ono iz dodatka.
Meni je to osnovna stvar, ne znam kako mogu da prodaju i naplaćuju nešto a da ne pišu jasni uslovi i detalji nigde.
 
Има испод и опис тарифе, тако да је све исписано, а ово је било као илустрација а и написах да ако је шта остало од месечног плана да се преноси, док се додаци не преносе.
 
Ukratko, iako nikad nisam imao Vip:
- prvi besplatni plan se NE prenosi
- dokupljeni dodaci se ne prenose
- aktivacijom novog mesečnog plana dodaci se brišu ako su aktivirani
- Kada prvi put kupiš mesečni plan, sve što je preostalo preneće se u sledeći ako ručno aktiviraš sledeći mesečni plan pre isteka postojećeg
- ako koristiš automatsku aktivaciju mesečnog plana ne prenosi se ništa iz prethodnog plana.

Drugim rečima, nije ti se prenelo ništa jer imao si prvi besplatni promotivni plan.
Nadalje najbolje da sam aktiviraš novi plan svakih 30 dana ručno i sve će biti preneto sem dodataka.

Sve ovo zaista piše na sajtu.
 
Odbili su mi zahtev da prebacim broj iz mts-a u vip. Da li je neko imao ovakva iskustva. Podneo sam zahtev u poslovnici, izdiktirani detaljno serijski broj, pin i puk kartice. Medjutim odbijen uz obrazlozenje, "Nije dobar broj" . A koji broj, sta, kako , ništa nam nije jasno?
Pustio je taj lik iz Vipa, e-mail, da mu objasne sta tacno nije dobro.
Cak sam isao i u mts poslovnici, da opet proverim serijski broj i puk, i sve je tako, sve se poklapa, svaki broj.
Inace broj je star duze od 10 godina, bio je do skora i postpaid, a kredit mi je na njemu istekao. Mada on kaze da to nema nikakve veze, i da umeju iz mts-a cesto da zezaju po tom pitanju, tj odbijanju zahteva...
 
Poslednja izmena:
Ja sam prebacivao 3 MTS prepaid broj u Vip prepaid i jedan je odbijen, ne znaju zašto.

Taj odbijeni je inače prebačen pre nekoliko godina iz Telenor prepaid-a u MTS.

Nisam imao vremena da pokušam ponovo jer ne živim u Srbiji, ali mislim da bi RATEL bio adresa za žalbu.
 
Odbili su mi zahtev da prebacim broj iz mts-a u vip. Da li je neko imao ovakva iskustva. Podneo sam zahtev u poslovnici, izdiktirani detaljno serijski broj, pin i puk kartice. Medjutim odbijen uz obrazlozenje, "Nije dobar broj" . A koji broj, sta, kako , ništa nam nije jasno?
Pustio je taj lik iz Vipa, e-mail, da mu objasne sta tacno nije dobro.
Cak sam isao i u mts poslovnici, da opet proverim serijski broj i puk, i sve je tako, sve se poklapa, svaki broj.
Inace broj je star duze od 10 godina, bio je do skora i postpaid, a kredit mi je na njemu istekao. Mada on kaze da to nema nikakve veze, i da umeju iz mts-a cesto da zezaju po tom pitanju, tj odbijanju zahteva...
Pre koliko si ga prebacio sa MTS postpaid na prepaid?

Treba 90 dana da bude na prepaid da bi mogao da menjaš operatera.
 
Ukratko, iako nikad nisam imao Vip:
- prvi besplatni plan se NE prenosi
- dokupljeni dodaci se ne prenose
- aktivacijom novog mesečnog plana dodaci se brišu ako su aktivirani
- Kada prvi put kupiš mesečni plan, sve što je preostalo preneće se u sledeći ako ručno aktiviraš sledeći mesečni plan pre isteka postojećeg
- ako koristiš automatsku aktivaciju mesečnog plana ne prenosi se ništa iz prethodnog plana.

Drugim rečima, nije ti se prenelo ništa jer imao si prvi besplatni promotivni plan.
Nadalje najbolje da sam aktiviraš novi plan svakih 30 dana ručno i sve će biti preneto sem dodataka.

Sve ovo zaista piše na sajtu.
Znači posle 29 dana aktiviraš sam novi plan i dobijaš zbirno, a 30. dana kad se automatski obnovi ćorak. Baš lepo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Znači posle 29 dana aktiviraš sam novi plan i dobijaš zbirno, a 30. dana kad se automatski obnovi ćorak. Baš lepo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Канда су тебе зезнули:)тако.Мораш нон-стоп бити на опрезу,непријатељ ника не спава,тј. стално измишљају нове цаке да нас слуде:)
 
Znači posle 29 dana aktiviraš sam novi plan i dobijaš zbirno, a 30. dana kad se automatski obnovi ćorak. Baš lepo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ne nego dopunis kredit 30-i dan i aktiviras mesecni plan rucno.Sve ti sabere i teras dalje.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno